II wojna światowa

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: II Wojna Światowa

Postprzez Kumpel111 w 13 Lip 2011, 22:14

The_Stroy napisał(a):Denerwują mnie takie dyskusje. Pewnie - Anglia i Francja nie miały nic innego jak pakować się do kolejnej wojny w Europie. Oni zapłacili Polską Hitlerowi.Cały appeasement był wzmacnianiem Niemiec w strachu przed bolszewizmem. Mieli nadzieję że Hitler nie zaatakuje na zachód tylko od razu ruszy na ZSRR - na tym to polegało. Zachodowi wydawało się że zatrzyma Stalina rękami Hitlera (nic przecież nie wiedzieli o tajnych paktach Ribbentrop-Mołotow). Jestem gotowy stwierdzić nawet że gdyby nie atak na Francję 40' roku to zapomniano by o Polsce i zaczęto nakłaniać Hitlera do jak najszybszego rozprawienia się ze Stalinem. Czy mielibyśmy Sojusz Brytyjsko-Francusko- Niemiecki? Przecież tak w Anglii jaki i Francji były środowiska Pro-Niemieckie (We Francji późniejszy rząd Vichy z gen. Petainem, w WB był to miedzy innymi <do abdykacji w 36'> Edward VIII ). Oczywiście - nie oskarżam Aliantów zachodnich o bycie Profaszystowskimi. Na pewno nie byli po 40'. Przed ta datą można powiedzieć że było stanowisko z rodzaju - Może uda się dogadać z Hitlerem by "posprzątał" na wschodzie.
- Cytat z innego forum.

Co o tym sądzicie? Bo to akurat mnie zainteresował i myślę, że to może być prawdą ;)
Awatar użytkownika
Kumpel111
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 24 Wrz 2010, 18:23
Ostatnio był: 05 Lip 2024, 08:31
Miejscowość: Paraguay
Frakcja: Zombie
Kozaki: 22

Reklamy Google

Re: II Wojna Światowa

Postprzez Adam w 14 Lip 2011, 18:28

Tak, nie musieli się pakować do kolejnej wojny. A kto jakiś czas przed wybuchem dawał nam gwarancje, podpisywał pakty, że nam pomogą? Anglia i Francja. Po prostu mieli nas gdzieś, tak samo jak dziś, co robią z Polonią. Wystarczy takiemu powiedzieć "1939, Dywizjon 303, Enigma".
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: II Wojna Światowa

Postprzez Kumpel111 w 14 Lip 2011, 21:10

Wykorzystali nas jako przynęte. Mieliśmy wycofywać się wgłąb naszego kraju stosować taktyki zaczepne i taktykę spalonej ziemi gdy Alianci mieli "wbić" nóż w miękie plecy Hitlera.
Awatar użytkownika
Kumpel111
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 24 Wrz 2010, 18:23
Ostatnio był: 05 Lip 2024, 08:31
Miejscowość: Paraguay
Frakcja: Zombie
Kozaki: 22

Re: II Wojna Światowa

Postprzez Universal w 14 Lip 2011, 22:38

Myślisz, że by wbili? Jeśli coś wtedy było miękkie, to zdecydowanie polityków francuskich i angielskich. Ostatnio czytałem "Honor żołnierza 1939" Wołoszańskiego. Nie obchodzi mnie czy był w SB, czy nie - pisze ciekawie i wydaje się to sensowne. Z tej książki wynika, że wojskowi francuscy jeszcze we wrześniu 1939 chcieli zaatakować Niemców. Ba, podjęto jakieś nieznaczne kroki, ale zrobiono to w sposób nieskoordynowany i w wyniku dużych strat (procentowo - wysłano małe ilości ludzi i sprzętu, kiepskie zaopatrzenie, zatrzymali się na Linii Zygfryda) wkrótce się wycofali zarówno z Niemiec (pas przygraniczny), jak i z obietnic.

Dalej - gen. Kutrzeba planował połączenie armii "Poznań" i bodajże "Pomorze" z jeszcze jedną, które miały zaatakować... Chyba 8. armię. Chciał wręcz wymusić na Rydzu-Śmigłym możliwość sformowania takiej jednostki i zaatakowania Niemców, ale marszałek odwlekał. Kiedy wydano zgodę, było już za późno i tak wyglądała Bitwa nad Bzurą.

Sowieci by nie zaatakowali, gdyby Niemcy sobie nie poradzili na froncie, lub Francja/Zjednoczone Królestwo zaatakowały od zachodu. Stąd 17 września, choć przygotowania zaczęły się ok. 10 dni wcześniej (w wyniku szybkiego posuwania się Niemców na wschód).
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: II Wojna Światowa

Postprzez kapucha w 15 Lip 2011, 10:58

Moim zdaniem i tak kampania wrześniowa skończyła się dla nas najłagodniej, jak to tylko możliwe.

Wyobraźcie sobie to: Niemcy wkraczają do Polski, a w ciągu 3-4 dni Anglia + Francja atakują Rzeszę od zachodu. Wszystko pięknie, Niemcy zgnieceni, większość sił Polskich w marszu na Berlin, a tu Ruskie wjeżdżają nam w tyły. Stalin też planował inwazję europy, miał dużo większe i nowocześniejsze siły niż w '20, Cud nad Wisłą by się nie powtórzył. Do tego nasze wojsko byłoby osłabione po walce z Niemcami i trzeba by było je przerzucić przez cały kraj. Stalin zdobywa Polskę, zniszczone wojną Niemcy nie stawiają mu oporu, i eja na zachód nieść Czerwoną Rewolucję.

Inny przypadek: Polacy zgadzają się na sojusz z Rzeszą i ruszamy na Ruskich. Spychamy ich za Ural, Hitler sam powiedział "dajcie mi Polskich żołnierzy i Niemiecką technologię, a zdobędę świat". Z Europą jest podobnie. Ameryka (po ataku Japońców) nie może nas pokonać i ładuje atomówki na Polskę i Rzeszę.

Więc mogło być gorzej.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: II Wojna Światowa

Postprzez Terminus w 15 Lip 2011, 11:07

Bajki...
ZSRR nie był w 1939r. przygotowany do ofensywy na zachód. Poza tym Stalin nie wywiązał się ze zobowiązań sojuszniczych względem Hitlera i zaatakował dopiero 17 IX gdy się upewnił, że Adolf wygrywa a Anglia i Francja praktycznie nic nie robią.
W przypadku ataku Francji na III Rzeszę zapewne Niemcy pozbawione gospodarczego zaplecza z zachodnich landów szybko by skapitulowały. Polską armię bez problemów można by odbudować i wzmocnić wtedy zdobycznym sprzętem, technologią i pieniędzmi z reparacji.
Wątpię czy wtedy Stalin by zaryzykował wojnę. Jeżeli już to zapewne po przezbrojeniu Armii Czerwonej ok. 1942r. Tylko, że wtedy Polska miałaby za plecami pół Europy intensywnie się zbrojącej od połowy lat 30-tych, zjednoczonej przez wspólnego komunistycznego wroga.

O sojuszu Polski z III Rzeszą już wielokrotnie na forum pisałem.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: II Wojna Światowa

Postprzez viernio w 15 Lip 2011, 12:55

Mam dwa pytania, być może odbiegające ciutkę od tematu. Skini wyznają poglądy Hitlera? Czy to znaczy, że tak jakby zdradzają Polskę?
Nie wiem czy dobrze ująłem, sformułowałem pytanie.
„A jakże! Referendum. Lud powie tak - znaczy tak. Powie nie - znaczy, że lud się pomylił. Niech się namyśli jeszcze raz" - Dmitry Glukhovsky
Awatar użytkownika
viernio
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 13 Lip 2011, 12:27
Ostatnio był: 25 Gru 2022, 14:17
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: II Wojna Światowa

Postprzez Terminus w 15 Lip 2011, 13:11

Są zwyczajnie głupi i tyle...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: II Wojna Światowa

Postprzez viernio w 15 Lip 2011, 13:15

Dokładnie, a do tego są rasistami... Nie wiem jak można być rasistą, to jest nienormalne co oni mają do żydów, murzynów?
„A jakże! Referendum. Lud powie tak - znaczy tak. Powie nie - znaczy, że lud się pomylił. Niech się namyśli jeszcze raz" - Dmitry Glukhovsky
Awatar użytkownika
viernio
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 13 Lip 2011, 12:27
Ostatnio był: 25 Gru 2022, 14:17
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: II Wojna Światowa

Postprzez Terminus w 15 Lip 2011, 13:18

Żydom zazdroszczą pieniędzy [głównie mitycznych] murzynom pyt [równie mitycznych]...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: II Wojna Światowa

Postprzez viernio w 15 Lip 2011, 13:30

Z w/w wypowiedzi wywnioskowałem iż :
- Pakty, sojusze nic nie znaczą, każdemu zależy tylko na sobie, nie na dobrze ogółu,
- Polacy nie jednokrotnie byli robieni w bambusa :P ,
„A jakże! Referendum. Lud powie tak - znaczy tak. Powie nie - znaczy, że lud się pomylił. Niech się namyśli jeszcze raz" - Dmitry Glukhovsky
Awatar użytkownika
viernio
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 13 Lip 2011, 12:27
Ostatnio był: 25 Gru 2022, 14:17
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: II Wojna Światowa

Postprzez Terminus w 15 Lip 2011, 13:31

Oczywiście....
Liczą się tylko interesy.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości