[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez djcycu w 09 Lip 2011, 16:43

Gdyby się nie zapowiadali i wypuścili moda to byśmy pewnie mało poważnie na to popatrzyli :D Swoją drogą i Cromm i Matrix mają rację bo im nikt nie płacił... Mi też ani WombaT'owi, Nevesowi, Pawłowi, Ropasiakowi i innym z zamkniętego już forum hardtrucksite.pl (nie reklamuję, forum wyłączono zważając na pijawki i nie zostanie otwarte R.I.P). Ogromnie nasze jak i zagraniczne mody sprawiły że seria Hard Truck dostała niemiłosiernego kopa w sprzedaży. Mnogość modów, możliwość jazdy realistycznymi samochodami to był hit! Otóż podziękowano nam i nikt ani nam nic nie dał za to (a choćby serwer z jeden raz opłacić) ani też nie dostaliśmy żadnych propozycji. Niby był konkurs na auto które chcemy ujrzeć lecz wygrało kilku US-rajców którym się proste dla wykonania ciężarówki amerykańskie spodobały i je wykonano jak tandetę... Dopiero jakieś 4 miesiące przed zamknięciem HTS mieliśmy możliwość proszenia o grę marzeń wypisując jakiej grafiki, fizyki i usprawnień wymagamy które w 50% z mojej palety próśb zostało spełnione (mieszałem wszystkie 4 odsłony). To tyle w sensie "Perspektyw". Mody POPYCHAJĄ sprzedaż nawet największych gniotów a więc każdy modder otrzymuje jedyne wynagrodzenie: radość tych którym mod się podoba i podziękowanie za zarobione pieniądze przez deweloperów. To tyle... Możecie się gniewać ale taki jest świat i biznes. Póki stanowiska pełne nikt cię nie przyjmie do żadnego studia a ryzykował nikt z nowych nie będzie. Tam liczy się czas (Historia SoC) no a moda możesz robić do usranej śmierci.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Cromm Cruac w 09 Lip 2011, 16:53

I tu się zgadzam. Dla mnie najlepszą nagrodą jest Wasze (graczy) zainteresowanie i to, że chcecie ściągnąć i grać z moimi modami. I to prawda, że może bezsensowne są komentarze w stylu 'ale to piękne' i nie wnoszą nic do sprawy ale przynajmniej po takich chce mi się dalej coś robić. Bo muszę się przyznać, że ilekroć czytam takie jak 'tu za jasno', 'tam za ciemno', 'a to bym tak zrobił', 'a czemu tak nie inaczej?', 'a kiedy wyjdzie mod?' to mi się czasem odechciewa i sobie po cichu myślę 'Taki jesteś mądry to se ku*wa sam zrób'.
Fakt, że czasem jeśli dana sugestia ma sens to sie nad nią zastanowię i wezmę pod uwagę.
Ale generalnie prawda jest taka, że robię mody, w które sam chcę grać i jak będę chciał zrobić różowe króliczki biegające po Zonie to je zrobię i nikt mnie nie powstrzyma :E
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian

Za ten post Cromm Cruac otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu, vandr.
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 18:55
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez vandr w 09 Lip 2011, 17:14

Dokładnie. Trzeba też umieć rozróżnić wskazówki, które naprawdę się przydają- po przeczytaniu których usiądę, przyglądnę się i sobie powiem "cholera, faktycznie...tak jest lepiej" od takiego narzekania jakie opisał Cromm " ja chcę tutaj to", "weź wywal tamto a wsadź to, na pewno będzie super". Gdybym chciał zadowolić gust każdego to chyba bym osiwiał. Dobre słowa ze strony graczy jak najbardziej są miłe, delikatne podsunięcia pomysłu również...Mogę tutaj przytoczyć Autumn Aurorę. Nawet teraz posiadała kilka pomniejszych błędów, które naprawił patch, a kto namówił mnie do przygotowania patcha? Oczywiście społeczność graczy, którzy NIE NARZEKAJĄC, ale po prostu wspominając, że "tutaj zauważyłem to a tamto, może dałoby się rady jakoś to poprawić..." sprawiła, że dla zadowolenia nie tylko ich, ale przede wszystkim siebie(bo wszystko to robiłem głównie dla siebie) poprawiłem te drobne usterki, przygotowałem patcha i wtedy sobie powiedziałem "Tak, teraz jest naprawdę dobrze. Ich opinie były naprawdę pomocne". Przykład to może marny, bo modder ze mnie żaden i moja wiedza na ten temat jest zaledwie ułamkowa, ale mam nadzieję że udało mi się ująć sedno sprawy.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez scigacz1975 w 09 Lip 2011, 17:43

A ja na to - JESZCZE SIĘ TAKI NIE URODZIŁ CO BY WSZYSTKIM DOGODZIŁ
A z drugiej strony - fajnie jak ktoś moda co jakiś czas pobiera i temat odgrzewa - bo wtedy widać że "coś się kręci" i praca nie poszła na marne :E :wink:

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez BJ Blazkowicz w 09 Lip 2011, 20:00

Cromm Cruac napisał(a): Bo muszę się przyznać, że ilekroć czytam takie jak 'tu za jasno', 'tam za ciemno', 'a to bym tak zrobił', 'a czemu tak nie inaczej?', 'a kiedy wyjdzie mod?' to mi się czasem odechciewa i sobie po cichu myślę 'Taki jesteś mądry to se ku*wa sam zrób'.

To się nazywa "odruch modderski" :E Też tak miałem, ludzie krytykują, a sami nie potrafią zrobić lepiej.

Co do LA to jak będzie to będzie a jak wiemy go nie będzie.
Fakt, nie robią tego dla kasy, więc nie wypada ich popędzać, w tworzeniu moda jest wiele przestojów, trudnych momentów i wnerwiajacych błędów których rozwiązanie się znajduje zwykle przypadkowo po długim czasie.
Nie mniej jednak dezowory naobiecywały a teraz grają w ch*ja, no nieładnie z ich strony bo narobili nadziei a teraz TBD. Mogli dać TBD od razu i dać datę premiery jak byli by STUPROCENTOWO pewni że im się uda. A nie taka zabawa w podchody.
Aha i LA nie będzie.
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 10 Gru 2023, 23:39
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 10 Lip 2011, 00:42

Natomiast "Odruchem fanowskim" jest komentowanie i krytykowanie (nie mylić z krytykanctwem) pracy modera, lub dewelopera. ;)

Jak już dajecie coś w świat, panowie moderzy, nie myślcie sobie, że każdy gracz będzie wam dziękował za dobre chęci. Liczcie się ze słowami krytyki. Jak mi się coś nie podoba, to piszę co. Konkretnie i bez ogródek.

Nie strzelajcie focha za każdym razem, kiedy ktoś napisze, że "te tekstury są za jasne", "tutaj wstawiłbym inną muzykę", etc. To, że zamysł modera nie pokrywa się z oczekiwaniami gracza, nie oznacza, że tylko jeden z nich ma rację. Czasami bywa tak, że daną grę/moda można zrealizować w więcej niż jednym stylu i na więcej niż jeden sposób.
Właśnie dlatego świat stalkera jest tak podatny na modyfikacje. To gra, w której właściwie każde rozwiązanie jest tym właściwym.

Za ten post paintball_0 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive meJKu.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez BJ Blazkowicz w 10 Lip 2011, 00:50

paintball_0:
zamysł moddera w 90% przypadków nie pokrywa się z założeniami gracza, a modder nie będzie robił innej wersji moda dla każdego spośród 193192739 graczy którzy z niego korzystają. Zasada jest prosta: nie podoba się - nie ściągaj.
I koniec offtopu.

Reksiu: bo jak ci się nie podoba to szukasz dalej aż znajdziesz moda który ci odpowiada.
Oni mają swój koncept i robią, nie będą go zmieniać dla każdego widzimisię.
A jeżeli według moddera jego mod jest doskonały? Chyba też ma własne zdanie, on się narobił.
Ostatnio edytowany przez BJ Blazkowicz 10 Lip 2011, 08:10, edytowano w sumie 2 razy
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 10 Gru 2023, 23:39
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Darth ReX w 10 Lip 2011, 00:57

Hmmm... Podstawowe pytanie - skoro nam się nie podoba i mamy nie ściągać, ani się nie wypowiadać, to po co wypuszczać w ogóle mody na światło dzienne? Niech każdy twórca kisi je sobie na dysku.

Ludzie, weźcie pod uwagę, że jeśli coś wypuszczacie dla publiki, to publika to oceni. Jak coś jest zrobione beznadziejnie, to chyba należy to pokazać palcem, by modder to poprawił i udoskonalił własne dzieło, czyż nie?
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 03 Paź 2024, 07:27
Kozaki: 224

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez The Witcher w 10 Lip 2011, 12:12

To ja cytatem zarzucę.

"Piszę taką muzykę jaką lubię. Jeśli podoba się innym ludziom, to w porządku, mogą iść do sklepu i kupić sobie płyty. A jeśli im się nie podoba, to zawsze mają Michaela Jacksona do posłuchania."

No i tak samo robią, albo przynajmniej powinni robić modderzy... Pamiętajcie że mody to dzieło modderów, w tym przypadku dez0wave i mogą robić z nimi co im się ku*wa podoba, powinniście się cieszyć że będziecie mogli sobie w to pograć za darmo.

Za ten post The Witcher otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wheeljack.
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: Wczoraj, 10:08
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez smoq2 w 10 Lip 2011, 16:05

Ehh, zeszliście z rozmowy o dacie premiery na rozmowę o krytycznym ocenianiu czyjejś pracy. To ja wracając z tej drugiej(off-topic moim zdaniem) do tej pierwszej jeszcze raz wytłumaczę, że chodzi tylko o to, iż jęczenie na temat nie określonej daty wypuszczenia moda jest zwyczajnie nie na miejscu. Trzeba zrozumieć, że autorzy mają bardzo ograniczone zasoby i podejrzewam, że też ograniczoną ilość czasu wolnego.

Oceniać pracę autorów jest jak najbardziej na miejscu, sam patrzę na LA dość sceptycznie, ale nie wliczam w tą ocenę czasu potrzebnego aby moda wytworzyć.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Maku w 12 Lip 2011, 20:46

Zaczęło się "jojczenie" więc moją propozycją jest zamknięcie tematu, dopóki nie pojawi się jakiś news, bo robi się offtop i spam.

Uwagi moderatora:

Dyskusja mieści się w temacie. - Wheeljack
"Nie masz co robić, nudzi się Ci? Kup sobie kij i po jajach się bij" - 52
Awatar użytkownika
Maku
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 31 Paź 2009, 21:01
Ostatnio był: 15 Cze 2014, 20:15
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 16

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez atikabubu w 20 Lip 2011, 14:01

Nom...

ImageImageImage
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości