Władza w rękach ludu

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Władza w rękach ludu

Postprzez Szpagin w 03 Lip 2011, 18:04

kapucha napisał(a):A broń nuklearna potrzebna byłaby tylko dla szacunku, tak jak Ty zakładasz dres i golisz głowę aby inni się Ciebie bali, tak Polska kupuje broń atomową aby inne kraje mogły ją szanować. Rozumiesz?


http://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_o_nierozprzestrzenianiu_broni_j%C4%85drowej

Czyli nie można. Poza tym, nawet gdybyśmy jakimś cudem zdobyli broń atomową, skończyłoby się to całkowitą izolacją Polski na arenie międzynarodowej, o ile Ruscy/Amerykanie nie zrobiliby wcześniej z Warszawy napromieniowanego pustkowia.

Chcesz robić z własnego kraju drugą Koreę Północną? Brawo...
Image

Za ten post Szpagin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wheeljack.
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Reklamy Google

Re: Władza w rękach ludu

Postprzez Tajemniczy w 03 Lip 2011, 18:08

A oto moje poglądy na w/w temat
1.W sprawie kultury-zwiększenie wydatków na kulturę,możliwość wykonywania wykopków przedmiotów o małej wartości muzealnej i destruktów(czyt.broni nie nadającej się do oddania strzału) przez grupy poszukiwaczy nie-archeologów.Budowa muzeów interaktywnych takich jak Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie-lepsze to niż łażenie i tępe gapienie się na eksponaty.
2.w sprawie wojska i obrony- tak jak wyżej pisano PO ale więcej niż raz w tygodniu oraz zajęcia na strzelnicy,prezentacja modeli broni palnej aby wiedzieli jak kałach wygląda i w przyszłości mogli się( w razie czego) przydać Ojczyźnie.
3.W sprawie sądów-zniesienie sadów 24-godzinnych zwolnienie przestępców osądzonych za drobne czyny w zamian kara śmierci za pedofilie gwałty morderstwa osadzanie więźniów w obozach pracy aby sami sobie zarobili na utrzymanie a nie my ich z podatków.
4.W sprawie telewizji i mediów-zwiększenie produkcji nowych, pełnowartościowych i ciekawych dla młodzieży seriali historycznych jak np Czas honoru albo 1920.Dlaczego?Bo powiedzcie mi czego oni się naucza oglądając Pierwszą Miłość-że w życiu najważniejsze jest zdradzać się,brać rozwody,(sorry za wyrażenie)puszczać się, oraz gromadzić kasę kosztem innych
Jak coś jeszcze mi do głowy przyjdzie to napisze.Jak dla mnie to świetny pomysł ten temat.

Uwagi moderatora:

Wiesz co to spacje po znakach inter.? Ciężko się to czyta.

Za ten post Tajemniczy otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Dżuz.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Władza w rękach ludu

Postprzez Vice w 03 Lip 2011, 18:26

Szpagin napisał(a):
Czyli nie można. Poza tym, nawet gdybyśmy jakimś cudem zdobyli broń atomową, skończyłoby się to całkowitą izolacją Polski na arenie międzynarodowej, o ile Ruscy/Amerykanie nie zrobiliby wcześniej z Warszawy napromieniowanego pustkowia.

Chcesz robić z własnego kraju drugą Koreę Północną? Brawo...



Francuzi mają, Brytyjczycy mają, Chińczycy mają... I nikt ich nie izoluje tylko lize im tyłki. I nikt przeciwko nam nie użyłby tej broni gdyż baliby się odpowiedzi. Troszkę logiki. I jeżeli uważasz ze dążenie do uzyskania broni masowego rażenia, czy zamykanie przestępców w obozach pracy zrobiłoby z Polski Koreę Płn. to się troszkę mylisz.
Nienawidzę Pijawek, są silne, szybkie, zwinne, niewidzialne, upierdliwe, a co najgorsze żywe. Dlatego za wszelką cenę staram się zmienić ich ostatnią cechę.
Vice
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 08 Mar 2011, 21:35
Ostatnio był: 17 Wrz 2016, 02:58
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 4

Re: Władza w rękach ludu

Postprzez Dżuz w 03 Lip 2011, 18:28

kapucha napisał(a):Sorki, ale to właśnie napiszę: trawa szkodzi mniej niż fajki [...]
Tym syfem się truli bo to w większości chemia jakiej natura nie wytworzy


Może i prawda to, ale chyba zapominasz jak większość ludzi pali w tym kraju marihuanę: mieszając ją z tytoniem. Palenie zioła jest szkodliwe i wątpię czy jego legalizacja przyczyniłaby się do spadku ceny i w rezultacie do tego, że paliłoby się je czyste. A właśnie... czyste :facepalm: Jak myślisz, że to co można dostać od jakiegoś dilera to jest sama natura, zdrowie i po prostu cud, miód, ultramaryna, to zwyczajnie mało wiesz o tym biznesie. Takie zielsko choć co w sobie ma - może nie tyle co owe dopalacze, but still. Więc takie zdrowe znowu nie jest. A takie gadanie, że niech robią co chcą (= się trują) nie jest żadnym argumentem, bo trzeba pamiętać, ze każdy nałóg wpływa nie tylko na uzależnionego, ale także na osoby najbliższe i nie chodzi mi tu wcale o wpływ biernego palenia.

kapucha napisał(a):Co mają obozy pracy do legalizacji?


Widzę, że nie zrozumiałeś więc spróbuję to powiedzieć prościej. Chcecie obozów pracy, żeby oszczędzić podatnikom wydatków związanych z utrzymaniem więźniów i ja się z tym zgadzam. Z drugiej strony chcielibyście legalizacji marihuany, zapominając, że za leczenie uzależnionych musielibyśmy znowu płacić my, bo nie sądzę, żeby taki bidok sam mógł na to wyłożyć pieniądze. Ładną wizja państwa :E Chyba bym na taką partię nie zagłosował :wink:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 00:27
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Władza w rękach ludu

Postprzez Szpagin w 03 Lip 2011, 18:29

xionc napisał(a):Praktycznie nikt nie pisze o gospodarce.


Jak chcesz:
- nacjonalizacja kluczowych gałęzi przemysłu (wydobywczy, energetyczny, zbrojeniowy)
- podniesienie podatków dla najbogatszych
- utrzymanie janosikowego (dopłaty dla biedniejszych województw finansowane przez bogatsze), z tym, że pieniądze przekazywane będą na konkretny cel (aktualnie można robić z nimi co się chce)
- zmniejszenie zarobków urzędników państwowych do wysokości maksymalnie średniej krajowej
- promowanie polskiej wynalazczości, dotacje na badania naukowe
- lepsza kontrola osób starających się o zasiłek (aktualnie dostają go głównie nieroby)
- organizowanie prac przymusowych dla bezrobotnych i więźniów
- zmniejszenie ingerencji związków zawodowych w działalność zakładów pracy

@Vice: te kraje broń atomową wyprodukowały jeszcze przed podpisaniem traktatu, czyli zrobiły to legalnie. Polska traktat podpisała, więc nie może posiadać jakiejkolwiek broni jądrowej. Gdybyśmy teraz rozpoczęli prace, byłby to sygnał dla innych państw, że chcemy wywołać wojnę. Jakie byłyby tego konsekwencje, mówić chyba nie trzeba.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Władza w rękach ludu

Postprzez Tajemniczy w 03 Lip 2011, 18:58

@Universal27. Brak możliwości adopcji i tworzenia rodzin zastępczych przez osoby homoseksualne, zwane przeze mnie pedałami
Popieram.Nie wiem jak wy, ale mi było by wręcz wstyd gdybym miał dziecko, zginął w wypadku z żoną i moje dziecko miało by za przeproszeniem 2 mamy albo 2 tatusiów.Było by to zapewne przedmiotem kpin kolegów mojego dziecka oraz sąsiadów.Tacy "rodzice"mogą spowodować że dziecko może być odrzucone i wyizolowane społecznie.
Ostatnio edytowany przez Tajemniczy, 03 Lip 2011, 19:31, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Władza w rękach ludu

Postprzez Sarlinov w 03 Lip 2011, 19:31

Co tam się qurwa będę rozdrabniać - prawo pierwszej nocy!
Edit: Nie macie poczucia humoru ;(((

Za ten post Sarlinov otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz, SVDstriker,
Negative Tajemniczy, Vice, kapucha, KoweK.
Sarlinov
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 03 Lip 2010, 11:59
Ostatnio był: 25 Sie 2014, 23:31
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 6

Re: Władza w rękach ludu

Postprzez jalkavaki w 03 Lip 2011, 21:44

- nacjonalizacja kluczowych gałęzi przemysłu (wydobywczy, energetyczny, zbrojeniowy)

Przeciw. Mieliśmy za komuny i do tej pory mamy znacjonalizowane (niektóre) sektory. Jak to działa chyba wszyscy wiedzą. Jak coś jest państwowe, to niczyje. Czyli można kraść, robić przekręty, nie działa jak powinno. Taką mamy mentalność i nie szanujemy nic co jest wspólne. Historia pokazuje, że najlepiej prosperują prywatne zakłady. Widzał bym więc to tak: pełna prywatyzacja wszystkiego, ale państwo posiada tzw. złotą akcję - czyli 99% w rękach prywatnych, 1% w ręku państwa, ale ono ma zawsze prawo weta.
- podniesienie podatków dla najbogatszych

Aha. Karajmy ludzi zaradnych, przedsiębiorczych, z pomysłem.
Jeden podatek, liniowy, dla wszystkich.
- utrzymanie janosikowego (dopłaty dla biedniejszych województw finansowane przez bogatsze), z tym, że pieniądze przekazywane będą na konkretny cel (aktualnie można robić z nimi co się chce)

Nonsens. Województwa bogate i rozwijające się nie mają powodu aby być bogatszymi. Ergo wszyscy mają wylądować w szambie?
Nie lepiej aby województwa z Polski B podpisywały jakieś porozumienia z województwami A o współpracy? Tak aby obu stronom wychodziło to na zdrowie?
- zmniejszenie zarobków urzędników państwowych do wysokości maksymalnie średniej krajowej

Tu problem jest ciężki. Wysoko postawieni urzędnicy na stanowiskach decyzyjnych mają tak wysokie pensje po to aby byli mniej podatni na łapówki. Na razie nie mam pomysłu na rozwiązanie tego problemu.
- promowanie polskiej wynalazczości, dotacje na badania naukowe

W pełni za. Dobrym przykładem jest Finlandia.
- lepsza kontrola osób starających się o zasiłek (aktualnie dostają go głównie nieroby)

W ogóle bardzo ograniczyć socjala, tylko dla ludzi, którzy w wyniku wypadku stracili możliwość wykonywania jakiejkolwiek pracy. Bo nie mówcie mi, że osoba kulawa, głucha itp. niemoże na siebie zarabiać...
- organizowanie prac przymusowych dla bezrobotnych i więźniów

Codo więźniów pełna zgoda. CO do osób bezrobotnych to jest prosta metoda aby zmusić ich do pracy: zlikwidować tzw. kuroniówkę.
- zmniejszenie ingerencji związków zawodowych w działalność zakładów pracy

Temat bardzo śliski i trudny. Trochę w tym siedziałem i wiem jak tam jest.
trzeba znaleźć tą cienką granicę między prawami pracowników i pracodawcy. Tak aby i wilk był syty i owca cała.
Ale co do tego, że związki zawodowe mają teraz za duże przywileje to zgoda.
No i zlikwidować pensje płacone przez panstwo dla wysoko postawionych działaczy dużych związków. Niech utrzymują się ze składek.
EDIT: Co do legalizacji narkotyków: pijcie, palcie, ćpajcie! Ale leczycie się na własny koszt(prywatna służba zdrowia). Nie stać was? Przykro mi - nie trzeba było zaczynać. Dla państwa i tak jesteście bezużyteczni w takim razie.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Władza w rękach ludu

Postprzez xionc w 03 Lip 2011, 22:12

No!
Gdzie są najsilniejsi związkowcy? W państwowych molochach, z reguły nierentownych. Rogonić całe to badziewie nierobów na cztery wiatry.
Podsumowując te dyskusje na tym etapie:
użyszkodnicy sztolkyr.pl najchętniej cofneliby nas do głębokiej komuny, ewentualnie do IIRP pełnej analfabetów ale przy okazji lubiliby sobie poćpać.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Władza w rękach ludu

Postprzez Kumpel111 w 03 Lip 2011, 22:22

A co myślicie o dodrukowywaniu pieniędzy do budżetu państwa? Czasem chyba tylko tak można uratować kraj przed bankructwem.
Awatar użytkownika
Kumpel111
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 24 Wrz 2010, 18:23
Ostatnio był: 05 Lip 2024, 08:31
Miejscowość: Paraguay
Frakcja: Zombie
Kozaki: 22

Re: Władza w rękach ludu

Postprzez Szpagin w 03 Lip 2011, 22:25

To najbardziej debilny pomysł, jaki może przyjść politykom do głowy. Skończy się to nagłym spadkiem wartości pieniądza, czyli hiperinflacją. Byłoby jeszcze gorzej.

Uwagi moderatora:

Racja, ale nie cytuj ostatniej wypowiedzi - Wheeljack
Image

Za ten post Szpagin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Władza w rękach ludu

Postprzez Adam w 13 Lip 2011, 11:08

jalkavaki napisał(a):Aha. Karajmy ludzi zaradnych, przedsiębiorczych, z pomysłem.
Jeden podatek, liniowy, dla wszystkich.


Cóż, nie każdy bogacz, sam sobie na to zapracował. Po nadzianym "tatusiu" podostawali spadki i firmy, zostają celebrytami i robią z siebie idiotów :(
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 2 gości