Władza w rękach ludu

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Władza w rękach ludu

Postprzez Kumpel111 w 03 Lip 2011, 00:10

Witam.
Jest to taki mały temacik polegający na: Jak wyglądałaby np.: Polska, gdybyście wy doszli do władzy czyli np.: Nowe ustawy, flagi, hymny, ustroje itd. itd. W tym temacie można też prowadzić dyskusje.

Za ten post Kumpel111 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Alchemik.
Awatar użytkownika
Kumpel111
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 24 Wrz 2010, 18:23
Ostatnio był: 05 Lip 2024, 08:31
Miejscowość: Paraguay
Frakcja: Zombie
Kozaki: 22

Reklamy Google

Re: Władza w rękach ludu

Postprzez Papa Mobile w 03 Lip 2011, 00:41

HMM podstawa to środki na kulturę i edukację tak około 45%, potem social dla ludzi ok.30% dla najbardziej potrzebujących i 20 % na gospodarkę i 5 % na administrację, innymi słowy jeśli policja zarabia więcej od nauczycieli, nie ma mowy o demokracji.
„Et aux horions, l’on verra qui a meilleur droit" — Jeanne d’Arc
Image
Awatar użytkownika
Papa Mobile
Tropiciel

Posty: 395
Dołączenie: 23 Sie 2007, 13:54
Ostatnio był: 06 Wrz 2023, 19:11
Miejscowość: Campus Pagani
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 133

Re: Władza w rękach ludu

Postprzez Terminus w 03 Lip 2011, 01:12

Liberalizm gospodarczy ze szczególnym uwzględnieniem likwidacji lub ograniczenia ilości urzędów, biurokracji i instytucji kontrolnych.
Powszechny podatek liniowy + likwidacja wszystkich ulg i zwolnień.
Ograniczenie świadczeń socjalnych.
Ograniczone akcyzy.
Likwidacja senatu i urzędu Prezydenta. System kanclerski.
Likwidacja sejmików wojewódzkich.

W zakresie spraw dotyczących etyki: zgodnie ze społecznym nauczaniem KK.
Podatek wyznaniowy i opodatkowanie związków religijnych na zasadach ogólnych.
Przesunięcie na samorządy na poziomie miast i powiatów możliwie dużego zakresu obowiązków i dochodów z podatków.

Kaczyński i Rydzyk w więzieniu za działalność antypolską. Tusk za najdroższe na świecie autostrady i stadiony.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KoweK, impulse_101.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Władza w rękach ludu

Postprzez szm w 03 Lip 2011, 01:51

innymi słowy jeśli policja zarabia więcej od nauczycieli, nie ma mowy o demokracji


Wiedziałem, że nigdy nie byłem demokratą, ale proszę, rozwiń tę tezę.
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 22 Wrz 2024, 15:29
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Władza w rękach ludu

Postprzez Alchemik w 03 Lip 2011, 02:38

innymi słowy jeśli policja zarabia więcej od nauczycieli, nie ma mowy o demokracji.

Za komuny było takie powiedzenie: ''Równo, czyli gówno!'' i ja nawiążę do tego w tym poście. Policjant pełni służbę państwową, często z narażeniem życia, broniąc praw obywatela. Należy mu się, za takie warunki pracy większy zarobek oraz wcześniejsza emerytura. A co do nauczycieli, to siedzą w szkołach, piją sobie kawkę na lekcji i często mają jeszcze widzimisię ( Musiałem w trzeciej klasie kupić trzy podręczniki do chemii, w ciągu semestru! A u mnie w domu kasa nie płynie potokiem). Poza tym nauczycielskie morale i jakieś zaangażowanie w to co robią, z roku na rok upada. patrz na wyniki obecnych matur. To wyrosło poza skalę ''leniwych uczniów''. To porażka naszego szkolnictwa...

Podatek wyznaniowy


Podatek od tego, że ktoś przynależy do jakiegoś kościoła (ew. innego kultu)?
W Niemczech coś takiego powstało i ludzie masowo złożyli apostazję. Chyba, że masz na myśli, że to księża płacą podatek, wtedy się zgadzam, ale zwykli obywatele nie powinni płacić za swoją wiarę.
Reszta pomysłów mi się podoba, oprócz prawa na podstawie nauczania KK. Niech najpierw Kościół wyda wszystkich księży-pedofilów, bo jak na razie, nadal są przenoszeni do innych plebanii, a powinni do paki.
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Re: Władza w rękach ludu

Postprzez KoweK w 03 Lip 2011, 02:53

Zrozumcie to, że Papa jest nauczycielem i stąd takie poglądy. :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5664
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 30 Wrz 2024, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Władza w rękach ludu

Postprzez kapucha w 03 Lip 2011, 10:13

Może troszkę nie pasuje do tematu bo uznaję dyktaturę (oczywiście tylko jeżeli wódz dba o naród, nie ma jakiś chorych ambicji jak Stalin czy Hitler), ale się wypowiem żeby nie zakładać nowego tematu :wink: .

Po pierwsze: zmienił bym system edukacji. Po co rolnikowi znajomość wiązań chemicznych, albo żołnierzowi wiedza o kulturze? Podstawówkę i gimnazjum złączył bym w jedną 10 letnią szkołę, tak aby ludzie nauczyli się podstaw wszystkiego i następnie w wieku 16 lat jakiś (wybrany przez ucznia) kurs praktycznej nauki zawodu.

Po drugie: więźniowie powinni mieć nieco krótsze kary za drobne przestępstwa które nie wyrządzają znacznej krzywdy innym (przyłapanie z "gramem w kieszeni" drobne bójki - ale nie pobicia!, tam gdzie obaj chcieli się lać - ich sprawa) a zaostrzenie kar za zbrodnie przeciwko zdrowiu i życiu (zabójstwo, ciężkie pobicie, aborcja). Oczywiście w więzieniu przymusowa praca na rzecz państwa (np. fabryki mebli w zakładach, hodowla zwierząt na mięso) kto nie pracuje ten nie dostanie jeść - to ma być kara, a nie wypoczynek. Dodatkowo jakieś zajęcie na pewno umiliło bu czas skazanym na kilkanaście lat i pozwoliło by na skuteczniejszą resocjalizację.

Zmniejszenie liczby polityków, biurokracji do minimum.

Natychmiastowe wycofanie naszych z afganu. To nie nasza wojna. Co do armii: przywrócenie poboru z jednoczesnym utrzymywaniem ok 150 - 200 tysięcy żołnierzy zawodowych. Na sojuszników nie ma co liczyć, na 80% była by powtórka z września '39. A jeżeli już to nie szukać sprzymierzeńca w USA ani u Ruskich ale w Niemczech. Budowa schronów w większych miastach, które mogły by uchronić sporą część ludności przed nalotami i atakiem nuklearnym. Teraz może trochę zbyt chamsko i nieludzko: dzieci porzucone przez rodziców i nie przygarnięte przez jakakolwiek rodzinę zastępczą zamiast do domu dziecka mogły by być od 6-7 roku życia szkolone na zawodowych żołnierzy. Coś jak w starożytnej Sparcie. Więcej godzin PO w tygodniu i nastawione bardziej na zajęcia praktyczne niż na siedzenie w klasie i przepisywanie definicji z podręcznika do zeszytu. Trochę strzelnicy, trochę pierwszej pomocy, wizyty w Straży Pożarnej, Policji, Wojsku, bieganie po lesie itp. Przede wszystkim patriotyczne wychowanie młodzieży, i uczenie o naszej historycznej zaj*bistości (Powstanie Warszawskie, Cud nad Wisłą, Bitwa nad Wizną, itp.).

Co do gospodarki: zmniejszenie liczby pośredników pomiędzy producentem a konsumentem do minimum. Jakim cudem mój ojciec (hodowca bydła) dostaje za litr mleka 70 gr, a sklepie kosztuje ponad 2 zł, choć jest odtłuszczone i jakieś takie rozwodnione? Jak najkrótsza droga do konsumenta pozwoliła by ludziom zarabiać więcej, i płacić mniej w sklepach.

Tępienie dresów jp, przekonywanie od małego że Policja to wzór do naśladowania, z jednoczesnym zaostrzeniem kar za przestępstwa Policjantów. Jeśli mają być wzorem, nie mogą być skorumpowani i popełniać przestępstw. Oczywiście to nie ma być tak: Policjant mnie spałował, więc jest ch**em. Policja i tak działa zbyt delikatnie. Ja np. w przypadku zamieszek na stadionach (jak ostatnio) wezwał bym batalion Policji, kazał przez megafon opuścić stadion, a tych co nie posłuchali zostali by okrążeni, tak żeby nikt nie uciekł i potraktowani gazem. Na przytrutych kiboli puścił bym Policję z pałami w celach "treningowych". Ogólnie tępienie takich dresowych kozaczków.

Założenie jakiś "tymczasowych" miejsc pracy w których mogła by pracować młodzież w czasie wolnym, aby dorobić do kieszonkowego. Taka "odpowiedzialna" praca w której można dostać awans, lub z niej wylecieć uczyła by odpowiedzialności i pracy w grupie.

Co do symboli narodowych zmienił bym tylko hymn. Moim zdaniem lepiej pasuje Rota. Brzmi tak jakoś bardziej podniośle.

Wycofanie religii za szkół - od tego jest kościół.
Ostatnio edytowany przez kapucha, 03 Lip 2011, 17:20, edytowano w sumie 1 raz
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Władza w rękach ludu

Postprzez scigacz1975 w 03 Lip 2011, 10:19

@Alchemik to nie tak do końca z tą służbą i piciem kawki.
Są policjanci którzy się narażają - zgoda i dla nich powinny być dodatkowe uposażenia, ale dużo też jest takich którzy w życiu nie wyjdą na ulicę (biurokraci itp.) - dla nich wystarczającą nagrodą jest wcześniejsza emerytura.

Natomiast co do nauczycieli - sprzedaję książki, więc siłą rzeczy dużo czasu spędzam w szkołach i widzę co się dzieje. I dotarł do mnie sens powiedzenia "obyś cudze dzieci uczył" - ja bym nie chciał. I w obecnej sytuacji pierwszy się podpiszę jeżeli zawód nauczyciela wpiszą na listę zawodów szkodliwych. Wystarczy mi wejść na przerwie do gimnazjum - szczerze jestem zażenowany. Rozumiem że świat się zmienia i młodzież też, ale do k***wy nędzy bez przesady! I jeżeli ktoś powie że to wina nauczycieli to nie wiem co taka osoba ma w głowie. Ok. są tu też ludzie z przypadku, ale dużo jeszcze jest ludzi z powołania. Tyle że jak szkoła ma dzieciaka uczyć, wychować i przystosować do życia to już lekka przesada. Ponad 80% rodziców zlewa cienkim sikiem wychowanie dzieci(bezstresowe wychowanie :E :E :E ) zrzucając je na szkołę i mając jeszcze non stop pretensje. Spróbuj pójść na 1 dzień na 6 godzin zapanować nad klasą 30 gimnazjalistów - życzę powodzenia. A potem bierzesz jeszcze tonę prac domowych albo innych rzeczy i siedzisz nad tym w domu. Moja siostra uczy w gimnazjum - po 10 latach pracy jest tak znerwicowana że prawie się nadaje do psychiatry. A najgorzej na tym wychodzą jej własne dzieci, bo najczęściej nieświadomie na nich się wyżywa.
To tyle jeżeli o nauczycielach :wink: .

W kwestii KK zgadzam się z Tobą całkowicie, dodałbym jeszcze pełne opodatkowanie księży i wprowadzenie zarządzania finansami parafii przez radę parafialną (wybieraną przez parafian)

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Dżuz, Universal.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Władza w rękach ludu

Postprzez Kumpel111 w 03 Lip 2011, 13:14

Teraz wypowiem się na temat religi.

Dawno, a może nawet nie, wybuchła afera z Lewicą na czele. Otóż te SLD, PSL itd. chciały usunąć krzyże z miejsc publicznych pod zarzutem, że te symbole oddziaływują źle na psychikę ludzi. Sam się bardzo zdziwiłem i przypomniało mi się co czytałem w książkach o Komunistach. Zabraniali religi w szkołach itp. a dlaczego? Otóż naszła mnie myśl, że ze zdrowego społeczeństwa, chcą zrobić "kukiełki" którymi łatwo sterować, ale na ich drodze stał kościół. Dlaczego taka myśl? Bo jednak przez naszą religię, nieraz wypieraliśmy z naszego państwa wrogów i przeciwników. Przykładem jest "potop Szwedzki" który skończył się na Jasnej Górze i to stamtąd wypędziliśmy wroga. Potem można dać za komuny, wiele księży którzy zgineli "w niewyjaśnionych okolicznościach" we własnych parafiach, którzy wcześniej odprawiali msze za Ojczyznę. I tego zapewne bali się Komuniści, że przez kościół zostaną wypędzeni z Polski i może dlatego obecna Lewica się tak zachowuje?
Pozdrawiam

PS.: Wcale nie jestem za Rydzykiem.
Awatar użytkownika
Kumpel111
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 24 Wrz 2010, 18:23
Ostatnio był: 05 Lip 2024, 08:31
Miejscowość: Paraguay
Frakcja: Zombie
Kozaki: 22

Re: Władza w rękach ludu

Postprzez Dżuz w 03 Lip 2011, 14:00

kapucha napisał(a):Co do armii: przywrócenie poboru

Nie można nikogo zmuszać do taplania się w błotku i strojenia w gałązki, kępki trawy i inne tego typu niedorzeczności. Obroną kraju powinni się zająć zawodowcy a nie przypadkowi ludzie z poboru. A że wojsko niby zrobi z ciebie mężczyznę i takie tam... :facepalm: Tu wojsko nic nie pomoże jak ktoś jest, przepraszam za wyrażenie, ciotą.

kapucha napisał(a):Budowa schronów w większych miastach, które mogły by uchronić sporą część ludności przed nalotami i atakiem nuklearnym.


Czy Ty się za dużo post-apo nie naczytałeś przypadkiem? :wink: Przed kim mielibyśmy się kryćw tych schronach? Przed ruskimi jak wpadną w szał po przeczytaniu "raportu" Macierewicza? Dzisiaj prawdopodobieństwo wybuchu jakiejkolwiek wojny jest takie jak to, że mnie włosy odrosną :P Niby się mówi, że przezorny zawsze ubezpieczony, ale nie popadajmy w paranoję. Lepiej budujmy szkoły, szpitale, ośrodki kultury, albo stadiony, bo jak mówi porzekadło "chleba i igrzysk". Wiadomo - najpierw pomyślmy oczywiście o chlebie.

kapucha napisał(a): [...] dzieci porzucone przez rodziców i nie przygarnięte przez jakakolwiek rodzinę zastępczą zamiast do domu dziecka mogły by być od 6-7 roku życia szkolone na zawodowych żołnierzy


Nie tyle nieludzkie i chamskie, co niesprawiedliwe. Równie dobrze można by z nich zrobić inżynierów albo lekarzy. Za dużo byś tych twardogłowych chciał na świecie :/ A to bunkry i schrony przeciwatomowe, a to obowiązek służby wojskowej i to jeszcze od małego. Może jeszcze zamiast misia Kałasznikow? Opanuj się :E

kapucha napisał(a):przekonywanie od małego że Policja to wzór do naśladowania

:facepalm: O, przepraszam bardzo. Szacunek do kogoś a ślepota to dwie różne sprawy. To już chyba wynik mojego osobistego przekonania; tego, że nie widzę na tym świecie zbyt wielu autorytetów i wzorów do naśladowania, a na pewno nie wśród policjantów. Żeby było sprawiedliwie: wśród księży też nie.

kapucha napisał(a):Wycofanie religii za szkół - od tego jest kościół.

Tak, tylko zważając na fakt, że dziecko spędza 5 dni w tygodniu w szkole, zastanawiam się jednocześnie gdzie ono znalazłoby jeszcze czas na naukę o Bogu. Ja bym raczej zmienił program nauczanie tego przedmiotu i rozszerzył to bardziej do czegoś na kształt religioznawstwa albo etyki, żeby nie było wpajania nikomu na siłę pewnych doktryn, tylko więcej poznawania innych systemów wiary. Uniknęlibyśmy przy okazji wielu stereotypów i niesłusznych oskarżeń.

To chyba tyle. Jak coś sobie przypomnę to jeszcze napiszę :P
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Władza w rękach ludu

Postprzez Szpagin w 03 Lip 2011, 14:32

Przywrócenie poboru to podstawa, ale należy rozszerzyć go także na kobiety, tak, jak na przykład w Izraelu. I nie mówcie, że obroną kraju powinni zająć się zawodowcy, bo aktualna liczebność polskiej armii pozwala najwyżej na obronę przed inwazją Dżibuti czy innego Burkina Faso. Modernizacja armii. Likwidacja kary pozbawienia wolności za większość przestępstw (z wyjątkiem seryjnych zabójstw - za to kara śmierci) i zastąpienie obozem pracy. Zwiększenie kompetencji prezydenta. Likwidacja parlamentu w obecnym kształcie i zastąpienie systemem rad (jedyny sposób, który pozwala na rzeczywisty udział społeczeństwa w rządzeniu państwem). Rozszerzenie kompetencji policji, szczególnie w kwestii walki z nieletnimi chuliganów i kibolami. Poważne zmiany w edukacji: obecna reforma poskutkuje znacznym obniżeniem wiedzy uczniów w porównaniu z tym, co widzieliśmy jeszcze kilka lat temu.
I przede wszystkim: Polska jest największym krajem w regionie, a tego nie wykorzystujemy. Należy rozpocząć budowę sojuszu militarnego, politycznego i ekonomicznego, w którego skład wchodziłyby inne państwa Europy Środkowo-wschodniej. Wtedy możemy zacząć myśleć o wzroście znaczenie naszego kraju za granicą.
Image

Za ten post Szpagin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kapucha.
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Władza w rękach ludu

Postprzez Dżuz w 03 Lip 2011, 14:44

Szpagin napisał(a):Przywrócenie poboru to podstawa, ale należy rozszerzyć go także na kobiety, tak, jak na przykład w Izraelu. I nie mówcie, że obroną kraju powinni zająć się zawodowcy, bo aktualna liczebność polskiej armii pozwala najwyżej na obronę przed inwazją Dżibuti czy innego Burkina Faso.


Już nie będę powtarzał, że groźba ataku z jakiejkolwiek strony to czysta abstrakcja.Tak czy siak @Szpagin, nie myślisz logicznie ani pragmatycznie. Pobór to zwykła oszczędność, bo wyszkolenie i utrzymanie zawodowego żołnierza wiąże się nieuchronnie ze srogimi wydatkami. Ale taka już jest nasza mentalność: lepiej robić prowizorkę (czyt. hałastra pseudo-wojaków w mundurach po 9 miesiącach "woja", która nawet przed rzeczonym Dżibuti nas nie ochroni) niż zainwestować w coś droższego a skuteczniejszego i wydajniejszego (czyt. zawodowa armia). O kobietach w wojsku to już nie wspomnę, bo i tak z przyczyn etycznych nich ich na pole walki nie wyśle, no chyba, że w roli sanitariuszek, ale to przecież nie jest prawdziwe wojsko, dla prawdziwych facetów (typu macho, a la John Rambo) :wink:
Ostatnio edytowany przez Dżuz, 03 Lip 2011, 15:00, edytowano w sumie 1 raz
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości