Kara śmierci

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci w Polsce?

Tak
88
62%
Nie
55
38%
 
Razem głosów : 143

Re: Kara śmierci

Postprzez per-kac w 25 Cze 2011, 22:28

W Polsce mamy kilka problemów, wymienię dwa istotne dla tematu: brak funduszy i przepełnienie więzień.
Co jest rozwiązaniem obu? Kara śmierci.
Morderca skazany na dożywocie to wrzód na dupie państwa. Wiecie, ile państwo wydaje na utrzymanie takiego więźnia? Kilka tysięcy rocznie. Jak nie więcej. A taki typ ma ''w pakiecie'': żarcie, picie, miejsce do spania i więzienne rozrywki których nie znam (i poznać nie chcę)
Dla nich więzienie jest jak hotel - w życiu nic nie osiągnęli, już nic nie osiągną. Żyją na koszt innych, porządnych ludzi. I pieniądze zamiast iść na dobro krajowe idą na zagwarantowanie bytu takiemu odbytu (więźnia)
Przepełnienie więzień? Myślę, że odsetek ludzi, którzy zasłużyliby na wyrok kary śmierci jest znaczący. Likwidacja takich typów przerzedziłaby je.
Jest opcja robót społecznych, na rzecz państwa. Są takie roboty. Ale kto będzie chciał wypuszczać takich psychopatów zdesperowanych, zdolnych do wszystkiego poza mury więzienia?
Tacy skazańcy to gówno, pasożyty. Jedyny sposób - eliminacja.
Już samo obciążenie psychiczne jaką byłaby możliwa kara śmierci hamowałoby zapędy ludzi. Procent morderstw i innych, ciężkich przypadków zmalałby.
Jednak żeby wprowadzić karę śmierci trzeba być zdecydowanym, pewnym siebie i nieustępliwym. Kto może być przeciwny? Kościół. Kto popiera Kościół? Głównie starsi ludzie. A oni prawdopodobnie niedługo umrą.
Kara śmierci byłaby korzystna i możliwa. Potrzeba tylko więcej ludzi którzy chcą kształtować przyszłość, a nie babrać się w błocie teraźniejszości.
Takie jest moje zdanie.
Oni wszyscy są śmieszni, to Grzech jest jedyną słuszną drogą którą będe podążać aż do śmierci...
Awatar użytkownika
per-kac
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 30 Lis 2009, 17:50
Ostatnio był: 27 Cze 2011, 15:06
Miejscowość: Gdzieś w Zonie...
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 56

Reklamy Google

Re: Kara śmierci

Postprzez Universal w 25 Cze 2011, 22:31

Żeby wprowadzić karę śmierci, najpierw muszą być sprawiedliwe sądy. A że to nie nastąpi no to cóż - w wielu wypadkach byłaby najlepsza, ale ogólnie się nie nadaje. Żeby nie było powtórki z "Afery Mięsnej".

http://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_mi%C4%99sna
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Kara śmierci

Postprzez kapucha w 25 Cze 2011, 22:48

Jakoś przez tysiąclecia była stosowana to teraz się nie da jej wprowadzić?

Co do kolegi wyżej:

Tak, żeby wprowadzić karę śmierci, przywódca musi mieć jajca, a nie jak teraz :wink: .

Ps. Nie rozumiem czemu kościół nie popiera kary śmierci. W ST kilkakrotnie była ona podawana jako kara za niektóre zbrodnie a tu nie ma.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Kara śmierci

Postprzez meJKu w 25 Cze 2011, 22:51

per-kac napisał(a):Jednak żeby wprowadzić karę śmierci trzeba być zdecydowanym, pewnym siebie i nieustępliwym. Kto może być przeciwny? Kościół.

Bzdura. Kościół Katolicki podchodzi w sposób neutralny do kary śmierci. Biblia ani tego nie zabrania, ani nie potępia.

Co do kary śmierci to jestem na tak. Ale tylko w bardzo ciężkich przypadkach i gdy jest 100% pewności, że skazany popełnił to przestępstwo. Większość więźniów powinna być zaangażowana w prace na rzecz państwa, cholernie ciężkie prace. Jakieś kopalnie, kamieniołomy i inne takie z metalową kulą u nóg. Jedzenie w wiezieniu? Jak dla mnie to powinni chodzić o suchym chlebie i wodzie+raz na tydzień jakiś kawałek mięsa i warzyw co by nie nadużywać z budżetu państwa.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 05:36
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Kara śmierci

Postprzez per-kac w 25 Cze 2011, 22:53

A co biblia mówi o życiu człowieka? Myślisz, że dlaczego plują się, żeby aborcja była zabroniona? Żeby chronić życie ludzkie. Czyli potępiliby takie kary. A teraz są potępiani, bo nikt o tym publicznie, na ulicy nie mówi.

:arrowd: No o tym mówiłem ;)
Ostatnio edytowany przez per-kac, 25 Cze 2011, 22:54, edytowano w sumie 1 raz
Oni wszyscy są śmieszni, to Grzech jest jedyną słuszną drogą którą będe podążać aż do śmierci...
Awatar użytkownika
per-kac
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 30 Lis 2009, 17:50
Ostatnio był: 27 Cze 2011, 15:06
Miejscowość: Gdzieś w Zonie...
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 56

Re: Kara śmierci

Postprzez Woland w 25 Cze 2011, 22:53

Kara śmierci? TAK!


Niektórzy ludzie, cóż, sami swoimi postępkami ukazują że życie ich trzeba chyba skrócić...
Choćby ci od tego policjanta co go zabili...
Rzucili śmietnikiem w autobus. Komuś mogło się coś stać. Policjant będąc po służbie mimo wszystko zareagował. Chciał ich zatrzymać. A co gnoje na to? Zabili go nożem.
Wyroki już zapadły? Chyba tak. Posiedzą kilka lat nic nie robiąc pasożytując na koszt państwa.
A co oznacza "NA KOSZT PAŃSTWA"???? Że za pieniądze podatników.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Kara śmierci

Postprzez meJKu w 25 Cze 2011, 22:58

per-kac napisał(a):A co biblia mówi o życiu człowieka? Myślisz, że dlaczego plują się, żeby aborcja była zabroniona? Żeby chronić życie ludzkie. Czyli potępiliby takie kary. A teraz są potępiani, bo nikt o tym publicznie, na ulicy nie mówi.

Ale o czym ty mówisz? Aborcja i kara śmierci to dwie inne sprawy. Jak kolega wyżej wspomniał, Stary Testament mówi o karze śmierci i są przypadki gdy ją można zastosować. Jak nie wiesz o czym piszesz to nie udzielaj się na dany temat.

Za ten post meJKu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Grzdam.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 05:36
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Kara śmierci

Postprzez per-kac w 25 Cze 2011, 22:59

Aborcja - smierć. Kara śmierci - śmierć. Tu jest podobieństwo. I dobrze wiem, o czym pisze.
Oni wszyscy są śmieszni, to Grzech jest jedyną słuszną drogą którą będe podążać aż do śmierci...

Za ten post per-kac otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive SVDstriker,
Negative meJKu.
Awatar użytkownika
per-kac
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 30 Lis 2009, 17:50
Ostatnio był: 27 Cze 2011, 15:06
Miejscowość: Gdzieś w Zonie...
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 56

Re: Kara śmierci

Postprzez kapucha w 25 Cze 2011, 22:59

per-kac napisał(a):A co biblia mówi o życiu człowieka? Myślisz, że dlaczego plują się, żeby aborcja była zabroniona? Żeby chronić życie ludzkie. Czyli potępiliby takie kary. A teraz są potępiani, bo nikt o tym publicznie, na ulicy nie mówi.

:arrowd: No o tym mówiłem ;)


Poczytaj Stary Testament, dokładnie Księgę Wyjścia, zaraz za Dekalogiem jest spis prawa czy coś takiego. Co drugie przestępstwo - kara śmierci.

Proszę najpierw trochę poczytaj, a później mów, że Biblia uważa że przemoc jest be :wink: .
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Kara śmierci

Postprzez meJKu w 25 Cze 2011, 23:07

per-kac napisał(a):Aborcja - smierć. Kara śmierci - śmierć. Tu jest podobieństwo. I dobrze wiem, o czym pisze.

Twój tok rozumowania mnie przerasta. Mógłbyś wrócić do tematu dopiero wtedy gdy go trochę przestudiujesz? Poczytaj, porozmawiaj lub coś w ten deseń, a dopiero potem się udzielaj.

Za ten post meJKu otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative per-kac.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 05:36
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Kara śmierci

Postprzez Universal w 25 Cze 2011, 23:13

kapucha napisał(a):Poczytaj Stary Testament, dokładnie Księgę Wyjścia, zaraz za Dekalogiem jest spis prawa czy coś takiego. Co drugie przestępstwo - kara śmierci.

Proszę najpierw trochę poczytaj, a później mów, że Biblia uważa że przemoc jest be :wink: .


A Nowy Testament to przepraszam po co jest? Żeby Gutenberg więcej papieru zużył? W nim wyraźnie jest, że masz miłować bliźniego. Więc bez takich mi tu. Robicie to co ja - wykorzystujecie fragment, nie bacząc na całość. Źle.

Aborcja karze śmierci się nie równa, nie jeśli patrzy się na to z punktu widzenia... "oświeceniowego". Z kolei jeśli kierować się emocjami, uczuciami, to zarówno jedno jak i drugie jest śmiercią. Nie wiem, kto z Was widział film z przeprowadzania aborcji. Mnie "2 girls 1 cup" nie ruszało, tamten film również, ale co wrażliwsze osoby dziwnym trafem nie chciały jeść, kiedy lekarz wyciągał osobno rączki, nóżki i zgnieciony korpus.

Wszystko jest płynne w tym temacie, a nie wszyscy (większość) do takich dyskusji dorośli. Lojalnie przyznam, że ja chyba też nie.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Kara śmierci

Postprzez Michu w 26 Cze 2011, 04:16

Oczywiście, że tak :P Jeżeli ktoś kogoś zabije, zostanie na tym złapany, niech też zdycha. Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy wolą by taka osoba po prostu siedziała w więzieniu, albo nawet wyszła po tych 30 latach. Nie chcę nawet sobie wyobrażać jak wielki ból ktoś odczuwa gdy straci kogoś bliskiego z rąk jakiegoś bandziora, takie osoby nie mają prawa życia ;)

Za ten post Michu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Bodziniak.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości