Aborcja

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Aborcja?

Tak, na życzenie dla każdego
24
26%
Tak, ale tylko w 3. przypadkach (patrz 1. post)
39
42%
Nie!
30
32%
 
Razem głosów : 93

Re: Aborcja

Postprzez Dżuz w 24 Cze 2011, 12:27

Już śpieszę z wyjaśnieniami:

Nie widzę w tym nic śmiesznego ani zakłamującego rzeczywistość


"Faszyzujący" jest dla mnie śmieszny, bo zakłamuje rzeczywistość, znacząc ni więcej ni mniej tylko "faszystowski". Ludzie używają ostatnio tego słowa jak jakiegoś eufemizmu, a używania eufemizmów w tym celu nie uznaję.

Czy może tylko użyłem porównania, że "rozmnażają się jak króliki"A to chyba jest różnica


Implikatura i presupozycja. Chyba jednak nie jest; ja z kolei, cytując Cię później, zastosowałem anaforę (w sensie lingwistycznym nie retorycznym) :P

Nie aborcja a zalanie przez barbarzyńców co było skutkiem wygodnickiego stylu życia i spadku narodzin


No i widzisz, chodź aborcja może i w jakimś dziesiętnym stopniu przyczynia się do niżu demograficznego dzisiaj, robienie aż tak dalece idącego porównania do starożytności nie ma sensu z logicznego punktu widzenia, bo nie ma bezpośredniej analogii.
Masz sporo racji, ale strasznie to wszystko ponaciągałeś i trzeba było sporo wysiłku, żebyśmy doszli do jakiegoś zrozumienia się nawzajem :wink:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Reklamy Google

Re: Aborcja

Postprzez Terminus w 24 Cze 2011, 14:03

Piterxd napisał(a):@Rieekan ile trzeba mieć lat, żeby nie rozumieć tej różnicy? :facepalm:


Nie zrozumiałeś postu Rieekan'a.
On pytał o dziecko. W przypadku ciąży w wyniku gwałtu cierpi dziecko za przestępstwo dokonane przez ojca-zboczeńca.

Pomijając oczywistą tramę i cierpienie zgwałconej kobiety.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Aborcja

Postprzez Rieekan w 24 Cze 2011, 14:16

Właśnie, dziecko poczęte w wyniku gwałtu będzie cierpieć i na to nie ma już lekarstwa.
Ale ma takie samo prawo do życia, jak każde inne.
Image
Awatar użytkownika
Rieekan
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 06 Sie 2010, 18:07
Ostatnio był: 08 Maj 2013, 14:58
Miejscowość: Nołłer
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 8

Re: Aborcja

Postprzez xionc w 24 Cze 2011, 14:37

Sorry ale wydaje mi sie że temat jest zbyt trudny i poważny dla naszych forumowych supermenów. Co do gwałtu i późniejszych konsekwencji z tym związanych: wydaje mi sie że jest to tak traumatyczne przeżycie że trudno sobie nawet wybobrazić co ofiara takowego musi czuć, co może zrobić i jakie decyzje podejmować. Absolutnie nie do wyobrażenia, a takie gadki w doktrynerskim stylu:
Rieekan napisał(a):Właśnie, dziecko poczęte w wyniku gwałtu będzie cierpieć i na to nie ma już lekarstwa.
Ale ma takie samo prawo do życia, jak każde inne.

Można sobie w buty wsadzić.
Image

Za ten post xionc otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive The Witcher.
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Aborcja

Postprzez djcycu w 24 Cze 2011, 15:15

No ale dobrze powiedział... Co pójdziesz i zatłuczesz tego dzieciaka? A co ono winne? Jest takie samo jak poczęte z miłości bo przecież to gwałciciel jest winny a nie biedne dziecko. Niech któryś z was zatłucze psa... NIKT tego nie zrobi... Za to dziecko po gwałcie niektórzy by usunęli bo po co? Czemu tak? Przecież to przykre...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Aborcja

Postprzez szm w 24 Cze 2011, 16:15

Za to dziecko po gwałcie niektórzy by usunęli bo po co?


To jest po prostu wygodnictwo. I lepiej jest je usunąć niż gwałciciela.
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 22 Wrz 2024, 15:29
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Aborcja

Postprzez Szpagin w 24 Cze 2011, 16:41

xionc napisał(a):Sorry ale wydaje mi sie że temat jest zbyt trudny i poważny dla naszych forumowych supermenów

Racja, od początku wydawało mi się, że na tak kontrowersyjne tematy nie ma miejsca. Choć i tak dobrze, że nie zrobił się z tego burdel pokroju Onetu...
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Aborcja

Postprzez KoweK w 24 Cze 2011, 16:58

szm napisał(a):I lepiej jest je usunąć niż gwałciciela.


:?:

Co komu da usunięcie gwałciciela? Albo nie zrozumiałem sensu tego zdania.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Aborcja

Postprzez Woland w 24 Cze 2011, 17:14

Mi się wydaje że to ironiczne stwierdzenie znaczące tyle że zabija się dziecko a nie gwałciciela, a zabijane dziecko jest niewinne. Tak mi się wydaje.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Aborcja

Postprzez scigacz1975 w 24 Cze 2011, 18:40

@Woland masz rację - ale niestety ciężko to wytłumaczyć zgwałconej kobiecie. Chociaż wydaje mi się że gdy gwałt jest na młodej dziewczynie np. nastolatce to zareaguje ona dużo bardziej impulsywnie, niż kobieta dojrzalsza która ma już swoje dziecko.
Natomiast nigdy nie zrozumiem "panienek" które usuwają bo wpadły. Chociaż facet z którym owa wpadka się odbyła też ma swoje za uszami. Moja dziewczyna miała do mnie ogromne pretensje o tą zaplanowaną wpadkę, w ciąży była straszna, ale jak urodziła wszystko się zmieniło (ufff. i dobrze bo bałem się że jednak jej się nie zmieni), a teraz jest fantastyczną matką. A ja dziękuję Bogu że wreszcie mam dziecko (8 lat proszenia)
Jak to przedmówcy napisali temat ciężki - co człowiek to opinia. Ale i tak uważam że to sprawa sumienia rodziców.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Aborcja

Postprzez dorian w 24 Cze 2011, 18:49

Zdrowe, chore, ofiara gwałtu, ale tak czy inaczej zostało powołane do życia. I nikt nie ma prawa decydować poza Bogiem, czy mu to życie odebrać. A jeśli odbierze - jest zwykłym mordercą (bardziej "humanitarnym" - szpital, lub mniej - skrobanka u miejscowej felczerki na wsi..).
Każda inna żyjąca istota może się chociaż próbować obronić. Nienarodzone dziecko, któremu nikt nie dał nawet szansy nie.
Tak, jestem wierzący.



(Teledysk adekwatny do tematu.)
Awatar użytkownika
dorian
Legenda

Posty: 1409
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 23 Sie 2024, 17:38
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 246

Re: Aborcja

Postprzez Woland w 24 Cze 2011, 18:53

scigacz1975 napisał(a):@Woland masz rację - ale niestety ciężko to wytłumaczyć zgwałconej kobiecie. Chociaż wydaje mi się że gdy gwałt jest na młodej dziewczynie np. nastolatce to zareaguje ona dużo bardziej impulsywnie, niż kobieta dojrzalsza która ma już swoje dziecko.


:?: :?:
Kowek się spytał o co temu szm chodzi, ja odpowiedziałem. Ja jestem za aborcją na życzenie :P
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 13 gości