Far Cry

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Far Cry

Postprzez djcycu w 18 Cze 2011, 11:05

Zawsze tak pokazują mnie się wydaje że to co pokazali to początek jest. Nic nie mam do tych scenek ze skryptami w ważnych częściach gry. Ważne by było to zrobione jak się należy a nie... Idziesz kurde zaciukasz kolesia kilometr od posterunku a tamci już wiedzą...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: Far Cry

Postprzez Piterxd w 18 Cze 2011, 13:00

Mnie się też Far Cry 2 podobał - miał to coś, co jednak nie pozwoliło mi się oderwać. Fakt np posterunki potrafiły denerwować (odjedziesz trochę dalej i za chwilę znów na posterunku są NPCe :P), questy poboczne były liniowe. Ale podobał mi się otwarty świat i kilka smaczków (np to w jaki sposób nam się psuje broń - technicznie i wizualnie). Gra ma fajną grafikę (duna jak dla mnie pasuje do afryki) i nie ma kosmicznych wymagań.
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: Far Cry

Postprzez Damianox w 18 Cze 2011, 18:00

FarCry 2 był zajebi*ty, nic mu nie brakowało. Mam tylko nadzieje, że będzie w 3 ta fajna paralotnia.
Awatar użytkownika
Damianox
Stalker

Posty: 190
Dołączenie: 11 Kwi 2011, 17:41
Ostatnio był: 29 Wrz 2019, 11:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 11

Re: Far Cry

Postprzez paintball_0 w 18 Cze 2011, 18:42

Far Cry 2 miał swoje braki. Na przykład brakowało mu sensu względem jedynki. Jedyne cechy wspólne obu produkcji, to w miarę otwarty, interaktywny świat i nieliniowość w dążeniu do celu misji. Jedynka była świetna, bo rozpoczęła właściwie ideę tworzenia fps'ów z otwartym światem. Dwójka była odcinaniem kuponów od jedynki przez Ubisoft, który miał prawa do tytułu "Far Cry", ale do świata gry już nie. Stąd Far Cry 2 dzieje się w afryce i w zupełnie innej rzeczywistości, niż gra CryTeku.

Trójka wraca do udanej formuły jedynki. Jest wręcz jej remakiem. Wielu graczom nie podobała się walka z potworami, woleli strzelać do ludzi. Stąd trójka daje nam ponownie tropikalne wyspy, swobodę eksploracji i ludzi do rozwałki.

Co najważniejsze w trójce, fabuła opiera się na.... fabule. Dwójka nie miała fabuły, miała pretekst. Była próbą przeniesienia formuły GTA w świat fps'ów. Niepotrzebne garaże, niepotrzebne kryjówki, niepotrzebni "kumple". Nie tego oczekiwałem po grze, która ma logo: "Far Cry" na pudełku.

Trójka spodobała mi się już od pierwszego trailera i z zainteresowaniem śledzę kolejne o niej informacje.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Far Cry

Postprzez Damianox w 18 Cze 2011, 19:08

Twórcy chcieli spróbować czegoś nowego, pewnie myśleli, że ludziom się spodoba i spodobało się ale niewielu :-/
Awatar użytkownika
Damianox
Stalker

Posty: 190
Dołączenie: 11 Kwi 2011, 17:41
Ostatnio był: 29 Wrz 2019, 11:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 11

Re: Far Cry

Postprzez impulse_101 w 18 Cze 2011, 22:25

Czy tylko ja niewidzie sensu porównywać jedynki do dwójki? Przecież to zupełnie inne gry. To tak jak z filmem taksówkarz i taxi, tytuły podobne ale zupełnie inne wytwornie i założenia.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Far Cry

Postprzez paintball_0 w 18 Cze 2011, 23:28

Sens jest tylko marketingowy. Jedynka została bardzo dobrze przyjęta przez graczy i recenzentów, więc Ubisoft postanowił wydać dwójkę. CryTek nie był mu do tego potrzebny, bo ogólne założenia, technologia i tytuł były już zaklepane. Fani sami podpowiedzieli, czego oszczekują po kolejnej części: podobnej swobody, więcej interakcji z otoczeniem, więcej pierdół pokroju GTA i przede wszystkim walki z ludźmi. Niestety Ubik przedobrzył, przez co trafił tylko do części (niemałej) fanów jedynki. Teraz naprawia ten błąd.

Myślę, że zadowoleni będą zwolennicy unikalnego klimatu pierwszego FarCry'a, oraz ci, którzy chcą po prostu pobawić się w sand boksie. Osobiście nie przepadam za sand boksami, bo właściwie zawsze mają formę areny "róbta co chceta", w której przeciwnicy tańczą, jak im gracz zagra. Jedynka była na tyle unikalna, że można było prawie całą grę przejść, nie alarmując nikogo. Pojedynczo eliminując kolejnych przeciwników można było po cichu wyczyścić obszar misji. Dwójka polega już tylko na jeżdżeniu samochodem z punktu do punktu i eliminowaniu przeciwników od ręki, bo po co marnować czas na podchody, skoro można po prostu podpalić krzaki, wysadzić panzerfaustem zbiorniki paliwa w środku obozu wroga, porwać aktówkę i odjechać z piskiem opon. ;)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Far Cry

Postprzez SaS TrooP w 19 Cze 2011, 01:53

Porównywanie jedynki i dwójki jest dość zbrodnicze: grę robiły dwie osobne firmy, generalnie FC spotkał los Flashpointa, czyli kradzież i jechanie na czyimś sukcesie.
Acz, jako osoba neutralna w tym akurat przypadku, uważam obie gry za bardzo dobre. FC2 nie żył jednak zbyt długo, a CryTek pokazał poziom wydając serię Crysis.
W praktyce to sprawiedliwości stało się zadość. Czegoś potrzeba jeszcze?
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: Far Cry

Postprzez Michu w 19 Cze 2011, 05:24

Far Cry 2 nie byłoby takie złe, gdyby nie po prostu DURNE AI i A-Life (tak to nazwać?) grę przeszedłem do 70%, później miałem jakiegoś buga i nie chciało mi się dalej grać. Ale szału dostawałem, że nie można było sobie spokojnie pojeździć.. bo co chwile trzeba było się pruć z burakami. Albo biegać po krzakach co zajmowało w cholerę czasu... nie dość że co 1km posterunek - to jeszcze do tego jeździli po drogach w odstępie 1-2min. + patrole na rzece etc.

A grafika mimo iż fajnie się prezentująca, nie mówiąc o animacjach które były bardzo fajne - to jakaś taka pusta. Nijaka, brzydka... odrzucająca. Szara, bura :|

Za ten post Michu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive paintball_0.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: Far Cry

Postprzez KoweK w 19 Cze 2011, 12:25

Michu napisał(a):A grafika mimo iż fajnie się prezentująca, nie mówiąc o animacjach które były bardzo fajne - to jakaś taka pusta. Nijaka, brzydka... odrzucająca. Szara, bura :|

I dlatego tak dobrze FC2 chodził na każdym sprzęcie. :E Dla mnie ta gra to była jakaś pomyłka - nudna do bólu, pusta i jeszcze raz nudna. Posterunki co jakiś czas które wkurzały. Już lepsze byłyby jakieś losowe patrole w tej puszczy, a nie taką wiochę odwalić z respawnującymi się patrolami. :facepalm: Ale w końcu nudną i pustą grę trzeba było napełnić owymi duperelami.

System zniszczeń roślinności, mimo że bardzo dobry, to rozczarował mnie. Może to przez zapowiedzi, w których było pokazane jak ta roślinność się generuje i rośnie na nowo, a w grze tego w ogóle nie widzieliśmy? Przypomnę, że wystarczyło odjechać na 100 m, a spalone przez nas parę arów powierzchni wracało do normalności. W sumie może to i nawet dobrze... bo nie chciałbym wiedzieć ile RAM-u potrzeba by na taki feature oraz ile zajmowałyby save'y, które zapamiętywałyby spalony świat tu i tam. :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive MatrixSTR.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Far Cry za darmo.

Postprzez Kuballa44 w 08 Paź 2011, 14:54

UBI zmieniło licencję Far Cry, (ale nie części 2), dzięki czemu możemy ją legalnie pobrać. Jedyny "minus" to koniecznośc rejestracji na stronie UBI i podanie miejsca zamieszkania jako USA, oraz reklamy przy ładowaniach. :) Jednak, chyba warto, jeśli ktoś nie grał, polecam! :)
http://www.sciagnij.pl/programy/p/Gry-S ... r_Cry/1978
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.

Za ten post Kuballa44 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Dżuz.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

Re: Far Cry

Postprzez Michu w 15 Lut 2012, 20:37



Co na plus? Gra wydaje się być wzorowana na jedynce i być może będzie chociaż lepsza od dwójki, bo na lepszą produkcję niż 1 nie liczę w ogóle.

Co na minus? W sumie to tylko render, więc na brak gameplayu chyba nie ma co narzekać. No i ta muzyka, matko.. rozumiem że teraz taka moda i dzieci się będą cieszyć jak je*ną dubstep do trailera, ale pomyślcie o takiej muzyce w grze? Soundtrack ma być klimatyczny, żenua. :P
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości