Wiedźmin

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Jaką ścieżkę wybrałeś?

Mieczykiem!
97
56%
Znaki, pew pew pew!
13
7%
Petardy i alchemia.
5
3%
Troszkę wszystkiego.
59
34%
 
Razem głosów : 174

Re: Wiedźmin

Postprzez Soviet w 14 Cze 2011, 21:28

Image
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Reklamy Google

Re: Wiedźmin

Postprzez Piterxd w 14 Cze 2011, 22:26

Co do tego, że wiedźmin jest trudny - jest raczej na średnim poziomie trudności ;-) Wy chyba nigdy w trudne gry nie graliście :P
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: Wiedźmin

Postprzez Marcinez w 15 Cze 2011, 08:50

Oto moja mała recenzja Wiedźmina 2.

Grafika:
Z powodu słabego komputera musiałem grać na minimalnych ale nawet na tych grafika była piękna. Krajobrazy są urzekające. Wszystko było realistyczne.
Ocena: 10/10

Fabuła:
Fabuła w Wiedźminie 2 jest najlepsza ze wszystkich gier jakie grałem od 2000, a grałem głównie w gry, które miały słynąć z fabuły. Jednak Wiedźmin bije je wszystkie na głowę. Wszędzie można wybierać, nawet w jednym zadaniu pobocznym naliczyłem 4 takie momenty. Każda najmniejsza decyzja miała wpływ na dalsze losy Geralta.
Ocena:10/10

Walka:
Walka w Wiedźminie 2 jest znacznie bardziej realistyczna od tej Wiedźminie 1. Ciosy wciąż są szybkie i bardziej przypominają te opisane w książce. Bardzo duża ilość umiejętności i finiszerów jest moim zdaniem na plus. Walka jest też o wiele trudniejsza od wszystkich gier ostatnio wydanych. Ogólnie walka jest dopracowana i widowiskowa.
Ocena:10/10

Muzyka:
Muzyka w Wiedźminie 2 jest najlepsza ze wszystkich gier w jakie grałem. Doskonale dopasowana do sytuacji. Podczas zwiedzania lokacji jest cicha i spokojna, a podczas walki szybka i głośna. Jednak podczas niektórych walk brakowało mi takiej muzyki jak w 1 np. http://www.youtube.com/watch?v=AvbPxjXMvE8
Ocena:10/10

Ogólnie:
Wiedźmina 2 można spokojnie już teraz nazwać grą roku, a może nawet grą dziesięciolecia nie licząc oczywiście Wieśka 3 i następnych. Jest o wiele bardziej książkowy niż 1 i dlatego jest taki dobry.
Ogólna ocena po zsumowaniu innych: 15/10

Cała recenzja robiona przez fanatyka Wiedźmina :E

Wiem, że trochę spóźniona ta recenzja ale jest. :wink:

Edit:
Słyszeliście o tym?
http://polygamia.pl/Polygamia/1,107165, ... estry.html
Awatar użytkownika
Marcinez
Redaktor

Posty: 103
Dołączenie: 08 Sty 2011, 22:03
Ostatnio był: 18 Lip 2023, 13:15
Miejscowość: Czarnobyl
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: Wiedźmin

Postprzez vandr w 15 Cze 2011, 09:01

Bez przesady Milordzie...ja rozumiem, że "fanatyk", ale wg mnie opinia pisana nieco pod wpływem pierwszego wrażenia oraz chwili...to samo mogę powiedzieć o sobie, że jestem "fanatykiem" (choć to określenie jest co najmniej bardzo dziwne) Stalkera, który bezkrytycznie przyjmuje każdy wypierd spod szyldu "Stalker", lecz wszystko to się zmieniło w czasie. Przykładem niech będzie Czyste Niebo- na początku bardzo mi się podobało, momentami porównywałem nawet aspekt przyjemności z gry do Zew Prypeci czy Cień Czarnobyla, ale po czasie stwierdzam, że po prostu nie chce mi się wracać do tej części- jest po prostu słaba. Wniosek z tego taki, że uwielbiam Stalker, ale nie jestem ślepy i nie przymykam oka na takie babole jakim jest Czyste Niebo.

Wracając do Wiedźmina- gra jest naprawdę dobra. Pomijam już grafikę, która jest świetna itd...najbardziej utkwiła mi w głowie muzyka- jest wspaniała. Najbardziej podoba mi się utwór odgrywany we Flotsam, podczas dnia. Rewelacja.
Walka- spoko, choć momentami denerwowało mnie przeskakiwanie postaci z jednego celu na drugi, oddalonego o kilkanaście metrów. Na co jednak muszę ponarzekać- klimat. Ten we Flotsam był GENIALNY. Lasy, strumienie...po prostu szok. Później też fajnie, ale już nie czułem tej euforii co we Flotsam. Chyba sięgnę po jedynkę, skoro wszyscy mówią, że klimatem jednak przewyższa dwójkę.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Wiedźmin

Postprzez Marcinez w 15 Cze 2011, 09:09

Recenzja pisana po drugim przejściu gry. W pierwszych chwilach gra już mnie oczarowała. Dla mnie ta gra nie ma wad. Klimat jest trochę lepszy niż w Wieśku 1. Błędów jest i tak mniej niż w innych grach, a walka tak bardzo nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
Marcinez
Redaktor

Posty: 103
Dołączenie: 08 Sty 2011, 22:03
Ostatnio był: 18 Lip 2023, 13:15
Miejscowość: Czarnobyl
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: Wiedźmin

Postprzez The Witcher w 15 Cze 2011, 10:34

Lol, jaka recenzja.

Może ja coś napiszę... Znowu. :P

Grę ukończyłem cztery razy, więc mogę chyba już pisać recenzję. Postaram się być obiektywny.

Grafika jest po prostu piękna, aż warto sobie powoli pochodzić po lokacjach, coby pozwiedzać. Gorzej z wydajnością.

System walki - tutaj mam mieszane uczucia, z jednej strony jest bardziej dynamiczny, samemu musimy parować i wykonywać uniki. Niby fajnie, ale ma się wrażenie że Geralt zapomniał ciosów nauczonych w jedynce, walka jest mniej efektowna wg. mnie, często ogranicza się do zaklikania wroga na śmierć i robieniu uników + parowanie w międzyczasie. Nie każdemu przypadnie do gustu, mnie na przykład nie przypadła. Spieprzone są też eliksiry których działanie trwa do 10min i można je pić tylko w czasie "medytacji" - bez sensu. Ponadto tych ze skutkami ubocznymi w ogóle nie używałem, bo były zamienniki bez nich.


Fabuła
fajna, z początku czuć cholerne podniecenie i chcemy się dowiedzieć, co będzie dalej. Wielki plus to jej nieliniowość. Wszystko psuje tragiczne zakończenie i III akt, który można by nazwać Epilog - cześć pierwsza. Z zadaniami pobocznymi to góra 3h gry. Całe napięcie znika, wszystko jest wyjaśnione w jednej chwili, podczas gdy gra mogłaby mieć jeszcze ten III akt, IV i V, w których wszystko powoli by się wyjaśniało, tak jak w jedynce. Bardzo fajnie, że dodali w końcu wątek
:

Yennefer i Ciri
, ale gra trwa tylko 30h, nie licząc drugiej ścieżki która może ją wydłużyć o 10-15h.

Muzyka bardzo dobra, ale z pewnością mniej charakterystyczna i gorsza od tej z jedynki. Ale to też od gustu zależy. :)

Klimat to nie licząc zakończenia największy minus tej gry. Dużo mniej słowiańskości, widać że gra robiona też pod zachodniego gracza, lokacje niby piękne - ale klimatu z IV aktu Wieśka jedynki tu nie uświadczysz. Cholernie wielki minus.

Niby dodano jeszcze sporo mieczy czy zbroi, ale za szybko się zmieniają w krótkim czasie gry i nie idzie się do nich przywiązać jak w jedynce. :F

Nie będę już pisał o wielkim failu jakim jest brak wsparcia dla monitorów 4:3, 5:4 i 16:10 bo szkoda słów...

Podsumowując:

Plusy:

+ Grafika
+ Nieliniowość
+ Fabuła
+ Muzyka
+ To w końcu dalsze przygody Geralta! :D

Minusy:

- Walka
- Eliksiry
- Zakończenie
- Za krótka!
- Nie ma słowiańskiego klimatu

Jakbym dłużej pomyślał, znalazł bym więcej wad i zalet, ale nie chce mi się. :P

Ocena: 7.80/10 :P
Jedynce wystawiłbym 8.85.

Za ten post The Witcher otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive k4r00.
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: Wczoraj, 09:59
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: Wiedźmin

Postprzez Michu w 15 Cze 2011, 16:32

Apropo muzyki, również utwierdzam się w przekonaniu że była bardzo dobra. Jedyny, ale to jedyny mankament to utwór podczas walk etc. nie dość, że cały czas taki sam, to strasznie zaczynał irytować gdy walka trwała długo a on cały czas leciał i leciał.. zmusiło mnie to do ściszenia muzyki o 50%.

Również rozumiem Wasze odczucia co do ogółu gry, że jest wspaniała, bo głębiej się zastanawiając, jak mogłaby wyglądać trójka skoro dwójka ma już w sobie tyle świetnych rozwiązań. Ale zastanawiając się jeszcze bardziej, zaczynamy przypominać sobie co wkurzało nas w grze i co można byłoby wyeliminować. A dla mnie są to:

Niewidzialne bariery na każdym kroku, dosłownie kur*ica brała jak nie można było przejść przez 20cm krzaczek, tylko trzeba było latać na około. A gra była tym dosłownie zasiana.
Mimo iż moim zdaniem całkiem długa historia, to mogłaby być jednak troszkę bardziej rozwinięta. Szczególnie jak to Witcher wspomniał - od aktu III w górę.
Powtarzające się teksty postaci... powinny być zredukowane do minimum, bo niektóre też mi siadały na psychikę i zaczynały powoli wkurzać... "Odriin, gdzyueeee jezdeśśś?" albo teksty niektórych wojaków przy walce.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: Wiedźmin

Postprzez The Witcher w 15 Cze 2011, 16:56

"Odriin, gdzyueeee jezdeśśś?" Wkurzać? Człowieku, to najlepszy quest w grze. :E
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: Wczoraj, 09:59
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: Wiedźmin

Postprzez Bambosz107 w 15 Cze 2011, 23:29

Ci, którym podoba się muzyka z Wiedźmina 2, po prostu nie grali w pierwszą część. Może i owszem, jest dobra, ale to kawałki z Wieśka 1 zapadają na zawsze w pamięci. Wpiszcie sobie na YT 'Witcher OST', zobaczycie, co to świetny soundtrack.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Wiedźmin

Postprzez adziu_92 w 15 Cze 2011, 23:57

The Witcher napisał(a):"Odriin, gdzyueeee jezdeśśś?" Wkurzać? Człowieku, to najlepszy quest w grze. :E

Hahaha, to rzeczywiście jeden z lepszych momentów, piosenka żołdaków w trakcie tego questa- do posłuchania tutaj:

Trochę spoilerów:

Przeszedłem grę dwa razy, za drugim razem grałem na padzie i muszę przyznać że grało się świetnie dopóki nie zaatakowała mnie większa grupka (cięzko kontrolować to co się dzieje dookoła)-ale było tak do momentu kiedy "dokupiłem" znak heliotropu- grając po raz drugi inwestowałem w znaki i heliotrop miałem dostępny już w połowie drugiego aktu- fajne rozwiązanie, taki "bullet time"-aktywował się dużo szybciej niż seria ciosów kończących w scieżce szermierza. W połączeniu z quenem(dzięki któremu adrenalina ładowała się automatycznie) walka zrobiła się banalna. Grając po raz kolejny w Wiesława(wtedy potrafimy się już sprawnie poruszać w trakcie walki) myśle że lepiej iść w znaki- np. walka z Draugiem jest bardzo łatwa- 20 x Aard i demon ginie.


Sukkub:

Wykonując quest jednego elfa z Vergen(śledztwo w sprawie morderstw), naszła mnie taka myśl- pani sukkub twierdzi że jest taka cwana, że może uwieść każdego chłopa, może i ma nawet niezła buźkę, ale kurde ona ma rogi, owłosione nogi i kopyta! Kto by chciał się z nią "chędożyć"?


Smaczki:

Może nie każdy to wychwycił, ale grając uważnie można znaleźć kilka ciekawostek.
1. Elfy w Vergen układają wiersz ku czci Saskii-w rzeczywistości nędznie parodiują wiersz Mickiewicza "Śmierć Pułkownika"
2.Wszyscy wychwalają Saskię jaka to z niej dziewica i w ogóle. Wykonując quest na poszukiwanie snu zaklętego w kryształ w jaskini harpii możemy znaleźć "sen chłopa". Mało z krzesła nie spadłem jak oglądałem Saskie leżącą na sianie w towarzystwie jakiegoś chłopa...
Awatar użytkownika
adziu_92
Stalker

Posty: 52
Dołączenie: 02 Lip 2010, 08:10
Ostatnio był: 11 Maj 2017, 16:51
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 2

Re: Wiedźmin

Postprzez KoweK w 26 Cze 2011, 15:23

Nie będę się rozpisywał nt. tej gry, więc szybko napiszę.

Giera świetna, naprawdę. Nieliniowość, wybory moralne - tę grę trzeba przejść dwa, a nawet więcej razy, co na pewno uczynię. Trochę mnie zawiodła długość gry (w porównaniu do pierwszej części, którą przechodziłem prawie 50 h), która wynosiła w moim przypadku 30 h. Na szczęście rekompensuje to, jak wcześniej pisałem, nieliniowość rozgrywki i parę zakończeń.

Grafika to istny majstersztyk. Chyba najlepsza jaką kiedykolwiek widziałem w grach cRPG. Widoki są po prostu przepiękne. Tylko strasznie zamula ten filmowy Depth of Field w szczególności w cut scenach. Oprawa dźwiękowa i polska wersja językowa stoi na takim samym poziomie, jak nie wyższym, co grafika.

Minusy? System walki, do którego trzeba było się przyzwyczaić - brakowało mi rzuty izometrycznego z 1. i sterowania samą myszką. Innym mankamentem tej gry to zbyt dużo konsolowego QTE!

Dla mnie gra dostaje 9/10. Byłoby 10/10, gdyby miała trochę więcej klimatu jak z jedynki oraz gdyby rozgrywka była dłuższa o te 10-15 h.

- - -

I trochę screenów ode mnie.

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 15:02
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Wiedźmin

Postprzez The Witcher w 20 Lip 2011, 12:34

The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: Wczoraj, 09:59
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości