Podróże

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Podróże

Postprzez vandr w 14 Cze 2011, 08:32

Nie znalazłem podobnego tematu, tak więc może się przyjmie.
Lubicie podróżować? Cieszą was wyjazdy za granicę w celach turystycznych, czy uważacie to za stratę czasu? Gdzie chcielibyście się udać w najbliższym/ bardziej odległym czasie?

Do tematu zainspirował mnie poniższy, krótki filmik. Obejrzyjcie, bo to naprawdę niesamowite.

Green Lake z Austrii- fenomen parku który raz do roku zostaje zalany przez topniejący śnieg tworząc surrealistyczny krajobraz. Z nadejściem jesieni/zimy gdy (w jakiś tam sposób) woda znika, park znów nadaje się do użytku dla turystów i spacerowiczów. Tu są również i zdjęcia: http://www.dailymail.co.uk/news/article ... ummer.html



Na chwilę obecną kiepsko stoję z czasem i pieniędzmi, ale w przyszłości chciałbym udać się z moją Kobietą w poniższe miejsca:

-Grecja (po raz drugi- piękne miejsce, pomimo faktu, że źle znoszę gorąco, to jednak zafascynowały mnie tamtejsze krajobrazy)
-Norwegia (zobaczyć między innymi Zorzę Polarną)
-Ukraina (wielkie, rozległe stepy)

Na chwilę obecną to chyba tyle...piszcie teraz o sobie, zdjęcia mile widziane :)
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Dementorin.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Reklamy Google

Re: Podróże

Postprzez Realkriss w 14 Cze 2011, 09:25

Polecam serdecznie Litwę. Nie na wyjazd turystyczny, których nie lubię, ale samemu poszwendać się jest wspaniale.
Kraj może podobny do Polski, ale ciekawy, co prawda nie byłam w północnej części, zwiedziłam tylko dolną część, Kowno jest jakby żywcem przeniesione z lat 80 ubiegłego wieku, w hotelu Sportas (polecam, tani i czysty) jest długi kran, pod którym można umyć się nad umywalką, ale po przesunięciu i nalać wody do wanny. Nie zrobiłam zdjęcia, żałuję.
Wilno jest przepiękne, trzeba mieć kilka dni, żeby dobrze je obejrzeć.
Troki: fantastyczny zamek i prześliczne miasteczko w drodze z Wilna do Polski.
Poza tym: nie dogadacie się po polsku, Litwini nas nie lubią i rozmawiają raczej po angielsku, natomiast ich język jest z innej grupy językowej niż nasz (ugrofińskie), i kompletnie niepodobny.
Jedzenie tradycyjne jest przepyszne.
I na Litwie są fantastyczne piwa, jako wielka amatorka tego trunku, polecam Świturyna i Utenosa. Warto.
Zawsze wracamy z Litwy zaopatrzeni w tanie i pyszne alkohole.
Ceny jak w Polsce, jeden lit=jeden zł.
Tania benzyna!! Warto jechać samochodem, bo są dużo lepsze drogi niż u nas.
Z Warszawy do Wilna jedziemy około 6-7 godzin.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 26 Wrz 2024, 11:46
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości