[Tajne Ścieżki 2]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [Tajne Ścieżki 2]

Postprzez jalkavaki w 31 Maj 2011, 20:53

A grasz w spolszczoną wersję z autosave?
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Reklamy Google

Re: [Tajne Ścieżki 2]

Postprzez Cromm Cruac w 31 Maj 2011, 21:04

vandr napisał(a):
djcycu napisał(a):- wirowanie po 2 kulkach kiedy trzeba szybko strzelać by zaliczyć zadanie?

Tego draństwa nigdzie nie mogę znaleźć. Na moddb otrzymałem odpowiedź, o której nie wiem co myśleć.
Można nieco jaśniej?

djcycu miał chyba na myśli efekt zataczania się przy krytycznym trafieniu :E
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 19 Wrz 2024, 22:19
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [Tajne Ścieżki 2]

Postprzez vandr w 31 Maj 2011, 21:33

Aaa...to rozmowa inna. Chodzi mi o efekt, który jest wykorzystany w Zew Monolitu- dostajesz kulkę, kamera celuje w niebo po czym kręcisz się dookoła siebie z prędkością ponaddźwiękową, tak że obraz staje się czymś na rodzaj obrazu widzianego w kalejdoskopie. Przepatrzyłem całe "effectors" (podmieniłem również na vanilliiowe) ale nic to nie dało.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: [Tajne Ścieżki 2]

Postprzez Cromm Cruac w 31 Maj 2011, 23:38

Zaraz, zaraz, ja też takie coś miałem ale myślałem, że mi myszka szaleje. :) To jest zamierzony efekt?
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 19 Wrz 2024, 22:19
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [Tajne Ścieżki 2]

Postprzez vandr w 31 Maj 2011, 23:41

Tak. To jest zamierzone, i to jest jedna z najbardziej irytujących rzeczy. Po prostu koszmar, dostajesz kulkę- wzrok w sufit,bączek- dostajesz drugą i giniesz, a normalnie miałbyś szansę na ubicie przeciwnika.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: [Tajne Ścieżki 2]

Postprzez Cromm Cruac w 31 Maj 2011, 23:52

Hmmm... tak pierwsze co mi przyszło do głowy to to, że wygląda to na błędne użycie funkcji set_desired_direction(). Możliwe, że skrypt 'każe' ustawić celownik w pozycji pionowej i silnik głupieje bo nie wie gdzie lewo, gdzie prawo.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 19 Wrz 2024, 22:19
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [Tajne Ścieżki 2]

Postprzez vandr w 01 Cze 2011, 09:52

Pogooglowałem nieco w szukaniu tego wyrażenia, ale ona dotyczny NPC'ów- chyba ich umiejscowienia czy coś.
Acha- ważna wskazówka- ten sam efekt pojawia się po przebudzeniu, oraz po wpadnięciu w anomalię. Jakby reakcja na gwałtowne uderzenie, lub pobudkę.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: [Tajne Ścieżki 2]

Postprzez robi-pl w 01 Cze 2011, 12:58

do ''jalkovaki'' -gram w spolszczona wersje z autosave i szybkim zapisem
robi-pl
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 09 Lis 2009, 12:33
Ostatnio był: 14 Mar 2013, 11:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: [Tajne Ścieżki 2]

Postprzez djcycu w 01 Cze 2011, 15:22

To pomoc brzmi zacznij grę od nowa :facepalm: Wynalazek z tym autosave sam Malakas kazał im usunąć by nie truło roboty ludziom i jak widać truje dalej... Autosave nie działa poprawnie dotrze to w końcu? W NS nie działał i tu też nie będzie działać bo to mod...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Tajne Ścieżki 2]

Postprzez Smok w 04 Cze 2011, 14:06

Witam, Panowie... Mam mały dylemat i liczę na podpowiedź. Problem polega na tym, że Zombi - naukowiec w X-18 w Dolinie Mroku uparł się że NIE BĘDZIE ze mną gadał. Mam wziąć od niego dziennik i zanieść go do Sacharowa i przy okazji odebrać mu i zwrócić "Czołgiście" Grozę. Ale ta MENDA się zawzięła i ANI MYŚLI ze mną gadać ! ! ! Z czystej ciekawości odstrzeliłem mu łeb, (żeby zobaczyć co ma w środku), ale dziennika u niego nie ma. Z pistoletu od Krugłowa strzeliłem w niego TYLKO RAZ, tak, jak radził Krugłow. NIC to nie dało. Próbowałem wiele razy. strzelałem w łeb, potem w klatkę w łapę, w dupę, oko i na koniec w jajca... Efekt ? ? ? Za każdym razem taki sam - czyli NIC. Cofnąłem się już nawet o DOBRE KILKA lokacji, bo pomyślałem że gdzieś po drodze popełniłem jakiś błąd... Doszedłem ZNÓW do X-18 ale NIC to nie dało. Ta wredna kreatura WCALE nie zmieniła poglądów i NADAL nie chce ze mną gadać ! ! ! Zastanawiam się, czy jeśli po prostu odstrzelę mu łeb, (STRASZNIE go już NIE LUBIĘ), to czy będzie to miało jakiś wpływ na dalszą grę ? ? ? Wiem że w ten sposób nie zdobędę dziennika w którym ma notatki na temat wyregulowania hełmu przeciwko PSI-promieniowaniu w X-16 na Jantarze. Jednak promieniowanie w X-16 ZANIKŁO po tym, jak zabrałem "Serce Kontrolera" i DA się wejść na dół, do laboratorium. (gdy zobaczyłem że przy bramie zniknęło promieniowanie po zabraniu artefaktu, zszedłem na dół tak z czystej ciekawości. Nie poszedłem jednak dalej bo biegałem już z resztkami amunicji. Od razu wróciłem spowrotem na górę) Nie wiem już CO mam zrobić... Instalacja gry od nowa TEŻ nic nie dała... Czy któryś z Panów MA jakiś pomysł CO z tym fantem zrobić ? ? ?
Smok
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 03 Maj 2011, 18:49
Ostatnio był: 17 Sie 2014, 19:02
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: [Tajne Ścieżki 2]

Postprzez remek w 05 Cze 2011, 09:58

Witam,gram w moda tylko spolszczonego bez fixów gra śmiga bez wylotów na pulpit.Naukowca w x-18 od razu odstrzeliłem,anomalną grozę oddałem czołgiście w zamian za informację o bioradarze.Naukowiec z potrzebnymi dokumentami dla Sacharowa jest w x-10.
remek
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 11 Sty 2010, 11:12
Ostatnio był: 07 Wrz 2011, 14:52
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: [Tajne Ścieżki 2]

Postprzez djcycu w 05 Cze 2011, 13:22

Smok napisał(a):Witam, Panowie... Mam mały dylemat i liczę na podpowiedź. Problem polega na tym, że Zombi - naukowiec w X-18 w Dolinie Mroku uparł się że NIE BĘDZIE ze mną gadał. Mam wziąć od niego dziennik i zanieść go do Sacharowa i przy okazji odebrać mu i zwrócić "Czołgiście" Grozę. Ale ta MENDA się zawzięła i ANI MYŚLI ze mną gadać ! ! ! Z czystej ciekawości odstrzeliłem mu łeb, (żeby zobaczyć co ma w środku), ale dziennika u niego nie ma. Z pistoletu od Krugłowa strzeliłem w niego TYLKO RAZ, tak, jak radził Krugłow. NIC to nie dało. Próbowałem wiele razy. strzelałem w łeb, potem w klatkę w łapę, w dupę, oko i na koniec w jajca... Efekt ? ? ? Za każdym razem taki sam - czyli NIC. Cofnąłem się już nawet o DOBRE KILKA lokacji, bo pomyślałem że gdzieś po drodze popełniłem jakiś błąd... Doszedłem ZNÓW do X-18 ale NIC to nie dało. Ta wredna kreatura WCALE nie zmieniła poglądów i NADAL nie chce ze mną gadać ! ! ! Zastanawiam się, czy jeśli po prostu odstrzelę mu łeb, (STRASZNIE go już NIE LUBIĘ), to czy będzie to miało jakiś wpływ na dalszą grę ? ? ? Wiem że w ten sposób nie zdobędę dziennika w którym ma notatki na temat wyregulowania hełmu przeciwko PSI-promieniowaniu w X-16 na Jantarze. Jednak promieniowanie w X-16 ZANIKŁO po tym, jak zabrałem "Serce Kontrolera" i DA się wejść na dół, do laboratorium. (gdy zobaczyłem że przy bramie zniknęło promieniowanie po zabraniu artefaktu, zszedłem na dół tak z czystej ciekawości. Nie poszedłem jednak dalej bo biegałem już z resztkami amunicji. Od razu wróciłem spowrotem na górę) Nie wiem już CO mam zrobić... Instalacja gry od nowa TEŻ nic nie dała... Czy któryś z Panów MA jakiś pomysł CO z tym fantem zrobić ? ? ?

:facepalm: Ten naukowiec jest w X10 a nie X18! Czytać zadania dokładnie a nie lecieć na pałę! Ma ktoś tak grać to niech wcale nie gra i nie pisze na forum takich pierdół bo potem tylko więcej pytań powstaje. Musisz odstrzelić tego naukowca ale najlepiej zrobić to po tym jak od kolesia w hangarze weźmiesz kawałek mapy Siemieckiego (przy trupie tego naukowca będzie następny kawałek). Zabierzesz kawałek mapy, Grozę i wychodzisz. Potem dopiero lecisz na X10 i tam bawisz się w strzelanie do naukowca i wyciąganie dziennika.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości