Problem z Xray

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Problem z Xray

Postprzez kajtek95 w 23 Mar 2011, 17:48

Witam. Zainstalowałem ostatnio Stalkera (orginał) , po chwili gry wywaliło mnie na ekran i wiadomość Xray bugtrap.
Starałem się nie przejmować , więc ściągnąłem ze srony cenegi patch 1.6.02 i zainstalowałem. Będąc dobrej myśli , odpalam gre , i po pewnym momęcie...wywaliło mnie z gry i znowu Xray bugtrap :mad: . Nie wiem co mam zrobić. POMOCY!

Modów nie ściągałem.
Przeinstalowywałem gre.
Gra jest orginalna.
:(
kajtek95
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 23 Mar 2011, 17:34
Ostatnio był: 23 Mar 2011, 19:45
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Problem z Xray

Postprzez Universal w 23 Mar 2011, 17:55

Napisz chociaż jakiego masz kompa, ew. jakie wydanie (nie wiem, czy Zewu to dotyczy, ale podać chyba nie zaszkodzi)...
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Problem z Xray

Postprzez kajtek95 w 23 Mar 2011, 18:02

ok. Chodzi mi o Zew Prypeci. Wcześniej , dopóki nie zrobiłem formatu kompa , to normalnie z tym patchem działało bez zarzutów.
kajtek95
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 23 Mar 2011, 17:34
Ostatnio był: 23 Mar 2011, 19:45
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 0

Re: Problem z Xray

Postprzez Cienias w 23 Mar 2011, 18:02

Fajnie by było obejrzeć log z bugtrapa. :) Dasz radę znaleźć?
Awatar użytkownika
Cienias
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 31 Gru 2010, 21:18
Ostatnio był: 18 Cze 2020, 17:38
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 25

Re: Problem z Xray

Postprzez Universal w 23 Mar 2011, 20:36

kajtek95 napisał(a):ok. Chodzi mi o Zew Prypeci. Wcześniej , dopóki nie zrobiłem formatu kompa , to normalnie z tym patchem działało bez zarzutów.


Wiem, że Zew prypeci, tylko on ma patcha 1.6.02 i dlatego zapewne napisałeś w kategorii traktującej o Zewie Prypeci :facepalm:

Wydanie - jakaś złota edycja, wydanie premierowe (nie napisałeś, czy kupiłeś kiedyś, czy teraz, zresztą zawsze mogłeś nabyć go na aukcji)? Ja przy niejednej przecenionej grze miałem problem, który nie występował przy premierze...
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Problem z Xray

Postprzez Xen w 23 Mar 2011, 22:30

Wszyscy nowi nie dają logi, fajnie by było jakby każdy przeczytał FAQ, daj loga to pomoge :)
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 08 Sie 2024, 14:39
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116

Re: Problem z Xray

Postprzez Fade w 24 Mar 2011, 08:22

cześć, chyba wiem o czym piszesz, niestety też z tym walczyłem.
W moim przypadku, zaczęło wywalać mniej więcej na etapie fabryki Jupiter. Nie wiem co było tego powodem, nie mogłem wczytać żadnego save`a, przeinstalowałem grę, zgrałem stany gry i dalej to samo. W logu nie było erroru.
Pomogło to poniżej - strona Cenega.pl
"Gra wyłącza się z komunikatem "Program X-Ray 1.6 Engine przestał działać"
Proszę wykonać kroki:
- odinstalować grę, usunąć wszelkie pliki pozostałe po instalacji gry, następnie zainstalować grę ponownie, przy instalacji nie podając nazwy użytkownika
- wejść do folderu gdzie przechowywane są dane gry, standardowo C: Użytkownicy Nazwa użytkownika Dokumenty S.T.A.L.K.E.R. - Call of Pripyat,
lub C: Użytkownicy Publiczny Dokumenty S.T.A.L.K.E.R. - Call of Pripyat
- skasować całą zawartość tego folderu, łącznie z podfolderami.
- uruchomić grę poprzez plik Stalker-COP.exe (z folderu gdzie gra została zainstalowana).
Po uruchomieniu gry należy w ustawieniach grafiki wybrać oświetlenie statyczne zamiast dynamicznego. "

Zgrałem stare sejwy, gra straciła na wyglądzie ale nigdy więcej takiego komunikatu nie widziałem.
"Patrząc w otchłań pamiętaj, że otchłań patrzy także na Ciebie"
Awatar użytkownika
Fade
Stalker

Posty: 52
Dołączenie: 19 Mar 2011, 10:14
Ostatnio był: 07 Wrz 2014, 19:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 6

Re: Problem z Xray

Postprzez lukasz638 w 30 Maj 2011, 13:45

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu wię postanowiłem się dopisać do tego. A więc, posiadam stalkera zew prypeci wer 1.6.01(czy jakoś tak). Gram z modem atmosfear na freeplayu, i mam problem ponieważ gra wywala mi co chwilę do pulpitu tylko w jednym momencie. Otóż będąc w lokacji zaton normalnie się przemieszczam ale kiedy zbliżam się do skadowska gra mi wtedy wywala do pulpitu, a do tego nie podaje żadnego błędu tylko się zamyka. Problem dotyczy tylko i wyłącznie tej lokacji a właściwie wspomnianej okolicy skadowska. Dodam że wczytywałem poprzednie sejwy, a także zaczynałem grę od nowa ale nadal dzieje się to samo.
Awatar użytkownika
lukasz638
Stalker

Posty: 190
Dołączenie: 23 Maj 2010, 12:41
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 22:56
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 9

Re: Problem z Xray

Postprzez jalkavaki w 30 Maj 2011, 13:56

Logi, ludzie! Tam jest prawie wszystko napisane. I wtedy też będzie można pomóc.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Problem z Xray

Postprzez lukasz638 w 30 Maj 2011, 16:03

O którą linijkę loga Ci dokładnie chodzi?
Awatar użytkownika
lukasz638
Stalker

Posty: 190
Dołączenie: 23 Maj 2010, 12:41
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 22:56
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 9

Re: Problem z Xray

Postprzez jalkavaki w 30 Maj 2011, 16:24

Jest napisane jak wół:
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym gry, prosimy o podawanie treści loga błędu od linijki FATAL ERROR.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Pogrubienie moje
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Problem z Xray

Postprzez lukasz638 w 30 Maj 2011, 16:28

Cały problem polega na tym że w logu nie ma nic takiego jak fatal error. Jedyna wzmianka to to: [error][ 87] : Parametr jest niepoprawny.
Awatar użytkownika
lukasz638
Stalker

Posty: 190
Dołączenie: 23 Maj 2010, 12:41
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 22:56
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 9

Następna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości