Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentalnych?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentalnych?

Platforma Obywatelska
10
11%
Prawo i Sprawiedliwość
9
10%
Sojusz Lewicy Demokratycznej
2
2%
Kongres Nowej Prawicy (UPR-WIP)
20
22%
Polska Jest Najważniejsza
0
Brak głosów
Ruch Poparcia Palikota
8
9%
Liga Polskich Rodzin
1
1%
Polska Partia Pracy
0
Brak głosów
Inna partia
3
3%
Nie głosuję (czyt. mam wy*eb*ne)
40
43%
 
Razem głosów : 93

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez impulse_101 w 24 Maj 2011, 14:04

Terminus napisał(a):impulse: A cóż to są za międzynarodowe spółki kontrolowane przez UE? Możesz wymienić jakieś? Większość dużych firm na świecie jest prywatna.

Nie zrozumiałeś mnie, albo ja coś pokręciłem :P Chodziło mi o UE jako jedna wielka gospodarkę w której skald wchodzą współwłaściciele czyli poszczególne kraje. Nie pisałem o prywatnej firmie kontrolowana przez UE tylko o samej UE.

Ale co do kontroli firm to wystarcza same limity narzucane przez UE czyli:
Limit Co2, limit sprzedaży wysyłkowej, limit mleka, limit importu paliw z poza europy, limit złowionych ryb, limit recyklingu ....myślę ze jeszcze sporo by się znalazło, a to wcale nie pomoże w rozwoju naszej gospodarki.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Reklamy Google

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Terminus w 24 Maj 2011, 14:12

impulse_101 napisał(a): Chodziło mi o UE jako jedna wielka gospodarkę w której skald wchodzą współwłaściciele czyli poszczególne kraje.

Może niestety, ale tak nie jest. To ciągle rywalizujące państwa, które próbują ile się da zachować jakieś przywileje dla siebie: patrz ciągle obowiązujące prawo w RFN uniemożliwiające przejęcie VW.

Limity? No cóż... Limit CO2 to niestety zasługa lobby "ekologów" bardziej niż samej UE. Z drugiej strony, może dzięki temu odrobinę zdrowiej będzie nam się żyło. Pamiętasz kwaśne deszcze?

Limity produkcyjne mają chronić UE przed nadprodukcją, szczególnie rolnictwa. Bo co by zrobić z nadmiarem żywności? Większość krajów na świecie ma cła importowe na żywności i chroni własny rynek. Wysłać za darmo do Rosji jak swego czasu zrobiono, kładąc przy okazji polski eksport mięsa do tego kraju? W zamian za te limity są dopłaty. A że rząd Kaczyńskiego nie negocjował limitów na cukier, bo pan minister uważał, "że to poniżej jego godności", to raczej wina głupoty naszych polityków a nie UE.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez impulse_101 w 24 Maj 2011, 15:16

Terminus napisał(a):Może niestety, ale tak nie jest. To ciągle rywalizujące państwa, które próbują ile się da zachować jakieś przywileje dla siebie: patrz ciągle obowiązujące prawo w RFN uniemożliwiające przejęcie VW.

I na tym polega absurd całej UE, każde państwo stara się zachować jako niezależne to po co się męczyć i udawać wspólnotę? Niech będzie tak jak było kiedyś, każdy ma swój ogródek i zarządza nim wedle własnych potrzeb. Nie da się uszczęśliwić wszystkich skoro są różnice w interesach tak samo jak nie da się dopasować stóp procentowych w wspólnej walucie tylu państw. UE o tym wie i rozważa opcje wprowadzenia departamentu skarbu który ma uniemożliwić działanie na własną rękę, czyli po prostu odebrać władzę.

Limity? No cóż... Limit CO2 to niestety zasługa lobby "ekologów" bardziej niż samej UE. Z drugiej strony, może dzięki temu odrobinę zdrowiej będzie nam się żyło. Pamiętasz kwaśne deszcze?

Ekolodzy to wymyślili ale UE narzuciła. Wszystko super, bardzo szczytny cel tylko koszta są tak ogromne ze te kwaśne deszcze przestana być problemem, nie dlatego ze znikną ale dla tego ze na tle problemów ekonomicznych staną się błahe.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Terminus w 24 Maj 2011, 15:40

Po co? Bo to się jednak zwyczajnie opłaca. Bo wszystkie te kraje tworzące UE razem są silniejszym graczem na światowym rynku niż każdy z tych krajów osobno. I tyle...
I znowu: wiele krajów chce być w UE, a żaden nie chce się z UE wypisać. I co oni wszyscy nie mają racji, tylko Ty masz złotą receptę?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez impulse_101 w 24 Maj 2011, 17:14

Terminus napisał(a):Po co? Bo to się jednak zwyczajnie opłaca. Bo wszystkie te kraje tworzące UE razem są silniejszym graczem na światowym rynku niż każdy z tych krajów osobno. I tyle...
I znowu: wiele krajów chce być w UE, a żaden nie chce się z UE wypisać. I co oni wszyscy nie mają racji, tylko Ty masz złotą receptę?

To zależy jak interpretować wole kraju. Jeśli brać pod uwaga chęci przywódców to może i chcą ale jeśli brać pod uwagę opinie obywateli to nie wiadomo bo nie zrobili referendum które było pierwotnie w planach.
Co do samej idei zjednoczenia i pomagania sobie to może jest to dobre tylko jakoś się nie sprawdza. Jak narazi cala UE szwankuje, są coraz większe problemy.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Terminus w 24 Maj 2011, 20:08

impulse_101 napisał(a):jak narazi cala UE szwankuje, są coraz większe problemy.

Cała unia szwankuje? Austria, Szwecja, Holandia szwankują? Niemcy też? Jakoś nie słyszałem. Słyszałem za to o problemach kilku najsłabszych krajów strefy Euro...

Dość tego offtopu bo temat jest o wyborach a nie o Wspólnocie Europejskiej.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez von Carstein w 25 Maj 2011, 09:29

To ktoś bardzo głupio napisał.

Nic w ten sposób nie demonstrujesz. Oddajesz tylko swój głos w ręce osób, które pójdą głosować właśnie na to mniejsze/większe bo im Rydzyk kazał/żeby nie wygrał Kaczyński. I oni się cieszą, że nie poszedłeś do wyborów bo ich głos przez to ma większą moc/wartość.

I dlatego Twoje głosowanie na Palikota ma o wiele głębszy sens niż niegłosowanie w ogóle...


Oczywiście w twoich słowach coś tam jest.
Dla mnie wybór zarówno a jak i b to równie wielkie zło, zwłaszcza iż pozwalam się utrzymać przy władzy dinozaurom, którzy od 20 lat nic nie robią innego, tylko posełkują po różnych partiach... a potem trafiają na cmentarzysko słoni, czyli do Senatu, gdzie dożywają kresu swych dni. Zarówno bydle z partii a jak i b to te same bydle, nieważne z jakiej partii - siedzą w sejmie od lat, grzybem i mchem obrośli, znają się doskonale, może to nawet przyjaciele/krewni/rodzina. Więc jakoś tej wąskiej grupie kilku tysięcy oszołomów nie wierzę, tym bardziej, że coś w przypadku tych ogromnych partii się zmieni, niezależnie kto się dorwie z nich do władzy.

Nie ma dobrej opcji wśród opcji złych. Taka jest ma opinia.

Trudno, niech się cieszą. Przynajmniej nie będę sobie pluł w twarz "A ja na tego sk*rwysyna zagłosowałem" i tym żwawiej rzucę cegłą na jakimś wiecu.
Oczywiście zawsze pozostaje głosowanie na mniejsze partie i te skrajne - jeżeli ktoś coś takiego ma niech głosuje.
Jak mówiłem ja swój głosik oddam na Szaleńca Palikota lub mniejszość niemiecką. Po prostu mam ją pod ręką...
Ale gdybym ich nie miał - zwyczajnie olałbym wybory.*

*No dobra, oddałbym głos na Pana Prezesa, Brata Mesjasza Smoleńskiego. Aby wkurzyć Termiego paranoikiem... chociaż z drugiej strony kto mi zwróci za paliwo, gdy pojadę na miejsce głosowania!? Chociaż taki nieszczęśliwy Termi jest chyba tych 6zł wart...

Niech oświeci was blask Wielkiego Oma.
Ostatnio edytowany przez von Carstein 25 Maj 2011, 10:14, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez szm w 25 Maj 2011, 09:53

Austria, Szwecja, Holandia


Austria w sumie przystąpiła do ojczyzny wolnych narodów nie tak dawno. Podobnie Szwecja. Kryzysy mają głównie, w krajach, które przystąpiły do wspólnoty w latach 80tych i 70tych. Czyli są to państwa, które nie załapały się do GTW. Ot i cały sekret.

Niemcy


Tu masz rację, Niemcy się nie cofają, bo Niemcy stoją.

Dość tego offtopu bo temat jest o wyborach a nie o Wspólnocie Europejskiej.


Koniec :P.
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 22 Wrz 2024, 15:29
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Terminus w 25 Maj 2011, 10:15

szm: Czyli teza, że "cała Unia ma kłopoty" nie jest prawdziwa?
Niemcy stoją? Hmm.. Patrząc na ich ostatnie wyniki produkcji przemysłowej i eksportu to Twoja teza jest polemiczna.

vC: widziałeś kiedyś idealny samochód? No wiesz klasa średnia premium, przyśpieszenie 3s do 100km/h, zużycie paliwa max 3l/100km w mieście, 7 foteli, 13 poduszek, napęd stały 4x4, panoramiczny dach i żeby nie kosztował więcej niż 20tys zł.
Nie ma takiego? To nie kupuj nigdy samochodu, bo każdy wybór nie spełni w 100% Twoich oczekiwań...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez szm w 25 Maj 2011, 11:01

Czyli teza, że "cała Unia ma kłopoty" nie jest prawdziwa?


Nie twierdziłem, że jest ;). Napisałem tylko, dlaczego kłopotów nie ma Austria. Tak na marginesie, teza, że "cała Unia ma kłopoty" nigdy nie będzie prawdziwa.

Niemcy stoją? Hmm.. Patrząc na ich ostatnie wyniki produkcji przemysłowej i eksportu to Twoja teza jest polemiczna.


Słowo klucz. Ja właśnie patrzę na ostatnią korespondencję z Niemiec, i co widzę? Nawet w mainstremowych gazetach, pismach, typu Frankfurter Allgemeine Zeitung, Die Welt, coraz częściej pojawiają się głosy,
mówiące o tym, że Niemcy powinny uciekać ze strefy euro. I dziś już się tego nikt nie śmieje.
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 22 Wrz 2024, 15:29
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Terminus w 25 Maj 2011, 11:11

Głosy z Niemiec dotyczące euro, wynikają ze zrozumiałej frustracji tym, że RFN jest głównym "sponsorem" dla krętaczy pokroju Grecji, którzy doprowadzili do obecnego kryzysu w strefie euro.

Swoją drogą, uważam że należało Grecję od razu wykopać ze strefy Euro, żeby sami płacili swoje rachunki a nie rozbić w całej Europie zbiórkę na kraj, który miał gdzieś dyscyplinę budżetową...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez xionc w 25 Maj 2011, 11:34

Bo tam są nauczeni kombinować i kręcić a nie uczciwie pracować, to samo tyczy sie Rumunii i Bułgarii i południa Włoch - większy syf niż w Polandii.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości