Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentalnych?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentalnych?

Platforma Obywatelska
10
11%
Prawo i Sprawiedliwość
9
10%
Sojusz Lewicy Demokratycznej
2
2%
Kongres Nowej Prawicy (UPR-WIP)
20
22%
Polska Jest Najważniejsza
0
Brak głosów
Ruch Poparcia Palikota
8
9%
Liga Polskich Rodzin
1
1%
Polska Partia Pracy
0
Brak głosów
Inna partia
3
3%
Nie głosuję (czyt. mam wy*eb*ne)
40
43%
 
Razem głosów : 93

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Terminus w 23 Maj 2011, 21:01

Universal napisał(a):Eee... Jednej rzeczy nie rozumiem. Xaa.pl to darmowy hosting, więc co tu ma PiS do tego? To końcowy użytkownik wypełnia stronę treścią, a nie właściciel serwera... No, chyba, że po pięciu minutach wpatrywania się dojrzę ironię.

Uściślę: strona http://www.wybory.xaa.pl Paru trolli z PiS na onecie próbowało ze mną dyskutować powołując się właśnie na tę stronę, nie potrafiąc mi jednak odpowiedzieć np. na pytania o źródła danych dla niektórych statystyk strony. Poptrz tylko na wyniki ankiety preferencji użytkowników PiS>PO co jakoś nie odzwierciedla przekroju statystycznego społeczeństwa.
Tak czy owak miałem na myśli wyłącznie subiektywne odczucie.
Ja tam Euro nie ufam... Grecja przykładem - efekt domina. Czekam na to..

Czekasz na problemy finansowe Europy, które pociągną za sobą niewątpliwie problemy dla Polski? Ja wolę czekać na pozytywne informacje dla naszego kraju.
A co do Grecji; nie wiem czy pamiętasz, że ten kraj wszedł do strefy Euro dzięki fałszowaniu swoich statystyk gospodarczych, nie mając już wtedy wystarczającej dyscypliny finansów publicznych, poziomu deficytu itp.
Ten kraj nie powinien się znaleźć w Euro! Jak była hossa to jakoś się kręciło, jak przyszła bessa wszystko się sypnęło. Plusem tej sytuacji zapewne będzie większa dyscyplina i kontrola finansów członków w ramach strefy Euro. A Grecja? Powiem tak: mają co chcieli i na co zasłużyli. Za życie nad stan zawsze trzeba zapłacić. Prędzej lub później.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szpagin.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Killer21 w 23 Maj 2011, 21:30

A co za różnica, przecież to jest jedno gówno. Żaden polityk nie zrobi dobrze dla Polski.
W pełni popieram te słowa.Tyle co słyszałem o politykach to już naprawdę wole koniec świata.
Image

Killer21
Wygnany z Zony

Posty: 34
Dołączenie: 10 Maj 2011, 16:58
Ostatnio był: 26 Cze 2011, 11:13
Miejscowość: Zadu--e podkarpacia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 3

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez djcycu w 23 Maj 2011, 22:10

Nie pójdę na wybory ot co... Zawiedziony jestem tym bardziej że wiedziałem że PO to będzie jedno wielkie nic a ludzie i tak wybrali... Tylko głupi wierzy im pierdołom i tym obiecankom. Mają przywilej obiecywać i nie spełniać więc nie wiem skąd u ludzi taka naiwność? Reszty nie mówię bo koledzy wcześniej bardzo dobrze to rozpisali.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez El Diablo w 23 Maj 2011, 22:58

Killer21 napisał(a):
A co za różnica, przecież to jest jedno gówno. Żaden polityk nie zrobi dobrze dla Polski.
W pełni popieram te słowa.Tyle co słyszałem o politykach to już naprawdę wole koniec świata.


A ja w pełni popieram obu panów :wink: Polityka w tym kraju to jeden wielki pieprzony cyrk! Cwaniaki, psychole i dewiaci. Jeden pod drugim dołki kopie i patrzy żeby tylko sobie sakwe nabić, a społeczeństwo? Ładnie i równo kładzie się na nie lachę! Tyle rządów się już przetoczyło i jakoś różnicy nie widać, więc i tym razem szanse na poprawne są nikłe :-/
Image
Awatar użytkownika
El Diablo
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 09 Gru 2008, 22:17
Ostatnio był: 05 Paź 2021, 14:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 53

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez KoweK w 23 Maj 2011, 23:10

El Diablo napisał(a):Tyle rządów się już przetoczyło i jakoś różnicy nie widać, więc i tym razem szanse na poprawne są nikłe :-/

Dlatego trzeba dać szansę innym partiom...

Image
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5664
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 30 Wrz 2024, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Bandit w 23 Maj 2011, 23:15

Czas na Kongres Nowej Prawicy : - ) (Dawny WIP-UPR)
Awatar użytkownika
Bandit
Kot

Posty: 32
Dołączenie: 26 Sie 2009, 12:01
Ostatnio był: 11 Cze 2021, 18:01
Miejscowość: Włocławek
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 3

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez xionc w 24 Maj 2011, 08:52

Na nich?
Image
:D
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez von Carstein w 24 Maj 2011, 09:39

Terminus napisał(a):Parę uwag na temat udziału w wyborach:

Nie biorąc udziału w głosowaniu z góry akceptujesz i popierasz wybór tych co poszli na wybory.
To oznacza, de facto, że wybrałeś PO/PiS/SLD czy kto tam inny wygra.
Nieobecni głosu nie mają...
Jeżeli będziemy wychodzić z założenia, "że nic nie możemy zrobić", na pewno nic nie zrobimy. Przegraliśmy przed pierwszym gwizdkiem.
Nie głosowanie na małe partie, "bo i tak nie wejdą" jest niczym innym niż powtarzaniem propagandy Tusków czy Kaczyńskich, dla których takie myślenie w społeczeństwie jest wymarzonym stanem. I znowu tak myśląc przegrywamy na starcie.

Chyba lepiej przegrać walcząc niż oddając z góry pole?



Moja uwaga.
Kiedyś ktoś napisał, na innym forum takie mądre słowa, poniżej ich sens.

Mają - nie oddając głosu, nie idąc na wybory (nie nabijając frekwencji) demonstruje się stanowisko, które mówi "Ja was wszystkich p*erdole, bando złodziei".
Oddanie głosu na mniejsze zło to dopingowanie tego mniejszego zła - na nas głosują więc mamy racje hej"
Nie pójście na wybory to pokazanie, demonstracja w pewien sposób (w jeden z wielu) swej postawy. Oczywiście, jak ktoś ma szczęście i w jego rejonie znajduje się jakaś malutka, marginalna partyjka z ciekawym programem - niech głosuje. Inaczej powinniśmy faktycznie wymagać na karteczce opcji "Żadna z powyższych opcji". Taka jak jest w tej ankiecie.
Pamiętajcie - głos to broń, należy się z tym ostrożnie obchodzić. Inaczej zrobi się komuś krzywde.
Ja np. Głosuję na Janusza Palikota - tak demonstruje swe stanowisko wobec całej tej bandy Napieralskich, Tusków, Prezesów, Korwinów.

Za ten post von Carstein otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz,
Negative Terminus.
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez impulse_101 w 24 Maj 2011, 09:52

xionc napisał(a):Na nich?

A wolisz na nich?
:

Image


Chcesz to możemy się ścigać na argumenty w postaci najgłupszych zdjęć liderów ale wolałby mówić merytorycznie o ich programach oraz poglądach bo chyba na podstawie tego dokonuje się wyboru.
Image

Za ten post impulse_101 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal, Bandit.
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Terminus w 24 Maj 2011, 10:26

von Carstein napisał(a):Kiedyś ktoś napisał, na innym forum takie mądre słowa, poniżej ich sens.

Mają - nie oddając głosu, nie idąc na wybory (nie nabijając frekwencji) demonstruje się stanowisko, które mówi "Ja was wszystkich p*erdole, bando złodziei".


To ktoś bardzo głupio napisał.

Nic w ten sposób nie demonstrujesz. Oddajesz tylko swój głos w ręce osób, które pójdą głosować właśnie na to mniejsze/większe bo im Rydzyk kazał/żeby nie wygrał Kaczyński. I oni się cieszą, że nie poszedłeś do wyborów bo ich głos przez to ma większą moc/wartość.

I dlatego Twoje głosowanie na Palikota ma o wiele głębszy sens niż niegłosowanie w ogóle...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Lucjusz w 24 Maj 2011, 10:35

A ja się nie zgadzam, głos jest zbyt ważny żeby go oddać na byle kogo. A nie głosowanie to też jest wybór i nikt mnie nie zmusi do dokonania złego wyboru. Nie pójście na wybory to jest właśnie protest, bo żeby pójść do urny to trzeba mieć zagłosować na kogo a skoro nie ma opcji "żaden/żadna z powyższych" (w niektórych krajach tak jest) to pie.dole takie wybory. Po prostu jeżeli mi się coś nie podoba to nie biorę w tym udziału. I gdyby więcej osób bojkotowało wybory a nie szło głosować na byle kogo to może w końcu któreś wybory byłyby nieważne i dałoby to coś politykom do myślenia a tak to wchodzą do sejmu takie Samoobrony i LPRy i tworzą później koalicje rządzącą.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Universal w 24 Maj 2011, 10:48

Takie "Samoobrony i LPR-y" wchodzą przez niegłosowanie.

Na PiS zagłosuje 100.000 osób. Jeśli do urn pójdzie 1.000.000 osób, będzie to 10%. Ale jeśli do urn pójdzie 500.000 osób, to będzie to już 20%, co za tym idzie 20% mandatów. Tak by mieli 46 posłów, a tak by mieli 92. Prościej chyba nie idzie.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości