Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentalnych?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentalnych?

Platforma Obywatelska
10
11%
Prawo i Sprawiedliwość
9
10%
Sojusz Lewicy Demokratycznej
2
2%
Kongres Nowej Prawicy (UPR-WIP)
20
22%
Polska Jest Najważniejsza
0
Brak głosów
Ruch Poparcia Palikota
8
9%
Liga Polskich Rodzin
1
1%
Polska Partia Pracy
0
Brak głosów
Inna partia
3
3%
Nie głosuję (czyt. mam wy*eb*ne)
40
43%
 
Razem głosów : 93

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez KoweK w 23 Maj 2011, 15:54

Szpagin, naprawdę chcesz waluty EURO w Polsce? ;)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5664
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 30 Wrz 2024, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Reklamy Google

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Terminus w 23 Maj 2011, 15:57

xKoweKx napisał(a):http://www.wybory.xaa.pl/
Zainteresowanie się programami partii to góra 30 minut (po kliknięciu w logo macie program partii), więc nie róbcie z siebie leni.


Kowek. Kliknąłem na ten link i o mało nie padłem ze śmiechu:
PiS: Ideologia: neokonserwatyzm, chrześcijańska demokracja
Ha, ha, ha PiS ma tyle wspólnego z chadecją co z paradami gejów...

Program [wybór]:
- przywrócenie kary śmierci -to tyle o chrześcijaństwie...
- utworzenie Centralnego Biura Antykorupcyjnego i wprowadzenie zasady jawności oświadczeń majątkowych polityków i urzędników - to chyba program sprzed 6-7 lat?

PO: Ideologia: centryzm, chrześcijańska demokracja - wszystkie partie są chadeckie?
Program [wybór]:
- wprowadzenie podatku liniowego
- chęć poprawy sytuacji małych i średnich przedsiębiorstw, szczególnie poprzez likwidację biurokratycznych barier ograniczających przedsiębiorczość
- chęć możliwie szybkiego przyjęcia waluty euro\

taaaaa..... raz dałem się nabrać...

xaa.pl dla mnie zawsze był sPiSiona...
Poszukałbym lepszych źródeł. A najlepiej zainteresowałbym się jak się mają deklaracje do realnych działań...


KOWEK: NAPRAWDĘ CHCĘ EURO W POLSCE!!!
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez KoweK w 23 Maj 2011, 16:03

Termi, wiadomo, że niewszystko jest takie jak być powinno, ale podałem tylko przykład skąd można się paru rzeczy dowiedzieć. Program Nowej Prawicy na tej stronie też trochę przekręcony. A z tą karą śmierci to też miałem ubaw. :E

Darth ReX napisał(a):ale nie wiem jeszcze na jaką partię zagłosuję. To nie jest łatwa decyzja.

Zagłosuj na tą, gdzie będziesz miał najwięcej pieniędzy w portfelu dzięki niej.

Terminus napisał(a):KOWEK: NAPRAWDĘ CHCĘ EURO W POLSCE!!!

A dlaczego? Ja bałbym się, że byłoby coś takiego.

Wchodzi EURO -> Pensja, która wynosiła 1200 zł zamienia się w 300 EURO (jeden ch*j krótko mówiąc) -> Produkty, które kosztowały 1 zł, kosztują... 1 EURO...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5664
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 30 Wrz 2024, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Szpagin w 23 Maj 2011, 16:04

xKoweKx napisał(a):Szpagin, naprawdę chcesz waluty EURO w Polsce? ;)

O tym właśnie mówię. Nie ze wszystkim można się zgadzać. Wybierasz tego, kto najbardziej pasuje. Zresztą, euro musi być, to jeden z warunków wejścia do Unii. Nie znamy tylko daty.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez szm w 23 Maj 2011, 16:07

trzeba wybierać tego, kto jest wg nas po prostu najlepszy


Nie zgadzam się. Nie mogę wybrać kogoś, z którym zgadzam się w dwóch punktach, a w trzecim już nie. Moim zdaniem, byłoby to złamanie własnych zasad, i przyjmując taki tok rozumowania, mógłbym zagłosować na kogoś, z kim zgadzam się w jedym punkcie, a w dwóch nie...

U Korwina podoba mi się ideja likwidacji 'Republiki' Polskiej, i powołania na jej miejsce Państwa Polskiego, ale już całkowicie nie popieram jego stanowiska w sprawie narkotyków. I nie zagłosuje na kogoś, kto chce zalegalizować maryśkę. Nawet jeśli argumentuje to tym, że najsilniejsi zostaną, a słabi odpadną.

Btw. Salazar na 'prezydenta'!
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 22 Wrz 2024, 15:29
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Terminus w 23 Maj 2011, 16:11

Kowek: Jakoś żaden kraj, w którym wprowadzono Euro dobrowolnie się z niego nie wypisuje. Nawet Słowacja, w której głośne były narzekania branży turystycznej.
Na dłuższą metę myślę, że wspólna waluta się w skali makroekonomicznej Polsce zwyczajnie opłaci. Popatrz na to z innej strony: dzisiejsza złotówka nie stanowi nic więcej jak narzędzie spekulacji i źródło łatwych zysków dla spekulacji walutowych. I nic na to nie poradzisz, bo bo międzynarodowe fundusze i tzw agencje "ratingowe" mogą jak chcą manipulować informacjami, ocenami, rekomendacjami i kreować kurs złotówki, bo dysponują nieporównanie większą ilością gotówki i narzędzi finansowych [legalnych lub nie] niż np. NBP.
Uważasz, że to naprawdę dobre dla gospodarki, że cena Euro czy Franka szw. względem Pln w ciągu tygodnia skacze o 10-20gr?

szm: Salazar wpakował Portugalię w kosztowne i nieudane wojny kolonialne w latach 60tych... Ja podziękował. Przerabialiśmy my to z marnym skutkiem za Piłsudskiego...
Ostatnio edytowany przez Terminus, 23 Maj 2011, 16:15, edytowano w sumie 1 raz
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Szpagin w 23 Maj 2011, 16:12

szm napisał(a):Nie zgadzam się. Nie mogę wybrać kogoś, z którym zgadzam się w dwóch punktach, a w trzecim już nie. Moim zdaniem, byłoby to złamanie własnych zasad, i przyjmując taki tok rozumowania, mógłbym zagłosować na kogoś, z kim zgadzam się w jedym punkcie, a w dwóch nie...

W ten sposób nie zagłosuje się na nikogo. Trzeba iść na kompromis i wybierać kandydatów nie idealnych (bo takich nie ma, nie było i nigdy nie będzie), ale takich, z którymi zgadzamy się w większości kluczowych spraw. Tak działa demokracja.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez KoweK w 23 Maj 2011, 16:13

Mi też się nie podoba legalizacja narkotyków, ale tylko w państwie, gdzie musimy płacić za tych, którzy leczą się potem ze skutków używania takich rzeczy. Takim tokiem myślenia powinniśmy też zlikwidować papierosy, alkohol i wszystko czym można się naćpać/zabić - na pierwszy rzut proponuję delegalizację klejów i farb, bo ćpuny bardzo to lubią. ;)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5664
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 30 Wrz 2024, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Dżuz w 23 Maj 2011, 16:26

Szpagin napisał(a):W ten sposób nie zagłosuje się na nikogo. Trzeba iść na kompromis i wybierać kandydatów nie idealnych [...]


Oj tam, oj tam.

Ja z kolei nie zgodzę się z Tobą i jeszcze raz zacytuję fragment z piosenki Kazika "Pali się moja panno":
"Jeśli nie chcesz to nie wybieraj, a nie wybieraj niczego
To nie twój obowiązek wybierać złe ze złego[...]"

I takie też jest moje zdanie na ten temat :wink:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image

Za ten post Dżuz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz, scigacz1975.
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez szm w 23 Maj 2011, 16:41

Trzeba iść na kompromis


No ja mam inne zdanie.

Tak działa demokracja.


Może, ale ja się brzydzę demokracją :E.

Mi też się nie podoba legalizacja narkotyków, ale tylko w państwie, gdzie musimy płacić za tych, którzy leczą się potem ze skutków używania takich rzeczy


Widzisz, a mi nie tylko... Bo zobacz, co by nie mówić, to taki 12 letni gówniarz, słuchający kolesi w koślawych czpach, nawijający o jaraniu zioła, ma utrudniony dostęp do tegoż. Co by było gdyby zioło było legalne? Ja myślę, że to samo co z wyrobami tytoniowymi.
Porównywanie papierosów, do narkotyków nie ma sensu, bo to nie jest ta liga. Tu chodzi o samo zjawisko, gdyby ustawa o wychowaniu w trzeźwości była przestrzegana, to i ewentualna ustawa o zielsku byłaby przestrzegana. Ja mam gdzieś czy ktoś ćpa czy nie, tylko niech ćpają osoby świadome konsekwencji.
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 22 Wrz 2024, 15:29
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Universal w 23 Maj 2011, 16:48

Terminus napisał(a):xaa.pl dla mnie zawsze był sPiSiona...


Eee... Jednej rzeczy nie rozumiem. Xaa.pl to darmowy hosting, więc co tu ma PiS do tego? To końcowy użytkownik wypełnia stronę treścią, a nie właściciel serwera... No, chyba, że po pięciu minutach wpatrywania się dojrzę ironię.

Ja tam Euro nie ufam... Grecja przykładem - efekt domina. Czekam na to.

szm napisał(a):I nie zagłosuje na kogoś, kto chce zalegalizować maryśkę. Nawet jeśli argumentuje to tym, że najsilniejsi zostaną, a słabi odpadną.


Też nie byłem. Już jestem. I nie chodzi, że popalam, bo tak nie jest - ale lepiej umożliwić kupno sprawdzonego "towaru", jako najmniej szkodliwego z całej tej gamy, niż dalej tępić z marnym skutkiem handel marychą. W ten sam sposób, jak ktoś tu wspomniał [nie chce mi się szukać] szkodzić może butapren, wóda, czy cokolwiek innego - ludzka wyobraźnia jest nieograniczona. Ja na przykład na Sylwestra paliłem herbatę w A4. Teraz, jeśli ktoś chce, tak czy siak może to kupić. Codziennie spotykam człowieka, od którego mogę kupić kilka gramów.

@Dżuz - muzyką szafujesz? To też tak zrobię :P
Akurat - Wolny
Akurat - Wiej-ska
Akurat - Ślepe losy

Wszystkie trzy świetnie odzwierciedlają (jest też parę innych, mniej dobitnych) stan polskiej polityki i świadomości społecznej.
Ostatnio edytowany przez Universal, 23 Maj 2011, 16:55, edytowano w sumie 1 raz
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez KoweK w 23 Maj 2011, 16:49

Utrudniony dostęp do zioła? Marihuanę można łatwo kupić, czy jest zalegalizowana czy nie - to jest żaden problem dla tego, kto chce jej spróbować.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive SVDstriker, scigacz1975.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5664
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 30 Wrz 2024, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt46 oraz 14 gości