Wiedźmin

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Jaką ścieżkę wybrałeś?

Mieczykiem!
97
56%
Znaki, pew pew pew!
13
7%
Petardy i alchemia.
5
3%
Troszkę wszystkiego.
59
34%
 
Razem głosów : 174

Re: Wiedźmin

Postprzez Kontroler w 12 Maj 2011, 11:57

http://www.cdaction.pl/news-19219/wiedz ... wideo.html Wszystkie kolekcjonerki wyprzedane :o no nieźle, szybko im to poszło.
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Reklamy Google

Re: Wiedźmin

Postprzez Marcinez w 12 Maj 2011, 16:04

Moja kolekcjonerka też przyszła! Jestem bardzo szczęśliwy, że już za 4 dni będę mógł grać. Tyle lat czekałem i w końcu jest! Hurrraaa!!! :wink:
Awatar użytkownika
Marcinez
Redaktor

Posty: 103
Dołączenie: 08 Sty 2011, 22:03
Ostatnio był: 18 Lip 2023, 13:15
Miejscowość: Czarnobyl
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: Wiedźmin

Postprzez marcel w 12 Maj 2011, 17:34

Wnimanie, wnimanie! Zapraszam panie i panów do małej wycieczki do wnętrza pudełeczka, tfu, pudła, które dzisiaj miałem przyjemność otwierać.

Oto rzeczone pudło, mimo słusznych rozmiarów zadziwiająco lekkie.
Image

Otwieramy...
Image

...a naszym oczom ukazuje się przyrodni brat pudła z EK pierwszej części.
Image

Z pewnym trudem ściągamy płomiennookiego wilka, by doznać kolejnego déjà vu - na wierzchu leży nota od CDP.
Image

Pod nią - papierowy model drauga i artbook, któremu przyjrzymy się nieco później. Teraz zaś...
Image

...mam cię, wiedźminie! Już mi nie ujdziesz.
Image

Zejdźmy jeszcze głębiej.
Image

Biały Wilk prezentuje się godnie, nawet mimo niesławnej kitki.
Image Image

Temerski oren i godny bicia na monetach profil króla Foltesta.
Image Image

Karty, Jaskrowy poradnik i kości do gry, chowane do czarnego woreczka z nieodłącznym wilkiem. Spodziewałem się czegoś innego. Zwykłe, sześcienne kostki, po mojemu trochę za lekkie. Na plus ciekawa faktura, którą poczujemy, gdy przejedziemy po nich palcem.

Image Image

Kilka zdjęć liczącego 196 stron artbooka:
Image Image Image

A oto słynąca z urody pięknowłosa czarodziejka Triss Merigold. Hmm...
Image

Pora na najważniejszą część - tekturowe pudełko, w którym znajdziemy dwa dvd boxy i poradnik. W pierwszym - płytka z grą i instrukcja, zaś w drugim DVD z filmami, CD z muzyką z gry, a także tekturowa postać z powyższego zdjęcia, oraz koperta zawierająca kolejną monetę i pamflet na króla Henselta.
Image Image

Całość, w tle zaś dwustronna mapa pogranicza (Aedirn, Temeria i Kaedwen/wszystkie Królestwa Nordlingów):
Image

Dziękuję za uwagę, życzę miłego wieczoru i do swidania.
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler

Za ten post marcel otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kontroler.
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

Re: Wiedźmin

Postprzez Kontroler w 13 Maj 2011, 14:04

http://www.cdaction.pl/news-19248/wiedz ... macje.html Hehe ale jaja... wydaje mi się że płacąc za grę 250 zł. powinno się dostać produkt idealny, a nie.

Edit:
http://www.cdaction.pl/news-19266/wiedz ... wideo.html AAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! :E.
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Wiedźmin

Postprzez Floper Szczur w 16 Maj 2011, 01:12

Teraz błąd z Wiedzmakiem jest taki że nie można go uruchomić bo servery są przeciążone. Gracze są wściekli na CD-Projekt. Najprawdopodobniej grę będzie można uruchomić jutro ale na szczęście nie jest to takie pewne. Informacje można wziąć z Warowni Starego Morza: i tu -

Sam też mam EK i jestem zadowolony a moją losową figurką jest Jaskier. Szkoda tylko że lipa z aktywacją. Sama głowa bywa ubrudzona oraz jest wykonana z taniego gipsu. Ale mimo tych wad to jeżeli porównam tą edycje np. do Dragon Age II to jest Boska. Jeżeli ktoś nadal chce kupić(Wiedźmina EK) to radzę szukać na Allegro.
:

Tylko Monolit może was uratować.
Awatar użytkownika
Floper Szczur
Stalker

Posty: 82
Dołączenie: 01 Lip 2010, 02:08
Ostatnio był: 07 Sty 2013, 06:35
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 19

Re: Wiedźmin

Postprzez riv8 w 16 Maj 2011, 04:57

Awatar użytkownika
riv8
Stalker

Posty: 139
Dołączenie: 06 Gru 2010, 16:07
Ostatnio był: 13 Lip 2014, 15:48
Miejscowość: Las
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 28

Re: Wiedźmin

Postprzez Marcinez w 16 Maj 2011, 06:59

A ja specjalnie chciałem siedzieć do 12.00! Dobrze, że w końcu znudziło mi się czekanie :E .

EDIT:
Odblokowywanie serwerów właśnie ruszyło! http://www.gram.pl/news_8AvrGuu1_Oficjalny_komunikat_firmy_CD_Projekt_w_sprawie_problemow_z_aktywacja_gry_Wiedzmin_2.html
Awatar użytkownika
Marcinez
Redaktor

Posty: 103
Dołączenie: 08 Sty 2011, 22:03
Ostatnio był: 18 Lip 2023, 13:15
Miejscowość: Czarnobyl
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: Wiedźmin

Postprzez riv8 w 16 Maj 2011, 08:30

Ciekawe ile będzie to trwało? Do "wieczora"? Tak jak mówili że wszystko będzie git najpóźniej do "świtu".

-------------
Streszczenie całego incydentu- http://50mb.pl/
Awatar użytkownika
riv8
Stalker

Posty: 139
Dołączenie: 06 Gru 2010, 16:07
Ostatnio był: 13 Lip 2014, 15:48
Miejscowość: Las
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 28

Re: Wiedźmin

Postprzez meJKu w 16 Maj 2011, 19:55

Opowiem krótko o tym jak wyglądało moje nastawienie do Wiedźmina 2 w przeciągu tego weekendu. Tekst zawiera przekleństwa :E

Piątek: OMFG paczka wreszcie przyszła, omfgomogm. Otwieram, epic artbook i odkładam na bok. Wcześniej naczytałem się o uszkodzeniach głowy więc pierwszą ją sprawdzam. K*rwa. Gdy zobaczyłem głowę tylko te słowo wyszło z moich ust (odpryski na brwi i kitce). Patrze na pudełko pod głową...K*rwa. Pęknięte. Trudno, nie złościłem się o to, bo te uszkodzenia to od tego momentu problem CD Projektu. Później już tylko grę zainstalowałem i na tym koniec tego ważnego dnia.

Sobota: Wyjechałem na wieś, więc jakoś mi przeminął ten dzień (raptem parę razy pomyślałem o tym, że Wiedźmin mi się marnuje na laptopie przez aktywacje ~~).

Niedziela: K*rwa! Pól nocy nie przespane przez alergię. Cały dzień chodzę zły, kawy nie pomagają. A myśl o tym, że dopiero jutro zagram w Wiedźmina mnie wkur...wkurzała. Zmęczony poszedłem spać po 22, nawet nie chciało mi się czekać na aktywację (i tutaj dobrze zrobiłem).

Poniedziałek: Budzę się o 7:00, myju myju, jedzenie i takie tam. "A włączę laptopa i aktywuje Wiedźmaka co bym na praktykach tego robić nie musiał" i tu zonk. "Bla bla bla, nie wiemy co się dzieję, bla bla bla, przepraszamy, niedługo naprawimy". W tym momencie lekki trollface.jpg pojawił się na mojej twarzy gdy pomyślałem o tych co zarwali nockę ; ) Jednakże, o 9:00 znowu to samo, te same zapewnienia ze strony CDP i takie tam. Moje wk*rwienie w tym momencie sięgało zenitu, aż za robotę przydzieloną na praktykach musiałem się zabrać. Około godziny 12:00 "juuuppiii" w końcu, a za chwilę...K*RWA!. Powód przeklinania? Ultra szybki net z praktyk ; ) Jednak moja złość szybko minęła bo prędkość się jakoś rozkręciła i gdzieś 12:15 zacząłem grać. 20minut bawiłem się z ustawieniami tylko po to, żeby dowiedzieć się, że zagram w Wiedźmaka 2 na najniższych ustawieniach w cholernie niskiej rozdzielczości (800x600). Trudno. O 13 wracam do domu i... K*rwa! Siorka koniecznie potrzebuje laptopa wynieść z domu, "bo potrzebuje"... -_-
Trudno, koło godziny 16 zacząłem w końcu grać... Godzinę temu zrobiłem sobie wymuszoną pauzę (chędożone czynniki zewnętrzne). Ale! Po 2-3 godzinach grania (nawet prologu nie skończyłem) mogę powiedzieć tylko tyle: gra jest ZAJE*ISTA. To jest to na co czekałem od skończenia Wiedźmaka number 1. Dialogi, lokacje (widziałem tylko prolog, a o takich rzeczach się wypowiadam, hje hje hje), wszystko. To jest świetne. To tyle ; )
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 14:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Wiedźmin

Postprzez The Witcher w 16 Maj 2011, 20:06

To ja tylko napiszę, że jak ktoś mi u będzie spoilerował to zajebiję na miejscu, a Soviet jeszcze zbanuje!

No mercy.

Za ten post The Witcher otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Bambosz107, atikabubu.
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: Wczoraj, 09:59
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: Wiedźmin

Postprzez meJKu w 16 Maj 2011, 20:11

The Witcher napisał(a):To ja tylko napiszę, że jak ktoś mi u będzie spoilerował to zajebiję na miejscu, a Soviet jeszcze zbanuje!

No mercy.

Od tego jest ten temat, jak ktoś nie chce spoilerów to niech po prostu się wstrzyma z czytaniem na jakiś czas ; )
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 14:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Wiedźmin

Postprzez riv8 w 16 Maj 2011, 21:37

-Bez spoilerów-
Więc jako, że grałem już ok 6 godzin opisze pokrótce co mi się podoba a co nie (głównie to pierwsze).
Przerywniki filmowe(cutscenki)- zrobione po prostu genialnie, w "jedynce" dialogi stały na bardzo wysokim poziomie, tu jest istny mt. Everest. Idealnie pasujące gesty, ruchy ciała, b.dobre ruchy warg. Dialogi, dialogi, dialogi.
Modele postaci- różnorodne, bardzo barwne, szczegółowe. Nowy wygląd postaci znanych z poprzedniej części zmienił się IMO na lepsze, choć Jaskier pod oczami ma zbyt wyraźne zmarszczki, ale co tam zmarszczki... Co do Zoltana, to tak powinien wyglądać krasnolud w wielką japą, łapami itp.
Grafika- cudo, gram na prawie najwyższych detalach(różnicy praktycznie nie widać, max detale- http://imageshack.us/photo/my-images/228/mmmmmnm.jpg/, moje ustawienie- http://imageshack.us/photo/my-images/36/54277544.jpg/ ), na Intel Core 2 Duo 3GHz, GTX 280, 2GB Ramu na XP'ku śmiga w granicach 30-40 klatek/s(na maksymalnych detalach wydajność jest na granicy 10-15 k/s). Las wygląda bajecznie, drzewa, trawy, rzeczki, istny raj. Moim zdaniem las wygląda lepiej niż w "Kryzysie". Karczmy mają kilka pomieszczeń i...mają piętro.
Do menu trzeba się przyzwyczaić, ale jest dobrze. Możemy nosić kilka pancerzy, które wyglądają wyśmienicie.
Walka- do nowego systemu jeszcze się do niej nie przyzwyczaiłem. W walce z jednym, dwoma, góra trzema przeciwnikami spisuje się wyśmienicie, ale problem jest gdy jest ich więcej. Trzeba biegać i odciągać jednostki od grupy i pojedynczo ich eliminować( Każdy szermierz dupa, gdy wrogów kupa). Jako, że tekst powyżej zawiera same zalety, to na końcu znajdą się wady, głównie jedna- panorama ma stosunek długości do szerokości 16:9, zamiast 16:10, co powoduje, że na górze i dole ekranu widzimy czarne paski w poziomie(widać je na zrzutach powyżej). No miały byś wady, a będzie tylko jedna. Tyle co do gry. A co do "afery" z wydaniem, to nie jestem specjalnie zirytowany. Co prawda należę do tych co czekali na słynne 50mb, całą noc, to specjalnie się nie przejęłam, czekałem ponad trzy lata to poczekam te kilka godzin.
A zapominałem wspomnieć o mini gierkach:
Kościany poker- zmiany zaszły w nim dosyć duże. By wygrać, wystarczy jedna wygrana; kostką rzucamy własnoręcznie, poprzez ruch i klikniecie myszką. Kostki mogą wylecieć poza pole i nie ma ich na polu na którym lądują po rzucie.
Boks- zmiany zaszły też i tu. By wykonać ciosy musimy kliknąć jeden z klawiszy WSAD, gdy pojawi się dana litera na ekranie. Zazwyczaj wystarczy kliknąć parę razy np. W, ale by wykonać skomplikowany, a co za tym idzie mocniejszy cios, należy kliknąć np.w i jeśli wyskoczy następna litera np. s. Wymaga do dobrego refleksu.
Siłowanie na rękę- polega na utrzymaniu wskaźnika na ruszającym się polu, aż do momentu gdy całkowicie przejdzie na naszą stronę, gdy wyjdzie poza te pole, wskaźnik wędruje w stronę przeciwnika. Jest najłatwiejsza minigierka.
Jeszcze słowo o muzyce. Jest na poziomie jedynki, no może tylko, minimalnie gorsza. I to wszystko.

Ocena:
9.9


To mi się podoba-http://www.cdprojekt.pl/news/5653/Wiedzmin_2_Zabojcy_Krolow_Edycja_Kolekcjonerska_-_dodatkowy_upominek
Ostatnio edytowany przez riv8, 16 Maj 2011, 21:50, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
riv8
Stalker

Posty: 139
Dołączenie: 06 Gru 2010, 16:07
Ostatnio był: 13 Lip 2014, 15:48
Miejscowość: Las
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 28

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości