Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALKERa

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Fade w 10 Maj 2011, 16:22

Po raz pierwszy o Stalkerze dowiedziałem się z CD Action. Pamiętam zapowiedź gry, której premiera miała być tuz tuż.. Autor recenzji odwiedził producenta gry na Ukrainie. W recenzji opisana była niesamowita fizyka np. fakt zmiany czasu, pogody, konieczność spania, jedzenia, odwzorowanie terenu Zony itp.. Wielkie wrażenie zrobiła na mnie perspektywa „gonitwy” do Sarkofagu. Autor pisał o możliwości „przegrania” gry w sytuacji, gdy inny Stalker dotrze do reaktora pierwszy ! O tym, że to nie prawda przekonałem się dopiero po pierwszym ukończeniu Cienia.. Gra wciągnęła mnie na stałe i tak już jest do dzisiaj (wstyd przyznać ile mam lat). Próbowałem grać w inne gry np.; call of duty black ops, medal of honor itd. - nie dało się Stalker szybko wraca. Nie będę pisał dlaczego – Wy to wiecie.
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
"Patrząc w otchłań pamiętaj, że otchłań patrzy także na Ciebie"
Awatar użytkownika
Fade
Stalker

Posty: 52
Dołączenie: 19 Mar 2011, 10:14
Ostatnio był: 07 Wrz 2014, 19:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 6

Reklamy Google

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Hssiss w 11 Maj 2011, 11:10

Poszedłem do empiku, jak zwykle w poszukiwaniu kolejnego przewodnika po świecie Gwiezdych Wojen, zajrzałem przy okazji, przypadkiem do działu gier. A tu nagle... S.T.A.L.K.E.R. SoC, spytałem kogoś z obsługi czy to dobra pozycja. Gdy opuszczałem sklep miałem kwaśną minę, ubyło mi sporo kasy i nie byłem przekonany czy dobrze zrobiłem.

Do tej pory się śmieję. Facet mówił, że gra jest kiepska i pełna bugów, ale miałem dziwne przeczucie, że do mnie trafi.
Hssiss
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 07 Mar 2009, 02:43
Ostatnio był: 08 Gru 2017, 21:38
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 32

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez KoweK w 12 Maj 2011, 00:09

Hssiss napisał(a):Facet mówił, że gra jest kiepska i pełna bugów, ale miałem dziwne przeczucie, że do mnie trafi.

Pewnie jakaś pipa, co potem wróciła do domu, usiadła przy swoim x-boxie i zaczęła naparzać po raz n-ty w gears of war albo inne casualowe gówno.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Hssiss w 12 Maj 2011, 00:23

Z pensji w empiku raczej x-boxa by nie kupił. Zresztą, gdyby nie ta wizyta, nie przeczytałbym "Pikniku", "Pory deszczowej", "Trudno być bogiem" i "Suki". No i nie napierniczałbym tyle czasu w SoC'a i CoP'a.
Do tej pory nie kupiłem CS - zobaczyłem lokację na bagnach z wysoką trawą, dowiedziałem się, że rezydują w okolicy pijawki i jakoś... brrr
Hssiss
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 07 Mar 2009, 02:43
Ostatnio był: 08 Gru 2017, 21:38
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 32

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Wayathin w 12 Maj 2011, 09:53

W podstawówce na lekcji przyrody z nudy przejrzałam podręcznik i była tam notatka o Czarnobylu. Jakoś mnie to wciagnęłam, od tamtego czasu wszystko co zwiazane było z radioaktywnoscią było moim hobby(?).
Jakieś parę tygodni później przypadkowo obejrzałam na hyper'ze trailer stalkera. "No całkiem spoko", jednak szybko o tym zapomniałam. Ale nadal przeszukiwałam książki i internet w poszukiwaniu wiedzy o elektrowni w Czarnobylu.W gimnazjum natknęłam się na "zagrajmy w s.t.a.l.k.e.r." obejrzałam intro i skapnęłam się, że już kiedyś widziałam tą gierkę a mianowicie na hyper'ze...postawnowiłąm w to zagrać. Tak to właśnie było.
Tylko słabi i komuniści się uśmiechają.
Awatar użytkownika
Wayathin
Tropiciel

Posty: 240
Dołączenie: 13 Kwi 2011, 12:05
Ostatnio była: 15 Gru 2020, 08:01
Miejscowość: Tu i tam.
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 115

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez _GULO_ w 12 Maj 2011, 13:24

Ja jakoś 2 czy 3 lata temu byłem u siostry.Ona mnie wprowadziła wprowadziła w świat S.T.A.L.K.E.R. SoC , na początku mi nieszło ale po jakimś czasie to mnie wciągneło.Teraz jestem wdzięczy , że mi go pokazała bo ominoł bym dobrą grę.
Odrazu kupiłem jeszcze CN i po kilku mniesiącach mniałem też CoP.
Awatar użytkownika
_GULO_
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 27 Kwi 2011, 14:56
Ostatnio był: 14 Lis 2011, 18:51
Miejscowość: Okolice Mławy
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez szm w 12 Maj 2011, 14:53

Po raz pierwszy, podobnie jak kolega Fade, o grze przeczytałem w CDA z 04/2004. Nie powiem, gra mnie zainteresowała, ale jakiegoś wybitnego podniecenia nie było. Przegapiłem nawet premierę Cienia Czarnobyla. Aż tu nagle w roku 2008 dorwałem się do S.T.A.L.K.E.R.'a w wersji JAVA. Spodobał mi się, przypomniałem sobie, że już coś o tej grze słyszałem. Potem dowiedziałem się, że lada chwila ma wyjść Czyste Niebo, no i postanowiłem nabyć tę grę drogą kupna. Tydzień później kupiłem Cień...
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 18 Wrz 2024, 09:10
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Fender w 13 Maj 2011, 13:24

Ja z kolei zainteresowałem się zoną nie przez stalkera, a coda 4. Ta misja "all ghilie up" czy jakoś tak, sprawiła że po prostu zatraciłem się klimacie strefy czarnobylskiej. Trzy miesiące później przechadzając się po empiku zauważyłem tytuł gry sugerującej że jest ona powiązana ze strefą. Kupiłem cień czarnobyła i od tamtej pory gram we wszystkie części :)
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Ostatnio był: 22 Paź 2023, 06:35
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez cep_bojowy w 18 Lip 2011, 15:30

Pierwszą styczność ze Stalkerem miałem jakoś w 2003 roku. Ujrzałem trailer gry na Hyperze i bardzo mi się on spodobał. Wtedy też zacząłem czytać zapowiedzi gry. Zafascynowany byłem obietnicą dużego, otwartego świata, który żył własnym życiem. Potem niestety nadeszły ciągłe obsuwy premiery gry i straciłem zainteresowanie nią. Przegapiłem nawet premierę Cienia Czarnobyla w 2007. Przypomniałem sobie o Stalkerze rok później kiedy dostałem nowy komputer i postanowiłem kupić sobie parę "nowszych" gier. Jedną z nich był właśnie Cień Czarnobyla. Z początku nie zrobił on na mnie wrażenia. Owszem, gra miała klimat, jednak nie dostałem tego czego się spodziewałem (o informacjach na temat wyciętych rzeczy nie miałem pojęcia) i przeszedłem tylko główną fabułę na szybko i byle jak (miałem zakończenie "chcę być bogaty"). Gra powędrowała na półeczkę i zbierała kurz, aż po pewnym czasie postanowiłem dać jej drugą szansę. Wtedy zacząłem przechodzić ją powoli i dokładnie, wykonując misje poboczne, zbierając artefakty czy też po prostu eksplorując Zonę. Stalker przykuł mnie do monitora, a ja plułem sobie w brodę, że nie doceniłem tej gry. Po drugim przejściu gry (tym razem już z najlepszym zakończeniem :)), rozentuzjazmowany zakupiłem Czyste Niebo. I tu też z początku był zawód. Nie bardzo podobała mi się przeludniona Zona, mała ilość mutantów i wojny frakcji. Podobała mi się za to lepsza grafika i animacje, a także możliwość naprawy broni i "odkrywanie" artefaktów za pomocą detektorów. Oczywiście postanowiłem i Czystemu Niebu dać drugą szansę i okazał się być lepszy niż z początku myślałem :). Po krótkim czasie kupiłem Zew Prypeci, lecz tym razem gra weszła bez popity :D. Obecnie zacząłem bawić się modami (na razie mody Complete do wszystkich trzech części) i czekam na pierwsze screeny ze STALKERA 2 i premierę Lost Alpha :).

P.S. Jest to mój pierwszy post na forum więc przy okazji witam wszystkich :).

Za ten post cep_bojowy otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
cep_bojowy
Stalker

Posty: 99
Dołączenie: 18 Lip 2011, 12:52
Ostatnio był: 14 Lip 2014, 23:08
Miejscowość: R'lyeh
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 25

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez CONAN w 21 Lip 2011, 22:48

Ja Czytając recenzję w gazetce CLICK ! spodobało mi się i postanowiłem przetestować i jaram się do dziś :D
Image
"Jeśli nie możesz znaleźć czegoś dlaczego
chciałbyś żyć, postaraj się znaleźć coś,
za co chciałbyś umrzeć"
Tupac Amaru Shakur
Image
Awatar użytkownika
CONAN
Weteran

Posty: 639
Dołączenie: 13 Lip 2011, 16:29
Ostatnio był: 16 Sty 2024, 21:27
Miejscowość: Amsterdam
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 101

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Gabriel w 07 Sie 2011, 11:36

Jak zobaczyłem ją w Tesco w atrakcyjnej cenie 70 zł bo ja lubię poradniczek dołączony do gier. Jak na Zonę to całkiem tanio, nowa Zona kosztowała mnie około 100zł! a jest nieco gorsza :soviet: ale klimat jest.
Pamiętaj, by śmiać się z innych wpierw naucz śmiać się z własnych niedoróbek i nieczystości. Jeśli ktoś postrzega Cię jako idiotę, nie liczy się zdanie innych, bo dla innych będziesz zawsze zajebistszą osobą niż osoba wyzywająca Cię - ona z kolei będzie owym idiotą. Liczy się to za kogo ty się uważasz. Ciesz się wolnością i nie żyj pod mocą innych - poczuj smak zerwania kajdan.
Awatar użytkownika
Gabriel
Tropiciel

Posty: 234
Dołączenie: 02 Sie 2011, 10:00
Ostatnio był: 14 Gru 2011, 17:11
Miejscowość: dlzkcmsfj afgva rwet 9a/7
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 23

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Woland w 23 Sie 2011, 11:03

Kiedyś dużo o tej grze było w programie Hyper. Jeśli mnie pamięć nie myli to oni jakiś tam fragment programu przez pewien czas poświęcali TYLKO stalkerowi jak mnie pamięć nie myli. Nie ciekawiły mnie gry FPS wtedy ale oglądałem te recenzje.A potem mi się o tej grze zapomniało. Potem skacząc po wikipedii czy to szukałem o grze czy to przypadkiem wpadłem na ten artykuł- nie wiem. Był wtedy chyba grudzień/styczeń 2009/2010.
Poszukiwania gry trwały PÓŁ ROKU. Serio. Nigdzie jej dostać nie szło. Była ta gra wówczas jeszcze w platynowej edycji za 60 złotych. Tak trudno było ją dostać że nawet jak moja mama zamówiła stalkera w Empiku (da się tam tak że jak czegoś nie mają to można zamówić- nic się nie dopłaca za to) to non-stop nie mieli. To jest mieli- ale w wersji językowej ukraińskiej albo angielskiej, nie wiem teraz. Minęło pół roku. Były wakacje. Moja mama była w Tesco, ja byłem w domu. Poprosiłem ją by zobaczyła w dziale z grami Gothica czy mają. Zadzwoniła że nie ma ale jest stalker cień czarnobyla i czy nadal chcę :E CHCIAŁEM :E :E
Przechodziłem go kupę czasu. Ten stalker stał się moją ulubioną częścią. Przechodziłem go wiele razy (ale nie całego, do prypeci albo przez X19 bo potem liniówka, teraz jednak przechodzę całego go znowu, całego przeszedłem tylko za pierwszym razem z zakończeniem z zniszczeniem Świadomość Z)
Potem w sierpniu w 2010 w Empiku Stalker Czyste Niebo (Topseller, tak samo jak Cień Czarnobyla).
No a ostatni stalker- luty 2011. Premium Games także w Empiku.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości