Thorgal

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Thorgal

Postprzez jalkavaki w 28 Kwi 2011, 12:24

Rany julek, następny co pamięta Relax! A ja myślałem, że na tym forum same dzieciaki siedzą

Jednak zdarzają się tu ludzie którzy pili oranżadę z saturatorów, całe wakacje spędzali grając w "nogę", gry "ładowali" z kasety magnetofonowej, piosenki nagrywali z radia, czytali Kajka i Kokosza, w szkole "pała" znaczyło 2 i lepiej nie było przychodzić do domu ;) a LEGO kupowali tylko w PEWEX za dolary.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.

Za ten post jalkavaki otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cromm Cruac.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Reklamy Google

Re: Thorgal

Postprzez Dovchenko w 02 Maj 2011, 17:34

Wiem, że offtopuję, ale zmusza mnie do tego powyższy post.
Mam 14 lat i żyję w dobie facebooka (jego mać), z niczym nie ma problemów, pełne półki w supermarketach, czekolada, nie wyrób czekoladopodobny, luksusowe towary kupuję w centrach handlowych za złotówki, nie za dolary w PEWEX-sie, ale jakoś szczęśliwy z tego powodu nie jestem. Wiem, że za komuny było źle, wszystko na kartki, PEWEX-y, władza ludowa, która chciała rządzić wszystkim i wszystkimi, ale wtedy ludzie w moim wieku zachowywali się normalnie. Grali w piłkę, spotykali się na trzepaku itd. A ja tylko siedzę przed kompem i gram w S.T.A.L.K.E.R.A.!
Kogóż to z nas tonący nie wiózł wrak, któż z nas zaprzeczyć może - że ułomny?
Kogóż nie łudził oślepiony ptak, kogóż w bezludzie nie wiódł pies bezdomny?

A przecież wciąż przyciąga strefa ogrodzona, i ogrodzona nie bez celu chcemy wierzyć;
To nie my w Zonie - to nam odebrana Zona,nam ją niepewnym, ale własnym krokiem mierzyć
Póki nadziei gorycz wreszcie nie pokona.

Za ten post Dovchenko otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz, Dżuz, Realkriss, Cromm Cruac, Piłat.

Dovchenko
Wygnany z Zony

Posty: 113
Dołączenie: 16 Kwi 2011, 21:15
Ostatnio był: 16 Kwi 2012, 17:25
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 6

Re: Thorgal

Postprzez Realkriss w 02 Maj 2011, 18:30

Święte słowa, o tyle dziwne, że napisane przez tę "Dzisiejsza młodzież" podobno okropną. Młody człowieku, nie pozostaje ci nic innego, jak zakupic na Allegro Thorgala, oranżadę z Heleny wlac sobie do foliowego woreczka i przebic słomką, do tego wrąbac najpodlejszą czekoladę z logiem supermarketu i to będzie powiew tamtych czasów.

A moja 9 letnia Córka przeczytała już Thorgale do "Między ziemią. a światłem". Dalej narazie jej nie daję (choc waham się). W każdym razie woli Thorgala, Asteriksa i Tytusa, Romka i Atomka od tego tam kioskowego ścierwa dla dzieci, które nazywane jest dziś komiksami.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Thorgal

Postprzez Marcinez w 03 Maj 2011, 09:16

Wczoraj dzięki temu tematowi zacząłem czytać Thorgala. Muszę stwierdzić, że jest to najlepszy komiks jaki czytałem.
Lepszy od tego gó**a co jest w kiosku.
Awatar użytkownika
Marcinez
Redaktor

Posty: 103
Dołączenie: 08 Sty 2011, 22:03
Ostatnio był: 18 Lip 2023, 13:15
Miejscowość: Czarnobyl
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: Thorgal

Postprzez paintball_0 w 03 Maj 2011, 15:34

Zaletą Thorgala jest to, że jest stary. ;)

Osoby przyzwyczajone do tego, co teraz można znaleźć wśród nowości wydawniczych, uznają go za egzotyczny, nietuzinkowy, łamiący schematy. A prawda jest taka, że jest zwyczajnie stary. I to jest jego wielką zaletą. Osoba, która sama odkrywa coś, wokół czego medialny szum przeminął lata temu, ma do tego zupełnie inne podejście. Odkrycie jest prywatne, osobiste. I dlatego ekscytujące.

Mogę się założyć, że za 20 lat obecne komiksowe "mega hity" również będą otoczone swoistym kultem, a te będące w przyszłości na topie, uważane za crap. ;)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Thorgal

Postprzez Dżuz w 03 Maj 2011, 22:46

paintball_0 napisał(a):Zaletą Thorgala jest to, że jest stary


Tu masz częściowo rację: coś starego, odkryte na nowo jest fascynujące - tzw. old-school :wink: ale Thorgal był świetny już wtedy gdy zaczął się ukazywać. Jak byłem mały, to przeczytałem parę zeszytów (starsze siostry kolekcjonowały :D), ale wtedy mnie jakoś nie wciągnął. Lubiłem - i dalej lubię - tę charakterystyczną kreską Rosińskiego i tradycyjne kolorowanie, a nie takie cukierkowe, komputerowe gówno jak dziś można zobaczyć w komiksach - jakkolwiek imponujące by ono nie było, wolę "starą szkołę" :wink:

Teraz, chętnie bym wrócił do Thorgala, ale szlag gdzieś trafił wszystkie te komiksy (i jeszcze trochę innych z tamtych czasów), a tyle tego mieliśmy w domu :(
Ale od czego jest internet... :E
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 31 Sie 2024, 11:35
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Thorgal

Postprzez paintball_0 w 04 Maj 2011, 17:19

W "tamtych czasach" nie było internetu, nie było kablówki z milionami kanałów "z bajkami" i nie było tylu odważnych wydawnictw, żeby promować mangową nagość i przemoc. ;) Słowem: nie było w czym wybierać, więc się brało co było. I często te pierwsze kontakty z rysowanymi historiami najlepiej się wspomina.

Ja również nie przepadam za komputerową obróbką, którą niektórzy twórcy chcą zamaskować brak talentu, ale to nie oznacza, że wszystko, co ukazało się po roku 1994 jest dla mnie automatycznie uznawane za śmieć.

Wracając do Thorgala. Ostatnie kilka zeszytów prezentuje inny styl graficzny. Rosiński przerzucił się z ołówka na pędzelek i farbki. Co o tym sądzicie? Według mnie większość wypada raczej kiepsko, choć zdarzają się prawdziwe arcydzieła. Szczególnie pierwsze dwie strony najnowszego zeszytu.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Thorgal

Postprzez Dżuz w 04 Maj 2011, 18:10

Racja, wybór był mniejszy, ale to nie zmienia faktu, że Thorgal był dobrym tytułem od początku :wink:

Rzeczywiście, nie wszystko co komputerowe musi być słabe, np. to http://media.comicvine.com/uploads/0/77 ... _super.jpg. jest fantastyczne, ale ja nie lubię takiej feerii barw i kolorów. Tak w ogóle, to najbardziej przypadają mi do gustu rysunki monochromatyczne, szczególnie starych amerykańskich mistrzów, jak na przykład szkice Johna Buscemy. Jego naśladowca Marc Silvestri też ma niesamowite, wręcz szatańskie wizje, dopóki ktoś nie doda do nich koloru :/

Rosiński zmienił technikę, ale nie wydaję mi się, żeby jego rysunki jakoś na tym ucierpiały, dalej widać w tym jego styl, choć mnie też się bardziej podobały jego wcześniejsze prace. Teraz te rysunki są jakby bardziej poetyckie :wink:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 31 Sie 2024, 11:35
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Thorgal

Postprzez Realkriss w 06 Maj 2011, 10:41

A mnie się to niestety w ogóle nie podoba, jak zobaczyłam "Ofiarę", to zdębiałam. Ze zgrozy.
Może dlatego, że jestem fanką starej szkoły komiksu, kocham prostą kreskę z lat 80-90.
Kiedy popularne były oprócz Thorgala: Yans, Wieczna wojna, Pelissa, Kryształowa szpada...
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Thorgal

Postprzez Cromm Cruac w 06 Maj 2011, 14:32

Rosiński rysował świetnie. Piszę rysował bo jego ostatnich komiksów po prostu nie widziałem. W ogóle to widać po całej serii Thorgala jak rozwijał sie jego warsztat. Z tego co piszecie zmiana z ołówka na pędzelek nie wyszła za dobrze. Przypomina mi to nieco blamaż Polcha kiedy próbował naśladować Rosińskiego w Wiedźminie.

A w ogóle mówiąc o Polchu, pamiętacie Funky-ego Kovala? To był komiks! Brenda, ah, Brenda... :)
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 20:31
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Thorgal

Postprzez Realkriss w 09 Maj 2011, 08:51

A wiesz, że Brenda była wzorowana na prawdziwej postaci? Na żonie nie pamiętam już którego z ówczesnych redaktorów "Fantastyki". Ja pamiętam taki kadr jak ona wali łokciem Funky'ego w kark, chłopaki z mojej klasy rysowali to na lekcjach...
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Thorgal

Postprzez Lucjusz w 09 Maj 2011, 09:56

:arrowu: Danuta Polch żona i muza rysownika Bodzia Polcha. Ach ta Brenda :wink:
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości