Co czytacie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy czytasz książki (t.j. lektury nieobowiązkowe)?

Tak, 1-2 na rok.
79
14%
Tak, 3-5 na rok.
97
17%
Tak, 5-10 na rok.
81
15%
Tak, więcej niż 10 na rok.
252
45%
Nie, książki są dla nudziarzy.
12
2%
A co to jezd ksionszka?!?
35
6%
 
Razem głosów : 556

Re: Książki warte przeczytania...

Postprzez Tormentor w 17 Gru 2010, 19:03

Beevor :wink:
Aha i jeszcze Ostatnia Bitwa polecam ;)
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 25 Sie 2024, 11:26
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Reklamy Google

Re: Książki warte przeczytania...

Postprzez Kuballa44 w 13 Sty 2011, 18:46

Neil Gaiman "Księga Cmentarna".
Jasna cholera, jestem pod wrażeniem. Jak zasiadłem do ksiażki o godzinie 22, tak do 4 czytałem nieprzerwanie.
Dawno żadna książka mnie tak nie wciągneła. I dawno żadne zakończenie tak nie wzruszyło. :P
Z opisu
"Nik jest niezwykłym chłopcem, który zamieszkuje niezwykłe miejsce - jest jedynym żyjącym mieszkańcem cmentarza. Wychowany od maleńkości przez duchy i innych rezydentów cmentarza, nauczył się dawno zapomnianych zwyczajów od swoich opiekunów oraz technik znanych jedynie duchom, jak choćby zdolności Znikania. Czy wychowany przez duchy chłopiec doświadczy cudów i terroru żywych i umarłych?"
Chłopiec bez imienia, którego imię brzmi Nikt. Jesteś ciekaw, jak potoczyła się jego historia?
Mam nadzieję że tak. Sprawdź tą ksiażkę. ;)
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

Re: Książki warte przeczytania...

Postprzez Kapeć29 w 13 Sty 2011, 19:22

Powiem tak.
Ja gustuje w rosyjskim fantasy i science fiction.
Tu macie parę tytułów godnych polecenia z mojej strony.

Dmitry Glukhovsky
-Metro 2033/ Metro 2034 - - nie trzeba chyba nikomu przedstawiać.

Siergiej Łukjanienko (świetny autor)
- Labirynt odbić /Fałszywe lustra ( książki te opowiadają o `Głębi`, czyli o wirtualnym świecie z prawdziwego zdarzenia, w którym człowiek przez specjalny program, w kombinezonie przenosi się do świata cyfrowego, kto o tym nie marzył ?

-Nocny patrol / Dzienny patrol /Patrol zmroku / Ostatni patrol ( książki opowiadające historie o magi we współczesnej Rosji )

- Brudnopis / Czystopis (moje ulubione książki, opowiadające o równoległych światach)

Muszę zaznaczyć z czystym sumieniem, że są to bardzo ambitne książki i nikt nie będzie narzekać na zmarnowany czas, wiele zawartych w nich przesłać i prawd. Warte polecenia

Wiktor Pielewin

-Empire V ("Czy jesteś gotów porzucić wszystko, co stanowiło dotychczas treść swojego życia? Czy jesteś w stanie na siebie samego, swoje otoczenie, świat i cywilizację spojrzeć z perspektywy, o jakiej przez wieki nie śniło się najbardziej uczonym mędrcom?") świetna książka dla ludzi otwartych. Trochę podburza system myślenia i postrzegania świata.

Ekaterina Sedia

- Tajemna historia Moskwy (warto..)

Michaił Bułhakow

-Mistrz i Małgorzata (nieśmiertelny klasyk)

Hideyuki Niki

-Mistrz Pu Pu (tym razem coś z Chin, naprawdę dobra książka, nieco o przeznaczeniu, o człowieku, o kulturze wschodu. godna.)




Jak mi się coś przypomni będę edytował. Za każdą książkę biorę pełną odpowiedzialność, za to że wam się spodoba oczywiście :D
nic mi się nie chce.
Awatar użytkownika
Kapeć29
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 04 Sty 2011, 14:08
Ostatnio był: 02 Paź 2014, 22:22
Ulubiona broń: Walker 9x18
Kozaki: 11

Re: Książki warte przeczytania...

Postprzez Lucjusz w 13 Sty 2011, 19:53

Ostatnio na urodziny dostałem "Czarny horyzont" Tomasza Kołodziejczaka, bardzo ciekawa książka w realiach hmm Warhammera? Ziemia została zaatakowana przez balrogi, akcja dzieje się w Polsce jedynym wolnym kraju w europie. Polacy razem z elfami walczą przeciwko balrogom i ich sługusom jegrom. Ciekawe połączenie naszego świata i fantasy np. magiczne satelity z mithrilu.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Książki warte przeczytania...

Postprzez Top4Wanted w 20 Sty 2011, 11:03

Też czytałem "Czarny Horyzont" - świetna książka. Polecam wszystkim książki z wydawnictwa Fabryka Słów (książki fantastyczne), a w szczególności książki o tematyce zagłady nuklearnej - "Alpha Team" i "Apokalipsa według Pana Jana"
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Top4Wanted
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 13 Sty 2011, 18:30
Ostatnio był: 24 Maj 2011, 20:48
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 2

Re: Książki warte przeczytania...

Postprzez Dovchenko w 26 Kwi 2011, 20:41

Ja z lektur nieobowiązkowych czytam głównie fantastykę.
Ostatnio przeczytałem właśnie "Piknik na skraju drogi" Strugackich.
Poza tym czytam książki z serii Warhammer i Warhammer 40000

Warhammer:
- Błędny Rycerz
- Posłaniec Śmierci
- Miasto śmierci
- oraz wiele z serii Przygody Gotreka i Felixa (Warhammer oczywiście)

Warhammer 40000
- Xenos
- Malleus
- z serii Herezja Horusa
- Zwiastun Nocy
Kogóż to z nas tonący nie wiózł wrak, któż z nas zaprzeczyć może - że ułomny?
Kogóż nie łudził oślepiony ptak, kogóż w bezludzie nie wiódł pies bezdomny?

A przecież wciąż przyciąga strefa ogrodzona, i ogrodzona nie bez celu chcemy wierzyć;
To nie my w Zonie - to nam odebrana Zona,nam ją niepewnym, ale własnym krokiem mierzyć
Póki nadziei gorycz wreszcie nie pokona.

Dovchenko
Wygnany z Zony

Posty: 113
Dołączenie: 16 Kwi 2011, 21:15
Ostatnio był: 16 Kwi 2012, 17:25
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 6

Re: Książki warte przeczytania...

Postprzez meJKu w 26 Kwi 2011, 20:48

Czytał ktoś może książkę "Szkoła wdzięku" Neslona DeMille? Zainteresowała mnie ostatnio, jednak nie jestem pewien czy warto ją kupić. Ktoś coś może o niej powiedzieć?
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 11:46
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Książki warte przeczytania...

Postprzez Dżuz w 26 Kwi 2011, 22:26

Jak Cię zainteresowała, to kupuj. W czym problem... :D Przecież to czy książka jest warta uwagi czy nie, jest kwestią subiektywną. Ja Ci mogę powiedzieć, że mnie zainteresowała, Ty przeczytasz i powiesz, że szmira :wink:

A od siebie poleciłbym "Drogę" Cormaca McCarthyego (to ten pan na podstawie, którego powieści "To nie jest kraj dla starych ludzi", bracia Cohen nakręcili film o tym samym tytule). Nie dlatego, że mam cytat z jednej z jego powieści w podpisie i innych książek nie czytam, bo czytam :P Po prostu moim zdaniem, ta powieść swoją tematyką nawiązuje w jakimś tam stopniu do klimatów a la Stalkerowskich i może się spodobać tym, którzy lubią powieści postapokaliptyczne. I nie sugerować się adaptacją filmową z Viggo Mortensenem i Charlize Theron, bo jest mocno spłycona. A powieść to nie tylko zwykła fantastyka postapo, w końcu McCarthy dostał za nią Nagrodę Pulitzera :D

Inne jego powieści też są warte polecenie, ale to już jest droga przez mękę (jedna o nekrofilii, druga o kazirodztwie, "Blood Meridian" o eksterminacji Indian w XIX-tym wieku i o psychopatycznym mordercy-erudycie w jednym :E itd.)
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 25 Sie 2024, 17:37
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Książki warte przeczytania...

Postprzez Soviet w 26 Kwi 2011, 22:46

Przeczytane ostatnio:
"Służby specjalne. Historia wywiadu i kontrwywiadu na świecie"
Faligot Roger, Kauffer Remi

Wielka kniga - prawie tysiąc stron. Czy warte polecenia? Panowi autorzy są francuzami, więc bardzo dużo tu informacji o żabojadach. Książka jest podzielona na okresy, a autorzy widać najwięcej pracy poświęcili na lata 1918 - 1939, więc jeśli właśnie to kogoś interesuje - polecam. Czasami ciężko przebrnąć przez polskie tłumaczenie, które jest jakieś takie... dziwne? Chwilami przeraża ilość wymienianych nazwisk i ogólny chaos :). Ogólnie tytaniczna praca dwóch francuzów (15 lat zbierania materiałów) warta polecenia dla fanów tematu.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Książki warte przeczytania...

Postprzez El Diablo w 26 Kwi 2011, 23:01

To ja polecę z ostatnich nabytków: "W ciemnościach strachu" - Maxime Chattam. Nie wiem czy ktoś lubi tego typu lekturę, ale wbiła w fotel, podobnie jak "Cień" - Cody McFadyen :D Oczywiście lekturę obowiązkową czyli "Piknik na skraju drogi" też zaliczyłem, jak na fana Stalkera przystało i byłem cholernie mile zaskoczony! :o
Image
Awatar użytkownika
El Diablo
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 09 Gru 2008, 22:17
Ostatnio był: 05 Paź 2021, 14:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 53

Re: Książki warte przeczytania...

Postprzez Piłat w 26 Kwi 2011, 23:16

Najlepsza książka jaką w życiu przeczytałem:

Trylogia "Dagome Iudex" Zbigniewa Nienackiego.
Poszczególne części to:

I "Ja Dago"
II "Ja Dago - Piastun"
III "Ja Dago - Władca"


Książka zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Przedstawia wizję powstania państwa Polan umiejscawiając w niej legendarnego Piastuna jako głównego bohatera. Świetne połączenie faktów historycznych z fikcją literacką. Muszę jednak ostrzec że lektura ta jest przeznaczona dla osób nie tyle co pełnoletnich, a dojrzałych seksualnie. Autor nie szczędzi czytelnikowi niezwykle pikantnych sytuacji, które z fanatyczną szczegółowością opisuje w najdrobniejszym detalach, co może spowodować, że na pierwszy rzut oka mogą wydać się one perwersyjne. Ponadto jest mnóstwo krwi, wnętrzności, wymiocin i spermy. Dodatkowo jest mnóstwo sytuacji w których główny bohater bezpośrednio oddziałuje na psychikę czytelnika. Poruszane są kwestie społeczne, psychologiczne i polityczne. A całość opakowana w mityczną historię powstania państwa Polskiego. Naprawdę warto. Naprawdę polecam.

Polecam.
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Re: Co czytacie?

Postprzez Realkriss w 27 Kwi 2011, 10:32

CDA jest świetną gazetką dla graczy, czytam prawie od dechy do dechy.

Z książek: Kinga, K. Dicka, Koontza, Kapuścińskiego, Vonneguta, Steinbecka, Garcię Marqueza, Agatę Christie. Polskich książek nie lubię, choć sagę o Wiedźminie przeczytałam z przyjemnością. Literaturę amerykańską uwielbiam.
I na koniec: czytam mnóstwo literatury dla dzieci i młodzieży.

Za ten post Realkriss otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive El Diablo.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości