Mordercy zwierząt domowych - czy zasługują na takie wyroki?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Mordercy zwierząt domowych - czy zasługują na takie wyro

Postprzez Najemnik w 26 Gru 2010, 19:55

sebool112 napisał(a):Zgadzam się z adin'em(lol, jaki nick xD), oczywiście co innego z krowami, indykami itp. ... To raczej jest łańcuch pokarmowy(przecież nie bedziesz zabijał kota, żeby mieć jeść xd), a nie żeby szpana zrobić, czy coś takiego


Nie tyle, co łańcuch pokarmowy, bo zwierzęta hodowlane (nie mylić z domowymi) są od razu przeznaczone na ubój, a także zabicie takich zwierząt jest przeprowadzone często w sposób humanitarny, bezbolesny dla zwierzęcia. Różni się to bardzo od torturowania w jakikolwiek sposób.
Jest różnica, między kupnem na przykład kurczaka, a psa. Psa kupujesz jako wiernego towarzysza, przyjaciela, który ma do ciebie bezgraniczne zaufanie i myśli, że go nie skrzywdzisz. Inaczej jest z kurczakiem, rzadko się zdarza, żeby taki kurczak ufał Ci. Przeznaczony jest na ubój i nikt nie się sprzeciwiać nie będzie (po za organizacją PETA i innymi zielonymi). Oczywiście nie wspominam tu o różnych wyjątkach (ponoć są wystawy kurczaków, ale na przykład świnia, są gatunki na ubój i są gatunki które są zwierzętami hodowlanymi, nie domowymi).
16:19 Edka: Strach się odezwać, wszystko chu*owe i wszyscy brzydcy.
Awatar użytkownika
Najemnik
Tropiciel

Posty: 281
Dołączenie: 28 Lut 2009, 02:41
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 18:34
Miejscowość: Gopnikowo
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 261

Reklamy Google

Re: Mordercy zwierząt domowych - czy zasługują na takie wyro

Postprzez matig19900 w 26 Gru 2010, 23:03

człowiek różny sie tym od zwierzęcia że ma większy rozum i jest świadomy podejmowanych przez siebie decyzji.
uważam, że powinna być wysoka kara dla morderców zwierząt. jakby na to nie spojrzeć jest to istota żywa tak samo jak człowiek i zasługuje na to żeby żyć a nie w brutalny sposób mu to życie odbierać. to jest tak samo jak z zamordowaniem człowieka. nie jestem za tym, aby tą osobe sądzić jak za morderstwo na człowieku bo człowiek żyje ileś tam razy dłużej niż pies albo kot. uważam, że 5 lat pozbawienia wolności byłaby wystarczającą karą. za znęcanie się nad zwierzęciem uważam, że odpowiednią karą byłoby pozbawienie wolności takiego delikwenta na 2-3 lata w zawieszeniu na 5 lat oraz kara grzywny w wysokości od 2000-10000zł na rzecz jakiegoś schroniska.
rozumiem uśpić zwierze, jak już jest w swoim podeszłym wieku ale nic pozatym
...vim vi repellere licet...

matig19900
Wygnany z Zony

Posty: 136
Dołączenie: 19 Gru 2010, 12:42
Ostatnio był: 03 Kwi 2013, 21:21
Miejscowość: ostrowiec św.
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 20

Re: Mordercy zwierząt domowych - czy zasługują na takie wyro

Postprzez Red Liquishert w 20 Kwi 2011, 09:54

Ludzie, którzy mordują zwierzęta sami są zwierzętami w negatywnym tego słowa znaczeniu. Najlepsza kara dla nich to jak nie dożywocie, to chociaż z trzy dychy do odsiadki. I co miesiąc biczować.
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: Mordercy zwierząt domowych - czy zasługują na takie wyro

Postprzez KoweK w 20 Kwi 2011, 09:57

Ta, dożywocie i utrzymywać takiego idiotę w więzieniu za 2000 zł / miesiąc. Lepsze byłyby bardzo wysokie grzywny, co ludzi by na pewno odstraszyło.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Mordercy zwierząt domowych - czy zasługują na takie wyro

Postprzez mateszew w 20 Kwi 2011, 10:10

Sam uwielbiam zwierzęta.Miałem psa z epilepsją kochałem go,niestety byłem raz w sklepie i zostawiłem go na smyczy.Zajęło mi to dosłownie 10 min a psa już nie było,nie ma bata żeby uciekł sam zbyt dobrze go przywiązałem :mad: :( bardzo po nim płakałem jakbym stracił kogoś mi bardzo bliskiego w domu strasznie cicho w końcu po ok. 5 miesiącach poszukiwań dałem spokój kiedy się pozbierałem przygarnąłem kotka ma go od dwóch lat i jest naprawdę szczęśliwy :wink: zadbany chodzi na spacery po osiedlu xD ze mną,a poza tym ja bym takich zwyrodnialców na kary np.naprawy dziur w drogach pracy by im nie zabrakło odśnieżać chodniki zima,a nie za 1500-1600zł żeby państwo w więzieniach zostawiało
i3 3rd
660
8gb
ssd
Awatar użytkownika
mateszew
Tropiciel

Posty: 231
Dołączenie: 09 Paź 2009, 19:54
Ostatnio był: 10 Cze 2017, 16:04
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Re: Mordercy zwierząt domowych - czy zasługują na takie wyro

Postprzez Dżuz w 20 Kwi 2011, 10:20

No dobra, panowie, ale jaka jest na miły Bóg różnica między kimś kto zabija psa a tym co morduje dziecko? Dzieciobójcę można za nasze podatki utrzymywać na puszce, a kogoś kto zabił zwierzę to już się nie opłaca? :facepalm: Poza tym jakby mieli odśnieżać ulice czy łatać dziury, to co, pewnie z własnej woli by przychodzili grzeczniutko z łopatą codziennie? Też by ich trzeba było trzymać za kratkami.
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Mordercy zwierząt domowych - czy zasługują na takie wyro

Postprzez matig19900 w 20 Kwi 2011, 10:23

niestety w naszym kochaniutkim kraju nei będzie zastosowana jedna dobra rzecz. otóż, przydały by się obozy koncentracyjne z naciskiem na roboty fizyczne (żadnego mordowania...) wysłać takich do kamieniołomów na 15 lat i żeby żyli o jednej misce ryzu to by im się odechciało krzywdzić zwietrzęta
albo dogadać się z ruskimi, żeby wysłać takich delikwentów na Syberię do łagrów.
rozwiązało by to problem, a drugi by się zastanowił czy warto
...vim vi repellere licet...

matig19900
Wygnany z Zony

Posty: 136
Dołączenie: 19 Gru 2010, 12:42
Ostatnio był: 03 Kwi 2013, 21:21
Miejscowość: ostrowiec św.
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 20

Re: Mordercy zwierząt domowych - czy zasługują na takie wyro

Postprzez Lucjusz w 20 Kwi 2011, 11:10

xKoweKx napisał(a):Ta, dożywocie i utrzymywać takiego idiotę w więzieniu za 2000 zł / miesiąc. Lepsze byłyby bardzo wysokie grzywny, co ludzi by na pewno odstraszyło.


2000zl na miesiąc ale na samego więźnia idzie malutka część tego więcej idzie na służbę więzienną tj. wychowawców, klawiszy i socjal dla nich np. siłownia, strzelnica, wczasy pod gruszą dla dzieci, trzynastka, psycholog jak któryś z nudów dostanie doła itd. Jednym słowem państwowa posada. Nie zrozumcie mnie źle nie bronie więźniów czy coś w tym stylu, mają to czego szukali. Ale po prostu jesteśmy wprowadzani w błąd bo same koszty utrzymania więźnia są małe. Gdyby więzienia były sprywatyzowane to koszta na jednego więźnia byłyby o wiele mniejsze. A co do grzywien za znęcanie się nad zwierzętami to taki ktoś nie zapłaci więc go zamykają i kasa podatników i tak jest marnowana.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Mordercy zwierząt domowych - czy zasługują na takie wyro

Postprzez Adam w 30 Kwi 2011, 12:20

Nie wiem, czy ktoś już tutaj wspominał o bestialskim zabójstwie psa rasy Golden Retriever, Ozzy'm.

Tutaj szczegóły:
http://pies-ozzy.blog.onet.pl/

Według mnie zwierzę także zasługuje na jakiś szacunek, ale ich mordercy nie powinni otrzymywać wyroków jak za niewinnego człowieka.
Image
Image

Za ten post Adam otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Mordercy zwierząt domowych - czy zasługują na takie wyro

Postprzez Iceformen w 30 Kwi 2011, 17:19

Heh takie zachowania ludzi są dowody na to że najgorszym potworem na świecie jest człowiek. Tacy idioci zabijający i wrzucający do rzeki zwierzęta mają z tego radość że zabijają nie winne stworzenie które ma uczucia i czuje ból. Ludzka głupota nie zna granic. Jestem jak najbardziej za tym żeby jakoś wzmocnić karę za dręczenie zwierzątek. Wysoka grzywna jak powiedział Kowex była by bardzo dobrym rozwiązaniem.
Depressive Black Metal
Iceformen
Stalker

Posty: 106
Dołączenie: 27 Sty 2011, 13:48
Ostatnio był: 27 Mar 2016, 14:45
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 17

Re: Mordercy zwierząt domowych - czy zasługują na takie wyro

Postprzez Universal w 30 Kwi 2011, 17:40

Wyższa kara i za zwierzęta i za człowieka.
Chociaż z drugiej strony, jeśli na ulicy zaatakuje mnie pies sąsiadów (lub bezpański), bez kagańca, nie wiadomo, czy szczepiony, to co - chcąc uniknąć wyroku mam dać się pogryźć? Chyba lepiej czymś zdzielić...

W ogóle system prawny jest... bezprawny. Im bardziej szczegółowy, tym więcej dziur i kruczków.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Adam.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Mordercy zwierząt domowych - czy zasługują na takie wyro

Postprzez kapucha w 30 Kwi 2011, 19:18

Ja także uważam, że za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe wyroki. Ale w chwili obecnej, za zabicie psa można dostać wyższy wyrok (ktoś kto siedział, ma złą opinię wśród ludzi) niż za ciężkie pobicie człowieka. Prawo powinno być bardziej "wyważone".

I przede wszystkim za znęcanie się, czyli zadawanie bólu i zabijanie "dla zabawy". Bo ja np. w zabiciu prosiaka 1 uderzeniem w głowę w celu wypatroszenia i pozyskania żywności nie widzę znęcania się, tylko odwieczne prawo natury nakazujące zabijanie i zjadanie słabszych by żyć. Czasami słyszy się w telewizji, że "jakiś brutal" zabił na wsi swojego psa z którym żył 10 lat. Ale nikt nie rozumie tego że pies był stary, powypadały mu zęby, ledwie się ruszał, był chory i takie zabicie 1 silnym uderzeniem w głowę np. młotem jest dużo lepsze niż pozwolenie takiemu zwierzęciu żyć skoro widać, że nie przeżyje miesiąca. Smutne, ale niestety tak jest. Zawiezienie do weterynarza i uśpienie jest bardziej humanitarne, ale wielu ludzi mieszkających na wsi po prostu nie ma czasu. Do tego uważam, że taki "wioskowy" pies, który całe życie biegał po podwórku, a noce spędzał w budzie, w trakcie wpakowania do samochodu, jazdy do miasta, przebywanie w budynku, i dotykania przez obcego, dziwnie ubranego człowieka będzie przeżywał przed śmiercią, potworny stres. Wiem co mówię. Mój pies (mieszkam na wsi) po prostu boi się wejść do domu, a na próbę wzięcia na ręce reaguje warczeniem, gryzieniem i wierceniem się, choć normalnie nigdy by mi nic nie zrobił.

Jestem wrogiem znęcania się nad zwierzętami, ale niech ludzie w końcu zaczną odróżniać bicie, głodzenie, przypalanie itp. od "humanitarnej", szybkiej śmierci jednym uderzeniem. Tak po prostu musi być i niech nikt mi nie mówi, że tak nie jest, większość zwierząt zabija słabsze, żeby je zjeść, człowiek też musi.

I jeszcze jedna uwaga. Kiedy słyszę o "ekologach" którzy mało się nie pobeczą jak ktoś założy prawdziwe futro (nie z zwierząt zagrożonych jak np. tygrysy, ale ze zwierząt hodowanych w tym celu np. norki, lisy), a jak ktoś założy "futro" z tworzyw sztucznych to uważają go za przykład, to mam ochotę ich wyśmiać.

Wyprodukowanie sztucznego "futra" w fabryce zużywa surowce, wytwarza trujące odpady np. dymy z fabryk, i jak się coś takiego wywali to się będzie rozkładać setki lat. A naturalne futro rozkłada się szybciej i choć garbarnie też trują, to na pewno w mniejszym stopniu niż fabryki. A ludzie też od tysiącleci biegali w skórach, i taka jest kolej rzeczy :wink: .

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem.
Pozdrawiam.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości