[Tajne Ścieżki 2]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [Tajne Ścieżki 2]

Postprzez jalkavaki w 11 Kwi 2011, 22:48

Dwa pytania:
- gdzie jest pudło z konserwami z gastronoma? Zwiedziłem (chyba?) cały budynek i ni cholery nie mogę znaleźć. Czy to może "inny gastronom", niż ten z pierwszej części?
- jak zrobić aby noc była nocą? Obecnie jest za jasno. Latarka mało kiedy się przydaje (gram na statycznym oświetleniu). Monitor jest dobrze ustawiony.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Reklamy Google

Re: [Tajne Ścieżki 2]

Postprzez Zari w 11 Kwi 2011, 23:05

Jak zwykle musi być jakiś feler. Otóż gdy zapiszę grę metodą quick-save'a, to nie mogę jej potem wczytać, tzn. mogę ale gra wywala do pulpitu w momencie zniknięcia hasła "synchronizacja".
Loga brak!
Wiecie co zrobić z tym szajsem?
QA Analyst w Fool's Theory | W Gamedevie od 2019 roku
The Farm 51 | Intermarum | Fool's Theory
Image
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 602
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 07 Wrz 2024, 14:00
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 69

Re: [Tajne Ścieżki 2]

Postprzez Najemnik w 11 Kwi 2011, 23:08

Zapisywanie w większości modów quick savem jest niewskazane. Po prostu źle się zapisuje i gra crashuje. (Chyba przez to, że quick zapisuje tylko elementy podstawki, nie uwzględniając moda...ale to tylko moja teza).
16:19 Edka: Strach się odezwać, wszystko chu*owe i wszyscy brzydcy.
Awatar użytkownika
Najemnik
Tropiciel

Posty: 281
Dołączenie: 28 Lut 2009, 02:41
Ostatnio był: 29 Sie 2024, 19:23
Miejscowość: Gopnikowo
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 261

Re: [Tajne Ścieżki 2]

Postprzez blazejro w 11 Kwi 2011, 23:16

jalkavaki napisał(a):Dwa pytania:
- gdzie jest pudło z konserwami z gastronoma? Zwiedziłem (chyba?) cały budynek i ni cholery nie mogę znaleźć. Czy to może "inny gastronom", niż ten z pierwszej części?


W gastronomie po lewej strony od wyjścia ze stadionu, tam gdzie w ukrytych ścieżkach był doktor podczas ostatniej wizyty w prypeci
to jest hołd dla Tych co noszą blizny, dla Tych co przelali krew w imię Ojczyzny
Awatar użytkownika
blazejro
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 10 Maj 2010, 15:05
Ostatnio był: 10 Lut 2021, 00:04
Miejscowość: Ursynów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 7

Re: [Tajne Ścieżki 2]

Postprzez MISTRZU w 12 Kwi 2011, 16:55

Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ... of chernobyl\gamedata\scripts\dialog_manager.script:393: attempt to compare number with nil

Miał ktoś taki problem??
U mnie jak chce rozmawiac z prof. Krugłowe lub ekipą z Jantaru

Uwagi moderatora:

Logi w CODE...
" kto AK walczy, od AK ginie"
MISTRZU
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 27 Kwi 2010, 10:33
Ostatnio był: 14 Kwi 2013, 17:20
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 0

Re: [Tajne Ścieżki 2]

Postprzez blazejro w 12 Kwi 2011, 22:42

Masz błąd który często powtarzał się w jedynce, spróbuj przeinstalować moda.
to jest hołd dla Tych co noszą blizny, dla Tych co przelali krew w imię Ojczyzny
Awatar użytkownika
blazejro
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 10 Maj 2010, 15:05
Ostatnio był: 10 Lut 2021, 00:04
Miejscowość: Ursynów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 7

Re: [Tajne Ścieżki 2]

Postprzez vandr w 13 Kwi 2011, 09:06

Podpowiem, że nie tyle co przeinstalować, ale upewnić się, że instalujesz moda na NIE zdegradowanym do 1.0004 Stalkerze z wersji wyższej. Miałem ten sam błąd.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: [Tajne Ścieżki 2]

Postprzez jalkavaki w 13 Kwi 2011, 11:08

Ponawiam pytanie: jak zrobić aby w Zonie w nocy byłą prawdziwa noc. A nie lekkie zaciemnienie, tak jak jest teraz?
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: [Tajne Ścieżki 2]

Postprzez MiedzianeJaja w 13 Kwi 2011, 12:39

jalkavaki napisał(a):Ponawiam pytanie: jak zrobić aby w Zonie w nocy byłą prawdziwa noc. A nie lekkie zaciemnienie, tak jak jest teraz?

Też mi to przeszkadza, ale nie dałem rady znaleźć odpowiedzi. Chyba jedynym wyjściem jest rozpakowanie plików oryginalnego SHOC, porównanie ustawień nocy z ustawieniami nocy moda i ich poprawienie. Jak będę miał kiedyś czas to mam zamiar spróbować z tym powalczyć. Chyba że ktoś zna jakieś inne rozwiązanie ?
MiedzianeJaja
Tropiciel

Posty: 279
Dołączenie: 11 Paź 2009, 22:27
Ostatnio był: 16 Gru 2016, 09:54
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: [Tajne Ścieżki 2]

Postprzez Yurek w 13 Kwi 2011, 17:13

Tak sobie przegladam wpisy w tym temacie i zauważyłem, że wszystkie linki do pobrania polonizacji moda odnoszą się tylko do wersji BETA spolszczenia.

Ponieważ zakończylismy już prace nad polonizacją i dostępna jest wersja finalna, która działa i jest stabilna, informuję, że wersja ta jest do pobrania na forum stalkerteam.pl.

Jednocześnie autorzy polonizacji moda (czyli trurl3 i ja) NIE WYRAŻAJĄ ZGODY na uploadowanie polonizacji na inne serwery i udostępniania linku do pobierania na innym forum niż stalkerteam.pl.

Jest to podyktowane nadzwyczaj chamskim potraktowaniem autorów polonizacji przez niektóre osoby z tego forum i brakiem reakcji na takowe zachowania adminów i moderatorów (miało to miejsce w temacie dotyczącym Solianki).

Za ten post Yurek otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kmiotu.
Awatar użytkownika
Yurek
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 19 Gru 2010, 02:28
Ostatnio był: 13 Lut 2013, 17:58
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: [Tajne Ścieżki 2]

Postprzez KoweK w 13 Kwi 2011, 17:27

Nie zaglądam na waszą stronę, bo, bez obrazy, jest tak beznadziejnie zrobiona, że odechciewa się jej przeglądać. Poza tym dostęp tylko dla zalogowanych (chyba)? To jest żałosne troszku.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: [Tajne Ścieżki 2]

Postprzez Darth ReX w 13 Kwi 2011, 17:35

Bez obrazy, ale mniej osób ściągnie przez to to spolszczenie. ;)
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 19 Wrz 2024, 17:08
Kozaki: 224

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości