S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: INFORMACJA

Postprzez PMG w 12 Kwi 2011, 16:35

Coś takiego wrzuć do tematu "S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny".

A swoja drogą klimatyczny filmik. Jest tutaj fragment zakończenia Cienia Czarnobyla. Może nawet sprawdziłby się jako trailer? Należy poczekać na więcej informacji. S.T.A.L.K.E.R. 2 jest coraz bliżej :wink: .
Awatar użytkownika
PMG
Redaktor

Posty: 376
Dołączenie: 12 Gru 2010, 10:30
Ostatnio był: 01 Sie 2024, 15:05
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 127

Reklamy Google

Re: INFORMACJA

Postprzez Wasilij w 12 Kwi 2011, 16:40

To nie jest czasem mod "Narodjanka Soljanka" czzy tylko ja mam takie złudzenie.
Wolnym bowiem jest człowiek tylko wtedy, gdy jest samotny.
Awatar użytkownika
Wasilij
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 28 Lut 2011, 10:38
Ostatnio był: 28 Sty 2014, 21:32
Miejscowość: Skadowsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 4

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Michu w 12 Kwi 2011, 16:44

Nie, to jest kolejna animacja z tego bodajże 'konkursu'. Dajcie już sobie siana bo aż żal patrzeć :facepalm:
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez vandr w 12 Kwi 2011, 17:49

Dokładnie, kolejna animacja. Nie lepiej odwiedzać co jakiś czas facebooka/oficjalną stronę GSC w poszukiwaniu nowych materiałów? :)
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez WodZu w 12 Kwi 2011, 21:53

Chętnie bym sprawdził, ale nie mam konta na "fejsie" (portale społecznościowe to "zuo"). W razie czego informujcie tu na bieżąco, byłoby miło.
Już niedługo: FEAR 3
Awatar użytkownika
WodZu
Stalker

Posty: 110
Dołączenie: 14 Gru 2009, 23:58
Ostatnio był: 13 Gru 2011, 19:55
Miejscowość: Polska stolica parowozów
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 4

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez raczejtak w 12 Kwi 2011, 22:23

To ja tutaj rzucę ciekawostką. Na Facebookowym profilu Stalkera była sonda odnośnie tego, co fani chcięliby zobaczyć w najnowszej odsłonie gry.


58 głosów: Więcej broni
10 głosów: więcej frakcji
435 głosów: Otwarty, wielopoziomowy świat (chodzi o środowisko gry. jedna wielka mapa)
19 głosów: Lepsza grafika
26 głosów: Lepszy gameplay
132 głosów: Możliwość rozwoju bohatera
79 głosów: by zostały mapy z pierwszej części
40 głosów: Możliwość poprowadzenia frakcji
25 głosów: Szybkie podróżowanie (samochody)
27 głosów: Nowe mutanty


Tak wyglądają wyniki ankiety do tej pory. Przejrzałem też komentarze pod ankietą. Zdania są podzielone. Jedni chcą otwartego świata, coś na kształt Fallouta 3, inni zaś twierdzą że to popsuje klimat. Z resztą wystarzy przejrzeć nasze, polskie forum by się zorientować jakie są nastroje. Ja obstawiam, że będzie możliwość rozwoju postaci. Nie mam pojęcia w jakim kierunku postanowią pójśc twórcy. Czy rozwój przez PD, czy jak to było w Zewie Prypeci, czy może tak jak wcześniej pisałem coś na kształt Borderlands.
raczejtak
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 07 Wrz 2010, 16:35
Ostatnio był: 06 Gru 2014, 16:15
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 8

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Michu w 12 Kwi 2011, 22:35

Dobrze przynajmniej że integrują się z graczami bo to zawsze wychodzi na dobre. Patrz: Rockstar Games. Świetne gry i świetnie słuchają fanów.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Pilot w 13 Kwi 2011, 09:59

Z tym otwartym wielopoziomowym światem to pewnie zrobią jak w zewie. grafika na pewno będzie lepsza. broni też pewnie parę dorzucą. rozwój bohatera to też jak w zewie np. naznaczony przez zone, ja tak to widzę. a mapki z poprzednich części jak pisałem tam u :arrowu: powiększą i połączą. prowadzenie frakcji tak myślę że mogli by zrobić tak: dołączyliśmy np do powinności i awansujemy za pomoc członkom frakcji zabijanie wrogów i wykonywanie zadań od szeregowego( wtedy nami żądzą) do majora(rządzimy małą grupką np 5). pojazdy powinni dać będąc przy koncepcji dużych mapek. nowe mutanty to tak na 70% powinny być jakieś nowe. może nawet wycięte(tark dla tych co niewiedzą co to tark to zmutowany koń). a bym zapomniał może dorzucą jakąś frakcje albo dwie. takie moje zdanie gdyby użyli wszystkiego czego pytali w ankiecie według mnie tak byłoby dobrze.
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez wobes w 13 Kwi 2011, 10:46

Czy dodawanie nowych frakcji ma sens, jeśli sami pisali, że porzucają koncepcje wojen frakcji? Z kim będą te frakcje walczyć? Ze stadami mutantów czy oddziałami bandytów? Będziemy zbierać oddział, żeby na siłę narobić sobie wrogów? Co innego dodawanie nowych mutantów czy broni. Jeśli chodzi natomiast o dowodzenie oddziałem w ramach służby w jakiejś frakcji to powoli odchodzimy od chyba najważniejszej cechy tej gry - wszechobecnego poczucia pustki i tego, że jesteśmy sami i możemy liczyć tylko na siebie, i tworzymy kolejnego militarnego shutera. Ewentualnie co by mogli zrobić, to dać możliwość nakłonienia kogoś (np. płacąc lub pomagając w jakiś sposób) do pomocy nam w wykonaniu np. jakiejś misji lub eksploracji zony, lub też możliwości, że jakiś npc z własnej woli zechce nam pomagać. Powinni też zwiększyć poziom interakcji pomiędzy graczem a npc. Co do rozwoju postaci to jakoś nie wyobrażam sobie maksowania statystyk przez zabijanie setkami mutantów czy bandytów, bo raczej zbyt ciekawe nie jest (komu chce się biegać za mutantami tylko po to żeby sobie statystyki podbić, bo poziom bezpieczeństwa w zonie przecież nie zwiększy się (ciągłe respawny potworów)). Już bardziej przekonuje mnie rozwój wykonane zadania, upgrade sprzętu, staż w zonie, uratowanie innych stalkerów itp.

Co by mogło być rozwiązane lepiej:
-większa wytrzymałość zwykłych stalkerów (teraz npc są zabijani przez pojedynczego psa)
-bardziej przemyślane respawny, a nie ciągle to samo w tym samym miejscu
-wpływ gracza na populacje npc i potworów - teraz gdy coś ubijemy to gra od razu respawnuje ten sam typ, żeby się proporcje sił w grze zgadzały.
-trudniej o kasę - teraz nabicie sobie kilku milionów nie jest sztuką, zwłaszcza gdy wojak w pralni czy wujek Jar naprawia za darmo. Pod koniec gry nie opłaca mi się niczego zbierać czy naprawiać - po prostu kupuje nowe.
-trudniejszy dostęp do towarów z górnych półek czy dużych ilości towarów.
-bardziej realistyczny wpływ snu, alkoholu, leków na kondycje.

Jeśli chodzi o technikalia to o to bym się raczej nie martwił. Gra nadal może być podzielona na mapy, byle duże, bo stworzenie gigantycznego otwartego świata zaowocuje pustką (będzie się szło 10km i spotykało tylko drzewa i krzaki). O obsługę wielkich lokacji też bym się nie martwił, bo jest wiele technik pozwalających na zrealizowanie tego (doczytywanie w locie, respawny w locie itp.).Niech tylko dodadzą pełną obsługę wielu rdzeni. Miło by było pograć w trybie kooperacji.

Za ten post wobes otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive paintball_0.
wobes
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 22 Sie 2010, 20:20
Ostatnio był: 31 Mar 2015, 00:50
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez StalkerCiastek w 13 Kwi 2011, 11:11

Ta ankieta na facebooku to świetny pomysł. W większości się zgadzam. "Wielopoziomowy świat", więcej broni, nowe mutanty, lepszy gameplay. Ale kilka pozycji mnie przeraziło.

19 głosów: Lepsza grafika
Z punktu widzenia mojego laptopa rzecz nieistotna. Mało głosów, więc OK.

79 głosów: by zostały mapy z pierwszej części

Ja się pytam: po co? Oczywiście wcześniej była mowa o tym, że stare mapy zostałyby mocno zmienione. Ale sądzę, że to lekko ogranicza twórców. Komu by się chciało łazić po raz trzeci po Kordonie? Fakt, że po jego innej, całkowicie odmienionej części, ale jednak Kordonie. Pomysł nietrafiony i dziwi mnie liczba głosów.

40 głosów: Możliwość poprowadzenia frakcji

Na uj? Jak ktoś będzie chciał to niech odpali sobie Armę. Tam jest dowodzenie całą armią. No i prowadzenie frakcji = wojny frakcji. Znowu?! Stalker to jest kurde Stalker, a nie jakaś gra strategiczna. Dwójka tylko ucierpi na takim pomyśle. Stalker to przede wszystkim klimat samotności, opuszczenia, i ciągłego, czającego się w mroku zagrożenia. Samotne eksplorowanie Dziczy czy fabryki Jupiter - to było coś! A objęcie dowodzenia nad frakcją psuje to .
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez lukasz638 w 13 Kwi 2011, 12:13

Ciekawe czy twórcy wprowadzą możliwość rozwoju bohatera (na którą defacto wiele osób głosowało). Jak myślicie na czym miał by polegać rozwój bohatera?
Awatar użytkownika
lukasz638
Stalker

Posty: 190
Dołączenie: 23 Maj 2010, 12:41
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 22:56
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 9

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Pilot w 13 Kwi 2011, 13:05

Rozwój ten tak myślę ma iść(możliwe według tych co odpowiadali na to). np biegniemy razem przez całą gre
wirtualne 4 km i dzięki temu szybciej sprintem biegniemy albo dużo razy strzelaliśmy z ramienia i dzięki temu broń mniej (lata na wszystkie strony).
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości