Chcę moda! Dopisz się!

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez .D.u.c.h. - M.K w 08 Kwi 2011, 18:02

Witam. Mam takie pytanie. Czy jest możliwość w trakcie używania kodu demo_record 1 teleportować Naznaczonego? Np: włączamy kod przy wiosce nowicjuszy i lecimy sobie do posterunku żołnierzy, naciskamy ESC i tam się pojawiamy (teleportujemy). Jeżeli jest to możliwe to poproszę takiego moda na patcha 1.0004 i czy można by było go wrzucić do innych modów. Np do ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL i innych.
Awatar użytkownika
.D.u.c.h. - M.K
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 26 Maj 2009, 19:23
Ostatnio był: 17 Maj 2016, 23:13
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez The Witcher w 08 Kwi 2011, 22:39

Teoretycznie niby możliwe, ale fchuj roboty by było więc nie łudź się...
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: Wczoraj, 09:59
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez .D.u.c.h. - M.K w 10 Kwi 2011, 11:20

Ok. Rozumiem że będzie dużo pracy przy takim modzie. Mam teraz inne pytanie. Czy po wpisaniu kody demo_record 1 można przyspieszyć kamerę, bo strasznie wolno się porusza.
Awatar użytkownika
.D.u.c.h. - M.K
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 26 Maj 2009, 19:23
Ostatnio był: 17 Maj 2016, 23:13
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 1

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez atikabubu w 10 Kwi 2011, 12:13

Przytrzymaj Ctrl. :P
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane

Za ten post atikabubu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive .D.u.c.h. - M.K, Paladyn95.
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez .D.u.c.h. - M.K w 10 Kwi 2011, 17:51

Dzięki. Kozak dla Ciebie. :D
Awatar użytkownika
.D.u.c.h. - M.K
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 26 Maj 2009, 19:23
Ostatnio był: 17 Maj 2016, 23:13
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 1

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Zona_Citizien w 10 Kwi 2011, 22:12

Najarało mnie radio z ostatnich Falloutów i mam taką zachciankę.

Czy nie dałoby się zrobić moda do SHOCa (10004), który do PDA dodaje nam funkcje radia i żeby leciały w nim piosenki z Fallout 3 i New Vegas no i oczywiście jakieś ruskie pioseneczki.
Jeszcze bardziej bym się cieszył gdyby mod był kompatybilny z Tajnymi Tropami 2 i nie wymagał rozpoczęcia nowej gry.
"Masz tu artefakt!
Masz tu ananasa!
Granada, pacanie!
Idika mnie!"
Cytaty z serii S.T.A.L.K.E.R.
Awatar użytkownika
Zona_Citizien
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 03 Kwi 2011, 20:49
Ostatnio był: 19 Maj 2011, 20:26
Miejscowość: Czarnobyl
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 5

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Aziel w 18 Kwi 2011, 13:01

Witam wszystkich, to mój pierwszy post a już mam do Was ogromną prosbę ludzie : P
Czy ktoś dałby radę stworzyć dla mnie moda łączącego weight moda (jakiegoś powyżej 150) z modem polepszającym grafikę, modem pozwalajacym na reperowanie swoich rzeczy i jakimiś dodatkami w postaci nowych broni, czy efektów tych broni ? (np, triggerhappy 0.3).
Chodzi mi o coś co nie zmieni drastycznie gameplay'a, dałoby radę coś takiego zrobić? Oczywiście chodzi o wersję pod patch 1.004
"...a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem." - Red Shoehart
Aziel
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 18 Kwi 2011, 12:46
Ostatnio był: 18 Kwi 2011, 13:14
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Vidic w 23 Kwi 2011, 18:41

Witam , czy dało by się zrobić moda żeby dodać frakcje ? Najlepiej by było gdyby naznaczony mógł jeszcze do niej dołączyć . Czekam na odp .
Z góry dzięki :E
Awatar użytkownika
Vidic
Stalker

Posty: 106
Dołączenie: 04 Kwi 2011, 17:25
Ostatnio był: 09 Kwi 2014, 00:49
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 11

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Jarexxx w 24 Kwi 2011, 15:57

Chciałbym zmianę configów, pogody, może to nierealistyczne, ale w zonie, chce ponurą pogodę, bez deszczu, bez słońca, mgła, dosyć ciemno, i tak bez przerwy, oczywiście zjawisko dnia i nocy powinno być zachowane.
Bardziej odczuwam klimat gry, gdy jest szaro, i ponuro.

Vidic, oczywiście, że się da, dodać jest naprawdę łatwo, jest tutorial na mod portalu stalkera.

http://mod.stalker.pl/index.php?title=D ... 85_frakcje

Jednak samo jej dodanie, sprawia, że frakcja jest tylko w silniku, ale nadal nie można nic z nią robić.
Aby wstąpić do frakcji, potrzebny jest skrypt, który dotyczył by ,,akcji rozmowy", że przy wybraniu opcji dialogowej o ID = któraś tam, zmieniana jest ID frakcji aktora na inny.
Jednak do frakcji chcesz dołączyć rozmawiając z jej liderem.
Trzeba uwzględnić taką postać w config/gameplay/character_desc_(zależne od miejsca postaci, np kordon = escape).
Trzeba stworzyć nowe dialogi, a aby frakcja odróżniała się wyglądem, trzeba uwzględnić czego mają jej członkowie używać, za to też odpowiedzialny jest plik.


Unikalne postacie - http://mod.stalker.pl/index.php?title=T ... ch_postaci


Dialogi - http://mod.stalker.pl/index.php?title=Prosty_dialog

Tutaj mogę już się mylić, bo po dodawaniu stalkerów do cordonu, w gameplay, nie musiałem edytować pliku all.spawn, ale możliwe, że dla postaci unikalnych trzeba to zrobić.

http://mod.stalker.pl/index.php?title=S ... nie_-_ACDC

Co do tworzenia skryptów to się nie znam, skrypty są zależne od danej gry, i trzeba by czytać każdy pliczek ze skryptami, aby coś zakumać, żeby znać podstawowe funkcje, a z nich tworzyć zaawansowane funkcje.

Jak sam widzisz, jest to trochę roboty, ale jak najbardziej możliwe do wykonania, oczywiście ja tego nie zrobię, bo nie chce mi się.
Za Polskę !

Za ten post Jarexxx otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive The Witcher.
Awatar użytkownika
Jarexxx
Stalker

Posty: 161
Dołączenie: 27 Cze 2009, 13:40
Ostatnio był: 19 Wrz 2013, 15:30
Miejscowość: Włocławek
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 48

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez .D.u.c.h. - M.K w 29 Kwi 2011, 00:55

Mam prośbę. A proszę o mały spawner, za którego pomocą można spawnować amunicję ammo_5.45x39_ap i beczki. :E Pod patcha 1.0004 z możliwością dodaniem go do innych modów. :arrowl: :wink:
Awatar użytkownika
.D.u.c.h. - M.K
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 26 Maj 2009, 19:23
Ostatnio był: 17 Maj 2016, 23:13
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 1

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Marek0912 w 30 Kwi 2011, 16:35

Witam mam prośbę chodzi mi o moda ktory doda emisje TYLKO emisje i detektory anomali i zeby anomalie byly niewidzialne i freeplay na koncu gry, śpiwór zebym mogl spac zeby sie zdrowie regenerowalo, i ciemne noce :P . Tylko tyle nic więcej :D
Bardzo proszę pozdrawiam :D
Na wersje 1.0004 jak cos :P
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika. Jeśli należysz do pozostałych 11% - wklej to do podpisu

:

Я люблю блины
Marek0912
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 19 Lut 2011, 11:42
Ostatnio był: 14 Maj 2011, 19:24
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: -1

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Wave w 01 Maj 2011, 12:50

... Brak mi słów na Ciebie. Rusz głową i poszukaj po forum i w Google. Większość tego, co dodałeś można znaleźć na naszym forum!!!
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość