Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALKERa

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez hc.united w 24 Sty 2011, 22:44

Stalkera poznałem zupełnie przypadkowo. Nie jestem jakimś maniakalnym graczem ale maniakiem Stalkera na pewno :D Tytuł Stalker zawsze coś mi mówił. Cień Czarnobyla zakupiłem dopiero jakieś 3 lata temu, potem po bardzo krótkim czasie Czyste Niebo, a i w tym okresie szybko udało mi się obejrzeć Stalkera Tarkowskiego oraz przeczytać książkę Strugackich. Wtedy przekopałem także 2szystkie możliwe filmy dokumentalne i książki. Zew Prypeci trafił w moje łapska bodajże dzień po premierze. Od ponad trzech lat jestem fanem Stalkera i niesamowicie zainteresowany czarnobylska Zoną. Mało tego, zaraziłem tym także mojego dobrego kumpla! Pozdrawiam wszystkich którzy mają jak ja ;) (nie chciało mi się wrzucać kropek pomiędzy tytuł gry :p)
hc.united
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 04 Paź 2009, 16:13
Ostatnio był: 25 Kwi 2016, 23:02
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Combat Chaser
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Zonexplorer w 24 Mar 2011, 13:54

Gdy chodziłem do przedszkola...często z grupą chodziliśmy w okolice lasu gdzie była też mała żwirownia i wykopywali piasek. Nie opodal stał stary spychacz już rdzewiejący a po drugiej stronie cegielnia, tez już niszczejąca. Później się wyprowadziłem ale klimat miejsca pozostał w głowie i fascynacja nim. Mija kilka lat, kupuję w 2002 roku CD-Action a tam zapowiedź STALKER Oblivion Lost. A że akurat niedawno oglądałem dokument o Czernoblu...
Awatar użytkownika
Zonexplorer
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 19 Lut 2011, 18:58
Ostatnio był: 06 Kwi 2011, 17:01
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 4

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Xen w 24 Mar 2011, 17:29

Stalkera poznałem przez youtuba XD
oglądałem filmiki z Prypecią, i był taki komentarz że mogę "dokładnie" zwiedzić Prypeć w grze S.T.A.L.K.E.R lub tylko część w CoD4 oczywiście odrazu padło na stalkera, spodobała mi się ta gra(ze względu na prypeć i za*eb**** klimat) no i 2 godziny póżniej poszło zamówienie na allegro :D 1 miech później kupiłem razem CS i ShoC w Mediamarkt

edit: Przyznam się, że miałem pirata - ale i tak przyszedł czas, że mam teraz wszystkie 3 części oryginalne w kolekcji :E
Ostatnio edytowany przez Xen, 13 Sie 2011, 12:29, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 08 Sie 2024, 14:39
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Wasilij w 24 Mar 2011, 18:22

Mój brat pożyczył Stalkera Shoc od kolesia.Ja się zagrałem po czym pozostałem jej maniakiem.
Od tamtej pory mam całą serie Stalkera.
Wolnym bowiem jest człowiek tylko wtedy, gdy jest samotny.
Awatar użytkownika
Wasilij
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 28 Lut 2011, 10:38
Ostatnio był: 28 Sty 2014, 21:32
Miejscowość: Skadowsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 4

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez MałyGłód w 24 Mar 2011, 21:55

Ja zwyczajnie przypadkiem wpadłem na S.T.A.L.K.E.R' a, oglądając AllaGra na TV4 (wtedy nazywało się to inaczej, ale nie pamiętam jak). Od tamtego czasu z wytchnieniem czekałem na mojego wymarzonego stalka. Kilka dni po premierze wpadłem do MediaMarkt i kupiłem. Od tamtej pory S.T.A.L.K.E.R to moja ulubiona gra. Ale oczywiście też rysuję oraz piszę o przygodach stalkerów.
Image
Podstawą szczęścia jest WOLNOŚĆ, a podstawą WOLNOŚCI odwaga.
Awatar użytkownika
MałyGłód
Stalker

Posty: 92
Dołączenie: 06 Mar 2011, 11:20
Ostatnio był: 14 Paź 2011, 22:36
Miejscowość: Galaktyka Kurvix
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 14

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Vice w 25 Mar 2011, 15:20

Jak siedziałem u kumpla to grał w CS. Pożyczyłem od niego "na wypróbowanie" i za jakiś czas miałem swój egzemplarz:p "Gdy Zona Cię złapie, trudno będzie wyrwać się z jej rąk..." xD
Nienawidzę Pijawek, są silne, szybkie, zwinne, niewidzialne, upierdliwe, a co najgorsze żywe. Dlatego za wszelką cenę staram się zmienić ich ostatnią cechę.
Vice
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 08 Mar 2011, 21:35
Ostatnio był: 17 Wrz 2016, 02:58
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 4

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Vołodia w 31 Mar 2011, 19:03

Stalkiego poznałem po Świętach Bożego narodzenia ub. roku, uzbierało się troche kasy i postanowiłem pojechać do Empiku z zamiarem kupienia dodatku do Medivala II Total War ale po dłuższym przeglądaniu gier padło jednak na S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo. I nie zawiodłem się zresztą nigdy się nie spodziewałem że jakaś gra tak mnie wciągnie :E
Awatar użytkownika
Vołodia
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 31 Mar 2011, 18:27
Ostatnio był: 24 Wrz 2011, 10:38
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez kis104 w 31 Mar 2011, 20:40

Ja w SOC'a zagrałem kilka lat temu. Wstyd się przyznać, ale był to pirat :( ALe odpokutowałem i czym prędzej zakupiłem kolekcjonerkę (nieco zbędne bajery, ale w dobrej cenie więc...). Potem zagrałem w Zew. Oczywiście wiele lat później. Nie mampojęcia dlaczego nie zagrałem w CS'a. Jakoś tak się po prostu stało. Jednak niedawno wpadł w moje ręce egzemplarz z SuperSellera i gra chociaż gorsza od każdej innej (CoP, SOC) jest świetnym Stalkerem.
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez suchy1280 w 31 Mar 2011, 21:02

Witam, ja o SOCu czytałem na obczyźnie, siedzieliśmy w jakiejś knajpie i leżały gazety między którymi był magazyn Gunk. Na okładce duża fota, STALKER Shadow of Charnobyl widniał dużym napisem. Nie czaiłem jeszcze owego języka w którym ten magazyn był napisany, ale coś tam ,coś tam zaczaiłem. Myślałem wtedy że będzie to horror rodem nie wiem, DOOM :) . Pisali o premierze, trochę o historii z 1986, wszystko to wyglądało zaje.....Po premierze oczywiście się zawiodłem co do grafy raz ale grałem jeszcze na dziadku x1600, ciągłe zawiechy doprowadzały mnie do szału, zrobiłem shift+delete.Drugie podejście również skończyło się fiaskiem, kosz :) Po trzeciej próbie za jakieś 2 tygodnie wróciłem i gram do dziś. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
suchy1280
Stalker

Posty: 77
Dołączenie: 17 Sty 2011, 09:11
Ostatnio był: 08 Gru 2012, 19:58
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Cromm Cruac w 04 Kwi 2011, 18:38

Ja katastrofę w Czarnobylu przeżyłem, że tak powiem na własnej skórze. Pamiętam, jak będąc dzieckiem całą szkołą musieliśmy iść w pochodzie 1-szo Majowym (tydzień po katastrofie). Ale wtedy jeszcze nic nie było wiadomo. Ruscy trzymali wszystko w tajemnicy. Jedynie z zachodu przychodziły jakieś mętne doniesienia o skażeniu. A potem wszystkie dzieciaki (w tym i ja) musiały chodzić do przychodni zdrowia i popijać pyszny płyn 'lugola'. Taki wierszyk nawet krążył 'Wszyscy lubią płyn lugola bo to ruska coca-cola'.

Potem był 'Piknik na Skraju Drogi' Strugackich, w którym się zakochałem. W ogóle lubiłem takie stalkerowskie klimaty ('Reguła przetrwania', 'Weekend w mieście' - kto czytał starą Fantastykę ten wie o czym piszę)

Potem oczywiście obejrzałem film Tarkowskiego. Za pierwszym razem mi nie siadł. Inaczej rozumiałem książkę i spodziewałem się akcji. Za młody byłem. Teraz widzę ten film zupełnie inaczej.

W końcu dowiedziałem sie o Oblivion Lost i mnie olśniło. Czekałem na tą grę kilka długich lat śledząc każde doniesienie i screenshot.

Warto było.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian

Za ten post Cromm Cruac otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KoweK.
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 19 Wrz 2024, 22:19
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Kamrat w 04 Kwi 2011, 21:31

Od zawsze przepadałem za klimatami opuszczonych miast, wiosek, czyli ogółem post apokalipsa.
Przeczytałem książkę Strugackich, obejrzałem film Andrieja Tarkowskiego.
Cholernie mnie to wszystko zaciekawiło co spowodowało początek mojej przygody z Czarnobylem, a potem jak się okazało - ze Stalkerem.
Chciałem wiedzieć wszystko o katastrofie, jak się to stało, skutkach, : czyli w sumie to chciałem wiedzieć wszystko.
Gdy tylko odnalazłem ofertę wycieczki w głąb Strefy zacząłem zbierać pieniądze, w międzyczasie dowiedziałem się o grze, która ma opisywać podobne realia, tak więc czułem się fajnie (w końcu swoje klimaty).
Na reszcie udało mi się wyjechać do Czarnobyla i wsiąknąć chyba na zawsze w klimaty opustoszałego kawałka terenu wokół CZAES-U.
Zafascynowała mnie pierwsza część gry, co skłoniło do zakupu następnej, etc.
Dziś jestem fanem wszystkich Stalkerów, i są to moje ulubione gry.
Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Kamrat
Stalker

Posty: 60
Dołączenie: 27 Mar 2011, 20:31
Ostatnio był: 24 Wrz 2017, 16:21
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Legionarius w 05 Kwi 2011, 19:48

Heh, a cała moja przygoda zaczęła się od mojego przyjaciela ;)

Kiedyś do niego wpadłem i grał w Cienia. Postanowiłem kupić sobie własną grę. I grałem. Z przerwami grałem.

Po kilku latach, gdy go odwiedziłem pykał w Stalkera. Ale ten był jakiś ładniejszy. To było CN. Nie pozwolił mi zagrać (żydek) bo mówił, ze mu grę rozjepię. Kupiłem więc i jestem cholernie zadowolony.

Potem już z wielkim fanatyzmem czekałem na Zewa Prypeci. Gdy kurier przysłał mi paczkę tuz po premierze to byłem mokry wszędzie. Mam nadzieję, że to był pot...
Image
Awatar użytkownika
Legionarius
Kot

Posty: 32
Dołączenie: 01 Kwi 2011, 20:23
Ostatnio był: 01 Cze 2011, 21:43
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 5

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości