Utrudnienia w graniu w ,,Zewik''

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Utrudnienia w graniu w ,,Zewik''

Postprzez ja420 w 25 Mar 2011, 21:15

Mam problem.
Problem nie leży raczej w samej grze(u kumpla z mojej płytki chodzi cacy) a w systemie (problem obejmuje również inne gry) . Mianowicie gdy gram w coś nagle wszystko staje, a z głośników wydobywa się ostatni dźwięk jaki był i formuje się w wrrwwrwrwrw (trwa to kilka minut).
Gry (te inne) znacząco mieszczą się w wymaganiach. Zew również chodził bez zarzutu. Zrobiłem wszystkie aktualizacje, skany antywirusem. W Google nie ma nic na ten temat. Dodam że problem miał miejsce 2 lata temu. Był w servisie. Skończyło sie na re-instalu systemu. Pytałem sie jakie było podłoże tego problemu a ekspedient do mnie -Nie wiem, ważne że chodzi-. Machnąłem rękom ale rzeczywiście było OK. I teraz znowu. Do serwisu go nie oddam bo skończy sie jak ostatnio (system to i ja potrafie wgrać) .

Moze ktoś miał wcześniej taki problem? Proszę o pomoc! Szkoda mi danych jakie mam (zapisy gier filmy).Nie moge ich przegrać bo cały czas to się dzieje.
Moja konfiguracja:
Vista 32 bit
Intel Core 2 duo 2.0
GeForce 7300 LE
1,5 GB RAM

PS:podczas pisania tego postu miałem to 4 razy. :(
Awatar użytkownika
ja420
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 13 Lip 2010, 13:17
Ostatnio był: 27 Mar 2011, 13:06
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Utrudnienia w graniu w ,,Zewik''

Postprzez mateszew w 25 Mar 2011, 21:35

Taa...vista do gier pozdro.Wiem zaraz mnie zaatakują jej zwolennicy lecz przy takim sprzęcie niema co się dziwić
,że tak się dzieje a wracajac do tematu hmm... możliwe ,że masz zaśmieconego temp'a i ci muli do gier i ogólnie systemu trzeba min.2GB Ramu!więc ja radze żeby dokupić 0,5 ,1GB ramu :wink:

I po drugie zmiana systemu niestety :E
i3 3rd
660
8gb
ssd
Awatar użytkownika
mateszew
Tropiciel

Posty: 231
Dołączenie: 09 Paź 2009, 19:54
Ostatnio był: 10 Cze 2017, 16:04
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Re: Utrudnienia w graniu w ,,Zewik''

Postprzez ja420 w 25 Mar 2011, 21:41

Ja ci do jego +++++ pisze żę gra przez 8 miesięcy chodziła bez zastrzerzeń na śrenich !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
następny użytkownik niech nie śmieje sie z kompa tylko pisze jak rozwiązać proble.!!!

Dysk wolny 100GB więc to nie możliwe?!

Za ten post ja420 otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative N7_SR2.
Awatar użytkownika
ja420
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 13 Lip 2010, 13:17
Ostatnio był: 27 Mar 2011, 13:06
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: Utrudnienia w graniu w ,,Zewik''

Postprzez Universal w 25 Mar 2011, 22:09

Ja miałem taki problem przy przyspieszeniu dźwięku w DirectX (co prawda w XP...).

Spróbuj, może pomoże.

Start -> Uruchom -> DXDiag -> w którejś zakładce powinno być "przyspieszenie sprzętowe" - w zależności na którym biegunie masz suwak, przesuń maksymalnie w drugą stronę. U mnie w 7 nie mogę tego znaleźć.
--
Co ma wolne miejsce na dysku do tego? Chyba, że chcesz zwiększyć pamięć wirtualną, ale przy tej ilości RAM-u, nie ma sensu wydzielać więcej niż 3 GB...
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive ja420.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Utrudnienia w graniu w ,,Zewik''

Postprzez mateszew w 26 Mar 2011, 11:15

Ej ,a co ja o grze mówiłem napisałem,że po prostu 1,5 GB ramu do visty i gier to jest tak jak byś miał na xp 768mb ramu :!: :wink:
A jeśli masz XP pod ręką to bierz naprawdę nie taki komp do visty i zwłaszcza do zewu który pożera ogromne ilości ramu
:arrowu: Co do postu wyżej gry przez to nie zawieszają się tylko masakrycznię zwalniają wiem bo miałem z juicedem 2 taki problem
i3 3rd
660
8gb
ssd
Awatar użytkownika
mateszew
Tropiciel

Posty: 231
Dołączenie: 09 Paź 2009, 19:54
Ostatnio był: 10 Cze 2017, 16:04
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Re: Utrudnienia w graniu w ,,Zewik''

Postprzez Jarexxx w 26 Mar 2011, 13:06

A mi tam zew zabiera około 600MB ramu w Zatonie, na najniższych, a takie problemy głównie wynikają z zaśmieconego systemu, jeśli umiesz reinstalować, to zrób to, i najlepiej zainstaluj XP, on jest mniej pamięciożerny.
Nie ma bata, że nie zaśmiecisz systemu, przez długi czas bez porządnego formata.
Kiedy ostatnio reinstalowałeś system?
A jeżeli boisz się, że utracisz dane, czy filmy, to :
1. Przerzucasz wszystko z jednej partycji na drugą (to co potrzebne), formatujesz tą ,,czystą" partycje, z której przeniosłeś pliki.
2. Następnie z drugiej partycji, wrzucasz potrzebne dane na tą formatowaną partycję.
3. Płytka windows > boot > naprawa > format nazwa dysku: > T > enter.
PS. Jeżeli kolega ma ,,filmy" na dysku, to znaczy, że jest piratem i sciągnął z neta, bo jeżeli ma na płytach oryginalnych, to na cholere trzymać na dysku?
:

Image
Za Polskę !
Awatar użytkownika
Jarexxx
Stalker

Posty: 161
Dołączenie: 27 Cze 2009, 13:40
Ostatnio był: 19 Wrz 2013, 15:30
Miejscowość: Włocławek
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 48

Re: Utrudnienia w graniu w ,,Zewik''

Postprzez Universal w 26 Mar 2011, 14:24

mateszew napisał(a): :arrowu: Co do postu wyżej gry przez to nie zawieszają się tylko masakrycznię zwalniają wiem bo miałem z juicedem 2 taki problem


Przecież autor nie napisał, że gra się zawiesza na amen, tylko że z głośników leci nieartykułowany dźwięk. U mnie właśnie takie były objawy zabaw z dxdiag-iem.

Nie radziłem mu, jak ma zwiększyć płynność, bo pewnie nie tego oczekiwał, zresztą takie rozwiązania przedstawiliście Wy...
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości