Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Jaka jest najlepsza część S.T.A.L.K.E.R. -a według Ciebie?

S.T.A.L.K.E.R. Zew Prypeci
60
41%
S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo
22
15%
S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla
66
45%
 
Razem głosów : 148

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez BaMbOsZ w 20 Mar 2011, 16:38

Zew ma jak dla mnie 3 wady:
1.Za duża dostępność sprzętu.
2.Słaba fabuła.
3.Mało lokaci.
No to tyle. :E
Awatar użytkownika
BaMbOsZ
Stalker

Posty: 93
Dołączenie: 25 Lut 2011, 22:16
Ostatnio był: 03 Lut 2014, 02:03
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 5

Reklamy Google

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez Universal w 20 Mar 2011, 18:48

Wziąłbym Zew, ale brakuje mi w nim klimatu, którym ociekał wręcz SoC. Ideałem byłby Zew z mapami z obu poprzednich części (a'la Soljanka) i wojnami frakcji, a tak... Chyba jednak Cień - za wspomnienia, przyjemność po wieloletnim czekaniu, za klimat. Reszta to praktycznie kosmetyka - nie jest najważniejsza.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez Afrose w 20 Mar 2011, 19:57

Moim zdaniem SoC ponieważ w tej grze po raz pierwszy zaczołem się lękać co jest za rogiem. Oczywiście cień ma też inne zalety ale o nich każdy wie :D
Awatar użytkownika
Afrose
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 04 Lis 2010, 16:10
Ostatnio był: 16 Lip 2019, 18:35
Miejscowość: Stacja "PROSPEKT MIRA"
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 54

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez Walle5594 w 20 Mar 2011, 22:33

Moim zdaniem Najlepszą częścią Stalkera jest Czyste Niebo. Niektórym ta część nie odpowiada, ale ja mam swoje zdanie i inni mają swoje zdanie. Dla mnie podoba się w CS rozgrywka, ulepszanie broni i pancerzy oraz ich naprawa, znacznie ciemniejsze noce które podkreślają charakter grozy w Stalkerze, Dużo lokacji ( ogólnie terenów ) nie to co w Zewie Prypeci. Zew dla mnie jest trochę nudnawy i ma mało lokacji ( niestety tylko 4, w które wchodzą podziemia Jupitera ), ale nie powiem że jest złą grą schodzącą na psy. Cień Czarnobyla była moją pierwszą grą Stalkerowską i wywarła na mnie duże wrażenie pod wpływem rozgrywki. Wracając do tematu, CS jet dla mnie wspaniałą częścią Stalkera w jaką miałem okazje pograć ( aż od nadmiaru grania, płyta się popsuła xD i niestety teraz zostaje mi kupić nową xD ). Polecam tym Którzy niegrali jeszcze w Stalkera albo chcą przeżyć kolejne przygody. CZYSTE NIEBO The Best ! Forever !
Awatar użytkownika
Walle5594
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 19 Mar 2011, 17:35
Ostatnio był: 31 Mar 2011, 21:56
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez Bielak w 20 Mar 2011, 23:21

Zagłosowałem na Zew ponieważ miałem porównanie tylko z CS <offtop>Który patch do cienia czarnobyla jest ostatni ?</offtop>
Tam gdzie ciemność staję się światłością , gdzie świat powstaje od nowa stamtąd ja pochodzę , tam się urodziłem , żyłem i żyć będę , Zona to moje życie...
Awatar użytkownika
Bielak
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 12 Mar 2011, 14:04
Ostatnio był: 30 Lip 2013, 15:48
Miejscowość: Sarkofag...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez KoweK w 21 Mar 2011, 15:13

Jeżeli nie graliście we wszystkie części to po ch... oceniacie? Ludzie. :facepalm:

Bielak napisał(a):<offtop>Który patch do cienia czarnobyla jest ostatni ?</offtop>

1.0005
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez DeadMan w 21 Mar 2011, 15:38

Absolutnie SOC jest najlepszy ;) Pamiętam jak mi go kolega przywiózł do Szkocji wracając z urlopu, bo akurat kiedy Stalker wychodził tułałem się po świecie ;) Kiedy zaczynałem grać o godz. 18tej to kończyłem o trzeciej a nawet o czwartej nad ranem. Mając na siódmą do pracy. No klimacik, ponura grafika, cała historia...strasznie to wszystko wciągało, już nie wspomnę o kilku latach kiedy na tę grę czekałem. Jak dla mnie CS na 2 miejscu, w ZP obecnie gram po raz drugi i muszę stwierdzić, że dla mnie to najgorsza część. Ale za to wygląda ładnie.

xKoweKx ostatni patch do SOC to 1.0006, fakt że to tylko mp ale jednak ;)
MOBO Gigabyte Aorus Elite v2, CPU Ryzen 5600x, GPU Gigabyte RTX 3060Ti 8GB
RAM
Corsair VENGEANCE RGB, DDR4, 32 GB, 3600MHz
SSD
Samsung 990 Pro Heatsink 1TB, Sabrent Rocket Q 1TB
SYS
Windows 11 Pro 64-bit
Awatar użytkownika
DeadMan
Stalker

Posty: 175
Dołączenie: 23 Wrz 2010, 15:23
Ostatnio był: 16 Wrz 2024, 21:15
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 3

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez SVDstriker w 21 Mar 2011, 16:01

Moim zdaniem absolutnie Zew Prypeci ;) Jest to część w którą grałem najwięcej razy i nie mogę przestać. Gra ma swój urok, klimacik i ma wiele nowych możliwości. Po prostu ta gra mi się w ogóle nie nudzi. Gdy pierwszy raz grałem z początku miałem wątpliwości i uważałem za najgorszą część, ale po jakimś czasie gdy wykonywałem zadania poboczne całe moje nastawienie do gry się zmieniło i wiem że nigdy się nie zmieni. Teraz to grałem już chyba z około czternasty raz... :P

Na drugim i jeszcze raz drugim miejscu jest Czyste Niebo i Cień Czarnobyla. Żaden Stalker nie jest u mnie na trzecim miejscu bo w każdej części jest coś, czego nie było w późniejszej/poprzedniej części ;)
Image
Awatar użytkownika
SVDstriker
Tropiciel

Posty: 255
Dołączenie: 15 Lis 2010, 11:37
Ostatnio był: 15 Cze 2012, 20:18
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 52

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez KoweK w 21 Mar 2011, 16:37

DeadMan napisał(a):xKoweKx ostatni patch do SOC to 1.0006, fakt że to tylko mp ale jednak ;)

Nie. Ten patch został oficjalnie wycofany przez GSC.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez DeadMan w 21 Mar 2011, 17:00

O to nie wiedziałem, a możesz coś szerzej o tym dlaczego wycofali tego patcha?
MOBO Gigabyte Aorus Elite v2, CPU Ryzen 5600x, GPU Gigabyte RTX 3060Ti 8GB
RAM
Corsair VENGEANCE RGB, DDR4, 32 GB, 3600MHz
SSD
Samsung 990 Pro Heatsink 1TB, Sabrent Rocket Q 1TB
SYS
Windows 11 Pro 64-bit
Awatar użytkownika
DeadMan
Stalker

Posty: 175
Dołączenie: 23 Wrz 2010, 15:23
Ostatnio był: 16 Wrz 2024, 21:15
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 3

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez KoweK w 21 Mar 2011, 17:45

Miał "luki", dzięki którym można było przeprowadzać ataki typu DOS. Na oficjalnej stronie GSC nawet 1.0006 nie da rady pobrać.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Najlepsza część S.T.A.L.K.E.R.'a

Postprzez Sh00ter w 21 Mar 2011, 18:21

wg mnie jedną z najbardziej wkurzających rzeczy w Zewie Prypeci jest przedewszystkim to że latamy od ogonczy do ogonczy tylko poto żeby uzyskać w pis a dostanie siędo kazdego helikoptera zajeło mi nie wiecej niż 15 minut więc coś tu jest nie tak jeżeli spojrzeć np. na wieloetapowa cześć z sękiem,pijawkami czy dziwnymi zadaniami dotyczącymi bunkra naukowców.
Ale i tak nic nie pobije fabuły:
:

1-idziemy na skadowsk i pytamy stalkerow o heli
2-idziemy do noego (uwazamy zeby po 5 minutach gry nie zginać)
3-przelazimy przez te słupy ognia i wskakujemy w ,,teleport"
4-zabijamy snorki i mamy ogoncze
5-idziemy na bagna chocby by zalatwic misje Legowisko pijawek (patrz solucja zd. poboczne)
6-pozostałe ogończe
7-pierdoły i informacje z fabryki jupiter
8-kombinezon SEVA (ze wzgledu na to ze fabula jest krótka to mozna zbierac od poczatku np zabijajac stalkerow i zabierając im bron chociaz nie polecam tego sposobu)
9-przejscie przez tunel i proste zadania oraz najdłuzsze wg mnie zadanie z laboratorium (szczegolnie szukanie dokumentów chociaż moze i tez odpalenie windy)
10-idziemy i eskortujemy tych nieumiejacych strzelac idiotow
11-konczymy gre

A tak przy okazji takie pytanie czy po zostaniu w prypeci dostaniemy ten koncowy filmik z naszymi "osiągnieciami" bo zazwyczaj wialem z prypeci dla zachowania realizmu...

Uwagi moderatora:

Czy my tutaj mówimy o wadach Zewu, czy o czymś innym? Poza tym brak pl znaków. - xKoweKx
Sh00ter
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 21 Mar 2011, 16:51
Ostatnio był: 11 Cze 2011, 15:07
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości