Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Cień Czarnobyla
322
50%
Zew Prypeci
323
50%
 
Razem głosów : 645

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez chuck29 w 24 Lut 2011, 19:32

Cień Czarnobyla > Czyste Niebo > Zew Prypeci. Tylko i wyłącznie Cień Czarnobyla. Zew jest taki... bez jajeczny. Krótki, tylko trzy mapy i to w dodatku pustawe, klimat ratują tylko podziemia. Może i mechanika rozgrywki lepsza w Zewie, ale jednak Cień miał to coś co każe mi do niego wracać po dziś dzień. A i oczywiście liczba i jakość modów do Cienia.
Awatar użytkownika
chuck29
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 28 Sie 2010, 13:22
Ostatnio był: 18 Gru 2011, 15:06
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -1

Reklamy Google

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez geralt23 w 24 Lut 2011, 19:37

Cień Czarnobyla
Zew Prypeci
Czyste Niebo

Ciągle gram w cień, przechodzę już 15 raz, zew jest bardzo fajny ale jak dla mnie to brakuje mu czegoś, tego co ma cień. ;]
Uwielbiam zapach napalmu o poranku...
Awatar użytkownika
geralt23
Kot

Posty: 35
Dołączenie: 27 Wrz 2009, 09:45
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 13:48
Miejscowość: PRYPEĆ
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez specPL w 24 Lut 2011, 19:40

A co jest lepsze? Jajecznica czy tatar? No właśnie...
To porównywanie jest bez sensu. Cień jest grą typowo nap*dalankową, gdzie na każdym kroku kogoś masz, a Zona jest zaludniona bardziej niż przed katastrofami. Moim zdaniem to dziwne. Odnoszę wrażenie że twórcy stracili koncepcje gry gdzieś w połowie jej tworzenia i wyszło coś takiego pośredniego.
Zew jest bardziej stalkerski, panuje w nim cisza, pustka. Masz czas na podumanie sobie ( jak ktoś jest klimaciarzem). Wczuwasz się...a nagle idyllę przerywają serie kałacha albo wyskakujący skądś mutant i przypominasz sobie że nadal jesteś w Zonie. Mało ludzi czyni tą grę klimatyczną, *czuć* apokalipsę. Ponadto historie poboczne są wyjątkowe i dopracowane, a nie jak w Cieniu "przynieś zanieś pozamiataj" w kółko. A mała ilość modów do Zewu spowodowana jest tym, że nie ma sensu poprawiać czegoś co jest stalkerem idealnym, najbardziej zbliżonym do pierwotnych założeń projektu.

Za ten post specPL otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Floper Szczur.
specPL
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 06 Cze 2010, 20:14
Ostatnio był: 26 Sie 2011, 22:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 7

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez kis104 w 25 Lut 2011, 20:17

Obydwie gry są naprawde the best, ale zew ma wszystcko to co SoC, ale op wiele wiecej.
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Miodek23 w 10 Mar 2011, 23:09

Mi ciężko przyznać, ale wydaje mi się, że (niewiele)lepszy jest CC, bo tam jakoś bardziej czułem ten klimat,choć muszę przyznać, że zakończenia podobały mi się bardziej w ZP ponieważ tam po wypełnieniu jednego zadania pobocznego końcówka była inna...
Niewierni przyłączcie się do Monolitu, aby poznać Jego potęgę.
Tylko On uratuje was od zagłady i korupcji.
Jeśli mamy zginąć to zróbmy to w imię Monolitu,a nie jak tchórze.
Ave Monolit !
Awatar użytkownika
Miodek23
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 10 Mar 2011, 22:11
Ostatnio był: 16 Paź 2012, 18:14
Miejscowość: Obóz obok Spełniacza Życzeń
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 1

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez LtRzosin17 w 13 Mar 2011, 17:00

Dla mnie to Cień Czarnobyla.
Dlaczego???
-ma bardzo wiele wariantów(rozwinięć fabuły)
-klimat
-marzliwści
[...]Ludzie to zwierzęta, każdy o sobie pamięta, tu się zabija by przetrwać, droga do raju jest kręta. Ludzie to szuje, każdy na każdego pluje i się satysfakcjonuje że komuś życie rujnuje[...]- Siła Przekazu csw
http://www.myspace.com/silaprzekazucsw
Awatar użytkownika
LtRzosin17
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 27 Lut 2011, 17:21
Ostatnio był: 25 Mar 2011, 18:21
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 2

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Szpagin w 13 Mar 2011, 23:29

Jakkolwiek przygodę zacząłem od pierwszej części, to uważam jednak, że najlepszy jest Zew Prypeci. Dlaczego? Kiedyś kochałem SoC. Sęk w tym, że twórcy nie wiedzieli do końca, co robią. Dopiero kolejne części były bardziej przemyślane. To sprawiło, że do pierwszej części już nigdy nie wrócę, ale będę wspominał ją z sentymentem jako pierwszą część wspaniałej serii. Gra urzekła klimatem, który na szczęście udało się zachować w CS i (szczególnie) CoP. Ta ostatnia część jest Stalkerem idealnym: wielkie, otwarte przestrzenie, fajne mapy (kij z tym, że tylko trzy, powierzchniowo nie jest źle) i ogólnie najlepszy gameplay. Zresztą, takie zdanie podziela pewne spora ilość osób (co widać po wynikach ankiety).
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Michu w 14 Mar 2011, 05:26

Trochę zaskakują mnie komentarze, że Zew ma WSZYSTKO to co Cień. A gdzie tam...
Nie ma tego klimatu, jest za bardzo taki sztywny :/... Może dlatego że dla Was klimat to opuszczone budynki itd, ok - to jest dobre w Zewie i doceniam to. Ale nie ma już tego mroku jak np. w Jantarze czy Czerwonym Lesie. Nie ma tego strachu, przygnębionego klimatu... Czasem w Cieniu czułem się jak w jakimś horrorze i dlatego klimatem bije Zew bo tam tego nigdy nie uświadczyłem.

Call of Pripyat może bić Shadow'a pod względem dopracowania, lokacji, fabuły... ale klimatu nigdy mu nie odbierze ;) To jest część która w swoich korzeniach ma tego jedynego prawdziwego stalkera, i posiada właśnie jego duszę. Ja to może mówię pod wpływem tego że w pierwszą część grałem jak nie było żadnego innego Stalkera. Teraz jak ją włączam, faktycznie czasami wkurzają niedopracowania etc. - i że Zew ma wszystko ładne, świecące i aż chce się grać. Ale wtedy nie patrzyłem na te wady, grałem ile wlezie. Pierwszy raz Shadowa przeszedłem w 3 dni po 6 godzin dziennego grania, później jeszcze ukończyłem grę 4-5 razy.
Dla porównania Czyste Niebo tylko raz a Zew 2 razy.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Sony95 w 14 Mar 2011, 06:56

Oczywiście że "Cień Czarnobyla" dlaczego, może dlatego że wole to co stare a..., a tu zalety:
1. Klimat
2. Fabuła
3. I wszystko czego "Zew Prypeci" nie posiada.
4. Mocno klimatyczne odgłosy

A teraz wady "Cień Czarnobyla":
1. Moim zdaniem "Cień jest bez wad" (może dla tego że czekałem na niego około dwóch lat)

Zalety "Zew Prypeci":
1. Autentyczna część Prypeci (teraz się zastanawiam, hmm to nie jest autentyczne)

Wady "Zew Prypeci":
1. Jakieś suche mapy wyglądające jak "Sahara"
2. Dziwna fabuła (do dziś jej nie rozumiem)
3. Istny brak Klimatu (grając to się niczego nie wystraszyłem prócz tego jak przez pół mapy leciało jakieś krzesełko).
4. Brak jakichkolwiek powiązań z frakcją (chodzi mi o dołączenie a nie dla pracę dla frakcji)
5. Laboratorium wygląda bardziej śmiesznie niż strasznie (uśmiałem się jak "Burer" przez drzwi przechodził)
6. Ogromny tankowiec na małej rzece (chodzi o "Skadowsk" i "Szewczenko")
7. Odgłosy że idzie się uśmiać.
8. A skończę bo tym mógłbym pół forum zapisać. Mniej więcej wiedzie o co mi chodzi BRAK KLIMATU !

A i wszystkie dzieci które nie grały pierwsze w "SoC" a grały na początku w "CS" i "CoP" twierdzą że SoC-em tylko ziemie można wysmarować . No cóż takie życie. Pozdrawiam sony :wink:
I popieram to co Michu mówi o Klimacie i zresztą wszystko co Michu napisał :E
Nie rozumiem co oni w CoP widzą :-/

Za ten post Sony95 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz.
Awatar użytkownika
Sony95
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 07 Gru 2009, 16:43
Ostatnio był: 04 Kwi 2024, 17:39
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 18

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez suchy1280 w 14 Mar 2011, 08:48

SOC to ZONA, klimat, fabuła, przypadkowość, i wiele innych każdy wie, a CS I COP to jej obrzezane, bez ducha wątki poboczne, pozdro
Awatar użytkownika
suchy1280
Stalker

Posty: 77
Dołączenie: 17 Sty 2011, 09:11
Ostatnio był: 08 Gru 2012, 19:58
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez KoweK w 16 Mar 2011, 17:17

Michu, powtarzasz się, bo ktoś ma inne zdanie niż ty i chyba tego znieść nie możesz. ;) Wg mnie jeżeli gra jest lepsza, to bez różnicy, w którą jako pierwszą zagramy, czy w Zew czy w Cień Czarnobyla - to nie ma nic do rzeczy. Ja zagrałem w SOCa jako pierwszego, a Zew tak czy siak uważam za lepszy. A gadanie jeszcze, że ta czy ta część byłą bardziej straszna i przy niej się baliście, to śmiać się chce. To fps zmiksowany z rpgiem, a nie survival horror jakiś, w którym mamy srać w gacie.

sonystalker95 napisał(a):A i wszystkie dzieci które nie grały pierwsze w "SoC" a grały na początku w "CS" i "CoP" twierdzą że SoC-em tylko ziemie można wysmarować . No cóż takie życie.

Powiedział piętnastolatek do dzieci. :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez echelon w 16 Mar 2011, 17:39

Wg mnie jeżeli gra jest lepsza, to bez różnicy, w którą jako pierwszą zagramy, czy w Zew czy w Cień Czarnobyla - to nie ma nic do rzeczy.


Wg mnie chyba jednak ma to znaczenie. W aspekcie fabularnym, żeby wiedzieć czym jest zona, skąd się wzięła, o co w tym chodzi to jednak najpierw wypadałoby zagrać w pierwszą część najpierw, bo na końcu dowiadujemy się o Świadomości Z, neosferze itd. W Zew dopiero gram i jeszcze nie wyszedłem z Zatonu, więc nie wypowiadam się na razie o tym co lepsze, ale nawet jeśli stwierdzę, że właśnie ostatnia część jest lepsza, to dla utrzymania spójności fabularnej będę uważał, że najpierw wypada zagrać w SoC (i dla poczucia klimatu zony, bo w Zewie jakoś go jeszcze za mocno nie poczułem), a dopiero potem w CS albo CoP, wedle uznania.
Jak byś miał do obejrzenia dajmy na to 3 części Matrixa, bo nigdy nie widziałeś, to zacząłbyś od trzeciej części?
Ostatnio edytowany przez echelon 16 Mar 2011, 17:54, edytowano w sumie 3 razy
Dlatego - mimo druty, wieże i strażnice
Tam chcemy dotrzeć, gdzie nam dotrzeć zabroniono;
Bezużyteczne, śmieszne posiąść tajemnice
Byleby jeszcze raz gorączką tęsknot płonąć
Nim podmuch jakiś strzepnie chwiejne potylice
Awatar użytkownika
echelon
Tropiciel

Posty: 305
Dołączenie: 28 Mar 2010, 21:28
Ostatnio był: 30 Kwi 2021, 12:38
Miejscowość: Stalowa Wola
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 41

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości