Gothic

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Gothic

Postprzez Przemek77 w 08 Mar 2011, 08:05

Terminus napisał(a):Miasta w Daggerfall - kooooszmaaaar... Pół godziny dreptania [zwłaszcza na początku gry gdy współczynniki niskie i brak konia] by do czegokolwiek dojść... To już było przegięcie... Choć przynajmniej było gdzie tępić szczury w losowym misjach z gilii...

Heh, o to chodzi! To były miasta z prawdziwego zdarzenia (fakt, ze na max uproszczone, ale takie były możliwości ówczesnego sprzętu), a nie jak teraz w RPG, że wchodzisz do "stolicy królewstwa" a tam dwie ulice na krzyż a i to każda prowadzi w buraki (jak mawiał mój nauczyciel od rysunku technicznego).
Ale tak - obozy w Gothiku 1 były super jako swego rodzaju "miasta". Gdy pierwszy raz grałem w jedynkę i po jakimś czasie dostałem własną chatkę w SO - wracając tam czułem się dosłownie jak w domu, czuło się ten "miejski" klimat, coś się działo, chciało się tam wracać. Miasto w G2 wygląda jakoś opustoszale.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Reklamy Google

Re: Gothic

Postprzez Dżuz w 08 Mar 2011, 15:27

Przemek77 napisał(a):Miasto w G2 wygląda jakoś opustoszale.


Eee tam, tak ci zdaje tylko bo Khorinis jest mniejsze niż np. stary obóz w jedynce i mieszkańców też mniej, ale nie można o nim powiedzieć, że jest 'opustoszałe', no chyba, że po zmroku. A jeśli chodzi o klimat w G2 to dużo bardziej mi on przypadł do gustu niż ten z koloni karnej: twórcy chcieli oddać 'więzienną' atmosferę tam panującą (jak to jest prze*****ane w takim miejscu) ale połączenie tego z dość specyficznym humorem tej gry dało groteskowy efekt :)
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 00:27
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Gothic

Postprzez riv8 w 08 Mar 2011, 16:53

Dżuz napisał(a):Eee tam, tak ci zdaje tylko bo Khorinis jest mniejsze niż np. stary obóz w jedynce i mieszkańców też mniej


A to dobre, to Ty chyba w Gothica nigdy nie grałeś. Co do miast to stary obóz i obóz na bagnie są lepsze niż wszystkie miasta, wiochy z reszty Gtohiców. Tam po prostu czuć ten klimat, tajemnice, że co wisi na włosku. A lokacje z "jedynki" po prostu wymiatają, w G2 też ale mniej, a w G3 wszystko jest niemal identyczne i po dłuższym posiedzeniu nie chce się grać.
Awatar użytkownika
riv8
Stalker

Posty: 139
Dołączenie: 06 Gru 2010, 16:07
Ostatnio był: 13 Lip 2014, 15:48
Miejscowość: Las
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 28

Re: Gothic

Postprzez Dżuz w 08 Mar 2011, 20:27

Tak się składa, że grałem i to całkiem sporo :) co do G3 to się w 100 procentach zgadzam, ale Górnicza Dolina jest, choć okrojona, klimatyczna tylko w dwójce - moje subiektywne odczucie :P bardziej mroczna, taka śmierci i zniszczenia enklawa; postapokaliptyczna niemalże :wink: a w G1, cóż... dla mnie zbyt jednak sielankowa :/

W Khorinis też można wyczuć, że coś wisi w powietrzu - niby cisza, spokój wszyscy sobie gadu-gadu, a tu srali-lali, ork za miastem, jakieś stwory przełażą przez przełęcz, jakieś pogłoski, że nieprzyjaciel coś knuje w Górniczej Dolinie... jednym słowem coś się jednak święci :D
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 00:27
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Gothic

Postprzez Kontroler w 28 Cze 2011, 18:31

W nowym numerze CD-Action, który ukaże się dokładnie za tydzień, jedną z pełnych wersji będzie: Gothic 3 PL + Gothic 3: Zmierzch Bogów PL + duże community patche do obu gier - http://www.cdaction.pl/news-20323/przec ... nieta.html.

Jak dla mnie bomba, tylko czekać na pozostałe gry dołączone do czasopisma, a będą pewnie jeszcze 1 lub 2. Nie zapominajmy o tym, że Gothic 3 nie jest główną pełną wersją, czyli możemy się spodziewać czegoś ekstra :).
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Gothic

Postprzez Junx w 28 Cze 2011, 19:43

Pewno będzie jakaś Kinder Niespodzianka od dawna czekam, aby kupić dodatek do Gothic'a 3 i się doczekałem. Prawie jak za darmo :E
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2341
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 22:08
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 358

Re: Gothic

Postprzez Woland w 13 Lip 2011, 23:20

Odkop mały. Bo osobnego tematu nie ma co zakładać a chciałbym się o grze wypowiedzieć.
Gram póki co w Gothic 3. Będę wyzwalał Monterę. Poza tym od jutra zaczynam grę w Gothic 1.
Uważam tą grę za bardzo wciągającą i TRUDNĄ. Często muszę zerkać do solucji ale gram na poziomie średnim i bez kodów. Choćby dlatego że postacie zlecają położenie czegoś zbyt ogólnikowo. Na przykład ten od worków pszenicy na farmie w Monterze mówiący o tym by iść "centralnie na północ".
O G3: Ciekawa fabuła, dobra grafika i fajnie się walczy. Lubię podpalać płonącymi strzałami. Magii nie używam, walczę mieczem. Wytrenowałem się na mistrza walki mieczem.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Gothic

Postprzez The Witcher w 14 Lip 2011, 00:29

Dla mnie właśnie jedną z większych wad w G3 jest walka - zaklikanie wroga na śmierć, nudne i te same animacje przez całą grę. Jeszcze absurdy typu: "Załatwię 10 orków dwoma ciosami, ale jednemu wilkowi to ja rady nie dam." Co ja bym dał za system walki z Risena...

Co do gadania typu: "Znajdziesz xxx na północ stąd" jest właśnie fajne to to, musisz samemu poszukać, nie jesteś prowadzony za rączkę jak np. w Wiedźminie 2 i wielu innych grach. Grafika? Gra bardzo fajnie wygląda nawet 5 lat po premierze, a z Content Modem to już cud miód.

Wg. mnie jeśliby połączyć najlepsze cechy G3 i Risena to mielibyśmy cholernie dobrą grę. Ale Gothica 1 nic nie przebije.
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: Wczoraj, 09:59
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: Gothic

Postprzez Terminus w 14 Lip 2011, 07:41

He he Woland. Zobaczysz co to znaczy znaleźć kogo/coś na pustyni w Varancie albo w Nordmarze ;-)
@The Witcher: z cp z włączaonym alternatywnym balansem walka już nie jest przecież taka prosta i koszeniu hurtowym orków można zapomnieć...
A że wilki to terminatory to fakt...
Chociaż mnie najbardziej zawsze irytowały dziki atakujące z marszu...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Gothic

Postprzez Kumpel111 w 14 Lip 2011, 08:45

Wilki? Błachostka. Jeśli chodzi o dziki to... To dopiero siła. Trudniejszy w zabijaniu był Gothic II co jest automatycznie najlepszą częścią. Gothica 3 nie przeszedłem bo zapisy się usuneły a mnóstwo przeszedłem. W pierwszą część grałem może 5 minut? Nie chciało mi się w to grać...

Sry za chaos
Awatar użytkownika
Kumpel111
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 24 Wrz 2010, 18:23
Ostatnio był: 05 Lip 2024, 08:31
Miejscowość: Paraguay
Frakcja: Zombie
Kozaki: 22

Re: Gothic

Postprzez Woland w 14 Lip 2011, 11:03

A ciekawym wrogiem jest bizon. W nocy idąc z pochodnią i mieczem zabiłem bez zadraśnięcia CAŁE STADO BIZONÓW pod Monterą. Dzik czy wilk jest już trudniejszym przeciwnikiem. A początkowo się bizonów bałem :P


Odpaliłem stary złom którego prosiłem kiedyś by wycenić ile wart w sprzedaży. Windows xp ma. I poszło. A teraz wszedłem do neta i w google będę szukał jak podnosić w grze przedmioty i otwierać skrzynki. Ja nie mogę! Nie mogli prościej tego jak w G3 zrobić?!

A co do "prowadzenia za rączkę"... No ok ale po pewnym czasie aż się odechciewa szukania...
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Gothic

Postprzez Gandzia w 15 Lip 2011, 00:27

CDA w rączkach :E Gothic to chyba jedyna gra, warta instalowania na dysku(z tego numeru).. :-/
Image
Image
Awatar użytkownika
Gandzia
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 26 Mar 2010, 14:46
Ostatnio był: 15 Gru 2016, 22:42
Miejscowość: Kujwdupie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości