[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Oskar w 05 Mar 2011, 22:33

Tyle ,że ten mod tak utrudnia grę, że nic nie mogę zdziałać.
Image
Awatar użytkownika
Oskar
Stalker

Posty: 98
Dołączenie: 07 Lut 2010, 04:39
Ostatnio był: 13 Kwi 2017, 00:13
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Threaded SPSA-14
Kozaki: 15

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Idek w 05 Mar 2011, 23:30

PoloNieMaLipy więc tak
1.jak zdobywasz te niebieskie punty na mapie to masz stopniowo coraz lepsze rzeczy i mają nawet exo
3. smoq2 coś pisał że koło wakacji
4. z tego co jest napisane to będzie można grać monolitem


a co do 2. pkt to nigdy jeszcze najemnikami nie grałem ale obstawiam że trzeba zająć jakąś bazę aby mieć swoją
Idek
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 10 Lut 2011, 22:06
Ostatnio był: 22 Lip 2014, 16:27
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 20

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 06 Mar 2011, 00:40

1.Ile bandyci posiadają pancerzy? Czy dalej jest ten 1 "syfny" pancerz , czy jest coś nowego?
2.Jak założyć bazę najemnikami?
3.Kiedy jest planowana nowa wersja moda?
4.Czy jest plan , aby zwiększyć ilość frakcji?


Ad.1. Cztery. Im więcej punktów zasobów posiadają, tym lepsze pancerze u nich idzie dostać.
Ad.2. Przyłącz się do nich i wykonuj zadania.
Ad.3. Nie mamy stałych terminów. Za to patche wychodzą raczej regularnie.
Ad.4. Może, może nie. :)

Tyle ,że ten mod tak utrudnia grę, że nic nie mogę zdziałać.


Jest trudny, czy ciągle wywala? Trudny ma być. Wywalać już nie bardzo...

[EDIT]

Pisałeś, że po zmniejszeniu detali zaczęło działać lepiej. Gdzieś czytałem, że czasem CTD "Not enough memory" mogą być powodowane grafiką. Upewnij się czy masz do wszystkiego aktualne sterowniki.

[EDIT2]

Wrzuciłem krótki filmik pokazowy z przyszłej wersji na pierwszą stronę, w sekcji Video.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez nuclear_twister w 06 Mar 2011, 10:46

@smoq2 zgadłeś, że podkręciłem trochę liczbę oddziałów na bazę ;] Jednak samo to nie było błędem ;] Zachciało mi się zajmować wszystkie punkty w Kordonie :D Mam zajęte Bagna, Kordon, Dolinę Mroku, no i rządzę na wysypisku i mam ok 100 oddziałów rozstawione co jest przyczyną mojego nieszczęścia ;]
Faktycznie miałeś racje żeby tego nie ruszać ;p Teraz to zmienię tak żeby max ilość oddziałów nie przekraczała 100 i będzie git ;]

A swoją drogą to nieraz miałem takie crashe przy zapisywaniu gry na waniliowym CS ale jaki był error nie powiem bo to dawno temu było... Kilka formatów temu ;]

PS. Czy planujecie dodać coś typu transmutacji artefaktów? Wiem że w SoC była taka możliwość chyba w modzie Oblivion Lost stąd moje pytanie. Aktualnie ciągle trafiam na bardzo syfiaste artefakty... Nie mogę znaleźć ani nabyć żadnego na większy udźwig...
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.
Awatar użytkownika
nuclear_twister
Stalker

Posty: 143
Dołączenie: 10 Mar 2010, 14:36
Ostatnio był: 29 Sie 2020, 21:48
Miejscowość: Najstarsze miasto w Polsce :]
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 3

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Oskar w 06 Mar 2011, 11:51

Kiedy wyjdzie nowa wersja? Widzę, że świetnie zmienia AI ,chowają się ,strzelają, chowają i ładują.
To jakaś misja specjalna ? bo normalnie to takich rzeczy nie ma.
Image
Awatar użytkownika
Oskar
Stalker

Posty: 98
Dołączenie: 07 Lut 2010, 04:39
Ostatnio był: 13 Kwi 2017, 00:13
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Threaded SPSA-14
Kozaki: 15

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 06 Mar 2011, 12:28

@ nuclear_twister - Oryginalny pomysł transmutacji artefaktów wyszedł od AMK. Wszystkie Oblivion Lost, utAMK, itd. to pochodne AMK. I nie, nie zamierzamy tego dodawać.
Nie znajdziesz artefaktu na udźwig, bo takich nie było w SoC. A przenieśliśmy wszystkie z SoC.

@ Oscar - Zainstaluj aktualne sterowniki do swojego sprzętu i spróbuj znowu grać na wyższych detalach. Powiedz mi czy dalej wywala.
Nie wiemy kiedy wyjdzie nowa wersja, na razie stoimy w miejscu. I jeżeli nie zauważyłeś, to tak. To jest "specjalna" misja. Choćby dlatego, że dzieje się we wnętrzu Elektrowni, której nie ma w oryginalnym CS.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez nuclear_twister w 06 Mar 2011, 15:20

Jeszcze takie pytanie... Na mapie jest oznaczony punkt Baza Czystego Nieba ale tam dało się dojść tylko przez przewodnika... Jest tam jakieś wejście aktualnie?

I czy z tym może się wiązać fakt że Czyste Niebo zawsze ma u mnie siłę frakcji 15 i choćbym na głowie stawał to nie mogę dorwać tych niedobitków?
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.
Awatar użytkownika
nuclear_twister
Stalker

Posty: 143
Dołączenie: 10 Mar 2010, 14:36
Ostatnio był: 29 Sie 2020, 21:48
Miejscowość: Najstarsze miasto w Polsce :]
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 3

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 06 Mar 2011, 15:58

@ nuclear_twister - Właśnie nie wiemy co mamy zrobić z tym miejscem. Na chwilę obecną wygląda to tak, że inne frakcje nie wiedzą gdzie jest baza Czystego Nieba i myślą, że ich baza to Osada Rybacka. Zapomnieliśmy dodać "blokadę" aby nie formuła obliczająca siłę frakcji nie brała pod uwagę oddziałów w bazie Czystego Nieba. I chyba już tak zostanie do końca. Myśleliśmy raz aby zrobić tak, że przejmując Osadę Rybacką oddziały zajmujące bazę Czystego Nieba zamieniały się w oddziały frakcji atakującej, ale powiedzmy, że jest to specjalne miejsce i taki zabieg mógłby być bardzo awaryjny. Na chwilę obecną olej to, i tak już nic ci nie zrobią.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Idek w 06 Mar 2011, 23:23

a można by zdemontować te barierki co są na drodze po prostu ? bo jak się na pda spojrzy to tam droga dalej wiedzie tylko się jakieś 2-4 m przed obozem urywa a przy wiosce rybackiej jest siatka na środku drogi .




EDIT PS; tylko jak będziecie Mosina robić to pamiętajcie że się go łódką ładuje Xd żeby nie wniknęło coś takiego że np po ulepszeniu ma magazynek 8 a się ładuje 5-cio nabojową łódką :D
Idek
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 10 Lut 2011, 22:06
Ostatnio był: 22 Lip 2014, 16:27
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 20

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 07 Mar 2011, 13:06

a można by zdemontować te barierki co są na drodze po prostu ? bo jak się na pda spojrzy to tam droga dalej wiedzie tylko się jakieś 2-4 m przed obozem urywa a przy wiosce rybackiej jest siatka na środku drogi .


Nie będziemy edytować geometrii terenu, wiec nie da rady.

EDIT PS; tylko jak będziecie Mosina robić to pamiętajcie że się go łódką ładuje Xd żeby nie wniknęło coś takiego że np po ulepszeniu ma magazynek 8 a się ładuje 5-cio nabojową łódką :D


Z tego co wiem to nasz weaponmaster nie planuje upgrade'u wielkości magazynka do mosina.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Cromm Cruac w 07 Mar 2011, 14:18

Jest taki mod do Czystego Nieba od dez0wave - 'No more fences'. Likwiduje on wszelkie bariery z drutu kolczastego. Można wtedy łazić gdzie się chce. Problem w tym, że usuwa on wszystkie bariery a nie tylko te wybrane. No i nie wiem czy działa to również dla NPC-ów.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 20:31
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 07 Mar 2011, 15:48

Cromm Cruac napisał(a):Jest taki mod do Czystego Nieba od dez0wave - 'No more fences'. Likwiduje on wszelkie bariery z drutu kolczastego. Można wtedy łazić gdzie się chce. Problem w tym, że usuwa on wszystkie bariery a nie tylko te wybrane. No i nie wiem czy działa to również dla NPC-ów.


Wiem, widziałem go na moddb. Jednak ja wcale nie zamierzam nic takiego robić. :) A przy okazji, wiesz jak zmienić rozmiar czcionki w jakiś podobny sposób jak ustawia się kolor? Tj. np %c[255,105,230,255]? Istnieje jakieś magiczne %X[parametry] do zmiany rozmiaru?
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości