Mów mi Boogie czyli problemy z anomaliami.

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Mów mi Boogie czyli problemy z anomaliami.

Postprzez Hssiss w 20 Lut 2011, 23:30

Po przeszukaniu forum, odkryłem bardzo niemiłą niespodziankę.
Ten problem został już raz poruszony, niestety tylko przeze mnie i nadal pozostał bez odpowiedzi.
(ktoś tam wspomniał, że u niego to się nie zdarza - zaje*iście pomocna uwaga)

Sprawa ma się tak:
Jedna na dwie czasem dwie na trzy "nowe gry" (od zera na różnych poziomach) mają drobny defekt.
Anomalie elektryczne nie rodzą aż tylu artefaktów co anomalie innego typu,
ba same anomalie się bugują.
Problemy mam z parkingiem (Jupiter) i ze Szramą (Zaton) i o tej drugiej chciałbym porozmawiać.
Prawdopodobnie ze względu na nierówność terenu w tej anomalii czasem się zdarza,
że artefakty spawnują się... pod mapą. I teraz pytanie: Co z tym zrobić?
Z doświadczenia wiem, że jeśli zaczną to robić choć raz to końca nie widać.

Zwykle artefakt spawnuje się tuż pod powierzchnią anomalii. Gdy tylko podejdziemy bliżej zaczyna się "spadek swobodny" i piękna, soczysta, dorodna kropka - zapowiedź dużej kasy znika z detektora. Jest to co najmniej frustrujące. Pół skrzynki kozaków (12 szt) rozłożone na raty dla osoby, która doprowadzi do rozwiązania problemu.

Info dodatkowe:
Gram na Patchu 1.6.01 choć to i tak niewiele zmienia, bo przy 1.6.02 błąd też się pojawia i to równie często.
(Stosuję starszy Patch bo chroni mnie przed innym bugiem)
Hssiss
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 07 Mar 2009, 02:43
Ostatnio był: 08 Gru 2017, 21:38
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 32

Reklamy Google

Re: Mów mi Boogie czyli problemy z anomaliami.

Postprzez Szpagin w 20 Lut 2011, 23:44

Pierwsze słyszę o takim błędzie, mimo iż grę przechodzę czwarty raz (wliczając ruskiego pirata, z którym miałem najwięcej problemów). Raczej patchy na to nie ma, bo jest to problem "o małej szkodliwości społecznej" i nie opłaca się tego naprawiać(w przeciwieństwie do crashy, patrz: misja "Jeden strzał"). Może napiszesz do GSC? Choć raczej wątpię, czy ci pomogą. Pozostaje zacisnąć zęby i jakoś grać.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Mów mi Boogie czyli problemy z anomaliami.

Postprzez Hssiss w 20 Lut 2011, 23:46

Tych błędów o "niskiej szkodliwości społecznej" jest stosunkowo dużo u mnie.
Może powinienem kupić kolejną płytę... chyba tylko mnie trafiają się takie "wybrakowane".
Hssiss
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 07 Mar 2009, 02:43
Ostatnio był: 08 Gru 2017, 21:38
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 32

Re: Mów mi Boogie czyli problemy z anomaliami.

Postprzez Pijawol w 21 Lut 2011, 14:01

A skąd wiesz, że artefakty się spawnują pod ziemią? Ja nigdy czegoś takiego w tych anomaliach nie miałem. Za to wkurza przyklejanie się artefaktów w anomaliach Betonowa Wanna, oraz w podziemiach Spalonego Gospodarstwa.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1278
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: Wczoraj, 16:33
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Mów mi Boogie czyli problemy z anomaliami.

Postprzez PMG w 21 Lut 2011, 14:23

Mi się nigdy artefakty nie spawnowały pod ziemią, chyba że w podziemnych anomaliach. A jeśli chodzi o Szramę (anomalię rzecz jasna) to one czasem wylatują poza nią np. niektóre znajdowałem na ulicy, nieopodal. Wtedy też znikają z detektora, jednak większość artefaktów w Szramie, chociaż jest ich rzeczywiście niewiele, spawnuje się normalnie w "rowie".
Awatar użytkownika
PMG
Redaktor

Posty: 376
Dołączenie: 12 Gru 2010, 10:30
Ostatnio był: 01 Sie 2024, 15:05
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 127

Re: Mów mi Boogie czyli problemy z anomaliami.

Postprzez Hssiss w 26 Lut 2011, 23:11

Pijawol napisał(a):A skąd wiesz, że artefakty się spawnują pod ziemią?


Próbowałem zdobyć dowody w postaci screenshotów, ale cała "akcja" trwa za krótko.
Gdy zbliżałem się w Szramie do miejsca w którym miał być artefakt, ziemia w tym miejscu rozbłyskała (w taki sposób w jaki zwykle "wyskakują" artefakty) tylko, że światło nie rozchodziło się jak połówka (czy większa część) sfery z artefaktem w środku - był tylko krótki błysk przy samej ziemi. Jego centrum musiało się znajdować pod teksturą gruntu.
W dodatku, chwilę później kropka na detektorze, symbolizująca artefakt znikała.
Stąd wniosek, że artefakt spadł poza mapę.
Hssiss
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 07 Mar 2009, 02:43
Ostatnio był: 08 Gru 2017, 21:38
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 32

Re: Mów mi Boogie czyli problemy z anomaliami.

Postprzez Jarexxx w 27 Lut 2011, 13:29

Spróbuj rzucać granaty, czasem fala je przesuwa, nigdy nie wiesz jak fizyka potoczy się z kolejną explozją.
Jedyne rozwiązanie jakie widze, to jeżeli w plik spawn jest ta anomalia, to trzeba dać jej konretne miejsce, powiedzmy wysoko nad ziemią, nad ulicą, wtedy może artefakty będą spadać do rowu ( :D ), anomalia cie nawet nie tknie, a ty powinieneś je normalnie zdobywać, artefakty mają małą mase, i nawet przy upadku z bardzo wysoka nie wbiją się w geometrię, a ,,wiatru" też nie ma, żeby spadały na boki.
Ale faktycznie czasem widziałem artefakty poprostu na ulicy.
Za Polskę !
Awatar użytkownika
Jarexxx
Stalker

Posty: 161
Dołączenie: 27 Cze 2009, 13:40
Ostatnio był: 19 Wrz 2013, 15:30
Miejscowość: Włocławek
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 48

Re: Mów mi Boogie czyli problemy z anomaliami.

Postprzez Hssiss w 27 Lut 2011, 20:01

Nie rozumiesz, jeżeli zbliżysz się z detektorem i artefakt się "ujawni" to spadnie na sam dół mapy (jakieś 20m pod gruntem). Wybuch granatu tam nie sięgnie. Pewnie spytasz skąd wiem, że akurat 20m. Może nie dwadzieścia, ale jeśli będzie leciał tak samo długo jak ja to myślę, że będzie głęboko pod ziemią. Save gry tuż po misji "Ewakuacja" się zbugował i po wczytaniu lądowałem głęboko pod cokołem pomnika, przy którym było lądowisko helikopterów ewakuacyjnych. (sterczałem przy nim, bo zapewniał dobrą osłonę przed kulami)
Hssiss
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 07 Mar 2009, 02:43
Ostatnio był: 08 Gru 2017, 21:38
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 32


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości