Gothic

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Gothic - seria

Postprzez riv8 w 09 Sty 2011, 20:04

Jedynka po prostu miażdży swym klimatem(muzyka głównie budowała we mnie "czucie" klimatu), dwójka również lecz w mniejszym stopniu. Noc Kruka naprawdę fajny dodatek podobały mi się postacie z Gothica pierwszego. Trójka jak dla mnie jest co najmniej średnia, gdyby nie masa bugów byłaby nawet dobrą grą. W Zmierzch Bogów nawet nie grałem, mimo że stoi u brata w pokoju na półce. w czwórkę również nie grałem i raczej to się nie zmieni.
Awatar użytkownika
riv8
Stalker

Posty: 139
Dołączenie: 06 Gru 2010, 16:07
Ostatnio był: 13 Lip 2014, 15:48
Miejscowość: Las
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 28

Reklamy Google

Re: Gothic - seria

Postprzez Kapeć29 w 10 Sty 2011, 17:03

Trójka straciła klimat. W ogóle główny atut gry, czyli życie w miastach zostało oddalone na dalszy plan (wiem masło maślane), ale do rzeczy. Poprostu w 1 jak wchodziłeś do kogoś do domu to od razu z widłami, wywalali Cię z łóżka.
A w 3 co , kładziesz się spać, właściciel łóżka o 12.00, 24.00, 5.00 nadal w jednaj pozycji. Ściema i tyle. Poprostu mniejszy świat dawał możliwość dopracowania go.
Wiadomo jak to jest, wszystko co jest uglobalniane staję się słabe, niedopracowane, ale i tak się sprzeda.
nic mi się nie chce.
Awatar użytkownika
Kapeć29
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 04 Sty 2011, 14:08
Ostatnio był: 02 Paź 2014, 22:22
Ulubiona broń: Walker 9x18
Kozaki: 11

Re: Gothic - seria

Postprzez Terminus w 10 Sty 2011, 19:47

Fakt. W sumie tak naprawdę to w G3 nie ma miast z prawdziwego zdarzenia. Ot kilka wsi i strażnic z kilkoma dającymi questy NPC-ami. Nigdzie się nie zostaje na dłużej tylko zalicza questy i idzie dalej do kolejnej wsi... Żadnych złożonych questów w miastach. Zero nocnego życia.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Gothic - seria

Postprzez MalinaOSG w 14 Lut 2011, 18:32

Gothic to jedna z najlepszych gier w które grałem. Nie mam pojęcia ile razy przeszedłem 1 i 2+NK. I ile czasu spędziłem na zabawie z kodami robiąc świat tak jak ja bym tego chciał. Jeśli chodzi o jedynkę, ta część mnie oczarowała świat wprost idealny dla mnie :E Sama gangsta, stary obóz nie przepadam za nimi są zbyt sztywni. Bractwo Śniącego, sekta paląca setki gram narkotyków w postaci bagiennego ziela, no rzeczywiści gdybym tyle wypalił może też bym we śnie widział śniącego :wink: I mój ulubiony nowy obóz, istna gangstera i to mi się najbardziej podobało. Jeśli chodzi o fabułę bardzo wciągająca i tajemnicza. Każdy etap gry przechodziłem z wielką fascynacją. Gothic 2+Nk. Tak samo jak poprzednia, po prostu super. Gdy pierwszy raz grałem bardzo mi się spodobała gra strażnikiem miejskim poczułem się jak gliniarz :D. A potem paladyn wierny i oddany wojownik innosa. Za 2 razem mnie zaciekawiło bycie magiem. Początek był bardzo fajny, jako nowicjusz wykonując proste i nie trudne klasztorne zadania. A potem samo bycie magiem i wytwarzania coraz lepszych zaklęć, które zmiatały wrogów z powierzchni ziemi. Na sam koniec coś co było dla mnie najlepszą zabawą czyli zostanie najemnikiem, wyłudzanie haraczy itp. A następnie Łowca Smoków, ciężki pancerz Łowcy podoba mi się najbardziej ze wszystkich pancerzy. A jeśli chodzi o Noc Kruka to byłem bardzo mile zaskoczony, fajny wątek z magami wody i ich archeologią. A kraina wprost zachwycająca, taka karaibska. Gothic 2 jeśli chodzi o mnie to najlepsza część ponieważ świat przestępczy jest największy: Najemnicy, złodzieje, bandyci, piraci. Tyle miałem możliwości w tej grze i na pewno nigdy nie zapomnę: Groga prawdziwego marynarza, szybkiego śledzia i młota lou :D Gothic 3 o wiele mniej mi się podobał ze względu na możliwość nie lojalności w tej grze ogólnie jestem bardzo zadowolony z gry ale ta możliwość takiego trybu gry jest dziwna tzn. To że można robić Q dla buntowników i najemników, dla assasynów i koczowników ja tak właśnie robiłem by nie musieć przechodzić więcej razy gry niż jedna. Bo i tak drogę mam przestępca a bóstwo Beliar. Oczywiście oficjalnie przyłączyłem się do assasynów ze względu na to że lubię wszystko związane z takową kulturą wieżą w boga którego lubię no i są gangsta: Niewolnictwo, uprawa bagiennego ziela itd. A ich stroje no przynajmniej pierwszy czarny czyli mój ulubiony :wink:. To chyba na tyle bo dużo by jeszcze można się rozpisywać o tej kultowej grze, ale myślę że tyle wystarczy.

Uwagi moderatora:

Blok tekstu. Używaj akapitów, a będzie milej się czytało. - xKoweKx
Zona jest darem tego świata, a my wolność jesteśmy jej obrońcami, będziemy ją chronić bezapelacyjnie do samego końca a wrogowie zony będą skończeni gdy my z nimi skończymy.

Cytat. Życie jest jak bycie stalkerem zawsze trzeba walczyć oto by móc żyć oto by móc stać się kimś lepszym.

Cytat. Negatywne skutki picia radioaktywnej wódki.
Awatar użytkownika
MalinaOSG
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 28 Kwi 2010, 17:04
Ostatnio był: 20 Kwi 2012, 08:40
Miejscowość: Magazyny Wojskowe
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: -1

Re: Gothic III

Postprzez Kumpel111 w 16 Lut 2011, 14:18

Heh jedna z najlepszych gier pod względem fabuły... Niestety nie skończyłem tej gry przez usunięcie zapisów :(
Awatar użytkownika
Kumpel111
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 24 Wrz 2010, 18:23
Ostatnio był: 05 Lip 2024, 08:31
Miejscowość: Paraguay
Frakcja: Zombie
Kozaki: 22

Re: Gothic

Postprzez Pijawol w 05 Mar 2011, 08:09

Grałem w Noc Kruka - klimat przecudny, lecz gra bardzo trudna na początku. :(
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1278
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: Wczoraj, 19:26
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Gothic

Postprzez Cienias w 05 Mar 2011, 09:41

Pierwszy raz z Gothicem spotkałem się mając 7-8 lat i od tamtej pory przechodziłem obie części (Gothic III to nie Gothic :-/ ) wiele razy, na różne sposoby. Wielu moich znajomych jest równie wielkimi fanami tej serii - nieraz zdarza się, że rzucamy do siebie tekstami z gry. :)
Awatar użytkownika
Cienias
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 31 Gru 2010, 21:18
Ostatnio był: 18 Cze 2020, 17:38
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 25

Re: Gothic

Postprzez Iceformen w 05 Mar 2011, 10:37

Grałem w niemal wszystkie części oprócz 4. I mogę powiedzieć że jedynie 3 można w rulon zwinąć i w dupę sobie wsadzić. Gothic 1 był extra nigdy nie grałem w taką ciekawą grę tyle czasu przechodziłem na wszystkie możliwe sposoby duża ilość przedmiotów zadań postaci obozy każdy charakteryzuje się innym wyznaniem itd. Fabuła była ciekawa . To na pewno przełom w historii gier RPG.

Gothic 2 nie podobał mi się aż tak jak jego poprzednik ale nie powiem gra bardzo dobra. Dopracowana grafika aczkolwiek ta w jedynce nadawała fajny klimat dla mnie. O wiele więcej zadań pobocznych przedmiotów więcej miejsc które możemy zwiedzać. I w tej części możemy wykuwać bronie mikstury warzyć itd co jest bardzo fajne.

I tak na zakończenie słówko o gothic 3 ... chciałbym powiedzieć tu 100 razy gówno ale nie mogę tej gry pozostawić bez ani krzty naukowej ekspertyzy. Myślałem że Gothic III będzie świetny klimatyczny no i wogule. A tu proszę w pojedynkę wybijamy miasta nawet nie wiem po co. Fabuła jest tak głupia myślałem że będzie ciekawsza taka jak w gothic I. Dodali nowy system walki no dobra niby fajnie aha i jest więcej zakończeń. Hmmm podsumowując Gothic I był połączeniem nieziemskiego klimatu ciekawej historii fajnym uzbrojeniem jakie nosimy itp. Zaś Gothic II był równie dobry ale coś mu brakuje jednak z tej jedynki. A Gothic III to gówno do kosza z nim.
Depressive Black Metal
Iceformen
Stalker

Posty: 106
Dołączenie: 27 Sty 2011, 13:48
Ostatnio był: 27 Mar 2016, 14:45
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 17

Re: Gothic

Postprzez Terminus w 06 Mar 2011, 18:21

Iceformen napisał(a):A tu proszę w pojedynkę wybijamy miasta nawet nie wiem po co.
No właśnie, po co? wybieramy drogę Adanosa i nie bawimy się w pacyfikatora kolejnych wsi.
A tak na serio: poczekałbym na Community Story Project, który przywróci rozdziały i naprawi o ile to możliwe questy w grze. Jak na razie opracowano Community Patch i Quest Pack, które rebalansują rozgrywkę, podnoszą poziom trudności, dodają questy poboczne, ograniczają "klonowatość" NPC-ów itp. Ogólnie rzecz biorąc poprawiają grę.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Gothic - seria

Postprzez Przemek77 w 07 Mar 2011, 09:08

Terminus napisał(a):Fakt. W sumie tak naprawdę to w G3 nie ma miast z prawdziwego zdarzenia. Ot kilka wsi i strażnic z kilkoma dającymi questy NPC-ami. Nigdzie się nie zostaje na dłużej tylko zalicza questy i idzie dalej do kolejnej wsi... Żadnych złożonych questów w miastach. Zero nocnego życia.

Tyle, że... w sumie w żadnym ze znanych mi erpegów (oprócz "Areny", "Daggerfalla" i "Wiedźmina") nie ma miast, które by wyglądały jak 100% miasta - tłum ludzi, nawoływania kramarzy, dzwony świątyni etc. - bo nawet gdy miasto jest w miarę obszerne, to przechadza się góra 5-6 ludków i finał. WIem, wiem, mozliwości komputerów, ograniczenie zasobów etc.
Ale czasami wnerwia gdy w takim "Oblivionie" - Cesarskie Miasto zamiast byc olbrzymią metropolią, centrum Tamriel, pełnym ludzi z różnych stron, żebraków, tłumnym i gwarnym - wygląda jak centrum handlowe w poniedziałkowy poranek.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Gothic

Postprzez Terminus w 07 Mar 2011, 10:55

Bardziej mi chodziło nie o samą wielkość lokacji czy ich fizyczne podobieństwo co miasta sensus stricto. Chodziło mi o to, że w G1 Stary Obóz a w G2 miasto Khorinis były takimi punktami centralnymi, w których ciągle coś się działo i ciągle się do nich wracało to pchnąć fabułę, to zaliczyć pojawiające się poboczne questy z nimi związane. A w G3 mamy "amerykańską wycieczkę w Europie": czyli dojechaliśmy, zrobiliśmy parę fotek i jedziemy dalej. Poprawki społecznościowe trochę to poprawiają wprowadzając questy w których trochę się musimy nalatać po zaliczonych lokacjach ale to nie to.
Miasta w Wiedźminie - jako architekt przyznam, że zrobiły na mnie wrażenie. Szkoda tylko, że były sztucznie pocięte i niedostępne.
Miasta w Daggerfall - kooooszmaaaar... Pół godziny dreptania [zwłaszcza na początku gry gdy współczynniki niskie i brak konia] by do czegokolwiek dojść... To już było przegięcie... Choć przynajmniej było gdzie tępić szczury w losowym misjach z gilii...
Powiem, że do dziś z sentymentem wspominam patent na miasta z Betrayal at Krondor. Tam po wejściu do miasta pojawiała się gustowna plansza z panoramą miasta, z której bezpośrednio się przechodziło do punktów w których była interakcja, questy...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Gothic

Postprzez Kontroler w 07 Mar 2011, 18:31

A ja trochę z innej beczki ; ) Ostatnio odpaliłem gothica 2 na maksymalnych ustawieniach jakie tam dało się dać i w Khorinis w dzielnicy portowej spadło mi do 28 fps... uśmiałem się jak nigdy :E

Uwagi moderatora:

Ubaw po pachy!
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości