[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 27 Sty 2011, 19:42

@ Gandzia - Użyj programu WinMerge. Powinien być dla ciebie w miarę łatwy w użyciu.
Nie grasz w przetłumaczoną wersję 2.5, że "Ant'a" nie masz jako "Mrówki"?
No i to jest na razie max. Slotów na kompanów co prawda jest trzy, ale to na potrzeby przyszłej fabuły, gdzie dołączy do gracza trzeci kompan.
ImageImage

Za ten post smoq2 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gandzia.
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Gandzia w 27 Sty 2011, 20:00

Właśnie nie mam :E . No cóż spróbuję, łap :wódka:

Strasznie irytująca sprawa, bo jeszcze trochę to bym skleił moda do cienia czarnobyla z tym. :E No cóż zły link w złym temacie, będę zmuszony poczekać aż wkleisz jakieś spluwy do TFW :-/ Bo nic innego na bronię nie widziałem :(
Image
Image
Awatar użytkownika
Gandzia
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 26 Mar 2010, 14:46
Ostatnio był: 15 Gru 2016, 22:42
Miejscowość: Kujwdupie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez jalkavaki w 27 Sty 2011, 23:46

Potestowałem na razie kilkadziesiąt minut nową wersję TFW. Na razie jest dżi, ino co pewien czas gra się "zawiesza" na kilka sekund i rusza dalej, znów się po kilku krokach zawiesi i znów dalej. I tak kilka razy. Potem chwila spokojnego grania i znów łapie "czkawkę".
Wina sprzętu, ustawień, czy czego? Alife wchodzi w on-line?
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 28 Sty 2011, 00:00

jalkavaki napisał(a):Alife wchodzi w on-line?


Lepszy CPU mógłby pomóc. Mogę cie pocieszyć, że powinno to się dziać tylko jak zbliżasz się do, bądź opuszczasz większe skupiska NPC.

[EDIT]

A tak przy okazji, dodałem nowe screeny. :)
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez jalkavaki w 28 Sty 2011, 01:37

Intel Core2 Duo CPU T5800 @ 2.00GHz, 2000 MHz
To to już za słabe?
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Gandzia w 28 Sty 2011, 03:17

@jalkavaki
To nie jest wina moda, bo nawet i bez żadnych modów, to się dzieje-urok gry :wink:
Image
Image
Awatar użytkownika
Gandzia
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 26 Mar 2010, 14:46
Ostatnio był: 15 Gru 2016, 22:42
Miejscowość: Kujwdupie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 28 Sty 2011, 13:34

@ jalkavaki - Ja mam C2D P8400 2.26GHz i też pojawia się to samo. Miałem tylko 2 opcje, ustawić aby wszystkie npc w levelu były cały czas online, co powodowało ogólny spadek FPS o 25%-50% nawet na najlepszych maszynach a także freez'y i więcej CTD. Na gorszych grać się w ogóle nie dało. Zmiana ustawień graficznych mało pomagała bo spadek związany był z niewydolnością procesora. Albo... Zmodyfikować waniliowy switch online/offline tak, żeby przełączał NPC w zależności od odległości od gracza. W tym wypadku musiałem pogodzić się z czkawką przy większych skupiskach, ale za to po przełączeniu rozgrywka działa płynniej niż przedtem. Wybór wydawał mi się oczywisty.

[EDIT]

Wybaczcie, ale spotkałem się na tym forum ze zbyt wielką ignorancją oraz ogólnym poniżaniem. Ktoś może mi zarzucić nadmierne zadzieranie nosa, i niestety muszę przyznać, że faktycznie jestem dumny ze swojej wiedzy, ponieważ tak mało ludzi w naszym społeczeństwie(tj. modderów stalkera) zna się na pisaniu skryptów. Nigdy nie prosiłem o miłowanie mojego wytworu z taką siłą jak ja sam, nie myślałem nawet, że musi się komuś podobać, ale uważam, że wyśmiewanie czyjegoś wieloletniego wkładu z powodu, że jest zrobiony pod Czyste Niebo jest zagrywką poniżej pasa. W związku z tym, uznałem, że skoro moja obecność tutaj wzbudza negatywny odzew, i ja się nie czuje tutaj dobrze, najlepiej jest się tu nie pokazywać. W związku z tym, że mój mod jest jednym z bardziej rozpoznawanych pod Czyste Niebo i cieszy się jakimś uznaniem, nie przerwę nad nim pracy. Wszystkich, którym TFW się podoba zachęcam do odwiedzenia naszego wątku na oficjalnym forum GSC, a w przyszłości na naszą stronę na ModDb.
ImageImage

Za ten post smoq2 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Method.
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez OmegaPL w 28 Sty 2011, 16:44

Wybaczcie, ale spotkałem się na tym forum ze zbyt wielką ignorancją oraz ogólnym poniżaniem.

nie rozumiem ? kto cie tu poniza wszyscy [wiekszosc] jest wdzieczna za ten mod mimo tym "czkawkom"
zreszta to jest "sekcja" forum ktora dotyczy czystego nieba i modow do niego a to dlaczego autor moda wybral akurat CS to juz od niego zalezy moze uwazal ze wojny frakcji ktore juz byly wszczerpione w podstawce pomoze mu w robocie o ile pamietam w zewie prypeci nie ma tam wojny frakcji [jako takiej na wieksza skale] mysle ze jak ktos sie czepia ze mu nie pasuje to i tamto to poprostu zaproponowac zmiane a nie "nie ma tego to nie gram " - jak jakies malutkie dziecko
OmegaPL
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 30 Gru 2010, 00:04
Ostatnio był: 03 Lut 2015, 02:09
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 3

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez MiedzianeJaja w 28 Sty 2011, 16:56

Jest spora część buraków którzy nie potrafią znieść że ktoś coś potrafi zrobić. I z zawiści że sami nie umieją, próbują sprowadzić tych którym "się chce" do swojego poziomu poprzez opluwanie, szyderstwa i podśmiechujki. Żeby się odechciało bo: "-nie do pomyślenia żeby koś mógł zrobić więcej jak ja". Ponieważ najprościej jest ośmieszyć, opluć i wytknąć błędy to tę właśnie metodę stosują. Nie należy się przejmować bo właśnie chodzi o to żeby delikwent poczuł się niedoceniony (szkoda na to czasu, nie wychodzi) i najlepiej jakby zrezygnował. To właśnie jest zwycięstwo tych osobników. Olej ich. A mod jest bardzo dobry. Przywraca wiarę w czyste niebo :D

Co prawda w temacie nie zauważyłem żeby coś takiego miało miejsce. Raczej wszyscy kochają TFW. Chyba że na PM miały miejsce jakieś akcje. Nie pękaj, postawie Ci kozaka. A może to PPA ? Piątkowy Problemator Alkoholowy :E
Ostatnio edytowany przez MiedzianeJaja 28 Sty 2011, 17:10, edytowano w sumie 4 razy
MiedzianeJaja
Tropiciel

Posty: 279
Dołączenie: 11 Paź 2009, 22:27
Ostatnio był: 16 Gru 2016, 09:54
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez KoweK w 28 Sty 2011, 17:05

smoq, w profilu 24 lata, a obraża się jak 8 letnie dziecko. Daj spokój i nie zwracaj uwagi na trolle, które wyśmiewają to i owo, ale widzę, że skromności to ci nie brakuje. ;)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Cromm Cruac w 28 Sty 2011, 17:55

smoq, wracaj mi tu zaraz bo ci Kozaka wytrąbie :E
A trollami się nie przejmuj. Sam jestem modderem i wiem jak to jest.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian

Za ten post Cromm Cruac otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KoweK, Wheeljack.
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 20:31
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Gandzia w 29 Sty 2011, 01:27

smoq nie przejmuj się. Wspomniałeś coś o wstawieniu paru broni itp. kiedy planujesz nową wersję? :wink:
Image
Image
Awatar użytkownika
Gandzia
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 26 Mar 2010, 14:46
Ostatnio był: 15 Gru 2016, 22:42
Miejscowość: Kujwdupie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości