[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez caleb59 w 13 Sty 2011, 00:07

@ogur22: zapomniałeś wspomnieć o linku do tego samego wideo w lepszej jakości źródłowej: http://s.gameru.net/stalker/la_press_2004_final.avi
                        Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 4070 SUPER 12GB GDDR6X RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2694
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: Wczoraj, 22:43
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 672

Reklamy Google

[Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Shaockgun w 13 Sty 2011, 21:34

A ja uważam z kolei, że takie smaczki, jak popularna ostatnio misja w Magazynach Wojskowych "rodem z alphy" bardziej zbliżają LA do gier typu Call of Duty, Metro 2033 - czyli oskryptowanych, w których niektóre zdarzenia (np: po wykoszeniu najemników podjeżdża samochód ze stalkerem) "zdarzają" się wtedy, kiedy gracz zrobi X, zabije Y albo... stanie w miejscu o współrzędnych XY :E
Oczywiście nie uważam, że to źle, o nie! W Cieniu Czarnobyla właśnie tego mi brakowało - twórcy dali graczom nieoskryptowany, wolny świat, który ostatecznie... nudził się dosyć szybko. Bo ileż mogło bawić chodzenie po levelach, na których co najwyżej można było natknąć się na grupkę mutantów/bandytów? Na dłuższą metę, przynajmniej mi nie sprawiało to radości. A takie "scripted eventy" od razu zmieniały sprawę. Mimo powszechnego marudzenia, że skrypty są "be" i w ogóle "nun" i że gra robi się "na jeden raz" (MW2?), to właśnie one sprawiają, że gra daje frajdę i że coś się dzieje.
Podsumowując: brak skryptów=nuda, skrypty są w odpowiedniej ilości=gut, za dużo=Modern Warfare :wink:
"Stoi żołnierz na warcie i myśli uparcie:
Co lepsze - dupa, czy żarcie?
I dupa jest dobra,
I dobre jest żarcie,
Ale przeje*ane jest stać na warcie"

Za ten post Shaockgun otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive PrzemoC.
Awatar użytkownika
Shaockgun
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 22 Sie 2008, 11:31
Ostatnio był: 01 Gru 2019, 18:19
Miejscowość: z Zadupia Galaktyki
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 11

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez caleb59 w 13 Sty 2011, 23:31

Nie wiadomo, moim zdaniem za dużo tego typu oskryptowanych akcji i to może denerwować... Poza tym weźmy pod uwagę fakt, że oskryptowane akcje będą raczej robione tylko pod główną fabułę a wszelakie inne questy poboczne to inna bajka (oczywiście nie ma co liczyć moim zdaniem na questy rozbudowane rodem z Zewu Prypeci - sądzę, że będą jakieś mniejsze, prostsze zadania lecz nie tak głupie jak ciągłe noszenie pistoletów z punktu A do punktu B jak to miało miejsce w Czystym Niebie z kolei)... Jeśli twórcy nie przesadzą ze skryptami i dodadzą je tylko w najbardziej wymagające tego posunięcia momenty gry otrzymamy bardzo dobrą mieszankę, gdzie będzie i szlajanie się zwiedzając okolice jak i fajne, widowiskowe oskryptowane akcje - najważniejsze by autorzy znaleźli kompromis i nie przesadzili...
                        Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 4070 SUPER 12GB GDDR6X RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2694
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: Wczoraj, 22:43
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 672

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Maku w 14 Sty 2011, 00:24

Wg mnie nie wystarczy żeby skrypty były tylko w odpowiedniej ilości, powinny one być również odpowiednio rozdysponowane pomiędzy głównym wątkiem fabularnym a freeplayem. Freeplay powinien posiadać minimalne minimum skryptów takich jak np. patrolowanie Zony przez helikoptery, zaprogramowane patrole wojskowych, naloty najemników/bandytów na obozy etc. bo inaczej jest cholernie nudny(w przypadku braku skryptów - Zew Prypeci) lub przewidywalny(naćkanie skryptów - Czyste Niebo).
"Nie masz co robić, nudzi się Ci? Kup sobie kij i po jajach się bij" - 52
Awatar użytkownika
Maku
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 31 Paź 2009, 21:01
Ostatnio był: 15 Cze 2014, 20:15
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 16

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez KoweK w 14 Sty 2011, 14:29

Zew Prypeci nieoskryptowany? Ciekawe... Albo źle zrozumiałem posta.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 22:49
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Maku w 15 Sty 2011, 12:37

Już prostuję - W Zewie prypeci widzimy skrypty tylko wtedy gdy przechodzimy główny wątek fabularny i zadania poboczne, we freeplay'u nie ma ich praktycznie wcale.
"Nie masz co robić, nudzi się Ci? Kup sobie kij i po jajach się bij" - 52
Awatar użytkownika
Maku
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 31 Paź 2009, 21:01
Ostatnio był: 15 Cze 2014, 20:15
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 16

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez atikabubu w 15 Sty 2011, 20:14

No raczej we freeplayu by ciężko było jakiś skrypt zachaczyć...

No i kwestia questów: jeśli freeplay nie będzie miał questów (albo się skończą :P) to gra wg. mnie zamienia się w sandboxa.
A do robienia wszystkiego i niczego to trzeba mieć cierpliwość. :F
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez fosio w 15 Sty 2011, 20:25

A tak naprawdę... to co takiego ciekawego jest w freeplayu? :P
Przyznam że wiele razy w innych modach miałem freeplay ale oczywiście przeważnie bugi występowały u mnie po zakończeniu głównego wątku co bardzo uniemożliwiało dalszą "zabawę". Chodzi tu o SoC. Natomiast w Zewie... no cóż bieganie strzelanie, zwiedzanie. Może i coś w tym jest, jednakże połasiłbym się na coś nowego niż bezsensowne walenie do pozostałych npc i zwiedzanie w freeplayu. Chodź z uwagi na nowe "stare" lokacje może to być ciekawsze. Niemniej coś by się tu przydało.
JESTEM DEBILEM, PRZEPRASZAM.

fosio
Wygnany z Zony

Posty: 146
Dołączenie: 05 Paź 2008, 01:36
Ostatnio był: 26 Cze 2019, 18:48
Miejscowość: Duże zadupie polski...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 9

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez djcycu w 15 Sty 2011, 23:08

Freeplay mogli umilić jakimiś misjami jak było to np w CS. Np powinność prosi o odparcie ataku Wolności i na odwrót bez utraty zaufania tych czy tamtych no ale... Ale nic nie zrobisz bo to niepotrzebnie też twórcy oklepali. Skąd reszta wie o tym że ktoś strzelał skoro szedł i dostał head'a? No a jak tu się ktoś wypowiada że misja na magazynach jest porypana to... Grałeś kolego w czystą grę? Tam przez cały wątek były skrypty siane. Twórcy dadzą i teraz wolną rękę graczowi ale w realu przecież też ci nikt nie przylezie sam zabić kogoś tylko umówi się na spotkanie prawda? Więc stąd ktoś do magazynów przyjechał i pomógł... Tak to trzeba tłumaczyć poza tym mało wiesz o co w ogóle chodzi w tej misji bo fabuły całej też nie znasz.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez smoq2 w 15 Sty 2011, 23:50

Jeżeli chodzi o freeplay, to zawsze miłe byłyby zadania generowane losowo np. stylem waniliowego "Zabij stalkera" czy "Oczyść miejsce z mutantów". Oczywiście podaje te zadania tylko za przykład. Bardziej rozbudowane(kilkuetapowe) losowe zadanka na pewno bardzo by ucieszyły tych co lubią freeplay'owy typ gry, w tym mnie. Jest to kwestia skryptów, wiec akuratnie tutaj można by wykrzesać tyle, ile tylko pozwala wyobraźnia.

A tak na marginesie. Ciekawe skąd to wyszło, że zadania "reżyserowane" nazywane są "oskryptowanymi", bądź "skryptowanymi"/"skryptowymi"? Przecież każde zadanie z gry to skrypt. :) Osobiście wole używać "reżyserowane" i "generowane" jeżeli chodzi o mechanikę zadań w stalkerze. Tak tylko uprzedzam, aby nie było nieporozumień w przyszłości.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Cromm Cruac w 17 Sty 2011, 13:12

smoq2, 'Oskryptowane' wzięło się chyba z angielskiego 'scripted' czyli wg. scenariusza. Takiego określenia używa się w terminologii angielskiej na wydarzenia w grze, które nie generują się losowo a występują w kluczowych momentach fabuły.
Twoje 'reżyserowane' miało by tu sens.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 18:55
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez KoweK w 17 Sty 2011, 13:18

"The whole game will be unscripted" takie słowa mogliśmy kiedyś usłyszeć/przeczytać o S.T.A.L.K.E.R.'ze. Ja jestem ciekawy jak taka gra może wyglądać i czy w ogóle może przyciągnąć gracza na długie godziny, bo trzeba by wdrążyć naprawdę oryginalne pomysły na rozgrywkę, która ma być generowana losowo za każdym razem...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 22:49
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości