Torrenty - co, jak, gdzie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Torrenty - co, jak, gdzie?

Postprzez Pipboy w 03 Sty 2007, 22:09

Jak w temacie - jestem zielony, do tej pory korzystalem z eMula ale trzeba przyznac ze program nazwe ma genialna bo po prostu sciagniecie czegokolwiek zabiera mnóstwo czasu (i kilowatogodzin :wink: ). Juz jakis czas temu uslyszalem o torrentach, ze sa szybsze, lepsze etc. dlatego ktos móglby mi udzielic pomocy:
- jakiego programu uzywac i ew. jak go poprawnie skonfigurowac
- podac adres(y) polskich lub zagranicznych dobrych stron z zródlami
to bylbym wielce zobowiazany :D
Awatar użytkownika
Pipboy
Stalker

Posty: 191
Dołączenie: 07 Maj 2005, 21:51
Ostatnio był: 04 Maj 2009, 19:44
Miejscowość: ze wsi nad Wisla:)
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez ponio11 w 03 Sty 2007, 22:37

Ja powiem tyle:
1.Uzywam programu Bittorrent ktorego wogule nie konfigurowalem i smiga dobrze
2.Strony z torrentami to: mininiva.org ,isohunt.org
A po 3 to chyba powinienes skasowac ten temat bo on rozwija piractwo ktore nie jest mile widziane na stronie i to jak najszybciej poki nie oberwiesz warnem od nikogo :wink:
4.Jak nieumiesz sciagac z torenta itp. to wpisujesz w google.pl takie rzeczy a nie zawalasz forum takimi tematami ktore niemaja nic wspolnego z gra .Od tego sa inne fora dyskusyjne i to moje zdanie na ten temat niewiem co powiedza o tym inni ale w/g nie jest to lekka przesada juz ;/
Image
;))))
Awatar użytkownika
ponio11
Tropiciel

Posty: 388
Dołączenie: 29 Paź 2005, 15:34
Ostatnio był: 27 Maj 2024, 15:31
Miejscowość: Lubartów (Lubelskie)
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 7

Postprzez Pipboy w 04 Sty 2007, 01:46

Dobra no to tak:
1. Temat zalozylem w "Prawie o wszystkim" gdzie mozna chyba z zalozenia zakladac tematy niepokrewne z gra.
2. Niektórzy uzywaja torrentów, emulów i czego tam jeszcze do sciagania kopii zapasowych gier, filmów, muzyki która posiadaja w na oryginalnych plytkach ale nie chce im sie bawic z zabezpieczeniami i cala reszta zeby utworzyc sobie kopie zapasowa.
3. Faktycznie moglem skorzystac z google i zrobilbym to, ale po co przeczesywac net skoro tutaj ktos moze mi szybko i rzeczowo odpowiedziec.
4. Dzieki za pomoc :)

Jezeli admin/moderator uzna ten temat za traktujacy o piractwie odbiegajacy od tematyki forum lub lamiacy regulamin to niech go zamknie,a ja juz podobnego na pewno nie zaloze.

Na eMulu i Torrencie rózne rzeczy mozna wrzucic. Zakladam, ze sciagacie te legalne :) - klawisz
Awatar użytkownika
Pipboy
Stalker

Posty: 191
Dołączenie: 07 Maj 2005, 21:51
Ostatnio był: 04 Maj 2009, 19:44
Miejscowość: ze wsi nad Wisla:)
Kozaki: 0

Postprzez regnar w 04 Sty 2007, 14:42

Wiec tak ja uzywam BitCometa ( http://www.download.net.pl/59/BitComet/ )
Program nie wymaga konfiguracji wiec po instalce mozna juz z niego kozystac. Ok masz juz program zaistalowany to teraz trzeba wejsc na jakasc strone z torrentami, jako ze jestem typowym leniem wiec korzystam z wyszukiwarki torrentow bo bieganie od strony do strony jest meczoce

http://torrent-finder.com/

http://www.torrentspy.com/

to wlasnie te "Findery" :) W oknie "Search" wklepujesz to czego szukasz i po chwili wyskakuja strony z torrentami na ktorych np. dany film znajduje sie. Jesli chodzi o 1 podana strone to musisz jeszcze poprzechodzic miedzy zakladkami u gory strony (to jest wlasnie ten caly zbior torrrentow)

Ok to teraz dla przykladu sciagne program np ACDSee, wklepuje w wyszukiware i juz pojawiaja sie strony z ww softem np:

http://tnij.org/qfu

Wystarczy klinac na "Downlaod" i w Mozilli np mam wybor jakim programem chce sciagac - wybieram BitComet i treaz tylko wybor do jakiego katalogu ma sie pobierac i to wsjo... :)

Aha i jeszcze jedna sprawa kiedy bedziesz juz cokolwiek sciagal zwróc uwage ilu jest Seedów (im wiecej tym lepiej) im wiecej uzytkownikow ktorzy sciagaja dany plik tym szybciej sciagniesz go na dysk
Awatar użytkownika
regnar
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 28 Gru 2006, 12:25
Ostatnio był: 03 Cze 2011, 13:38
Kozaki: 0

Postprzez Pipboy w 04 Sty 2007, 20:20

O wlasnie o to mi chodzilo. Regnar - huge thanks za szczególowy opis "krok po kroku" :)
Awatar użytkownika
Pipboy
Stalker

Posty: 191
Dołączenie: 07 Maj 2005, 21:51
Ostatnio był: 04 Maj 2009, 19:44
Miejscowość: ze wsi nad Wisla:)
Kozaki: 0

Postprzez xionc w 04 Sty 2007, 21:05

p2p nie jest legalne.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Postprzez Erjot w 04 Sty 2007, 23:05

Nie zgodze sie, P2P nie jest nielegalne. P2P jest to system wymiany plików a jako taki nie jest nielegalny.

Nielegalna jest wymiana plikami chronionymi prawem autorskim, nie zas sam system.
Przeciez z torentów mozna sciagac dystrybucje linuxa albo dema gier.
Awatar użytkownika
Erjot
Tropiciel

Posty: 299
Dołączenie: 09 Paź 2005, 15:19
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 18:15
Miejscowość: Poznan
Kozaki: 0

Postprzez Pipboy w 05 Sty 2007, 15:44

Erjot napisał(a):Nie zgodze sie, P2P nie jest nielegalne. P2P jest to system wymiany plików a jako taki nie jest nielegalny.

Nielegalna jest wymiana plikami chronionymi prawem autorskim, nie zas sam system.
Przeciez z torentów mozna sciagac dystrybucje linuxa albo dema gier.


Dokladnie. Uogólniajac to nawet mozna by zakwestionowac legalnosc internetu bo przeciez znajda sie strony gdzie ludzie zamieszczaja pliki lamiac prawa autorskie.
Awatar użytkownika
Pipboy
Stalker

Posty: 191
Dołączenie: 07 Maj 2005, 21:51
Ostatnio był: 04 Maj 2009, 19:44
Miejscowość: ze wsi nad Wisla:)
Kozaki: 0

Postprzez regnar w 05 Sty 2007, 21:46

Pipboy napisał(a):O wlasnie o to mi chodzilo. Regnar - huge thanks za szczególowy opis "krok po kroku" :)

hehe no problem Dude


Erjot napisał(a):Nie zgodze sie, P2P nie jest nielegalne. P2P jest to system wymiany plików a jako taki nie jest nielegalny.

Nielegalna jest wymiana plikami chronionymi prawem autorskim, nie zas sam system.
Przeciez z torentów mozna sciagac dystrybucje linuxa albo dema gier.

Absolutna masz racje.
Awatar użytkownika
regnar
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 28 Gru 2006, 12:25
Ostatnio był: 03 Cze 2011, 13:38
Kozaki: 0

Postprzez TOMU w 06 Sty 2007, 00:48

Polecam azerusa dobry program do torrentów
Awatar użytkownika
TOMU
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 30 Gru 2006, 03:03
Ostatnio był: 04 Gru 2009, 13:03
Miejscowość: WAWA
Kozaki: 0

Postprzez adin w 14 Sty 2007, 16:45

Skoro jestesmy przy polecanych programach do torrentów - serdecznie polecam µTorrent.
Ciekawy program do wymiany plików w sieci BitTorrent. Program nie wymaga instalacji, a zuzycie procesora podczas jego pracy jest bardzo male. Oprócz tego program posiada wszystkie podstawowe funkcje, wymagane w tego typu programach.

http://www.eprogramy.net/programy/p2p/utorrent/

Przezucilem sie na niego z Bit Comet'a i naprawde jestem zadowolony.
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Postprzez Boras w 14 Sty 2007, 16:52

tez uwazam ze jest to bdb program

A co do stron, najlepsze sa te w ktorych Ratio moze byc powodem Bana
np. polishtracker.org
Mam tam totalnego maksa lacza, i gdyby lacze bnylo wieksze to by sciaganie bylo wieksze .(mam 8 mbitowale nie gwarantowanych, transfer to okolo 700. Dodam ze gdy sprawdzam na stronach do sprawdzania transferów zwykle wychodzi okolo 700)

lub strony platne , tam jednak nie ma co liczyc na gigantyczne transfery

jelisciagacie przez isohunt czy minovre to polecam w ustawieniach programu wlanac bardzo duza ilosc polaczen .
Core duo 1,86 stoj±ce na asusie p5w dh deluxe
2 giga ramu g.skill'a na 800
i moje dziecko ukochane radeon x1900xtx
cieszy mnie to niezmiernie
Awatar użytkownika
Boras
Tropiciel

Posty: 286
Dołączenie: 21 Mar 2006, 14:42
Ostatnio był: 03 Sty 2016, 16:07
Miejscowość: Sie biara dzieci?
Kozaki: 3

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości