[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [Total Faction War]

Postprzez MacTavish w 04 Sty 2011, 16:32

Tak zgadza się spolszczenie już jest naprawde w fazie końcowej.
Napotkałem pewne problemy i trochę się przedłuzylo bo gdyby nie to, to pewnie juz by wyszło.
Dziś w nocy trochę potestowałem spolszczenie i jest w miare ok, przyda się mała korekta co do niektórych, zajmę się tym
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
MacTavish
Stalker

Posty: 78
Dołączenie: 07 Lis 2010, 18:22
Ostatnio był: 24 Lis 2016, 02:25
Miejscowość: Катовице/Katowice
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 7

Reklamy Google

Re: [Total Faction War]

Postprzez Kapeć29 w 04 Sty 2011, 18:42

czyli poprostu instaluje tego moda i bez fabuły zaczynam walke o dominacje ?
a od jakiego momentu się zaczyna ?
nic mi się nie chce.
Awatar użytkownika
Kapeć29
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 04 Sty 2011, 14:08
Ostatnio był: 02 Paź 2014, 22:22
Ulubiona broń: Walker 9x18
Kozaki: 11

Re: [Total Faction War]

Postprzez OmegaPL w 04 Sty 2011, 19:47

Kapeć29 napisał(a):czyli poprostu instaluje tego moda i bez fabuły zaczynam walke o dominacje ?
a od jakiego momentu się zaczyna ?


no prawie ze
napoczatku masz wstep w ktorym dowiadujesz sie co sie stalo i [chyba] dlaczego zaczoles w tej latarni czy co to jest :P
ale nie przejmuj sie tym , to jest krotkie i bez czytania co oni tam mowia mozesz prawie ze odrazu zaczynac walke o dominacje [wpierw musisz sobie wybrac frakcje pamietaj: mozesz zostac lonerem bez dolaczania sie do niej]
ale lepiej to przeczytaj te dialogi byc moze zniknie kilka nie potrzebnych pytan :D

ps poszukaj i sciagnij wersje 2.0 moda ma troche mniej bugow od 1.8 [Jesli jeszcze nie masz] jak cos to ta wersja jest na 5 str tego tematu

@smoq moze zedytuj 1 post i daj tam wersje 2.0 po co inni mieli by grac w starsza wersje ? przy okazji innym oszczedzisz czasu w szukaniu :E
OmegaPL
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 30 Gru 2010, 00:04
Ostatnio był: 03 Lut 2015, 02:09
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 3

Re: [Total Faction War]

Postprzez Fender w 04 Sty 2011, 22:30

Mam trochę pytań, zajmowanie punktów odbywa się na zasadzie zadań? bo na razie miałem za zadanie zdobyć 2 punkty w agropromie ( gram powinnością ) no i je zdobyłem, mam teraz odebrać nagrodę, oraz, zająć 1 posterunek w jantarze? nie mogę sam sobie ustalić, które lokacje przejąć?
jak zdobyć własnych członków oddziału? wezwałem z bazy oddział ale to chyba nie jest to, ponieważ nie mogę im wydawać rozkazów "chodź za mną" itp.
czy zdobyte punkty zmieniają kolor? zdobyłem 2 z nich, poza tym że stacjonują tam zielone kropeczki to punkt jest nadal żółty.
co oznacza że punkt jest niebieski?
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Ostatnio był: 22 Paź 2023, 06:35
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: [Total Faction War]

Postprzez jalkavaki w 04 Sty 2011, 22:47

Poszukaj w PDA na mapie legendy, co dany kolor punktu oznacza.
Kompana można przyłączyć w bazie frakcji. Jest to jeden ze stojących stalkerów - szukaj w okolicach handlarza, technika, dowódcy.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: [Total Faction War]

Postprzez matekfpol w 04 Sty 2011, 22:49

Fender napisał(a):Mam trochę pytań, zajmowanie punktów odbywa się na zasadzie zadań? bo na razie miałem za zadanie zdobyć 2 punkty w agropromie ( gram powinnością ) no i je zdobyłem, mam teraz odebrać nagrodę, oraz, zająć 1 posterunek w jantarze? nie mogę sam sobie ustalić, które lokacje przejąć?
jak zdobyć własnych członków oddziału? wezwałem z bazy oddział ale to chyba nie jest to, ponieważ nie mogę im wydawać rozkazów "chodź za mną" itp.
czy zdobyte punkty zmieniają kolor? zdobyłem 2 z nich, poza tym że stacjonują tam zielone kropeczki to punkt jest nadal żółty.
co oznacza że punkt jest niebieski?


Punkty niebieskie to Resource Points - im więcej kontrolujesz tym lepszy sprzęt dostajesz u handlarzy ( żołnierze frakcji także są chyba lepiej uzbrojeni ) , żółte punkty to miejsca pod obozy - nic nie dają, ich kontrolowanie przydaje się tylko do opanowywania/bronienia wejść na lokację. Punkty zabarwień/przeznaczeń nigdy nie zmieniają. Zielone kropki to schowki. Odział własny tworzysz biorąc jednego kolesia z frakcji ( szukaj Ważnej Postaci w bazie głównej ), poza tym możesz jeszcze wziąć jednego Samotnika ( Mrówkę - Ant ) z bazy Lonerów ( Samotników ) w Składzie na Wysypisku. Max. rozmiar drużyny to 2, co możesz poczytać w postach smoq2

EDIT Punkty zajmujesz wysyłając tam drużynę swojej frakcji. Nie musisz zajmować punktów zadania, ale za zajmowanie punktów zadaniowych dostajesz kasę, tam podążają odziały Twojej frakcji i ułatwia to ekspansję. Zajmować możesz albo podchodząc blisko do lokacji i wzywając wtedy posiłki z bazy albo kazać jakiemuś oddziałowi zmienić pozycję i zasuwać do punktu.

EDIT 2 Zapomniałem dodać że zadania to priorytety dla żołnierzy. Jeśli poprosisz o odział do jakiejś pozycji której cele frakcji chwilowo/wogóle nie obejmują to może się zdarzyć że zawrócą z drogi i skierują w stronę głównych celów

Za ten post matekfpol otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Fender.
Awatar użytkownika
matekfpol
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 16 Lis 2010, 23:26
Ostatnio był: 30 Gru 2022, 15:29
Miejscowość: gej
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 39

Re: [Total Faction War]

Postprzez smoq2 w 05 Sty 2011, 02:05

Na prośbę, zaktualizowałem pierwszy post.
Dorzuciłem też kilka filmików.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [Total Faction War]

Postprzez MiedzianeJaja w 05 Sty 2011, 19:50

A mnie gnębi fakt że będąc samotnikiem i trochę się już kręcąc po lokacjach, nie mogę u żadnego handlarza nabyć czegoś lepszego niż kałasz (czasem Ił) i kombinezon wschód słońca. Trochę grosza zarobiłem na polowaniach, zadaniach typu przynieś podaj i na artach. No i pasowało by choćby lunetę zakupić do wysłużonego kałasza. Byłem na Bagnach, w Kordonie, Wysypisku, Agropromie, Jantarze i wszędzie handlarze mają ten sam śmieszny zestaw. Czy możliwe jest, będąc samotnikiem i nie należąc do żadnej frakcji znaleźć u handlarzy lepsze itemy ? A może skazany jestem na takie marne wyposażenie mimo że targam pełny plecak kasiory ? Jak to jest ?

A zabawa w samotnika jest fajna :E Nikt Ci nic za darmo nie da, nawet nóż i lornetkę musiałem sobie kupić :D Z powodu braku kasy pierwszego kałasza zdobyłem na grupie pięciu monolitowców (łazili po kordonie pod mostem) do których wystartowałem z dwustrzałowym obrzynem. Jednego zmiotło to ja łap! za jego kałasza hyc! za betony i spokojnie już pozostałych zgładziłem. Trochę kaski wpadło :wink:
MiedzianeJaja
Tropiciel

Posty: 279
Dołączenie: 11 Paź 2009, 22:27
Ostatnio był: 16 Gru 2016, 09:54
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: [Total Faction War]

Postprzez smoq2 w 05 Sty 2011, 20:28

@ MiedzianeJaja - W przeciwieństwie do handlarzy frakcyjnych, wyposażenie neutralnych handlarzy zwiększa się wraz z relacją między graczem a Loner'ami. Im bardziej cie lubią, tym więcej sprzętu ci oferują.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [Total Faction War]

Postprzez MiedzianeJaja w 05 Sty 2011, 20:35

Czyli robić questy dla tego gościa (szefa lonerów ?) w wagonie w hangarze na Wysypisku i innych samotników (przynieś ammo itp ) ? Aha. i czy neutralny handlarz to ten co siedzi w kościele na Bagnach i ten w Agropromie w kanale ?

Przy okazji. Mod mnie powala. Jest świetny.
MiedzianeJaja
Tropiciel

Posty: 279
Dołączenie: 11 Paź 2009, 22:27
Ostatnio był: 16 Gru 2016, 09:54
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: [Total Faction War]

Postprzez smoq2 w 05 Sty 2011, 22:24

Neutralni Handlarze:

- Mole - Kościół na bagnach (handel i misje)
- Sidorovich - Bunkier przy wiosce w kordonie (handel i misje)
- Pustelnik - Zasypane podziemne przejście pod budynkiem B instytutu Agroprom (handel i misje)
- Grishka - Ostatnie piętro fabrycznego lobby (handel i misje)
- Wieprz - Wieża ciśnieniowa w magazynach wojskowych (handel i misje)
- Alik - Skład na wysypisku(wagon) (tylko misje)
- Roman - Skład na wysypisku(magazyn) (tylko handel)

Od nich wszystkich możesz robić questy dla Loner'ów które zwiększają ich relacje.
ImageImage

Za ten post smoq2 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive MiedzianeJaja, Soma.
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [Total Faction War]

Postprzez MiedzianeJaja w 05 Sty 2011, 23:51

Dzięki, zadziałało. Przy 5 "kreskach przyjaźni" mają już lepszy sprzęt na sprzedaż.
MiedzianeJaja
Tropiciel

Posty: 279
Dołączenie: 11 Paź 2009, 22:27
Ostatnio był: 16 Gru 2016, 09:54
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości