Co jest lepsze: Egzoszkielet czy SEVA?

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Re: Co jest lepsze: Egzoszkielet czy SEVA?

Postprzez Abrams w 31 Gru 2010, 22:43

No cóż... już miałem powiedzieć że SEVA (no przynajmniej dla mnie - więcej artefaktów i można biegać), ale jak widze że można przerobić Egzo do biegania... aż muszę sprawdzić :D
W CS z tego co pamiętam to sie nie dało.
Intel Core 2 Quad 4x2.66Ghz _ Kingston 4Gb Ram 667MHz _ 2x Nividia Geforce 9890GT SLI 512Mb
Awatar użytkownika
Abrams
Kot

Posty: 49
Dołączenie: 25 Gru 2010, 21:16
Ostatnio był: 17 Sie 2011, 19:39
Miejscowość: Bełchatów
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 3

Reklamy Google

Re: Co jest lepsze: Egzoszkielet czy SEVA?

Postprzez matekfpol w 31 Gru 2010, 23:01

Abrams napisał(a): ale jak widze że można przerobić Egzo do biegania... aż muszę sprawdzić :D
W CS z tego co pamiętam to sie nie dało.


Tak, jedynie w CoP bo oddaniu ostatniego zestawu narzędzi można przerobić go do biegania, chociaż w CS gdy kupiłem Egzo w bazie stalkerów w Agropromie to biegać mogłem, a gdy potem zdobyłem Egzoszkielet Wolności to już nie :) Nie wiem czy to błąd jakiś u mnie czy niedociągnięcie twórców, ale z zwykłym nieulepszonym Egzo w CS biegałem
Awatar użytkownika
matekfpol
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 16 Lis 2010, 23:26
Ostatnio był: 30 Gru 2022, 15:29
Miejscowość: gej
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 39

Re: Co jest lepsze: Egzoszkielet czy SEVA?

Postprzez djcycu w 31 Gru 2010, 23:18

Ja bym stawiał za SEVĄ. Wiele rzeczy w niej jest lepsze. Po pierwsze więcej artów = więcej możliwości. Dajesz dobrze leczący artefakt i żadne promieniowanie ci nie groźne a więc możesz sobie nawet nawieszać artów na wagę. Dzięki takiemu rozwiązaniu masz lekki kombinezon o nadludzkich możliwościach przenoszenia rzeczy bez czitów! :D Tak grałem zawsze i wierz mi że to działa.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Co jest lepsze: Egzoszkielet czy SEVA?

Postprzez Inkwizytor w 31 Gru 2010, 23:55

Ja bym preferował egzoszkielet, gdyź w CoP jest on o wiele lepszy niż w poprzednich częściach, ma już nawet niezłą ochronę przed anomaliami, w przeciwieństwie do Sevy może mieć zainstalowany noktowizor i co najciekawsze ma aż 4 sloty na artefakty. Sevę moim zdaniem osłabili twórcy trochę w tej częsci.
Inkwizytor
Kot

Posty: 42
Dołączenie: 11 Sty 2010, 21:58
Ostatnio był: 21 Maj 2012, 19:49
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 2

Re: Co jest lepsze: Egzoszkielet czy SEVA?

Postprzez Abrams w 01 Sty 2011, 01:25

No tak...
SEVA jest stosunkowo lekki. Właściwie zapomniałem o takich sprawach bo mam małego moda co mi daje 6 ton udźwigu :E
Intel Core 2 Quad 4x2.66Ghz _ Kingston 4Gb Ram 667MHz _ 2x Nividia Geforce 9890GT SLI 512Mb
Awatar użytkownika
Abrams
Kot

Posty: 49
Dołączenie: 25 Gru 2010, 21:16
Ostatnio był: 17 Sie 2011, 19:39
Miejscowość: Bełchatów
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 3

Re: Co jest lepsze: Egzoszkielet czy SEVA?

Postprzez Kumpel111 w 01 Sty 2011, 10:10

Jeśli ktoś chce być jak czołg czyli niemal nie zniszczalny pod względem kulek karabinu i chciałby nosić trochę sprzętu to polecam egzoszkielet. Jeśli chcesz chodzić po jakiś np.: napromieniowanych miejscach to bierz SEVA. Wszystko zależy od ciebie.
PS.: A jeśli chodzi o mnie to ja wybrałem Egzoszkielet :wink: Fajnie być takim czołgiem :E

Za ten post Kumpel111 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive supercarlos1100.
Awatar użytkownika
Kumpel111
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 24 Wrz 2010, 18:23
Ostatnio był: 05 Lip 2024, 08:31
Miejscowość: Paraguay
Frakcja: Zombie
Kozaki: 22

Re: Co jest lepsze: Egzoszkielet czy SEVA?

Postprzez Abrams w 01 Sty 2011, 16:28

Tak właściwie...
Niby jest ta modyfikacja serwomotorów do biegania, ale który technik umie to zrobić...?
Byłem u Azota- ma wszystkie narzędzia i nie umie, byłem u Nowikowa (jakoś tak...) w bunkrze, też nie chciał zrobić.
Wujek Jar tylko naprawia, a gość w Skadowsku nie ma narzędzi... i tak nawet nie wiem czy by umiał.

U kogo to robiliśćie ?
Intel Core 2 Quad 4x2.66Ghz _ Kingston 4Gb Ram 667MHz _ 2x Nividia Geforce 9890GT SLI 512Mb
Awatar użytkownika
Abrams
Kot

Posty: 49
Dołączenie: 25 Gru 2010, 21:16
Ostatnio był: 17 Sie 2011, 19:39
Miejscowość: Bełchatów
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 3

Re: Co jest lepsze: Egzoszkielet czy SEVA?

Postprzez jalkavaki w 01 Sty 2011, 16:47

Właśnie "gość w Skadowsku" czyli Kardan ulepsza egzoszkielet. Trzeba mu dostarczyć wszystkie narzędzia (trzy zestawy).
Sam postawiony przed takim wyborem wybrałbym SEVĘ. Ale to dlatego, że mam taki charakter gry. Wolę węszyć za artefaktami, skrytkami itp. niż siać ołowiem na prawo i lewo.
A osobiście używam przeważnie pancerzy Wolności lub Powinności albo wojskowych (w zależności co jest dostępne).
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Co jest lepsze: Egzoszkielet czy SEVA?

Postprzez matekfpol w 01 Sty 2011, 16:49

Ulepszenie serwomotorów można zrobić tylko u Kardana - gdy ma wszystkie komplety narzędzi. Jeśli kalibracyjne dałeś Azotowi to przykro mi - ale w Egzo nie pobiegasz. O ile pamiętam Azot ze wszystkimi narzędziami może montować jakieś urządzenia w hełmach
Awatar użytkownika
matekfpol
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 16 Lis 2010, 23:26
Ostatnio był: 30 Gru 2022, 15:29
Miejscowość: gej
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 39

Re: Co jest lepsze: Egzoszkielet czy SEVA?

Postprzez Wentix w 02 Sty 2011, 16:04

Dla mnie lepszy jest egzo.( po ulepszeniu servomotorów ). Są bardzo potrzebne. Truchcikiem sobie nie poszarżujesz . A czasami trzeba po prostu taktycznie sie wycofać :wink: . Po ulepszeniach egzo jest nie do zdarcia jak lubisz otwarte bitki, a nie skradanki. Kolejne ulepszenie to cztery pojemniki na artefakty i zarąbisty udżwig :D . Ale SEVA też jest niezła :!:

edit: cytujac jakavali - ego(sorry jeśli źle napisałem) lubie siać ołowiem.
S.T.A.L.K.E.R. to nie gra, to styl życia
Awatar użytkownika
Wentix
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 04 Sie 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Cze 2015, 22:28
Miejscowość: Brwinów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 11

Re: Co jest lepsze: Egzoszkielet czy SEVA?

Postprzez jalkavaki w 02 Sty 2011, 16:16

matekfpol napisał(a):Ulepszenie serwomotorów można zrobić tylko u Kardana - gdy ma wszystkie komplety narzędzi. Jeśli kalibracyjne dałeś Azotowi to przykro mi - ale w Egzo nie pobiegasz. O ile pamiętam Azot ze wszystkimi narzędziami może montować jakieś urządzenia w hełmach


Przecież można znaleźć dwa zestawy narzędzi kalibracyjnych (podobnie jak pozostałych). Ergo, można zarówno skompletować narzędzia dla Kardana jak i Azota.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Co jest lepsze: Egzoszkielet czy SEVA?

Postprzez Munio03 w 07 Sty 2011, 13:21

Egzo bo masz ulepszenia jesteś czołgiem a z Sevą jest troche jak z niewiem samochodem czy z kaewałkiem metalu po uleprzeniu nie dorównuje egzoszkieletowi a Bułatowi tym bardziej. Ja wole chodzić w Egzo nawet wolałem sobie odpuścić kilka broni żeby przewieść go do Prypeci bo warto :)
Lubie Powinniść ale wole pozostać neutralny

Munio03
Wygnany z Zony

Posty: 43
Dołączenie: 24 Gru 2009, 10:43
Ostatnio był: 07 Lut 2013, 09:55
Miejscowość: Czarnobyl (ZONA)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości