Call of Duty

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Call of Duty - seria

Postprzez kaczor_1991 w 22 Lis 2010, 21:07

Jak dla mnie Black Ops nie rozgrywa się we współczesności, w końcu zimna wojna minęła kilka(dziesiąt) ładnych lat temu. Co do samej gry... fabuła ok. Ale gameplay... no powiedzmy, że mnie nie rusza. MW1 przeszedłem jednym tchem, MW2 jeszcze szybciej, ale Black Ops... męczę tą grę i nie wiem, czy to nie ona zamęczy mnie... Ot kolejna gra Treyarchu. Bez polotu ludzi z Infinity Ward. Bez tego czegoś, co wsysa.
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Reklamy Google

Re: Call of Duty - seria

Postprzez Zari w 22 Lis 2010, 22:56

kaczor_1991 napisał(a):Jak dla mnie Black Ops nie rozgrywa się we współczesności, w końcu zimna wojna minęła kilka(dziesiąt) ładnych lat temu. Co do samej gry... fabuła ok.


OFFTOP: kaczor, chodziło mi o to że w grze występują bronie i przedmioty typowo wspólczesne wiec traktuje te grę za wspolczesna.
Koniec offtopu.
QA Analyst w Fool's Theory | W Gamedevie od 2019 roku
The Farm 51 | Intermarum | Fool's Theory
Image
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 602
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 07 Wrz 2024, 14:00
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 69

Re: Call of Duty - seria

Postprzez Michu w 27 Lis 2010, 18:54

Irytuje mnie w tej grze ilość przeciwników i ogólny chaos, gram sobie na doświadczonym i miałem takie momenty że dosłownie po 10-15x próbowałem poprzez niekończącą się ilość przeciwników, i trzeba było na "rambo" pchać się do przodu żeby dojść do kolejnego check-pointa...

To już druga czy trzecia misja z kolei, jedna to jak się chodziło po rozwaleniu tej rakiety w korytarzach, później w wietnamie przy beczkach z napalmem a teraz bodajże po tym jak we 3 się skacze po dachach, też jedna z pierwszych misji. Ogółem z FPS'ami nigdy problemów nie miałem, ale niech oni zrobią mniej przeciwników ale większe obrażenia, a nie SETKI mięcha przez które się trudno przebić :/
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: Call of Duty - seria

Postprzez Bambosz107 w 27 Lis 2010, 20:18

Chodzi o to, że w BO w niektórych misjach przeciwnicy mają nieskończonego spawna, nie da się ich po prostu wybić, trzeba lecieć do przodu jak najszybciej, bo inaczej się tego nie przejdzie. Na weteranie przechodziłem całą kampanię przynajmniej 15 godzin.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Call of Duty - seria

Postprzez Greyeeh w 28 Lis 2010, 10:36

Grał ktoś może w Sniper: Ghost Warrior (City Interactive robiło...)? Zauważyliście jak brano garściami z fabuły i miejsc z Modern Warfare 2? Coś cienko wyszło.
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Call of Duty - seria

Postprzez Bambosz107 w 28 Lis 2010, 11:16

A liczyłeś na coś więcej, grając w grę od City Interactive? Przed premierą niektórzy twierdzili, że studio przełamie wreszcie złą passę, że zrobią dobrą grę. A wyszło to co zawsze, niestety. Potwierdziła się zasada "nie kupuj nic od CI".
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Call of Duty - seria

Postprzez kaczor_1991 w 28 Lis 2010, 11:58

Michu napisał(a):Irytuje mnie w tej grze ilość przeciwników i ogólny chaos, gram sobie na doświadczonym i miałem takie momenty że dosłownie po 10-15x próbowałem poprzez niekończącą się ilość przeciwników, i trzeba było na "rambo" pchać się do przodu żeby dojść do kolejnego check-pointa...

To już druga czy trzecia misja z kolei, jedna to jak się chodziło po rozwaleniu tej rakiety w korytarzach, później w wietnamie przy beczkach z napalmem a teraz bodajże po tym jak we 3 się skacze po dachach, też jedna z pierwszych misji. Ogółem z FPS'ami nigdy problemów nie miałem, ale niech oni zrobią mniej przeciwników ale większe obrażenia, a nie SETKI mięcha przez które się trudno przebić :/


Michu, przecież tak było w Codach co najmniej od Modern Warfare. Dopóki nie przejdziesz pewnego punktu to będzie spawn w nieskończoność. Inna Kwestia, że właśnie w MW było to mniej odczuwalne... Co do ogromnej ilości przeciwników, tak jest chyba po to, żeby dać odczucie znajdowania sie w samym środku wojny. Tyle tylko, że w MW też było takie odczucie a nie byliśmy tak przytłaczani przeciwnikami... Ech... MW była genialna, bo nikt od niej nic nie oczekiwał, teraz już jest tylko odcinanie kuponów żeby jak najwięcej zwiększyć zyski. gra sie wciąż przyjemnie, szkoda, że do poziomu MW już sie seria raczej nie zbliży...
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: Call of Duty - seria

Postprzez Michu w 29 Lis 2010, 00:55

Właśnie przeszedłem dziś. Ogółem fajnie się grało, fajny klimat miała ucieczka z workuty i kilka innych misji. Chociaż patent z tymi liczbami i przetrzymywaniem średnio mi się podobał. A końcówka trochę śmieszna, robić z prezydenta nie wiadomo co ;d

Ogółem gra ok, ale jak każde CoD dla mnie, pograć single i do widzenia :) Choć mą uwagę przyciągnął tryb Zombie po ukończeniu gry, świetna zabawa musi być w kilka osób.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: Call of Duty - seria

Postprzez jaras76 w 29 Lis 2010, 01:29

Ostatnio dla mnie ta gra stała się nadmiernie liniowa, nie grałem osobiscie ale widziałem i nie podobało mi się, bezsensowne tłuczenie do przeciwników aby zaliczyć zadanie, jedna droga. Marka znana ale dlaczego klijent jest nabijany w butelke?
Image
jaras76
Tropiciel

Posty: 383
Dołączenie: 21 Lip 2007, 21:14
Ostatnio był: 25 Kwi 2012, 21:35
Miejscowość: warszawa
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: Call of Duty - seria

Postprzez kaczor_1991 w 29 Lis 2010, 12:53

Ta seria zawsze była nadmiernie liniowa (i na tym polegał jej sukces, bo dzięki temu była cholernie filmowa), ale ostatnio coraz gorzej to ukrywają... To co się dzieje w Black opsie to już grube przegięcie, co nie zmienia faktu, że gra zasługuje na solidne 8/10
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: Call of Duty - seria

Postprzez Zari w 05 Gru 2010, 21:58

Panie (o ile tu jakieś są :P ) i panowie!
Jeżeli odczuwacie pewien dyskomfort podczas gry na multi w CoD: Black Ops (lagi, pingi and all this stuff) to mam dla was doskonałą wiadomość!
Otóż jakiś czas temu, na forum CoD-a ukazał się poradnik krok po kroku jak "zwalić z nóg lagi" :P
Oto link: http://www.callofduty.pl/forum/viewtopi ... sc&start=0
Po zastosowaniu takich zmian odnotowałem poprawę fps-ów o 30-50 w wzwyż, co się przełożyło na poprawę statów. Z 6-20 do 20-6, tak wiem że trudno uwierzyć ale zróbcie to co tam pisze i gra na multi Black Opsa stanie się przyjemnością (no poza strasznymi miejscami odrodzeń, ale to naprawią w patchu który- już wkrótce!)
Ten poradnik ma moje błogosławieństwo i jest polecany przez instytut matki i dziecka jakby co... :E
QA Analyst w Fool's Theory | W Gamedevie od 2019 roku
The Farm 51 | Intermarum | Fool's Theory
Image
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 602
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 07 Wrz 2024, 14:00
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 69

Re: Call of Duty - seria

Postprzez Bambosz107 w 05 Gru 2010, 23:27

Problem w tym, że wiele osób ma problem nie tyle z niskim FPS'em, co przycinkami w grze. Jest to o tyle irytujące, że nawet na najniższych ustawieniach graficznych nie można się tego pozbyć. Szczególnie narażeni są na to posiadacze procesorów 2 rdzeniowych.


Zmieniałeś tylko ustawienia w sterownikach karty graficznej, czy wgrywałeś jeszcze ten zmieniony config?
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości