Fallout

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Fallout: New Vegas

Postprzez Kontroler w 27 Paź 2010, 19:34

W sumie to jeszcze nie grałem, dopiero idzie do mnie, ale po filmikach i recenzjach, to miodzio. Zresztą ja tam wszystkie Fallouty kocham.

P.S. Jak będę miał, to zrobię małego gameplaya :P
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Reklamy Google

Re: Fallout: New Vegas

Postprzez caleb59 w 27 Paź 2010, 19:52

Gra jest dobra i ma masę nawiązań z Fallouta 2 jak przedmioty, broń, perki co drugi level - ogólnie nie jest już tak łatwo jak w Falloucie 3... Lokacji jest dużo i z reguły w każdej z nich mamy jakieś zadania do wykonania, które różnią się stopniem zaawansowania, mapa jest obszerna lecz jak dla mnie sprawia złudzenie bardziej ograniczonej i ciasnej względem Stołecznych Pustkowi z Fallouta 3 ale to już kwestia indywidualnego gustu... Do tego głupi IMO system zadawanych obrażeń, gdzie muchy nie da się od razu obalić z amunicji Magnum a samemu pada się po kilkunastu zadrapaniach Ghula...

System rozgrywki jest taki sam jak w Falloucie 3 - gramy albo w trybie FPP albo TPP a gra bazuje tak jak poprzednia część na silniku Obliviona, który w tym wypadku nie został miejscami zbyt dobrze zoptymalizowany i zdarzają się przycinki, spadki fps - nawet powstał już fanowski fix na te dolegliwości... Mimo wszystko osobiście daje radę grać - mam 20-25-30 fps na Wysokich detalach (AA off, Anizo x4) - gra sama ustawia mi Wysokie detale tak więc to żaden mój wymysł a do tego gram w rozdzielczości 1680x1050... Do gry zdążyły wyjść już oficjalne poprawki do pobrania poprzez Steam eliminujące te najbardziej dokuczliwe błędy jak np. okręcające się głowy NPC czy problemy z zapisami gry...

Czuć zdecydowanie odmienny charakter tej części - westernowe klimaty, muzyczka w radiu ala Elvis Presley i country, masa dolin, pagórków i pustyń jak na Nevadę przystało... Warto zagrać gdyż gra jest dobra - nie wyrażę pełnej opinii bo jestem aktualnie obok centrum mapy a jeszcze wiele zostało mi do zwiedzenia... Gdyby nie dziwne zachowania silnika czy też mniejsza frajda z eksploracji mapy gry mógłbym stwierdzić, że jest ona lepsza niż Fallout 3 w moim mniemaniu...

Na razie mam mieszane odczucia co do tej gry - jest dobra jak najbardziej ale może oczekiwałem za dużo po tym tytule i teraz czuje się trochę zawiedziony? Mimo wszystko polecam - warto zagrać! Na koniec mały gameplay:

                        Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 4070 SUPER 12GB GDDR6X RAM | Windows 11 Pro x64 |

Za ten post caleb59 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dorian.
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2694
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 17 Wrz 2024, 23:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 672

Re: Fallout - seria

Postprzez KoweK w 27 Paź 2010, 21:09

Pod gameplayem znalazłem taki tekst:

Warto też uruchamiać grę poprzez FalloutNV.exe!


Mogę wiedzieć... po co? Tzn. da radę inaczej odpalić grę, niż przez ten plik? :D Przecież launcher uruchamia ten plik, gdy wybieramy, że chcemy grać...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 12:40
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Fallout - seria

Postprzez atikabubu w 27 Paź 2010, 21:14

Osobne pliki ini są :F

Co do mulenia: odpowiedzialny jest podsystem odpowiedzialny za FaceGen. Za każdym razem gdy włączamy grę, wpisujmy w konsoli "temo" co wyłącza miny NPC, ale powoduje że gra przestaje mulić przy patrzeniu na ludzików :P

Ale ja nie o tym miałem :E

Caleb powiedział dużo, ja dopowiem swoje. Podobieństwa do Fallouta 2 objawiają się chociażby w dostępnym arsenale. Ale nie tylko! Z folderzez z muzyką odkryjemy ambienty z F1 i F2 ;) Miejscami jest zniesiony level scaling przez co jak wbijemy gdzie nie trzeba z gołą dupą i wiatrówką to możemy za pogrzeb płacić :E
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: Fallout - seria

Postprzez caleb59 w 27 Paź 2010, 21:43

xKoweKx napisał(a):Pod gameplayem znalazłem taki tekst:

Warto też uruchamiać grę poprzez FalloutNV.exe!


Mogę wiedzieć... po co? Tzn. da radę inaczej odpalić grę, niż przez ten plik? :D Przecież launcher uruchamia ten plik, gdy wybieramy, że chcemy grać...

Tylko po to, że u niektórych FalloutNVLauncher.exe sypie błędami szczególnie pod Vista/Win 7 - taka sama sytuacja miała też miejsce przy Falloucie 3 i tamtejszym launcherze, a że Tobie czy innym userom nie sypało akurat błędem to mnie to nic nie interesuje - niektórym, którzy borykali się z tym problemem patent z uruchamianiem gry poprzez Fallout3.exe pomagał, więc myślę że skoro silnik ten sam to i patent ten sam pomorzże (choć raz już miałem wywałkę z błędem "FalloutNV.exe aplikacja przestała działać" - @BJ zresztą też)... jakby nie patrzył grze potrzebne są jeszcze patche, przypomniał mi się kolejny głupi bug - często przy próbie lootowania trupów po ich zastrzeleniu postać gracza zamiera w "grymasie" jakby sprintu - nie wiem jak to opisać ale wtedy nie można obejrzeć zawartości kieszeni trupów dopóki nie "potańczymy" chwile by postać "odcięła" się z tego dziwnego buga i zaczęła stać normalnie...
                        Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 4070 SUPER 12GB GDDR6X RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2694
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 17 Wrz 2024, 23:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 672

Re: Fallout - seria

Postprzez Greyeeh w 28 Paź 2010, 09:07

Noo... widzę że wreszcie zachciało im się zrobić tekstury broni podczas celowania, brawo. Jeszcze tylko 50% i... tzn... ten no...
Tak na serio, muszę kiedyś się wybrać do Media Markt i zakupić tę gierkę bo jestem wielkim fanem 3-ki, w sumie zrobiłem nawet o NV kilka artykułów do poczytania na 13-schronie.
Recenzję przy okazji może też napiszę. Jedno jest pewne, to nie będzie zmarnowany czas.
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Fallout - seria

Postprzez KoweK w 28 Paź 2010, 13:49

Greyeeh napisał(a):Noo... widzę że wreszcie zachciało im się zrobić tekstury broni podczas celowania, brawo.

Jakie tekstury podczas celowania? Czy ja o czymś nie wiem? :D Jeśli chodzi Ci o dokładnie celowanie, to to nie są tekstury tylko najzwyklejsze modele... :facepalm: :E

Btw. jaki jest sens używania lornetki, skoro broń przy celowaniu tak samo przybliża i nie zasłania 70% ekranu na czarno?
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 12:40
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Fallout - seria

Postprzez Greyeeh w 28 Paź 2010, 14:43

No, tak. Chodziło mi o modele, zresztą... wybaczcie, ale nie stoję na jakimś wysokim poziomie w nazewnictwie poszczególnych elementów gry.
Ale fakt faktem, że tego wcześniej nie było a przydałoby się, bo broń trzęsła niemiłosiernie, co przeszkadzało w precyzyjnym obliczeniu toru lotu pocisku.

#edit
Właśnie instaluje się gra. Jak ją przejdę będzie recenzja na moim blogu.

#edit2
Zapraszam na mojego bloga, tam można znaleźć recenzję (www.nowe-vegas.blogspot.com).
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Fallout - seria

Postprzez Kontroler w 31 Paź 2010, 21:21

Dobra nagrałem w końcu ten gameplay. Tak się rozpędziłem, że wyszło aż 17 minut z groszem i przed skompresowaniem 17,5GB :facepalm: a po 850MB.

Podzielone na 2 party:

1.


2.
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Fallout - seria

Postprzez Woland w 31 Paź 2010, 21:39

Pytanie o FALLOUT 3

-Fajna fabuła?
-Jaka cena?
-pójdzie na windows 7 home premium 32 bit i geforce 9600 gt?
Tylko nie pisać jak kiedyś mi pisali jacyś mądrzy inaczej na pewnym innym forum że na tym kompie gothic pójdzie bez problemu...
-Jak bardzo straszny jest?
Jak stalker?Czy bardziej?
-Długi?
-Dużo bugów czy mało?
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Fallout - seria

Postprzez Soviet w 31 Paź 2010, 21:42

Woland napisał(a):Pytanie o FALLOUT 3

-Fajna fabuła?

Nawet nawet.
Woland napisał(a):-Jaka cena?

Wysoka.
Woland napisał(a):-pójdzie na windows 7 home premium 32 bit i geforce 9600 gt?

Powinien.
Woland napisał(a):Tylko nie pisać jak kiedyś mi pisali jacyś mądrzy inaczej na pewnym innym forum że na tym kompie gothic pójdzie bez problemu...
-Jak bardzo straszny jest?

Wcale.
Woland napisał(a):Jak stalker?Czy bardziej?

Mniej.
Woland napisał(a):-Długi?

Długi.
Woland napisał(a):-Dużo bugów czy mało?

Dużo.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Fallout - seria

Postprzez Kontroler w 31 Paź 2010, 21:55

Woland napisał(a):-Fajna fabuła?


Mi się podobała, naprawdę mnie wciągnęła, tylko szkoda że F3 nie ma Freeplaya :-/

Woland napisał(a):-Jaka cena?


Na allegro nowe po 45 zł., a używane nawet po 30 zł.

Woland napisał(a):-pójdzie na windows 7 home premium 32 bit i geforce 9600 gt?


Na Windows 7 pójdzie luzem, bo sam grałem. A co do karty graficznej, to tym bardziej na wysokich powinno śmigać.

Woland napisał(a):-Jak bardzo straszny jest?


W kanałach jak ghul na mnie wyskoczył, to nie raz palpitacji serca mało nie dostałem, ale ogólnie nie jest to jakiś super horror typu Amnesia: The Dark Descent, gdzie można narobić w poru przy pierwszej lepszej okazji. W F3 za bardzo nie ma się czego bać.

Woland napisał(a):Jak stalker?Czy bardziej?


Co do tego czy Fallout 3 jest bardziej straszny od Stalkera, to według mnie jest dużo mniej straszny.

Woland napisał(a):-Długi?


Jak chcesz grać tak jak ja, czyli zanim przejdziesz główny wątek będziesz wypełniał wszystkie poboczne zadania i zwiedzał mapę, aby odkryć wszystkie miejsca, to gra jest naprawdę dłuuuuga!

Woland napisał(a):-Dużo bugów czy mało?


Parę mniejszych bugów było, ale nie były tak uciążliwe, aby zniechęcić do gry. Ogólnie gra jest porządnie zrobiona, ale patcha nie zaszkodzi zainstalować.
Ostatnio edytowany przez Kontroler 31 Paź 2010, 22:45, edytowano w sumie 4 razy
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości