Co polecacie?

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Co polecacie?

Postprzez Axideus w 13 Paź 2010, 21:46

Właśnie niech bierze czyste niebo z cieniem czarnobyla. To najlepszy sposób na rozpoczęcie gry w stalka. Dlaczego? A no dlatego że grając wpierw w czyste niebo doznajemy swoistego wciągnięcia przez zone i jej mroczny klimat. Najlepsze jest w takim zestawie to iż clear sky to prequel a więc fabularnie gry bardzo do siebie pasują. Przejdziesz czyste niebo i chcesz wiedzieć co będzie dalej to sięgasz po cienia. Dzięki takiemu połączeniu wyciśniemy 100% atmosfery i przyjemności z obu gier. Rozumiem kowka i jego zdanie. Gdy najpierw gra się w cienia a potem w clear skya to fabuła jest wciągająca tylko w cieniu. Dlaczego? Bo tej z czystego nieba można się bardzo łatwo w tedy domyślić. Reasumując polecam czyste niebo na rozpoczęcie przygody ze stalkiem. Potem rzecz jasna polecam cienia.
Gwarantuje iż taki zestaw na pewno przypadnie Ci do gustu. I pamiętaj zaczynaj grę od Czystego nieba a potem bierz się za cienia.
Image
Awatar użytkownika
Axideus
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 30 Lip 2010, 00:27
Ostatnio był: 21 Lis 2015, 17:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 46

Reklamy Google

Re: Co polecacie?

Postprzez El Diablo w 13 Paź 2010, 22:11

No tak jeśli kolega nie ma jeszcze, Cienia Czarnobyla to od tego proponuję zacząć przygodę, choć Axideus ma też rację bo w sumie jeśli iść w kolei wydarzeń to wypada zacząć od Czystego Nieba, ale jak wolisz :) I w przypadku Czystego Nieba nie sugerować się tym że niby to "kufno" bo to rzecz gustu, mnie tam się podobała i zapewne nie tylko mnie, (aktualnie przechodzę trzeci raz), Zew też świetny więc nic tylko brać i grać :wink: Sam zdecydujesz czy shit czy nie. A w ogóle to niezłe było to z tym CS'em w folii czekającym na nabywcę za 150zł! :E Ta gra jest na platynowej płycie i w szczerozłotym pudełku chyba skoro taka cenka :wink:
Image
Awatar użytkownika
El Diablo
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 09 Gru 2008, 22:17
Ostatnio był: 05 Paź 2021, 14:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 53

Re: Co polecacie?

Postprzez KoweK w 14 Paź 2010, 10:26

Jakbyście mieli trochę oleju w głowie, to sprawdzilibyście posty założyciela tematu i wiedzielibyście, że w Cień Czarnobyla gra/grał. :facepalm: Czystego Nieba nie polecam ze względu na krótką żywotność tej gry - kiepskie mody; podstawka właściwie na jeden raz; znajomość historii, by grać w Zew Prypeci jest niewymagana.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive PrzemoC, quist69.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Co polecacie?

Postprzez El Diablo w 14 Paź 2010, 17:46

A ja CS polecam, może dlatego że "nie mam oleju w głowie", jak twierdzą niektórzy świetnie naoliwieni :wink: Za to w aucie w zeszłym tygodniu robiłem gruntowną wymianę oleju i filtra. Może to coś zmienia :P Clear Sky to wydatek ok 20-30zł więc nawet jeśli Ci nie przypasuje to i tak wielkiej straty nie ma, ale myślę że i tak będziesz zadowolony bo to dobra gra, sam sprawdź jeśli masz ochotę :wink:

Uwagi moderatora:

Oj, nie fochaj się. :D
Image
Awatar użytkownika
El Diablo
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 09 Gru 2008, 22:17
Ostatnio był: 05 Paź 2021, 14:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 53

Re: Co polecacie?

Postprzez Woland w 14 Paź 2010, 19:51

Co do ceny to jak kupowałem (druga połowa/koniec sierpnia) czyste niebo było za 39.90

Bo ja wiem
W miarę fajny ale te spowolnienia wkurzały.
Trochę kiepsko z artefaktami
Zbytnie przeludnienie.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Co polecacie?

Postprzez PrzemoC w 17 Paź 2010, 23:35

Ja polecam kupić obydwa stalkery - w Zew co prawda nie grałem, ale CS przeszedłem.
Ogólnie grę polecam. Do ok 2/3 fabuły jest nawet znośnie. Potem zostają już tylko mody
na wojny frakcji i przeludnienia.
Metro? No cóż. Niezła strzelanka, acz Stalker mniej liniowy i bardziej ambitny w założeniach. :wink:
"Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości." -Samuel Beckett
Ale, z drugiej strony, on to powiedział...
Awatar użytkownika
PrzemoC
Beta Tester

Posty: 444
Dołączenie: 31 Sty 2009, 15:27
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 12:45
Miejscowość: Everon
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 13

Poprzednia

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości