Pierońsko długie ładowanie

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Pierońsko długie ładowanie

Postprzez FrodoCzarny w 07 Paź 2010, 08:37

No hej. Od instalacji CSa zmagam się z pewnym ciekawym problemem. Mianowicie - ładuje mi się on dobre 10-15 minut (zależy od lokacji). Mówię ofc o momencie od kliknięcia wczytaj grę/czy zmienić lokację do ujrzenia Zony i huda. pie*dolca można przy tym dostać - patche nic nie dają, gierka zainstalowana u kumpla działa idealnie. Reinstallu próbowałem (brak efektów), kompjutr czyściutki i piękniutki więc nie ma co radzić defragmentacji czy czyszczenia plików tymczasowych/rejestru. Z modów mam tylko Helios Spawn Menu, ale i bez niego tak się ładował. Co mi poradzicie, bo jak sobie myślę, że przy zajmowaniu przejść na wysypisku będę musiał latać co 10 minut z lokacji na lokację to ch*j mnie normalnie strzela. Conf. kompa - C2D T5800, 2GB RAM, GF 9300M GS. Windows 7.

Za pomocne odpowiedzi będę dozgonnie wdzięczny (uznanie na pomorzu)

FrodoCzarny
Wygnany z Zony

Posty: 3
Dołączenie: 16 Mar 2009, 00:18
Ostatnio był: 01 Sty 2011, 22:56
Miejscowość: Elbląg
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Pierońsko długie ładowanie

Postprzez Greyeeh w 07 Paź 2010, 09:13

Zmień ustawienia grafiki przede wszystkim, gra będzie chodziła szybciej a i mapki ładować się będą krócej.
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Pierońsko długie ładowanie

Postprzez FrodoCzarny w 08 Paź 2010, 22:12

Piszę właśnie z xfire, zmniejszenie wszystkiego (oświetlenie statyczne i ustawienia jakości minimalne) nie dało nic poza mniejszym komfortem gry z powodu kiepskiej jakości tekstur i modeli :E

bump.

FrodoCzarny
Wygnany z Zony

Posty: 3
Dołączenie: 16 Mar 2009, 00:18
Ostatnio był: 01 Sty 2011, 22:56
Miejscowość: Elbląg
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Pierońsko długie ładowanie

Postprzez Noob4ever666 w 09 Paź 2010, 07:39

Oryginał czy pirat?
A, no i co ci się najdłużej ładuje? [np. Klient: Synchronizacja]

-edit-
@down
No to nie wiem, 2 GB ramu to chyba wystarczająco (sam mam 4 GB i ładuje mi się 1 min, więc tobie powinno się ładować 2-3 minuty)
chociaż możesz dokupić to 2 GB ramu, i jak dalej ci się będzie tyle ładować to nie wiem :D
Ostatnio edytowany przez Noob4ever666 09 Paź 2010, 10:50, edytowano w sumie 2 razy

Noob4ever666
Wygnany z Zony

Posty: 5
Dołączenie: 07 Paź 2010, 21:49
Ostatnio był: 27 Gru 2010, 23:11
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: -1

Re: Pierońsko długie ładowanie

Postprzez FrodoCzarny w 09 Paź 2010, 09:40

Noob4ever666 napisał(a):Oryginał czy pirat?
A, no i co ci się najdłużej ładuje? [np. Klient: Synchronizacja]

Nie ma znaczenia czy oryginał czy pirat, bo jak już wspomniałem - u kumpla dokładnie to samo chodzi perfekcyjnie :P

Zasadniczo to wszystko wydłużyło się razy pięć. Jakby był napis, który ładuje się najdłużej to na pewno bym już to dojrzał i napisał. Chciałem jeszcze wspomnieć, że między niektórymi napisami występuje anomalia czarnego ekranu :E Do tego zdarza się to przy zmianie czegoś w opcjach, niezależnie, czy jest to zwiększenie gammy i kontrastu czy kompletna zmiana ustawień graficznych. Utrzymuje się 2-3 minuty.

FrodoCzarny
Wygnany z Zony

Posty: 3
Dołączenie: 16 Mar 2009, 00:18
Ostatnio był: 01 Sty 2011, 22:56
Miejscowość: Elbląg
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Pierońsko długie ładowanie

Postprzez Mroziak w 17 Paź 2010, 00:41

Słuchaj stalkerze. Miałem to samo co ty...

... gra ładowała mi się za pierwszym włączeniem jakieś 25 minut. Potem jak wczytywałem zapisy to przez jakieś dobre 10 minut mogłem zejść z komputera. Ale teraz jak gram ( jakieś 1,5 miesiąca po pierwszym włączeniu ) to ładuje mi się jakieś pół minuty do kilku minut maksymalnie. Ale to przy nowych poziomach np. :D moim zdaniem to komputer musiał troszkę przemielić płytę i w miarę jak wczytywał na nowo poziomy ( czasami nawet kilka razy w ciągu godziny ) to zaczął przyswajać i zapamiętywać nowe informacje odnośnie poziomu. Takie mam wrażenie :E :E :E

Moje dane:
Microsoft Windows XP Professional
Wersja 2002
Dodatek Serwis Pack 2

Intel(R) Pentium(R) Dual CPU
E2160 @ 1,80 GHz
1,00 GB Ram

Karta graficzna:
NVIDIA GeForce 8600 GT

Mądry będzie wiedział o co chodzi :) A z tego co mi wiadomo to przysłowiowego kombajnu nie trzeba mieć dla S.T.A.L.K.E.R.A CS.
Zawsze możesz posiedzieć przy ognisku. Noc bywa zaskakująca...
Awatar użytkownika
Mroziak
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 16 Paź 2010, 23:51
Ostatnio był: 05 Wrz 2011, 13:57
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 1

Re: Pierońsko długie ładowanie

Postprzez Axideus w 17 Paź 2010, 01:39

Tyle że stalker CS ma bugów co nie miara. Polecam oczyścić rejestr jakimś programikiem. Miejsce na dysku też jest ważne wiec pousuwajcie jakieś śmieci aby z 10 GB było. Ewentualnie polecam zmodyfikować wartość pamięci stronicowej [konieczne miejsce na dysku] tak gdzieś do 3GB. Powinno pomóc :wink: . W razie problemów z edycja pamięci wirtualnej viewtopic.php?f=5&t=701.
Image
Awatar użytkownika
Axideus
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 30 Lip 2010, 00:27
Ostatnio był: 21 Lis 2015, 17:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 46

Re: Pierońsko długie ładowanie

Postprzez jakwalt w 06 Lip 2012, 19:22

Rozwiązaniem jest (przynajmniej w moim przypadku) reinstal na innym folderze
np. zainstalowana gra była na C:/programy/gry/S.T.A.L.K.E.R. czyste niebo/
A po reinstelu na C:/programy/gry/S.T.A.L.K.E.R./
Dla pewności odpalcie instalację DirectX i włączcie grę gdy płytka (z ową grą) znajduje się w napędzie.
jakwalt
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 06 Lip 2012, 19:14
Ostatnio był: 06 Lip 2012, 19:22
Kozaki: 0

Re: Pierońsko długie ładowanie

Postprzez monolitpro w 09 Lip 2012, 15:27

Ta to napewno przez grafike tak jak w innych grach masz najwyższe ustawienia to wolno ci się ładuje :/ .Mnie to denerwuje osobiście
World in Conflict soviet assault
Awatar użytkownika
monolitpro
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 07 Lis 2010, 16:22
Ostatnio był: 06 Paź 2012, 09:45
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Noiseless Kora
Kozaki: 0

Re: Pierońsko długie ładowanie

Postprzez szaman9981 w 15 Lip 2012, 12:01

jakwalt napisał(a):Rozwiązaniem jest (przynajmniej w moim przypadku) reinstal na innym folderze
np. zainstalowana gra była na C:/programy/gry/S.T.A.L.K.E.R. czyste niebo/
A po reinstelu na C:/programy/gry/S.T.A.L.K.E.R./
Dla pewności odpalcie instalację DirectX i włączcie grę gdy płytka (z ową grą) znajduje się w napędzie.

Nie zgodzę się zablokuje mu program S.T.A.L.K.E.R. (Deinstal usuwanie nie możliwe...)
Daj ustawienia Automatyczne....Zmień kartę graficzną...jak nie podziała ustawienia najniższe
Albo pobierz jakiś program który ma za zadanie przyśpieszać Gry...(Laguje kompa)
Mój kuzyn z niego korzysta komp do dupy całkiem...Odpali Ten program to ładnie płynnie idzie mu....Nawet na najwyższych...
Ja i bez tego programu mam Extremalne
Czego chcesz Stalkerze?
Awatar użytkownika
szaman9981
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 12 Lip 2012, 14:24
Ostatnio był: 21 Lip 2012, 19:55
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości