0 tolerancji dla piratów

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez grzegosz w 07 Lip 2010, 15:10

a ja kiedyś kupiłem sobie grę w markiecie, jakąś niewymagającą niskobudżetową latajkę... zainstalowałem, odpalam, no i zonk - nie działała, bo był problem z płytą - podobno nie było jej w napędzie. w sklepie reklamacji nie uwzględnili, zatem ściągnąłem sobie pirata, i co? i działał bez żadnych wątów. I drugi przypadek - moi rodzice kupili sobie laptopa z zainstalowaną vistą. Po pół roku chodził wolniej niż mój stary celeron 466 na win 98. Bo nie jest normalne, że w nowym kompie myszka po pulpicie chodzi skokami, a jego uruchomienie zajmuje ok 10 min. I co z tym fantem zrobić? Według mnie za taki buractwo powinni oddawać kasę, bo dlaczego trzeba płacić grube pieniądze za coś, co nie działa? I proszę bez textów w stylu "ściągnij poprawki, łatki itp" bo po instalacji service pack 2 w ogóle nie chciał się uruchomić... więc choć nie popieram piractwa, za oryginałami też za bardzo nie jestem...
grzegosz
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 01 Lut 2010, 23:50
Ostatnio był: 01 Wrz 2015, 23:44
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Nyguz w 07 Lip 2010, 15:19

Teoretycznie za pirata można uznać kogoś, kto ma sprzęt pokroju Quada i Bóg wie jaka karta graficzna za 2000 zł. Po prostu mając takiego kompa, żydzi tych 50 zł, na oryginał i ściąga gry z neta. TO JEST PIRAT. Ale jeżeli ktoś jest biedniejszy, nie ma nic fajnego o pieniądzach nie wspomnę, a chciałby sobie pograć w jakieś starsze tytuły na swoim starym komputerku, to dla mnie moze ściąnąć. Przecież raz czy dwa można coś ściągnąć. Sam swięty nie jestem, bo ściągnąłem kiedyś AGE of empires 2 z neta. A miałem zabawę na pół roku. I przypuszczam, ze każdy na tym forum, ale to każdy coś kiedyś spiratował. Ogólnie rzecz biorąc... I tak nie popieram piractwa. Wpadną psy na chatę i co? Spis licencji i kara, całkiem fajna :wink: a po co to? Jak można było po prostu iść do empika i za cene nizszą niż mandat, kupić sobię parę ciekawych tytułów.
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez KamilMasterPl w 11 Lip 2010, 13:04

ja powiem tak na temat piracta ,
NIE JESTEM TAKI ŻEBY WYDAWAĆ 200 ZŁ ZA GRĘ POGRAM SOBIĘ 2-3 DNI I NA ŚMIETNIK :]
JUŻ WOLĘ COŚ ŚCIĄGNĄĆ pogram sobię przejdę i gitara i przyznam się nie stać mnie na orginały !
ma ktoś coś przeciwko ? oraz widzę że niektórzy nie piracą bo policji się boją :}
hehe przyjdzie policja mówisz czy ma nakaz rewizji ? jeśli nie to nara bo nie mają prawa :}
chodz jeśli włączyć programy p2p to mogą cie namierzyć przez ip lecz prędzej Providera namierzą niż ciebie ;}
oraz jak z ściągasz z rapida to nie mogą nic ci zrobić bo nie mają dowodu że pobrałeś :}

więc nie którzy tak jak wyżej piszą kupują kompa za 4000 zł i piracą wtedy stać ich na orginały ale jeśli ktoś zbierał kase kupił sprzęt okazyjnie po częściach i piraci to go rozumiem bo nie stać go na zakup gry za 200 zł według mnie to jest 1/4 jego komputera :}

oraz ostatnia sprawa nie jestem święty kto kupi orginał ma orginał kto zpiraci i ma kopie ma kopie ;}
proste ;}
KamilMasterPl
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 11 Lip 2010, 12:39
Ostatnio był: 11 Maj 2011, 20:35
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Bambosz107 w 11 Lip 2010, 13:35

Bzdura, jeśli kupuje kompa za 4 tys. zł to go stać na grę za te 120 zł i koniec! Gadanie, że nie ma pieniędzy itd. jest po prostu niedorzeczne :facepalm:
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Microtus w 11 Lip 2010, 13:46

KamilMasterPl napisał(a):ja powiem tak na temat piracta ,
NIE JESTEM TAKI ŻEBY WYDAWAĆ 200 ZŁ ZA GRĘ POGRAM SOBIĘ 2-3 DNI I NA ŚMIETNIK :]
JUŻ WOLĘ COŚ ŚCIĄGNĄĆ pogram sobię przejdę i gitara i przyznam się nie stać mnie na orginały !
ma ktoś coś przeciwko ? oraz widzę że niektórzy nie piracą bo policji się boją :}
hehe przyjdzie policja mówisz czy ma nakaz rewizji ? jeśli nie to nara bo nie mają prawa :}
chodz jeśli włączyć programy p2p to mogą cie namierzyć przez ip lecz prędzej Providera namierzą niż ciebie ;}
oraz jak z ściągasz z rapida to nie mogą nic ci zrobić bo nie mają dowodu że pobrałeś :}

więc nie którzy tak jak wyżej piszą kupują kompa za 4000 zł i piracą wtedy stać ich na orginały ale jeśli ktoś zbierał kase kupił sprzęt okazyjnie po częściach i piraci to go rozumiem bo nie stać go na zakup gry za 200 zł według mnie to jest 1/4 jego komputera :}

oraz ostatnia sprawa nie jestem święty kto kupi orginał ma orginał kto zpiraci i ma kopie ma kopie ;}
proste ;}


Misiu gry na PC żadko kiedy kosztują 200 złotych to po pierwsze. Zawsze możesz poczekać i kupić te gry za góra 59zł. A jak chcesz sprawdzić czy gra Ci się podoba to se demo ściągnij i zdecyduj albo idź do bogatego/uczciwego kolegi. Jak zbierałeś długo na kompa 4000 to na grę za 100 zbierzesz dużo szybciej.

Co do nakazów sądowych to skąd wiesz czy jak do Ciebie przyjdą to go nie będą mieli. Do tego mam smutną wiadomość bo jak pobierałeś torrenty i nie wyłączyłeś uploadu to mogą Cię już za to posadzić lub wlepić karę, bo doszło do rozpowszechniania. A, że zapisy w Polsce są takie jakie są to generalnie większość rzeczy można ściągać legalnie. Tylko zastanów się nad jedną rzeczą. Powstanie młoda firma i stworzy super grę ale niszową dość. Wszyscy ją ściągną a wtedy o kontynuacji możesz sobie pomarzyć. Do tego czasem ten szacunek dla twórcy się należy. Tyle mego...
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez KamilMasterPl w 11 Lip 2010, 14:21

hmm ale jak z rapida ściągasz to policja zapisów ni ma :}
i nawet są już strony zlegalizowane więc piroctwo mi zwiso .
chodzi mi o to że strony z torrentami mają wykupione prawa autorskie :}
KamilMasterPl
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 11 Lip 2010, 12:39
Ostatnio był: 11 Maj 2011, 20:35
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Alvarin w 11 Lip 2010, 16:19

KamilMasterPl napisał(a):hmm ale jak z rapida ściągasz to policja zapisów ni ma :}
i nawet są już strony zlegalizowane więc piroctwo mi zwiso .
chodzi mi o to że strony z torrentami mają wykupione prawa autorskie :}


eee... yyy... normalnie mi szczena opadła. Jestem nie na czasie, coś pokręciłeś, czy coś brałeś?:P (kolego, najpierw pisz na forum, a dopiero potem :wódka: , wiem z włąsnego doświadczenia, jak jest inna kolejność, to się straszne głupoty pisze ;] ), podaj mi (na pw, bo na forum chyba nie można) przykłąd jednej strony z legalnymi piratami, oraz jedną stronę z torrentami, która wykupiła prawa autorskie a do końca życia bd Ci kupował oryginalne gry z włąsnej kieszeni:P są strony, które umieszczają zawartość do pobrania, ale zazwyczaj albo to jest freeware (albo na innej zasadzie, ale za zgodą twórcy) albo takie, które zrezygnowały z nielegalnej treści i ją usuwają (a przynajmniej próbują to zrobić). Ale jak przeczytałem o stronie torrentowej z wykupionymi prawami autorskimi to zrobiłem w spodnie ze śmiechu ;]

A co do problemu piractwa, no cóż, sam święty nie jestem. Nie mam rodziców w rządzie, więc jak widzę ceny premierowe niektórych gier (odsyłam do zapowiedzi cen starcrafta 2... bez komentarza) to włosy potrafią dęba stanąć, a ludzie odpowiadający za marketing sprawiają, że na miesiące przed premierą cieknie ślinka... co zrobić? Robię tak, że ściągam interesującą mnie grę kiedy mam na to ochotę, a potem czekam aż spadnie cena, wybieram się do sklepu i kupuję. Naprawde porządne gry można nabyć za około 50 zł a nawet taniej, a nie dość, że dostajemy dostęp do multi, to jeszcze można się pochwalić niezłą płytoteką jak odwiedzają nas kumple. Z jednej strony twierdzą, że jestem lamerem, że kupuję gry, ale z drugiej... trzeba wtedy widzieć jak oni na te gry patrzą ;] A jeśli te 50 złotych to za dużo? Wiadomo, są różne sytuacje. Ale i na to jest sposób. jest pewne pismo, do którego dołączane są gry często z najwyższej półki. KOsztuje ok. 15 zeta, a raz za to wywaliłem za jednym zamachem trzy piraty dzięki temu;]

Może to też nie jest całkiem w porządku, ale przynajmniej staram sie łączyć pasję z tym, żeby chociaż częściowo wesprzeć ludzi, którzy włożyli trud w stworzenie danej gry. A jak komuś piractwo zwisa, to z głębi serca życzę mu, żeby ludziom kiedyś również zwisało, czy jego trud będzie doceniony czy nie.

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez KamilMasterPl w 11 Lip 2010, 17:02

powiem tak:
Niektóre gry nie są wartę tej ceny (200 zł)
ale są niektóre warte i godne uwagi np.100 zł max 140 zł ( cod 6 i stalker edycja limitowana ) :}
według mnie takie gry jak cod stalker z dodatkami może i zasługują na tą cene :} według mnie dobra cena za stalkera 99 zł z dodatkami w MM :} świetna gra i jeszcze dodatki mapy prypeć i czyste niebo ale jak widzę w MM jakiś stary shit to aż żygać mi się chcę :} nie dość że drogie to stare np. mafia za 49 zł aż mi łzy lecą na allegro za 10 max 15 zł mogę kupić tak jest nawet z innymi grami :} nie będę już wymieniał gier . ale cod i stalker zasługują tej ceny :}
tylko szkoda że gra ma dużo błędów :} i nie jestem jakimś złodziejem że pirace nie stać mnie na gry i mogę kupić tanio grę lecz po wyż 50 się nie opłaca :} oraz potrafię zrezygnować z pepsi itp :}
KamilMasterPl
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 11 Lip 2010, 12:39
Ostatnio był: 11 Maj 2011, 20:35
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez BlackWolf w 10 Wrz 2010, 13:22

Ściągam, gram, testuję- decyduje czy kupić. Ostatnio przez dłuższy czas nawet nie miałem możliwości pracy- kontuzja a obecnie marna namiastka poprzednich zarobków.

Nie stać mnie, żeby dać się robić w h*ja- a udało mi się parę razy naciąć- wspaniałe demo, droga gra i totalny zawód.

Ostatnio wkurza mnie też system DLC promowany przez EA. Bluzgałem, plułem jadem i żałowałem pieniędzy wydanych na beznadziejną, niesprawdzoną zawartość.

Bo prawda jest taka, że gracze okradają producentów często w mniejszym stopniu niż korporacje typu EA. Minipłatności, płatne dodatki stworzone jeszcze przed wydaniem podstawki, "odgrzewanie kotleta" i odcinanie kuponów od pierwszej, rewelacyjnej części czy dobrej serii, totalnie zniszczonej. Tak to dzisiaj wygląda.

Setki tysięcy ludzi ściąga piraty, miliony dają się oszukać obietnicą wspaniałego tytułu, apetycznym gameplayem, płatną recenzją czy demem pokazującym tylko dobre strony gry (i zawyżające je). Później okazuje się że gra tak przyjemnie przedstawiona w 30 minutowym demie, już po godzinie- dwóch robi się nudna jak flaki z olejem, nie zaskakując już niczym, poza wadami.

Jeśli chodzi o stalkera- aktualnie zabrałem się za CoP i już mozolnie zbieram kasę na całą serię. Bo jest tego warta a studio nie żeruje na graczach.

Gracie w stalkera na piracie? Nie spodobał się, trudno, wywalcie. Zachwyciliście się grą, podoba się wam, chcecie więcej tak jak ja? Zapłaćcie ludziom za ich ciężką pracę.

Jeśli traktujesz piractwo jak jazdę próbną, a nie stać Cię na radosne wyrzucanie pieniędzy w błoto- jest to w porządku.

Gry są jak książki- nie liczy się, czy już ją znasz, czasem po prostu chcesz mieć ją na półce i móc do niej wrócić, bo jest tego warta.


Co do ceny kompa a ściągania gier:

Powiem tak- nie po to ciężko zapracowałem na kompa, który po 3 latach nadal jest w stanie uciągnąć gry na max detalach, nie wymaga zmian w częściach i napraw żeby połechtać swoje ego czy wydać nadwyżkę pieniędzy.
Odkładałem, zarabiałem i cierpliwie czekałem na kupno kompa, przy czym i tak wtedy jeszcze większą część pokryli moi starzy- NA CO TEŻ MUSIAŁEM ZAPRACOWAĆ. Jasne, mogłem kupić gruchota, czy tańszego grata, ale z rozmysłem wybierałem części itp, żeby komp był wydajny i w pracach na grafice/ oprogramowaniu i rozrywce,a przede wszystkim, żeby nie musieć wydawać kolejnej dużej sumy na nowy komputer po roku- dwóch.

Dodam tylko że odmówiłem sobie wtedy zakupu równie drogiego i ważnego (być może nawet ważniejszego, ale mniej potrzebnego) którego nie mam do dziś i jeszcze prędko miał nie będę.

Więc- do posiadaczy nieco gorszych sprzętów- łaskawie, nie pie****cie że my- lepiej wyposażeni nie jesteśmy usprawiedliwieni w żaden sposób

A WY CAŁKOWICIE BO CHCECIE SOBIE POGRAĆ ZA FREE A NA ORYGINAŁ WAS NIE STAĆ.

Oszczędzać i wybierać rozsądnie nikt was nie nauczył?

Jeśli chodzi o stare tytuły- nie wiem jak można oskarżać o złodziejstwo kogoś, kto ściąga z neta grę której często nawet nie da się normalnie kupić.
Polak, (nie)katolik, przestępca, alkoholik

Jesteś polakiem, mów i pisz po POLSKU, nie po "polskiemu"
Awatar użytkownika
BlackWolf
Kot

Posty: 44
Dołączenie: 08 Wrz 2010, 11:58
Ostatnio był: 25 Gru 2014, 19:57
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 25

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Srai w 24 Wrz 2010, 10:48

BlackWolf napisał(a):eśli traktujesz piractwo jak jazdę próbną, a nie stać Cię na radosne wyrzucanie pieniędzy w błoto- jest to w porządku.


Przykro mi, ale to kwadratura koła, naginanie przestrzeni i robienie pod siebie... Nie ma w moim mniemaniu dobrego złodziejstwa i złego złodziejstwa. To coś jak przewrotnie rzeknę: "Ciekawe czy ten typ hondy jest dobry? A przejadę się, akurat jakiś stoi pod blokiem, jak mi się spodoba, to se kupię"

Nie mam pieniędzy? Nie stać mnie? Jeżdżę fiatem albo biorę kredyt na Hondę... Jeśli idzie o gry, to czekać aż stanieją, a do tej pory śledzić komentarze Graczy - Oni nie oszukują raczej... Nie przekonuje mnie w żaden sposób taka filozofia, sorry...
Tacitisque senescimus annis
Najmądrzejsza rzecz, to wiedzieć co jest nieosiągalne, a nie w głupocie swojej, dążyć ku temu za wszelką cenę
- Zero Tolerancji -
Awatar użytkownika
Srai
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 09 Wrz 2010, 09:53
Ostatnio był: 15 Lis 2010, 08:41
Miejscowość: krążek na bagnie...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Piterxd w 24 Wrz 2010, 14:30

Za cene jednej gry (przcietne 80 zl) kupilem takie cos - LINK

Czy ja powiedzialem ze mam piraty - Nie :E

Co do piractwa - nie wydaje mi sie zeby rynek przez piractwo cierpial patrzac na rozwoj gier i rozmach z jakim sa obecnie tworzone.
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez tk21211 w 24 Wrz 2010, 20:17

Zgadzam się z Wami, ale na prawdę jest tak, że bogatszy kupi dobry komp, ale jakoś "nie ma ochoty" kupować gier, mój kuzyn lubi co jakiś czas wydać na kompa, ma teraz Core 2 Quad, 2 GB RAM, GF9800GT, ale jakoś nie chce mu się kupić gry, pobiera i jest szczęśliwy, nawet nie patrzy, że piraci, jeśli jakaś gra wymaga np. do multi tego klucza lub coś z tych rzeczy to wtedy kupi, w pewnym sensie tylko pod przymusem, dla przykładu CoD4. Przecież kiedyś było pisane, że piractwo to rozpowszechnianie i sprzedawanie nieoryginalnych kopii produktów na płytach i kasetach. Ja przyznam, że też święty nie jestem, ale też przesada gra 100 zł, ale i zdarzają się te perełki, wtedy albo czekam aż stanieje, albo na Mikołaja "zamawiam". Pamiętajmy, nie każdy ma kasę na to kupowanie, czyli ktoś chce mieć np. MW2, Stalka Zew Prypeci, NFS Shifta, Metro 2033 lub coś jeszcze, ale no nie ma kasy by to mieć, jak ktoś pisał, potem chociaż się stara kupić którąś z gier by choć częściowo wesprzeć producentów, Sam pobierałem, przyznaję, ale niezbyt "duże gry" (czyt. dużo warzące) Mam 3 pułkową szafkę z grami, trochę jeszcze na kompie, parę z gazet itd. Fajnie wyglądają te pudełeczka, mniej fajnie przegrywane płyty z tytułami gier wypisanymi markerami, ale nie zawsze na te "pudełeczka" jest kasa, sam sobie ją zbieram, jak tak popatrzeć z realistycznym podejściem, kupowanie gier jest bez sensu, bo to wszystko jest nieprawdziwe, nie ma jakiegoś odniesienia, bez sensu dla mnie jest płacenie abonamentu w grach MMO, dlaczego? Odpowiedź jest prosta, to pożeracze czasu, zabieracze zdrowia, tylko można sobie przez nie pogorszyć stan konta, kontakty ze światem, tak to jest według mnie. Dodatkowo może być tak, że gra nie spełnia oczekiwań gracza, kto wtedy zabiera nam kasę? Kto? Nagroda w postaci wsparcia pieniężnego powinna być dla twórców gier wtedy, kiedy się wywiążą z oczekiwań graczy, a nie namaczają łapki klejem i czekają, aż ich króciutki lub słaby tytuł załapie kaskę, według mnie CI jeszcze przed Sniper Ghost Warrior powinno zbankrutować za te niskobudżetówki, sam mam parę, zapewne efekt młodzieńczego wieku :P
Awatar użytkownika
tk21211
Stalker

Posty: 94
Dołączenie: 21 Mar 2010, 19:30
Ostatnio był: 03 Paź 2010, 17:44
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości