Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Cień Czarnobyla
322
50%
Zew Prypeci
323
50%
 
Razem głosów : 645

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez per-kac w 17 Wrz 2010, 22:20

A kolega co tutaj robi? Coś się chyba trochę pochrzaniło...
Oni wszyscy są śmieszni, to Grzech jest jedyną słuszną drogą którą będe podążać aż do śmierci...
Awatar użytkownika
per-kac
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 30 Lis 2009, 17:50
Ostatnio był: 27 Cze 2011, 15:06
Miejscowość: Gdzieś w Zonie...
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 56

Reklamy Google

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez djcycu w 17 Wrz 2010, 23:58

On odpowiadał na inne posty ciut wcześniej :) Ciut się mu z tematu uciekło. Zakładam że gadano o broniach. I ja też powiem... Nasz major w Zewie strzelając z AKSU telepie nim jak by padaczki dostał... Major i nie umie strzelać z automatu? No bez jaj... To nic dziwnego że w SoC koleś dostał ksywę Striełok :D Kojarzy mi się to ze strzelcem a więc? No ale wracając do założeń tematu moja opinia jest prosta... SoC jest 100% lepsze... Nie ma tych całych ulepszeń broni ani innych graficznych dupereli ale jest jakoś ciekawszy... Wszystko drze jedną fabułą a nie jak w Zewie... W CoP nie ma nawet przyzwoitej fabuły. Ta całą fabuła przypomina mi jakiegoś moda a nie grę... Cała esencja wychodzi kiedy gramy na misjach pobocznych... Stąd wynika babol z młodszymi graczami lub mniej kapującymi... Jeśli ktoś nie grał w żadną misję poboczną to gra na 100% do gustu nie przypadła... Poza tym CS jak i CoP narzuciło zbyt wiele czarów i głupot które w s-f nie przejdą... Mam na myśli emisje jako system obronny zony (CS) i to jak mutanty lecą do ludzi bo zona tak chce (CS i CoP). Cóż... Młodziki się tym podniecają ale starsi gracze z obytą już w jakimś stopniu wyobraźnią się zniechęcają bo ta gra jakoś nie wciąga a wręcz przeciwnie... Pokazuje na siłę... TO TYLKO GRA... Ja lubię się wczuwać w rolę... I to udało się tylko w przypadku SoC... Był najbardziej zagadkowy a cała fabuła i jej założenia były bardziej możliwe niż odpowiedzi zawarte w CS i CoP... Jednym słowem... Żadna dwójka , trójka i uj wie jaka część (choćby nawet prequel jak CS) nie urzeknie tak bardzo jak jedyneczka... Co prawda jest kilka tytułów ale to tytuły powstałe po latach (Fallout). Jedynie CoD jest zawsze dobry... Co każda część zadowala nas coraz bardziej... Obawiam się że GSC tego nie osiągnie no chyba że nasz ukochany Striełok wróci do mroczniejszej niż kiedy kolwiek zony w Stalker 2... I moim zdaniem gra ta powinna być naprawdę zagadkowa i dynamiczna dzięki zwrotom akcji, niespotykanymi wcześniej rozwiązaniami i nowymi lokacjami (ma być stara strefa ale nikt nie mówił że nie dojdzie jakaś nowa laborka, lokacja). Jeśli GSC zrobi wg moich wyobrażeń i mojego wymyślonego scenariusza to ta gra pobije SoC :)
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Junx w 06 Paź 2010, 09:06

Moi skromnym zdaniem Lepszy jest SoC ponieważ ma lepszą fabułę wiecej miejsc do zwiedzania lepszy klimat. Grafika jest troszke gorsza ale nie to sie liczy w grach. W grach się liczy klimat który musi przyciągnąć gracza do siebie żeby chciał bardziej zanurzyć się w zonie (te nasze mroczne klimaty z laboratoriach).
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2341
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 22:08
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 358

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez k4r00 w 07 Paź 2010, 21:15

Czytam tak sobie posty w tym temacie i widze że większość osób jest za SoC. Więc dziwne jest to że ankieta pokazuje że CoP wygrywa :D . Wracając do tematu: ZDECYDOWANIE SoC za klimat, który miażdży! Jest pare niezłych zwrotów akcji, ciekawy wątek główny. I klimat, klimat i jeszcze raz klimat. (nie zapomne pierwszego spotkania z pijawką w podziemiach agro - spadłem wtedy z krzesła gdy pojawiła się obok mnie :P )
Suck the tears of my dick, you ugly mud-fuckers!
Awatar użytkownika
k4r00
Ekspert

Posty: 740
Dołączenie: 30 Wrz 2010, 00:07
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 16:55
Miejscowość: Miasto prywatne
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 160

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Michu w 07 Paź 2010, 21:59

Duża część głosujących na Zew to osoby które zaczynały przygodę ze stalkerem właśnie od tej części.
(duża część KOWEK, wiem że Ty nie)

Ponieważ później taka osoba nie potrafi docenić pierwszej części za jej klimat i za to co nam już starym wyjadaczom pozostawiła. Niezapomniane wspomnienia, klimat, klimat, to było coś pięknego ;). Dlatego wybaczyłem jej wszystkie bugi.

Poza tym osoby które wyczekiwały Stalkera jeszcze kilka lat przed jej wydaniem do tej pory są zawiedzone, ale to wina ich oczekiwań. Większość która pierwszy raz dostała w łapska Cienia nie mogła się oderwać.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez k4r00 w 07 Paź 2010, 22:07

Dokładnie! Gra była tak niesamowita że przechodziłem ją po pare razy po skonczeniu. Chciałem poznac zakończenia i różne inne rzeczy które pominąłem przy pierwszym przejściu gry. Oczywiście masz rację klimat był niesamowity dla gracza który przed premierą gry wiedział o niej niewiele (lub wcale) i nieoczekiwał cudów(np. dla mnie :D ). Gra po prostu wbija w fotel bez dwóch zdań. Zresztą założyłem osobny temat o tym, zapraszam tuhttp://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=2&t=10766. Pozdrawiam.
Suck the tears of my dick, you ugly mud-fuckers!
Awatar użytkownika
k4r00
Ekspert

Posty: 740
Dołączenie: 30 Wrz 2010, 00:07
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 16:55
Miejscowość: Miasto prywatne
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 160

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Feniks w 07 Paź 2010, 22:48

Duża część głosujących na Zew to osoby które zaczynały przydę ze stalkerem właśnie od tej części.


No przepraszam, ale ja ogrywałem wszystkie Stalki po bożemu, od SoC począwszy, ale mimo to Zew stawiam wyżej :wink: Zgadzam się, że klimatycznie Cień miażdży CoP, ale to nie oznacza, że ta druga gra nie ma klimatu w ogóle. Zresztą Zew przemówił do mnie przede wszystkim dopracowaniem, świetnymi questami i ogólnym rozwinięciem idei gry. Poza tym mówiłem już wielokrotnie, że co mi po klimacie SoC, skoro wyparowuje on gdzieś w Czerwonym Lesie, gdy zaczyna się sieczka?

I żeby było jasne - Cien Czarnobyla kocham i gram nawet teraz, z kolejnymi modami. Jednak patrząc obiektywnie to Zew Prypeci wypada lepiej pod wieloma względami.
W tej kwestii zresztą mogę się podpisać pod tym co twierdzi xKoweKx na początku tematu - SoC rozwija skrzydła dopiero pod stosownymi modyfikacjami, które przywracają brutalnie wykastrowane elementy i dodają wiele od siebie.
Awatar użytkownika
Feniks
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 06 Lis 2009, 16:22
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 18:30
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez k4r00 w 07 Paź 2010, 22:56

Dla mnie Zew jest najgorszą częścią Stalka, chociaż też gram w niego na Sigerous Modzie. Jednak to nie zmiena faktu że Zew jest wyprany z klimatu. Ma mało zaskakujących zdarzeń( jedyne co mnie lekko zdziwiło to, że Wstrząs zabijał Stalkerów a nie pijawki jak sądzono) i zapadających w pamięć postaci (jedynie Sowa ze swym tekstem: Pocałuj klamke z drugiej strony :D ). Jedyne co lubię w Zewie to optymalizacja gry i rozwinięte questy poboczne. Jednak fabuła nie dorównuje tej z Cienia. Uważam też że każdy powinien mieć własne zdanie na każdy temat, a ja po prostu wypowiadam swoje. :)
Suck the tears of my dick, you ugly mud-fuckers!
Awatar użytkownika
k4r00
Ekspert

Posty: 740
Dołączenie: 30 Wrz 2010, 00:07
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 16:55
Miejscowość: Miasto prywatne
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 160

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez KoweK w 07 Paź 2010, 23:01

Michu napisał(a):Duża część głosujących na Zew to osoby które zaczynały przygodę ze stalkerem właśnie od tej części.

Wmawiasz sobie, i skąd niby masz takie informacje? :D Btw. to Zew Prypeci i powoli traci przewagę z tego, co widzę.

Michu napisał(a):Ponieważ później taka osoba nie potrafi docenić pierwszej części za jej klimat i za to co nam już starym wyjadaczom pozostawiła. Niezapomniane wspomnienia, klimat, klimat, [...]

A klimat... dla każdego to co innego!
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Feniks w 07 Paź 2010, 23:05

Uważam też że każdy powinien mieć własne zdanie na każdy temat, a ja po prostu wypowiadam swoje. :)


No dlatego też ja się nie mam zamiaru kłócić ani sprzeczać :wink:

Sam wolę powolną i spokojną eksplorację; godziny spędzone na szwendaniu się po różnych zadupiach; całe dnie spędzone na szukanie artefaktów i zaglądaniu w każdy kąt - i to właśnie dostaję w Zewie. Podobnie było z Falloutem 3, gdzie wiele osób psioczyło na zbyt duże Pustkowia, ale dla mnie akurat to było niebo. I umówmy się, że wszelkie tryby szybkiego podróżowania są dla cieniasów :P Takie tam zboczenie po Morrowindzie.

Niestety Cień czegoś takiego mi nie zapewnia, z powodu ograniczonych map, idiotycznych spawnów i totalnej liniowości po połowie gry. Ja zresztą zarówno SoC, CS i CoP traktuję jako zwartą trylogię i do każdej z gier wracam zawsze z przyjemnością.
Awatar użytkownika
Feniks
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 06 Lis 2009, 16:22
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 18:30
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez k4r00 w 07 Paź 2010, 23:16

Jedyne mapy które w większym stopniu były ograniczone w SoC to tereny samej elektrownii, bądź w mniejszym stopniu prypeci, w których było małe pole do popisu ze względu na skrypty i chęć ujrzenia finału :) . Ja też lubię eksplorować każdy zakamarek i wnękę mapy lecz Zew w przeciwieństwie do Ciebie mnie nie zachwycił pod tym względem (a propos eksploracji - ludzie narzekali już na jedynkę, że nie ma w niej pojazdów i przez to muszą zachrzaniać parę kilosów " z buta" by sprzedać arty czy coś) . Pozatym jakby nie patrząc to CoP stał się już trochę takim odgrzewanym kotletem (może dlatego że gdy widzisz coś niesamowitego po raz pierwszy to kolejne części Cię już tak nie jarają jak pierwsza).
Suck the tears of my dick, you ugly mud-fuckers!
Awatar użytkownika
k4r00
Ekspert

Posty: 740
Dołączenie: 30 Wrz 2010, 00:07
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 16:55
Miejscowość: Miasto prywatne
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 160

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Michu w 07 Paź 2010, 23:21

Kowek, ponieważ tak jest najbardziej wdłg. mnie prawdziwie. Nie chodzi nawet o osoby z forum tylko o ogół, i mówię o dużej części a nie o wszystkich, wiadomo że wiele osób ma całkiem odmienne zdanie :)

duża część to może też być 20% osób, zależy z jakiego punktu patrzeć i jaki punkt obierać ;D
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość