S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez KoweK w 15 Wrz 2010, 15:05

mrauwrau napisał(a):Chciałbym żeby użyli tego samego silnika co do tej pory. Bez żadnych modyfikacji po Zewie. Grafika i tak jest już super realistyczna. Czas pojść w głębie. Chcę wszystkie budynki dostępne. Chcę żeby dało się drzwi drewniane rozwalić. Chcę jednej mapy bez ładowania. Chcę aby w każdym budynku było coś wyjątkowego. Niech spędzą dwa lata robiąc szczegółową grę która gracza zmiażdży.

Zmiażdży, ale wymaganiami. :) Na tę chwilę można stworzyć taką grę, ale wyobrażasz sobie, ile trwałoby kompilowanie takiej mapy? :D A już nie wspomnę o tym, jaki sprzęt musiałby to udźwignąć w czasie rzeczywistym potem.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez mrauwrau w 15 Wrz 2010, 16:14

xKoweKx napisał(a):wyobrażasz sobie, ile trwałoby kompilowanie takiej mapy? :D

Dwa lata? :D
A już nie wspomnę o tym, jaki sprzęt musiałby to udźwignąć w czasie rzeczywistym potem.

Od tego będą nowe komputery z kartą GeCore i512 5GB DDR7 :)
mrauwrau
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 06 Gru 2009, 15:08
Ostatnio był: 15 Wrz 2010, 17:02
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez per-kac w 15 Wrz 2010, 17:09

Tylko wiesz, zawsze lepiej mieć trochę bardziej posegmentowana mapę niż wydawać krocie na nowe procesory i karty graficzne...
Oni wszyscy są śmieszni, to Grzech jest jedyną słuszną drogą którą będe podążać aż do śmierci...
Awatar użytkownika
per-kac
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 30 Lis 2009, 17:50
Ostatnio był: 27 Cze 2011, 15:06
Miejscowość: Gdzieś w Zonie...
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 56

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Soviet w 16 Wrz 2010, 16:16

Będzie krótko, fanie, zabawnie i kolorowo. I żeby broń boże amerykanie nie musieli się za długo nad niczym głowić. Tak jak wiele tytułów wcześniej - konsole zniszczą Stalkera :).

A, i zapomnijcie o modach.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image

Za ten post Soviet otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Papa Mobile, Cysiu.
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Snork12 w 16 Wrz 2010, 18:08

bardzo się cisze że będzie S.T.A.L.K.E.R 2 :D

Uwagi moderatora:

... warn za spam... - Matrix
S.T.A.L.K.E.R jedna z najlepszych geir na świecie
Image
Snork12!!

Za ten post Snork12 otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Wiewiórka69, per-kac.
Awatar użytkownika
Snork12
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 19 Sie 2010, 14:17
Ostatnio był: 01 Gru 2010, 21:18
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: -5

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Axideus w 16 Wrz 2010, 22:01

Snorky12 myśl może trochę. Już któryś raz zapychasz forum spamem lub bezużytecznymi tematami :-/ . Co do stalkera 2: szkoda że na razie nic o nim nie wiadomo prócz tego że jest w produkcji. Z tego co wiem ma wyjść gdzieś w 2012 czyli trochę jeszcze poczekamy :( . Ja osobiście liczę na to że będzie znacznie więcej animacji, sprzętu, tras [ w tym tych starych z CS i SOC'a] i przede wszystkim dźwięków :D . Byłoby cudownie. Swoją drogą skoro GSC ma tak dużo czasu to istnieje cień szansy że wreszcie powstanie gra na miano starego oblivion lost. Choć z drugiej strony GSC już tyle razy się wyłożyło, że ja wole pozostać neutralny i się zbytnio nie napalać :-/ .
Image
Awatar użytkownika
Axideus
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 30 Lip 2010, 00:27
Ostatnio był: 21 Lis 2015, 17:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 46

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Rayan w 21 Wrz 2010, 23:17

Ja sądzę, że to będzie wielki MIX Stalkera.Moim zdaniem połączą wiele rzeczy z 3 części stalkera oraz zrobionych modów.Wątpie żeby zrobili coś super nowego.Zazwyczaj kolejne części gier tych samych tytułów są coraz gorsze.W stalkrze też tak było.Stalker SoC - bdb , Stalker CS - ndst Stalker CoP - db(to moje zdanie).Jeśli chodzi o grafę to na pewno będzie ona EXTRA NIESAMOWITA i to oznacza że fani stalkera (np tacy jak ja xD) muszą zainwestować w nowe kompy by pograć na max grafie.Ale i tak nic nie oznacza że ciekawość na temat fabuły, bohatera, obszarów itd. wogóle zgasła :) ponieważ jestem bardzo ciekawy co to będzie!!!
Awatar użytkownika
Rayan
Kot

Posty: 37
Dołączenie: 11 Sty 2009, 18:38
Ostatnio był: 10 Cze 2013, 01:31
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Ayaz w 22 Wrz 2010, 00:17

Mix wszystkich części Stalkera? Przeszło by, gdyby zrobili to dobrze, i połączyli zalety wszystkich części (klimat i lokacje SoC, wojna/przyłączanie się do frakcji z CS, ulepszanie broni, nowy A-life z CoP). A co do łączenia modów, nie mam pewności. Wg. mnie, S.T.A.L.K.E.R. 2 to część, która powinna kontynuować historię któreś z postaci (całkiem interesują mnie losy Diegtriajowa, Striełok wyruszył poza Zonę, a Szrama skończył ?jako jeden z Monolitu/?), albo pokazać początki Zony. Gra powinna być klimatyczna, ale łącząca w sobie zalety części, które wyszły i, oczywiście, ciekawa fabuła, rodem z SoC. Myślę, że GSC już wie albo się domyśla, czego od nich oczekują gracze. Mam nadzieję, że 2 będzie lepsza niż CS/CoP.
Awatar użytkownika
Ayaz
Stalker

Posty: 130
Dołączenie: 27 Lip 2009, 23:47
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 18:03
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez jarostalker w 22 Wrz 2010, 14:48

Ja bym chciał
- Dużo nowych broni.
- Wielka mapa.
- Ulepszony handel.
- Super grafika ale tylko w tedy kiedy będzie dobrze zoptymalizowana.
- Bardzo realna fizyka.
- Pojazdy : samochodu jak również pojazdy latające.
- Niesamowity klimat.
- Bardzo dobre A-Life.
- Fajne podziemia.
- Nowe animacje.
- Dobra Fabuła.
- Ciekawe zadania poboczne.

Co możemy oczekiwać albo nowa cześć będzie coś nowego (dobrego albo możliwe że złego) albo po prostu będzie coś takiego jak czyste niebo albo CoP.
Awatar użytkownika
jarostalker
Stalker

Posty: 89
Dołączenie: 29 Lip 2010, 12:37
Ostatnio był: 22 Sty 2012, 15:32
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 4

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Ayaz w 22 Wrz 2010, 15:34

jarostalker napisał(a):Ja bym chciał
- Dużo nowych broni.
- Wielka mapa.
- Ulepszony handel.
- Super grafika ale tylko w tedy kiedy będzie dobrze zoptymalizowana.
- Bardzo realna fizyka.
- Pojazdy : samochodu jak również pojazdy latające.
- Niesamowity klimat.
- Bardzo dobre A-Life.
- Fajne podziemia.
- Nowe animacje.
- Dobra Fabuła.
- Ciekawe zadania poboczne.

Co możemy oczekiwać albo nowa cześć będzie coś nowego (dobrego albo możliwe że złego) albo po prostu będzie coś takiego jak czyste niebo albo CoP.


Nie lubię komentować, ale tutaj się nie mogę powstrzymać:

Rzadko kiedy spotykamy się z czymś takim jak super grafika i dobrze zoptymalizowana. Podejrzewam, że X-ray nie pozwoli na jakieś wyniosłe cuda z grafiką. Uważam, że obecna grafika mogła by być dopieszczona tylko o więcej szczegółów, bo kiedy na chwilę przełączyłem na pełne oświetlenie dynamiczne, szczena mi opadła. Po prostu cud miód. Grafika jest dla mnie wystarczająca.

Realna fizyka. Tutaj muszę się zgodzić, że bolączką Stalkera jest fizyka, która zachwyca, ale i może wprawić w osłupienie. Facet dostaje HSa trzy metry przed ścianą, a wylądował przy niej nogami po pięknym locie. Animacje niech zostaną, dodaje to realizmu i jest fajne, a nie, że koleś dostaje HSa i zamienia się w bezwładną figurę geometryczną. Niech wzorują fizykę na Half Life 2.

Pojazdy. Zgodzę się co do normalnych, ale latające pojazdy, wtf ?! To by nie przeszło, po prostu no fucking way.

A-life. Niech doszlifują ten z CoP i będzie godnie.

A ja dodam również coś od siebie. Brakuje jakieś walki wręcz, choćby najprostszej. Pięść, Kop i podkoszenie to by wystarczyło. Nie mają być jakieś wyszukane animacje, tylko skrypty, które to umożliwią. A jak by była możliwość dobicia nożem, to było by cudnie.

Następnie, to formy cichej eliminacji wrogów. To również jest bolączka Stalkera. W CoP było cośna ten temat, ale, szczerze, tylko i wyłącznie eliminacja nożem działała bezbłędnie. Przy "cichej eliminacji" bronią pokroju Wintoreza często podnosił się rwetes. Polepszyć to. A skoro już przy tym jesteśmy, rzucanie nożem nie zawadzi również.

Tyle ode mnie.

Za ten post Ayaz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Darth ReX.
Awatar użytkownika
Ayaz
Stalker

Posty: 130
Dołączenie: 27 Lip 2009, 23:47
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 18:03
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Rayan w 22 Wrz 2010, 16:06

Mhh kopniaki ? walka wręcz ?? no chyba że na jakiś arenach bo to bezsensu by było np biegnie na ciebie dzik a ty go z kopniaka..... troszkę mało realistyczne nie ;D.Jeśli chodzi o ulepszenie cichej walki to moim zdaniem można by było dodac coś w stylu: Skradanie od tyłu za plecami przeciwnika i natychmiastowe skręcenie karku albo uderzanie kolbą.
Awatar użytkownika
Rayan
Kot

Posty: 37
Dołączenie: 11 Sty 2009, 18:38
Ostatnio był: 10 Cze 2013, 01:31
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez per-kac w 22 Wrz 2010, 17:13

Trzeba urozmaicić rozgrywkę nowymi lokacjami, ale każdej z nich dodać jakąś perełkę - duszę całego regionu, np w CoP w Janowie była nim fabryka Jupiter.

Walka wręcz? Bardzo, bardzo dobry pomysł. Gdyby ammo się skończyło, broń rozleciała a nóż termity zjadły to zostają nam tyko ręce. Zapasy z dzikami i ukręcanie im łbów czy próba oderwania pijawki od swojej szyi było by efektowne. Ale wszystko zależy od wykonania ;)

Dobrze by było, gdyby zamiast mnóstwa Stalkerów zostawić tylko postacie unikalne. We wszystkich częściach poza imieniem nie różnili się nic od siebie. Gdyby ostro popracowali, każda postać różniła by się historią, charakterem i wyglądem

Więcej opcji dialogowych jak np. W Falloucie, oraz nowe umiejętności odblokowujące takie dialogi (np, retoryka w Falloucie)

Więcej broni i mutantów. Nowe rodzaje mutków od niegroźnych robaczków poprzez zmutowane krety kopiące pod ziemią do latających gigantów. Oczywiście nowe bronie do ich eksterminacji - super strzelby, renesansowe armaty ręczne, kusze, możliwość zakładania pułapek.

to tyle moich pomysłów, wypaliłem się. Idę zabić nibyolbrzyna...
Oni wszyscy są śmieszni, to Grzech jest jedyną słuszną drogą którą będe podążać aż do śmierci...
Awatar użytkownika
per-kac
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 30 Lis 2009, 17:50
Ostatnio był: 27 Cze 2011, 15:06
Miejscowość: Gdzieś w Zonie...
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 56

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości