Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Cień Czarnobyla
322
50%
Zew Prypeci
323
50%
 
Razem głosów : 645

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez XRobercik32X w 31 Sie 2010, 19:42

No przepraszam za naruszenie regulaminu xKoweKx ale czy podziękowania za opinie to spam czy coś złego? Już wdzięczności nie można okazać?
Awatar użytkownika
XRobercik32X
Kot

Posty: 37
Dołączenie: 25 Sie 2010, 14:59
Ostatnio był: 01 Maj 2016, 16:45
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Skipper w 31 Sie 2010, 20:04

Ja osobiście myślę ,że debata na ten temat tak jakby debatować na temat "Czy korona drzewa jest lepsza od jego korzeni"
Ale jak mam się wypowiedzieć to uważam ,że każda gra ma swoje plusy i minusy i moim zdaniem nie da sie tak całkowicie uzgodnić co jest lepsze ,bo każdy gracz będzie cenił w grze co innego.
Gdy wkraczają na nasz teren najpierw strzelamy ,a potem zadajemy pytania.

PUNX NOT DEAD
Awatar użytkownika
Skipper
Kot

Posty: 32
Dołączenie: 24 Gru 2009, 15:52
Ostatnio był: 27 Wrz 2011, 20:50
Miejscowość: Piła
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 1

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez utak3r w 10 Wrz 2010, 00:07

Jako, że wątek "Ogólna dyskusja" nt. Zewu został zamknięty z przyczyn.... hm, no właśnie, jakich? To gdzie teraz pisać na ten temat?? - daję tu:

caleb59 napisał(a):Tak, bo Zew w sam raz podchodzi pod takiego DLC - dodatek, a nie pełnoprawną grę moim zdaniem...


Podsumujmy: gra, która ma:

1. Sporo poprawiony silnik gry
2. Całkowicie nowe lokacje
oraz
3. Całkowicie nową fabułę

to rzeczywiście "w sam raz podchodzi pod takiego DLC - dodatek", nie wiem, o co my się kłócimy z calebem...
:facepalm:

Caleb, zaraz mi powiesz, że przecież możesz mieć swoje zdanie... oczywiście, że możesz :) Ale Twoje zdanie to by było wtedy, gdybyś napisał "nie podoba mi się Zew, za to uwielbiam Cień - i nic się do niego nie umywa IMHO." - to by było wyrażenie Twojego zdania i NIKT by się do tego nie czepiał. Ale tak... caleb, Ty chrznisz za przeproszeniem farmazony i to nie ma nic wspólnego z wolnością poglądów. To jest oczywista bzdura i dla swojego własnego dobrego wizerunku, zaprzestań rozpowszechniania tego typu swoich poglądów. Zewu Prypeci nijak nie da się nazwać dodatkiem do Czystego Nieba, z powodów podanych powyżej przeze mnie - czy tego chcesz, czy nie.

A to, że Tobie się bardziej podoba Cień Czarnobyla... to już Twoje zdanie i nie mogę z nim polemizować. Dla mnie obie te części mają swoje "zady i walety" - Cień ma ciekawy wątek główny (ale skopany kompletnie, bo gracz jeszcze w połowie gry wie już wszystko), fajne lokacje (ale niestety zbyt sielankowe, gdzie tu klimat? Na dodatek lokacje te są klaustrofobicznie malutkie!) i fajne laboratorium, robiące wrażenie podczas gry. Zew z kolei ma znacznie lepiej wyważoną Zonę (wreszcie nie czuję się tu jak na jakimś bulwarze, pełnym ludzi) i dużo bardziej obecny ogólny klimat Zony, z kolei ma słaby wątek główny fabuły, nadrabiającej na szczęście zadaniami pobocznymi. Zaletą jest to, że tutaj, w przeciwieństwie do Cienia, nawet pod koniec fabuły potrafi zaskakiwać, co w Cieniu było marzeniem (gdzie fabuła kończyła się zasadniczo w połowie gry, potem już tylko zwykły FPS na wypełnienie gry).

Słowem - i jedna, i druga część, są warte zagrania i wracania do nich co i rusz.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Srai w 10 Wrz 2010, 12:20

z Cieniem jest tak, jak pierwszym Baldur's Gate: Sentyment. Zatem porównywanie z Zewem jest niemiarodajne w żaden sposób. Zew ma jednak na tyle zalet (płynność gry, przestrzeń, zachowany klimat Zony, zadania poboczne, trudniejsza rozgrywka/walka itd.), że jest godną kontynuacją! Może tylko za łatwo zdobywa się super sprzęt (rekompensuje to jednak możliwość ulepszenia na maxa w późniejszym etapie gry dopiero). Natomiast pomysł schowków rozmieszczonych na stałe jest super! W Cieniu wkurzały puste schowki, czekające na fabularne "odkrycie".

Krótko podsumuję:
- Cień Czarnobyla jest klasykiem "gatunku", łza się w oku kręci (choć zabugowana jak &@&#%^#$^#$%^$)
- Zew Prypeci, to dużo dojrzalsza technicznie giera, zachowująca wszystkie plusy z SoC i CS i dodająca nowe pomysły.
Tacitisque senescimus annis
Najmądrzejsza rzecz, to wiedzieć co jest nieosiągalne, a nie w głupocie swojej, dążyć ku temu za wszelką cenę
- Zero Tolerancji -
Awatar użytkownika
Srai
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 09 Wrz 2010, 09:53
Ostatnio był: 15 Lis 2010, 08:41
Miejscowość: krążek na bagnie...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez SzymiX w 13 Wrz 2010, 17:28

Moim zdaniem lepsze jest zew prypieci bardziej ciekawsze więcej akcji grafika, dopracowanie,wygląd itp.
Awatar użytkownika
SzymiX
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 12 Wrz 2010, 15:21
Ostatnio był: 24 Paź 2010, 13:25
Miejscowość: Pod Mostem w Czerwonym lesie
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Kuballa44 w 16 Wrz 2010, 21:01

CIEŃ. Bez cienia wątpliwości, pierwsza część stoi u mnie na szczycie w rankingu Stalkerów. Nawet przez sekundę w życiu, nie żałowałem grosza wydanego na pierwszą, jakże genialną część tej gry. Mapy w idealnych proporciach, nie było uczucia pustki, Zona była żywa.... Mutanty, artefakty, anomalie... Stalkerzy... To było to. Druga sprawa, broń. W Cieniu, nie było modyfikacji broni. I co? I bardzo dobrze. Z broni bez upierdliwych modyfikacji, mogłem zdmuchnąć kolesia ze stu metrów. Broń nie miała poronionego odrzutu.
ZEW. Niesamowicie żałuję wydanych na tą grę pieniędzy. Definitywnie, najgorszy Stalker. Bardziej interesujące było Czyste niebo. Super. Zaje*scie wielkie mapy... Tak... I co z tego? PUSTE. Grupki stalkerów, wystrzelonych z akcji, jak po sobotniej imprezie, praktycznie zero mutantów. Anomalii też nie za wiele. Poza tym, cholerna równina... Wszystko jak na stole. I najgorsza rzecz, na równi z CN. Broń. K*rwa mać, niech ktoś mi powie, dlaczego mam cholerny problem żeby trafić w kogoś z 15 metrów z Ak? Hmm... No tak. Nie zmodyfikowałem go. Odrzut co urywa jajca, na dodatek sieje pestkami jak PKM. Co to ma być... Pistolet jest celniejszy. :|
Jedno, za co twórcom należą się ogromne brawa, to optymalizacja gry. FENOMENALNA. Na moim wiekowym sprzęcie, gra ta, działa płynnie na średnich, na statyku i na rozdziałce 768x1024. Gdzie przypomnę, o płynne grze mogłem zapomnieć grajać w SoC, czy CS. To jest coś, co im wyszło na_prawdę dobrze. Reszta... Szkoda gadać, nie na takiego Stalkera czekałem...

Uwagi moderatora:

Ciekawe jak czuje się prawda, gdy coś na nią wychodzi.
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez utak3r w 16 Wrz 2010, 22:54

K44, sorry, ale widać, że w życiu nigdy nie strzelałeś z prawdziwej broni - to raz... a dwa, to jeśli uważasz, że zatłoczony plac wojenny to jest to, jak wygląda Zona.... hmm, interesujące.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Kuballa44 w 16 Wrz 2010, 23:39

No cóz, strzelałem, i to bynajmniej z broni, która miała odrzut silniejszy do Ak. :) I jakoś z odległości 120 metrów, nie miałem problemu by trafiać w kartkę a2. :) Więc nie mów mi proszę, że problemy z trafieniem w człowieka, z 20 metrów, z holografem na dodatek, są realistyczne...
A no, taka moja wizja. Nie tłoczno jak w centrum handlowym, jednak też nie pustki. w CoP za długo trwają okresy bezczynności, łażenia bez celu.
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez KoweK w 17 Wrz 2010, 01:18

Kuballa44 napisał(a): w CoP za długo trwają okresy bezczynności, łażenia bez celu.

To trzeba było wziąć jakieś zadanie od NPC'a a nie się op*erdalać.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 15:02
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Srai w 17 Wrz 2010, 14:43

Kuballa44 napisał(a):No cóz, strzelałem, i to bynajmniej z broni, która miała odrzut silniejszy do Ak. :) I jakoś z odległości 120 metrów, nie miałem problemu by trafiać w kartkę a2. :) Więc nie mów mi proszę, że problemy z trafieniem w człowieka, z 20 metrów, z holografem na dodatek, są realistyczne...
A no, taka moja wizja. Nie tłoczno jak w centrum handlowym, jednak też nie pustki. w CoP za długo trwają okresy bezczynności, łażenia bez celu.

Możesz podać informację z jakiej to broni strzelałeś?

Z AK dobry strzelec trafi w taką kartkę z 200 m ale... Ogniem pojedynczym, serią z kałacha już nie jest tak różowo :P Nawet krótkie serie "wyrywają" broń.

Problem trafienia w człowieka jest zawsze i nie zależy tylko od celności broni. Dodaj sobie kilka rodzajów stresu w takim momencie, pośpiech, lęk, moralne dylematy itd. Wszystko dzieje się w ułamkach sekund pffff. Oddanie pewnego i celnego strzału w walce wymaga nieco więcej niż "luzackie celowanie do kartki". Skąd wiemy, że Gra nie dolicza więcej czynników niż nam się zdaje?

Pistolet zaś, do odległości 25-30 m jest bardzo celny, więc nie wiem w czym masz wątpliwości?

Nad gustami się nie dyskutuje, zatem każdy z Nas ma swoje racje :P Powtarzam Cień to uczucie i dobra fabuła główna, Zew to nowsza technologia i ciekawsze rozwiązania wątków pobocznych.
Tacitisque senescimus annis
Najmądrzejsza rzecz, to wiedzieć co jest nieosiągalne, a nie w głupocie swojej, dążyć ku temu za wszelką cenę
- Zero Tolerancji -
Awatar użytkownika
Srai
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 09 Wrz 2010, 09:53
Ostatnio był: 15 Lis 2010, 08:41
Miejscowość: krążek na bagnie...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez per-kac w 17 Wrz 2010, 15:35

Cień Czarnobyla - w Zewie jakoś nie czuje atmosfery... po prostu nie czuje. W Cieniu było jej baaardzo dużo, w Csie już tylko w Kordonie, Jantarze i Czerwonym Lesie. Poza tym Zew jest za krótki, misji ma dużo ale są one... no tak jakby płytkie. A w freeplayu nie ma co robić - masz już takie gnaty i kombinezon, że mutanty omijają cie na kilometr... I nie podoba mi się prosty początek. W Schocku był hardcore, w Zewie tym kałachem mogę zabić wszystko aż do trzeciej misji związanej z fabułą.
Oni wszyscy są śmieszni, to Grzech jest jedyną słuszną drogą którą będe podążać aż do śmierci...
Awatar użytkownika
per-kac
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 30 Lis 2009, 17:50
Ostatnio był: 27 Cze 2011, 15:06
Miejscowość: Gdzieś w Zonie...
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 56

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Kuballa44 w 17 Wrz 2010, 22:05

Sztucer myśliwski, kalibru 30.06, bez stopki gumowej. (Tak, bark trochę bolał) :) Bez lunety. Broń prawdopodobnie IŻewska, ale nie mam pewności, z zamkiem czterotaktowym.
Bez przesady... Gra to nie żywy żołnierz, nie myśli... Poza tym. Czy Ty miałbyś miejsce w swojej głowie na rozmyślenia na temat tego, czy kogoś zabić, czy nie, jeśli ktoś by do Ciebie strzelał chcąc Cie zabić, z niewielkiej odległości? bo ja raczej nie... Choć, pewnie bym go wolał zranić niż zabić.
No cóz, nie mam żadnych wątpliwości co do pizdoletów. :)
Hmm.. Wg mnie ta gra razem z CS ma za bardzo niecelne bronie by umożliwić dobrą zabawę z miejsca. A nie po upgradzie.
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 2 gości