Pobudka!

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Pobudka!

Postprzez Dymitr Izotop w 11 Wrz 2010, 02:10

Jak co roku o tej porze wypływa ponownie wątek strasznych talibańskich terrorystów, brodatych, dziwnie ubranych, z AK w ręku, za sterami Boeinga 757. Jak co roku wkłada nam się do głowy tą samą papkę, że i do nas przyjdą źli Arabowie i wysadzą cokolwiek tam jeszcze mamy do wysadzenia. Jak co roku dobry amerykański naród pomoże nam walczyć ze złem tego świata jak dorzucimy im parę groszy do czołgu czy podeślemy trochę mięsa armatniego.
Nie chcę rozpętać religijnej wojny, nie mam zamiaru dyskutować czyj bóg jest fajniejszy ani udowadniać, że moja racja jest "mojsza", chcę pokazać inny punkt widzenia, suche fakty, zmusić/zachęcić do myślenia i szukania prawdy.
Pora zobaczyć kto jest prawdziwym terrorystą.
Loose Change
trochę faktów o WTC
Irak

W następnym odcinku dowiemy się kto zabił JFK.
"mod się robi, oj jak ciężko się robi, o Jezu, Bożesztymój - ale raczej nie powstanie nigdy"
P77
Awatar użytkownika
Dymitr Izotop
Modder

Posty: 105
Dołączenie: 09 Wrz 2008, 21:16
Ostatnio był: 24 Gru 2021, 20:37
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 52

Reklamy Google

Re: Pobudka!

Postprzez GunneR w 11 Wrz 2010, 03:46

Jakiś miesiąc temu na programie Planete oglądałem jak to jest z amerykańską demokracją i ich wybrykami. Irak najbardziej zapadł mi w pamięć. Dla niewiedzących. Chodziło o to, że Saddam nie chciał sprzedawać amerykanom ropy w dolarach tylko dinarach irackich, co oczywiście wyszłoby amerykańcom zdecydowanie drożej. Po odmowie w roku 1991 rozpoczęła się operacja Pustynna Burza. Jak mówił redaktor był to pokaz siły wojsk USA i NATO, zrobili to tylko po to by Saddam ugiął się pod presją i zgodził się na warunki amerykanów. Niestety dla amerykanów nie zgodził się.
Dlatego w latach 1994-1996 wysyłano specjalnie wyszkolonych zabójców by w wiadomym celu załatwić sprawę, jednak biorąc pod uwagę sobowtórów Saddama i jego ochronę, zadanie było niewykonalne. Dlatego też amerykanie poczekali kilka lat na "wpadkę" Saddama z (prawdopodobnie ponownym) mordowaniem Kurdów. Amerykanie użyli tego jako broni przeciwko Irakowi. Od razu uznano to za zbrodnie przeciwko ludzkości i podjęto (przy lekkiej pomocy rządu USA) zdecydowane działania. Dlatego w roku 2004 doszło do ponownego starcia wojsk USA i NATO przeciw armii Iraku. Zmusiło to Saddama do ukrywania się. Reszta to historia...

EDIT:

Jeszcze jedna ciekawostka dotycząca mojego postu.
Jak mówił redaktor, gdyby Saddam zgodził się na warunki amerykanów prawdopodobnie dostawałby od nich broń, czołgi, samoloty, helikoptery i do dziś dzień rządziłby Irakiem. Jednak S.H odmówił i zawisł..
Always ready...

Za ten post GunneR otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dorian.
Awatar użytkownika
GunneR
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 25 Sie 2010, 23:19
Ostatnio był: 08 Paź 2011, 15:52
Miejscowość: Warszawa/Józefosław
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 2

Re: Pobudka!

Postprzez impulse_101 w 11 Wrz 2010, 12:41

Zakładalem podobny wątek w tej tematyce -> viewtopic.php?f=9&t=9992 jest tam film dokumentalny w czesciach oraz wywiad z pewna "szycha", mysle ze warto sie zapoznac jako uzupelnienie do tego tematu :wink:
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Pobudka!

Postprzez dorian w 11 Wrz 2010, 13:44

Jeśli ktoś nie chce czytać napisów, to tutaj link do tego samego filmu, ale z lektorem:

Loose Change Lektor PL

Wygodniej się ogląda.
Poza tym widziałem ten film dużo wcześniej i już wtedy jak zwykle zdania były podzielone, że jakie tam ładunki wybuchowe, że amerykanie nic wcześniej nie wiedzieli. Doskonale wiedzieli. Bodajże rok wcześniej w mediach sami podali, że wykryli akcje z próbą podłożenia materiałów wybuchowych pod wieże. Poza tym, budynki te i ich konstrukcja były zrobione z materiałów i zaprojektowane tak, żeby wytrzymać np. skrajne temperatury od pożarów, również uderzenia samolotów. Ale też i tak, żeby na wypadek chęci ich rozebrania, po podłożeniu w odpowiednich i kluczowych miejscach ładunków wybuchowych złożyły się pod siebie robiąc jak najmniej szkód okolicznym zabudowaniom. I się złożyły. Osobiście od samego początku nie wierzyłem, że się zawaliły, bo samolot w jeden i drugi uderzył.. :facepalm:

GunneR, co do Iraku imo oddałeś samą esencję. :wink:
Awatar użytkownika
dorian
Legenda

Posty: 1409
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 23 Sie 2024, 17:38
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 246

Re: Pobudka!

Postprzez utak3r w 11 Wrz 2010, 14:46

dorian napisał(a):Doskonale wiedzieli. Bodajże rok wcześniej w mediach sami podali, że wykryli akcje z próbą podłożenia materiałów wybuchowych pod wieże.


Toć jest nawet film sensacyjny, oparty na faktach, o nieudanej próbie zamachu na WTC (ładunki w garażach). Nie wiedzieli... zaiste.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Pobudka!

Postprzez StalkerCiastek w 11 Wrz 2010, 14:58

To ja się wypowiem na temat filmu podanego przez dymitra. Widziałem go tuż po ukazaniu się go na Wikieleks.
Krótko: film jest szokujący. Piloci śmigłowca powinni zostać ukarani. Pomylili aparat fotograficzny z RPG i strzelili w grupę cywilów. Jeden z cywilów przeżył i czołgał się wzdłuż ulicy. Piloci rozmawiając między sobą wspominali, że jest nieuzbrojony. Chwilę potem podjechał samochód, żeby zabrać rannego. Zapewne do szpitala. Co zrobili piloci? Ostrzelali samochód! A potem NIEUZBROJONYCH kierowców którzy z niego uciekali!
Niestety mit bohaterskiego, nieustraszonego amerykańskiego żołnierzy jest ciągle żywy. Pchają się w każdą dziurę na świecie prowokując walki partyzanckie i zamachy. Główna przyczyna niepokojów na świecie to USA. Weźmy Afganistan? Po cholerę się tam pchać i ciągnąć za sobą NATO w tym polaków? Co im da zniszczenie paru mniejszych obozów Al-Kaidy czy zabicie górali i rolników broniących swoich wiosek? Kiedyś dostaną nauczkę. Nic nie trwa wiecznie. I tak płacą za to ogromną cenę (zamachy itp).

Wracając do filmu: żołnierze znaleźli w ostrzelanym samochodzie (który chciał zabrać rannego) ciała 4 dzieci.
Ostatnio edytowany przez StalkerCiastek, 11 Wrz 2010, 14:59, edytowano w sumie 1 raz
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: Pobudka!

Postprzez Bambosz107 w 11 Wrz 2010, 14:58

Dopiero teraz, po oglądnięciu tego filmu, uświadomiłem sobie kilka rzeczy. Nigdy tak naprawdę nie zastanawiałem się nad genezą ataków 11 września. Jestem skłonny uwierzyć w informacje tam podane w 100%. I niech Polacy nakręcą taki film z tragedii w Smoleńsku, może naród by w końcu przejrzał na oczy.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Pobudka!

Postprzez dorian w 11 Wrz 2010, 16:39

Co do WTC, to tutaj jest ciekawy wywiad z B. Wołoszańskim:

WTC 11 Września 911 Wołoszański

A jeden z komentarzy pod filmem:
szkoda tylko ze rok pozniej pojawil sie z powrotem DDTVN i odwolal wszystko to co tutaj powiedzial i w dodatku wysmial "spiskowcow".. czyzby ktos go ladnie poprosil?

No właśnie..
:-/
Awatar użytkownika
dorian
Legenda

Posty: 1409
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 23 Sie 2024, 17:38
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 246

Re: Pobudka!

Postprzez apg2312 w 11 Wrz 2010, 17:35

A tu druga część wywiadu z Wołoszańskim (rok później) :
http://www.dailymotion.pl/video/xah2s1
I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?
Awatar użytkownika
apg2312
Tropiciel

Posty: 322
Dołączenie: 28 Wrz 2009, 21:41
Ostatnio był: 18 Wrz 2019, 08:49
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Pobudka!

Postprzez Tajemniczy w 11 Wrz 2010, 19:17

Co do Afganistanu to ja widze ponurą aluzje z filmu 9 Kompania.Tam także ''zatroskane siły zsrr'' próbowały ich pokonać.I co???Stracili w niepotrzebnej wojnie setki ludzi ,dalsze setki stało sie kalekami.Amerykanie dostaną to samo co kacapy w afganistanie.Ludzie giną tam nie wiedząc z kim i o co walczą :facepalm: .Pozatym odwet,zemsta jest naturalna u afganów.Zaprogramowali mienawiść do usa na pokolenia i to sie dla usa żle skończy.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Pobudka!

Postprzez djcycu w 11 Wrz 2010, 19:34

Jeśli to zamach to czemu? To czemu kur*a Afganistan nie uderzył na USA? No powiedzcie mi czemu? Bo to nie zamach. Kiedy w Pentagon uderzył domniemany samolot to nikt nie zginął... Czemu? A bo jakimś cudem wszyscy byli w innym skrzydle. Tak samo z resztą dziura w ścianie... Czy nie wydaje się za mała? Tak naprawdę terroryści to USA. To oni napadli na Irak tylko po to aby zabrać w cholerę złóż ropy. Bo po co płacić szejkowi jakiemuś? Skoro można mieć swoje? Całość została sfingowana tylko dla ropki i pieniędzy z niej... Parszywa ameryka... Jeśli talibom brakuje ludzi do walki to niech po mnie przyjadą... Ja chętnie powalczę z tym obłudnym krajem...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Maku.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Pobudka!

Postprzez Maku w 12 Wrz 2010, 00:33

Brawo dla Ciebie djcycu! Jakby Cię talibowie zabierali to możesz z nimi podjechać po mnie :).
Chciałem coś na temat WTC napisać, ale wszystko jest zawarte w Twoim poście :P.
A co do Arabów - nie wierzcie w te brednie które wciskają wam media, oni nie są bandą dzikusów, w swoim życiu gadałem z wieloma Arabami(egipt, tunezja) i ci ludzie oprócz religii różnią się od europejczyków i amerykanów tym że potrafią się miedzy sobą dogadać, a nie od razu skakać do gardeł. I proszę mi nie wyjeżdżać z obcinaniem uszu i nosów muzłumańskim kobietom bo Europa/ameryka nie jest wolna od świrów, którzy gwałcą i mordują(nie raz w bardzo drastyczny i bolesny sposób) kobiety, z tym że na wymienionych kontynentach panuje znieczulica i te sprawy nie są tak często nagłaśniane(a w krajach arabskich takie sprawy są wyszukiwane przez USA i nagłaśniane by pokazać jacy to Muzłumanie są źli i niedobrzy i że trzeba ich sprowadzić na dobrą drogę - czyt. więcej ropy zabrać)
"Nie masz co robić, nudzi się Ci? Kup sobie kij i po jajach się bij" - 52
Awatar użytkownika
Maku
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 31 Paź 2009, 21:01
Ostatnio był: 15 Cze 2014, 20:15
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 16

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości