Biedronka dla rysowników - amatorów

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Biedronka dla rysowników - amatorów

Postprzez Terminus w 07 Wrz 2010, 19:19

Ja tutaj z taką małą reklamą Biedronki [mam nadzieję, że Kowek mnie nie zabije].
Otóż zupełnym przypadkiem będąc w Biedronce kupiłem zestaw rysunkowy "Spektrum - 33 elementy zestaw do rysowania z drewnianym modelem"
Jakby ktoś chciał trochę poćwiczyć rysowanie to zestaw jak znalazł. Zawiera 8 ołówków o 2H-8B, 3 węgle w oprawie ołówkowej i 2 w "batonie" [kostka] oraz dodatkowo sztyft ołówkowy 6B i 2 patyczki z celulozy do cieniowania. Ponadto 2 gumki: zwykłą i chlebową i 2 strugaczki.
Ale hitem zestawu jest mały drewniany manekin na stojaku do rysowania proporcji ciała człowieka - rzecz bardzo naprawdę przydatna.
W gazetce zestaw kosztuje 24,99 zł, ale mi go sprzedali za 14,99 - może przecena? Nie wiem. W każdym razie za te rzeczy to niezła cena. Sam ludzik w takiej Ikea, tyle że większy kosztuje 30zł.

Aha. W skład zestawu wchodzą jeszcze kredki woskowe, ale to można oddać spokojnie młodszemu rodzeństwu bo są marne.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Biedronka dla rysowników - amatorów

Postprzez dorian w 07 Wrz 2010, 19:59

Zestaw ołówków, węgle, w tym w "batonie", jakieś sztyfty cuda ni widy. A zwykłym ołówkiem średnio twardym, albo miękkim rysować nie można? Ja swoje rysunki jednym ołówkiem rysowałem, cienie i proporcje też można nim zrobić. Zapodałem na forum (trochę słaba fota) i może arcydzieła to nie są, ale można.
Do tego kredki i drewniany pajacyk.. :facepalm:
Chyba, że to ma być zestaw dla rysunkowych betonów, to może by się i nawet sprawdził, chociaż osobiście z doświadczenia wiem, że jak ktoś talentu w tą stronę nie ma, to mu ten zestaw chyba jednak raczej nie pomoże.
A znam takich, co to kreski nawet zbytnio prosto narysować nie umieją.
:-/
Ostatnio edytowany przez dorian, 07 Wrz 2010, 20:29, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
dorian
Legenda

Posty: 1409
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 23 Sie 2024, 17:38
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 246

Re: Biedronka dla rysowników - amatorów

Postprzez Znajomy w 07 Wrz 2010, 20:11

Widzę zestawik nie miękki, może kupię bo mam zamiar uczyć się porządnie rysować.
Zna ktoś jakieś książki, stronki itp. gdzie znajdę coś co pomoże początkującemu? :D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Znajomy
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 01 Lip 2010, 11:14
Ostatnio był: 07 Gru 2013, 15:04
Miejscowość: Magazyny Wojskowe
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 7

Re: Biedronka dla rysowników - amatorów

Postprzez utak3r w 07 Wrz 2010, 20:31

dorian napisał(a):Chyba, że to ma być zestaw dla rysunkowych betonów, to może by się i nawet sprawdził


rotfl, dorian, pozostawię to bez komentarza.... widać, że z rysowaniem niewiele masz wspólnego, tyle za komentarz :facepalm:



Znajomy napisał(a):Zna ktoś jakieś książki, stronki itp. gdzie znajdę coś co pomoże początkującemu? :D


Przejdź się do empiku czy gdzieś, pełno tego typu książeczek, które uczą stawiania pierwszych kroków. Niektóre sa w sumie nawet całkiem całkiem dla całkiem początkujących. Wyjaśniają, co to perspektywa, jak posługiwać się ołówkami czy węglem, kredą i sepią itp.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Biedronka dla rysowników - amatorów

Postprzez Terminus w 07 Wrz 2010, 20:37

dorian: :facepalm:
A konkretniej:
1. Owszem można rysować tylko ołówkiem HB ale jak chcesz uzyskać delikatny światłocień to lepiej użyć F a jak chcesz mieć mocny kontrastowy cień to 8B jak znalazł. Dlatego uważam ten zestaw ołówków za wystarczający.
2."Pajacyk" - taaaa... nie wiesz ile mnie kosztuje powstrzymanie się od komentarza cisnącego mi się na usta ;-) Oczywiście jak ktoś ma cały czas dostępnego młodszego brata, który będzie stał w tej samej pozie 2godziny to rzeczywiście tego nie potrzebuje. Lub jak ma Posera 8 czy inny komercyjny program. Dla pozostałych mających naszkicować jakąś postać poza staniem na baczność en face taki "pajacyk" to bardzo przydatna pomoc. Powiem, że właśnie siedzę i szkicuję postać do delirki patrząc na tego "pajacyka".

Dałem cynk o tym zestawie, bo uważam, że za te pieniądze to ciekawy wybór. I to głównie ze względu na "pajacyka" ja go kupiłem, bo mam kilka kompletów ołówków i węgli :P .
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Darth ReX, Papa Mobile.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Biedronka dla rysowników - amatorów

Postprzez dorian w 07 Wrz 2010, 20:42

utak3r:
rotfl, dorian, pozostawię to bez komentarza.... widać, że z rysowaniem niewiele masz wspólnego, tyle za komentarz :facepalm:


Tak? A Ty się tak na rysunkach znasz? Jakoś nie widziałem Twoich prac za bardzo na forum, ale może źle szukałem. Poza tym nie odgryzaj mi się na każdym kroku za temat, w którym Ci wykazałem, że bzdury pleciesz.
Sam wiesz jaki i tak już niestety zostanie..

P.S. Poza tym, specjalistyczne rzeczy do rysunku, może w zestawie do rysowania schematów iprojektów by się nadały, ale żeby coś ot narysować, to mnie osobiście kawałek czegoś co rysuje potrzeba. Nie wszyscy to potrafią, nic w tym złego, nie muszą i o tym wspomniałem, a tu zaraz plucie się zaczęło..
:facepalm:
Awatar użytkownika
dorian
Legenda

Posty: 1409
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 23 Sie 2024, 17:38
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 246

Re: Biedronka dla rysowników - amatorów

Postprzez von Carstein w 07 Wrz 2010, 21:03

Ja tam lubię rysować palcami... a jak chcę narysować zwierzątko... choćby takiego kotka... to biorę kotka, maczam w farbie i przyciskam. I fajnie jest... piesek, świnka, klufka...

Farbę kupuję w takich wieeelkich puchach co je czasami na składzie budowlanym dopadnę...
A jak chce ludzika...

Za ten post von Carstein otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive bpSpb, Cysiu.
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości