Mafia

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Mafia II

Postprzez Argemen w 18 Sie 2010, 11:00

Niestety, chyba tez zrezygnuję z zakupu tej gry. Gry, które są robione pod single player głównie, i główny wątek da się ukończyć w mniej niż 10 h sobie odpuszczam. I gówno mnie obchodzi czy to klasyk czy nie, gra ma być dobra, a jeśli gra trwa 5 h to nie jest dobra.
I had wan teh interwebs!
Awatar użytkownika
Argemen
Stalker

Posty: 160
Dołączenie: 01 Sty 2010, 16:40
Ostatnio był: 02 Gru 2018, 13:05
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 4

Reklamy Google

Re: Mafia II

Postprzez pzengota w 26 Sie 2010, 19:28

Dziś kupiłem Mafie II w Empiku, ale niestety muszę czekać do pół-nocy żeby w nią zagrać :| . A do pudełka dołączona jest instrukcja z kodem Steam i bardzo fajna mapa. No nic, poczekamy :D
:

Jeżeli w moim poście nie ma słowa "Pozdrawiam" znaczy że jest coś ze mną nie tak :D
Awatar użytkownika
pzengota
Stalker

Posty: 198
Dołączenie: 09 Lut 2008, 10:08
Ostatnio był: 08 Sie 2021, 14:59
Miejscowość: Gdynia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 10

Re: Mafia II

Postprzez Alvarin w 26 Sie 2010, 21:23

Recenzje gra ma powalające, ale za te kilkanaście godzin gry w singlu... ech... panowie, kto kupi proszę o opinię czy warto, i czy gra ma w sobie to coś co sprawia, że po ukończeniu gry chce sie ją odpalać jeszcze raz. Umowa stoi?;]

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: Mafia II

Postprzez Kontroler w 27 Sie 2010, 16:25

W końcu mam mafię 2 i muszę powiedzieć, że gra jest naprawdę dobra. Pierwsza misja totalnie mnie zaskoczyła, a później te misje w zimowej porze roku mmm... gra naprawdę godna polecenia. Dopracowana jest pod każdym szczegółem i miód malina. GTA IV się chowa pod każdym względem. Klimacik jest nie do podrobienia, a wprowadzenie i pierwsze misje, to mógł bym przechodzić ze 100 razy. Co tu dużo mówić w to po prostu trzeba zagrać : D
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Mafia II

Postprzez pzengota w 28 Sie 2010, 00:01

Właśnie przeszedłem Mafie II i muszę zdać wam relację :D Bardzo ciekawe misję, dosyć fajna fabuła i graficznie to cudo. Ale nie ma róży bez kolców- LINIOWOŚĆ, tak liniowej gry to jeszcze nie widziałem (nawet Mario było chyba mniej liniowe :D ), zakończenie zostawiło mi nie dosyt i chętnie chciałbym się dowiedzieć co dalej (ale ma wyjść dodatek). I po zakończeniu nie ma trybu "swobodna jazda" czy coś w tym stylu co było w 1.
Moja ocena 9/10- to jedna z tych gier, w które należy zagrać.
Pozdrawiam

PS.Nigdy nie kradnij samochodu który jest zaparkowany i do niego wsiada kierowca :E Po po tym możesz wyglądać trochę, eee..... niewyraźnie :D
:

Jeżeli w moim poście nie ma słowa "Pozdrawiam" znaczy że jest coś ze mną nie tak :D
Awatar użytkownika
pzengota
Stalker

Posty: 198
Dołączenie: 09 Lut 2008, 10:08
Ostatnio był: 08 Sie 2021, 14:59
Miejscowość: Gdynia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 10

Re: Mafia II

Postprzez adin w 28 Sie 2010, 21:59

Grałem ostatnio w demko na PS3 i jestem pozytywnie zaskoczony. Myślę że Mafii II jest naprawdę blisko klimatem do poprzedniczki. Niestety jestem podobnego zdania do xionc, tym bardziej że w tak nowe produkty mogę grać jedynie na PS3... Naprawdę szkoda jest pieniędzy na kilka godzin grania, nawet na wysokim poziomie.
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Mafia II

Postprzez Bambosz107 w 29 Sie 2010, 06:59

Liniowość? Właśnie tym Mafia 2 różni się od GTA 4. Liniowa była 1 część, jest i druga. I to właśnie dodaje tej grze klimatu. A może nie? Może są gry, które pomimo swej liniowości są epickie? Jak Mafia, czy np. CoD?
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Mafia II

Postprzez caleb59 w 29 Sie 2010, 09:42

Również ukończyłem Mafię 2 na swoim PC (niespodzianka :E ) bez problemów z 20-25fps a nawet i wyżej ale do rzeczy...
Mnie gra się podobała jak najbardziej, nie to co IMO nudna pierwsza część tej gry. Zadania są ciekawe i zróżnicowane, nie są nudne ani na siłę upchane w fabułę, miasto jest duże i kręci się po nim masa ludzi oraz jeździ masa samochodów. Wkurza głupota policji, która najzwyczajniej nie potrafi nas złapać - strasznie łatwo uciec z pościgu a grałem na Medium. Wybór broni jest bardzo duży - głupota, że Vito może nosić ją sobie chyba w gaciach po kilkanaście sztuk i wygląda to dość nierealistycznie. Wybór samochodów jest duży, garaż niestety ma swój limit pojemności, są sklepy gdzie można kupić żarcie czy ciuchy (patent z GTA 4) oraz zakłady mechaników, którzy w razie problemu naprawią autko szybko i sprawnie, zmienią blachy czy też wprowadzą lekki tuning bryki o ile auto na to pozwala. Dodatkowo spodobał mi się patent z otwieraniem zamków w samochodach za pomocą wytrychów, choć gdy goni policja i podstawowe autko się rozbije można co prawda na szybkiego naprawić w nim silnik ręcznie i prowizorycznie ale nie ma co też myśleć o zabawie wytrychami przy innym samochodzie - lepiej jest trzepnąć z łokcia w szybę i ukraść auto na chama. Postacie w grze są naprawdę barwne i klimatyczne jak na tamte czasy, każda wprowadza swój własny charakter i na swój własny sposób ubarwia grę. Spodobały mi się jeszcze dźwięki opon samochodu na drodze z tych jakby cegiełek równo ułożonych (nie wiem jak się prawidłowo taka droga nazywa - wywiało mi akurat z głowy). Gra zdecydowanie wciąga - jest nieco krótka ale nie tak jak można przeczytać w komentarzach userów na różnych stronach www, że niby gra starcza na 5 godzin rozgrywki - okazało się to bredniami. Najbardziej doskwiera brak zadań pobocznych jeśli chodzi o mnie - leci się z główną fabułą i to tyle. Być może 2KGames Czech wyda jeszcze jakiś DLC z rozszerzeniem fabuły (ostatnio moda na te DLC) więc przekonamy się może jak potoczyły się losy głównych bohaterów. Dobra nie ma się co rozpisywać - grę warto kupić - jest dobra ale nie doskonała jak co poniektórzy tu twierdzą. Polecam!
                        Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 4070 SUPER 12GB GDDR6X RAM | Windows 11 Pro x64 |

Za ten post caleb59 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Papa Mobile.
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2694
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 23:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 672

Re: Mafia II

Postprzez atikabubu w 29 Sie 2010, 17:41

Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane

Za ten post atikabubu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kontroler.
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: Mafia II

Postprzez Kingpinwolf w 29 Sie 2010, 19:25

caleb59 napisał(a):Spodobały mi się jeszcze dźwięki opon samochodu na drodze z tych jakby cegiełek równo ułożonych (nie wiem jak się prawidłowo taka droga nazywa - wywiało mi akurat z głowy).


Kocie łby... mieszkam przy takiej drodze i też zwróciłem na to uwagę- przez chwile myślałem, że to z za okna :E .

Uwagi moderatora:

Czy ja wiem - prędzej tzw. "brukówka" a nie kocie łby - kocie łby to z kamieni zwykłych... - caleb59
white trash hardcore r`n`r fuck u
"mógłbym zamieszkać z nią w przyczepie nosząc przepocony podkoszulek sięgający do pępka."

Kingpinwolf
Wygnany z Zony

Posty: 71
Dołączenie: 24 Gru 2009, 17:08
Ostatnio był: 06 Paź 2010, 21:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -5

Re: Mafia II

Postprzez dorian w 29 Sie 2010, 19:53

Nie lubię gier akcji z widokiem z 3-ciej osoby, nie lubię oglądać swoich pleców, nie lubię jak mi ten koleś przed nosem lata.. , ale po obejrzeniu:

TEGO

Chyba to polubię..
Jako zagorzały fan FPS-ów, do tej pory z takich gier 3-person tylko Manhunt'a uznawałem.
Klimat i power spluw w Mafia 2 miażdżą.
Pewno bedzie następna, do sklepu trza iść..
:E
Awatar użytkownika
dorian
Legenda

Posty: 1409
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 23 Sie 2024, 17:38
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 246

Re: Mafia II

Postprzez Alvarin w 31 Sie 2010, 11:21

kupiłem, zainstalowałem, działa. tyle, że o full detalach mogę zapomnieć. Ale jest dziwny problem. Obraz w trakcie gry jest strasznie jaskrawy, aż oczy bolą. W trakcie przerywników kolory są normalne, ale kiedy mam kontrolę nad bohaterem, to obraz jest... dziwny... i po prostu nie da się grać dłużej niż 10-15 minut :(

Win 7 64 bit
AMD Athlon 64 x2 Dual Core 4400+ 2.30 ghz
2 giga ramu
geForce 9600 GT

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości