Dead Space

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Dead Space

Postprzez fosio w 27 Gru 2008, 16:39

Hmmm ja mogę powiedzieć o tej grze iż jest to mieszanka: Doom'a 3, The Thing'a i BioShock'a. Kojarzycie? Wyobraźcie sobie, gra toczy się na statku kosmicznym (klimat ala Doom 3 chodź toczyła się na Marsie), przeciwnicy to pokraczne stwory z przemielonego ludzkiego mięsa (The Thing się odzywa), natomiast rozgrywka jest prawie taka sama jak w BioShock'u... te magazyny z amunicją, nowymi broniami, przedmiotami etc. jedyna nowość to ustawienie kamery (dla mnie genialne po prostu) i ZERO Hud-a. Ci co grali wiedzą o co chodzi :)

Mieszanka wyszła przednia pochwalić tylko twórców gry.
JESTEM DEBILEM, PRZEPRASZAM.

fosio
Wygnany z Zony

Posty: 146
Dołączenie: 05 Paź 2008, 01:36
Ostatnio był: 26 Cze 2019, 18:48
Miejscowość: Duże zadupie polski...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 9

Reklamy Google

Re: Dead Space

Postprzez KoweK w 27 Gru 2008, 16:54

A half life 2?! Przecież mamy 'gravity gun'a' w dłoniach :D I zagadki z fizyka i telekinezą ;) No i bohater tak samo milczy jak Gordonek :>
Ale nawet to, że nawet gra przypomina inne, i tak jest świetna. :)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Dead Space

Postprzez hunter w 27 Gru 2008, 20:27

Gra wygląda ciekawie i mam pytanie. Czy w grze można zmienic widok postaci na "z 1 osoby" widziany oczami?
"Jednym z najmilszych doświadczeń w życiu jest być celem, nie będąc trafionym. "
Awatar użytkownika
hunter
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 04 Paź 2008, 23:00
Ostatnio był: 19 Mar 2009, 21:23
Miejscowość: Al.WalecznychRosjan 12/98 Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Dead Space

Postprzez KoweK w 27 Gru 2008, 20:43

hunter napisał(a):Gra wygląda ciekawie i mam pytanie. Czy w grze można zmienic widok postaci na "z 1 osoby" widziany oczami?

Nie, nie można. Co to za horror by był? Gra do tego nie ma interfejsu, nie wyobrażam sobie gry na widoku FPP bo to chyba byłoby kompletnie niegrywalne i trudne.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Dead Space

Postprzez dorian w 28 Gru 2008, 12:18

Co to za horror by był? Gra do tego nie ma interfejsu, nie wyobrażam sobie gry na widoku FPP bo to chyba byłoby kompletnie niegrywalne i trudne.


Co prawda nie grałem i znam tą grę tylko z trailerów, np :

LINK
http://www.youtube.com/watch?v=N7qoA57EBwo

i kupiłbym ją od razu gdyby nie to, że nie ma widoku FPP. Nie lubię w TPP jak mi ten ludzik (czyli ja :P ) lata przed nosem i widzę swoje plecy.
A co to by była za gra z widokiem z pierwszej osoby?
A co powiesz o Doom 3, albo Condemned Criminal Origins? Też są z pierwszej osoby i jak graliśmy w to pierwszy raz jeszcze wcale nie aż tak dawno, to nie raz nie jeden z nas podskoczył na krześle, co? :wink: (a dopiero potem zaczęły się ewentualne wybrzydzania...). Myślę, że wtedy dopiero pojęcie strachu nabiera większego wymiaru, bo w takim widoku patrzysz na statek, potwory i całą resztę atakującego cie tałatajstwa swoimi oczami, więc wrażenie wtedy jest takie, jak byś naprawdę tam był.
I ja np. tak to właśnie odbieram i dlatego osobiście jestem fanem FPP, zwłaszcza w horrorach i żałuję, że w Dead Space nie ma chociaż możliwości przejścia między trybami :(
Poza tym "drobiazgiem", gra na pewno jest czad :D
Awatar użytkownika
dorian
Legenda

Posty: 1409
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 23 Sie 2024, 17:38
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 246

Re: Dead Space

Postprzez KoweK w 28 Gru 2008, 13:11

dorian napisał(a):i kupiłbym ją od razu gdyby nie to, że nie ma widoku FPP. Nie lubię w TPP jak mi ten ludzik (czyli ja :P ) lata przed nosem i widzę swoje plecy.
A co to by była za gra z widokiem z pierwszej osoby?
A co powiesz o Doom 3, albo Condemned Criminal Origins? Też są z pierwszej osoby i jak graliśmy w to pierwszy raz jeszcze wcale nie aż tak dawno, to nie raz nie jeden z nas podskoczył na krześle, co? :wink: Myślę, że wtedy dopiero pojęcie strachu nabiera większego wymiaru, bo w takim widoku patrzysz na statek, potwory i całą resztę atakującego cie tałatajstwa swoimi oczami, więc wrażenie wtedy jest takie, jak byś naprawdę tam był.
I ja np. tak to właśnie odbieram i dlatego osobiście jestem fanem FPP, zwłaszcza w horrorach i żałuję, że w Dead Space nie ma chociaż możliwości przejścia między trybami :(
Poza tym "drobiazgiem", gra na pewno jest czad :D


Ale doom 3 nie miał takich fajnych zastosowań z hologramami :D No i przyznam, że gram teraz w niego trochę, klimatu trochę ma, ale nie za bardzo. W dobrego horrora FPP jeszcze nie grałem (W Blair Withcu można grać fpp jak ma sie noktowizje ale to nie to samo! :/). Może FEAR... ale to taka bardziej "psychiczna" strzelanka ;)

A poza tym przy TPP można podziwiać animacje bohatera jak się otrzepuje z robaków! :F
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Dead Space

Postprzez Fenishi w 20 Sie 2010, 10:40

Grę przeszedłem raz. I nie mam zamiaru drugi, pomimo odblokowania wojskowego kombinezonu i trybu "niemożliwy" (czy coś w tym stylu :P ). Powód? Gra mnie nie urzekła. Nie jest wcale taka straszna, jak wszyscy wokół piszą (podskoczyłem na krześle może ze 2 razy?)... wszystkie te "straszne" rozwiązania są oklepane, występowały już wcześniej... i nie jest trudna. I... jest nudna :E Ale to tylko moja opinia - nie czuję, jakbym zmarnował przy niej czas, ale oczekiwałem czegoś więcej...
Ostatnio edytowany przez Fenishi, 23 Sie 2010, 18:54, edytowano w sumie 1 raz
"Tsurushita kuzuki koyoi de ikutsu...?"
Awatar użytkownika
Fenishi
Tropiciel

Posty: 305
Dołączenie: 28 Maj 2010, 18:49
Ostatnio był: 14 Cze 2016, 18:46
Miejscowość: Zabrze
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: Dead Space

Postprzez Vaderous w 23 Sie 2010, 01:13

Ukończyłem grę na "niemożliwym" na ps3 yhh ledwo :D polecam :P
Awatar użytkownika
Vaderous
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 13 Wrz 2009, 20:10
Ostatnio był: 08 Lut 2018, 19:15
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 0

Re: Dead Space

Postprzez Piterxd w 27 Wrz 2010, 17:07

W grę grałem jakiś rok temu. Przeszedłem ją na wszystkich poziomach. Zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, z początku trochę sceptycznie byłem nastawiony - horror od EA? - to nie może być dobra gra. A jednak. Gra od pierwszego momentu przykuła mnie swoim klimatem, brutalnością, super grafiką, fizyką (Zerowa Grawitacja i Próżnia) a przede wszystkim - oprawą audio. Dźwięki poprostu miodzio. Fabuła jest ciekawa. U mnie jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o horrory, razem z serią Silent Hill. Polecam każdemu i czekamy na drugą część :)
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: Dead Space

Postprzez Fenishi w 27 Wrz 2010, 17:13

Racja, oprawa audio-wizualna jest świetna - z naciskiem na audio :P Nie mniej jednak mnie nie przestraszyła... spróbuję Silent Hill - grałem kiedyś w jedynkę na PSX, i urzekła mnie od pierwszych minut... i przestraszyła też nieźle xD"
"Tsurushita kuzuki koyoi de ikutsu...?"
Awatar użytkownika
Fenishi
Tropiciel

Posty: 305
Dołączenie: 28 Maj 2010, 18:49
Ostatnio był: 14 Cze 2016, 18:46
Miejscowość: Zabrze
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: Dead Space

Postprzez Axideus w 27 Wrz 2010, 17:16

Jak dla mnie dead space wcale nie był taki cudowny. Dla mnie doom 3 był najlepszym horrorem. Co do silent hill też się zgadzam :) . Ja dead przeszedłem z 6 razy na wszystkich poziomach. Na ekspercie gra mi się [pod względem balansu poziomu] podobała. Klimat to sprawa zależna od gracza. Ja grałem kilka razy wcześniej w doom 3 i muszę przyznać że jak na razie nic mu nie dorównało. Co do 2 to czekam z dozą sceptycyzmu :E . Generalnie gra jest dobra. Na poziomie ekspert wreszcie można dać z siebie wszystko i być w pełni usatysfakcjonowanym :) . Podoba też mi się pomysł z kupnem/ sprzedażą przedmiotów i podrasowywanie sprzętu. Dodaje to smaczek który mocno przypadł mi do gustu. Jednym słowem gra dobra by przetestować swoje umiejętności również te taktyczne :) .
Image
Awatar użytkownika
Axideus
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 30 Lip 2010, 00:27
Ostatnio był: 21 Lis 2015, 17:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 46

Re: Dead Space

Postprzez El Diablo w 27 Wrz 2010, 18:55

Dla mnie DS jest zajedwabisty!! :D Pod względem przestrachu to Silent Hill'a mi nie przebije, ale to też nieco inna liga, mniej psychologiczna :wink: Faktem jest jednak że jest straszna na swój własny sposób i to momentami bardzo straszna!! Momentami nekromorfy potrafią solidnie włos na głowie postawić :o No i oprawa audio-wizualna, z naciskiem na audio, głownie w ustawieniach 5.1, robi MEGA WRAŻENIE!! :o
Image
Awatar użytkownika
El Diablo
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 09 Gru 2008, 22:17
Ostatnio był: 05 Paź 2021, 14:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 53

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości