Mafia

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Mafia II

Postprzez naznaczony1986 w 11 Sie 2010, 14:03

Mafia II będzie najlepszom grą gangsterskom 2010 roku na pewno :D

Za ten post naznaczony1986 otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Bambosz107.

naznaczony1986
Wygnany z Zony

Posty: 5
Dołączenie: 29 Lip 2010, 12:03
Ostatnio był: 26 Lut 2011, 16:37
Miejscowość: Bydgoszcz
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: -5

Reklamy Google

Re: Mafia II

Postprzez Bambosz107 w 11 Sie 2010, 14:19

No, najlepszom. Jesteśmy tego wszyscy pewni. Gra jeszcze nie wyszła, a już niektórzy się zachwycają, poczekajmy na recenzje.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Mafia II

Postprzez Michu w 11 Sie 2010, 14:40

Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: Mafia II

Postprzez Scurko w 11 Sie 2010, 14:47

Zapowiada się kolejny ciekawy tytuł. Czas pokaże, czy okaże się takim hitem, jakim była "jedynka". Będę czekał z niecierpliwością na dalszy rozwój sytuacji.

Pozdrawiam
Image

"TYLKO ŻYCIE POŚWIĘCONE INNYM WARTE JEST PRZEŻYCIA"

http://fairview.deadfrontier.com/refer. ... ontier.com
Awatar użytkownika
Scurko
Tropiciel

Posty: 292
Dołączenie: 03 Lip 2007, 20:16
Ostatnio był: 16 Kwi 2022, 18:56
Miejscowość: Dębowiec k.Cieszyna
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: Mafia II

Postprzez Kontroler w 11 Sie 2010, 16:30

Bambosz107 napisał(a):A tryb jazdy ustawiłeś na normalny czy realistyczny?


Normalny lepszy... realistyczny nie pasuje do tej gry, jakoś dziwnie się jeździ. Ale na filmiku mam ustawiony realistyczny.

P.S. Ale w tej grze i tak dziko się jeździ... mogli dać silnik euforia z gta 4...
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Mafia II

Postprzez Bambosz107 w 11 Sie 2010, 17:16

W GTA 4 wszystkie samochody, również te sportowe, mają zbyt miękkie zawieszenie. W Mafii 2 tryb realistyczny wcale taki nie jest. Czuję się wtedy, jak bym miał kilkaset koni pod maską, tak łatwo jest kręcić bączki. :)
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Mafia II

Postprzez impulse_101 w 14 Sie 2010, 22:54

Jestem świeżo po grze ....baaardzo mile zaskoczenie. Pierwsze wrażenie to szok! Wymagania mniejsze od GTA4, pomimo ciągłego straszenia zalecana konfiguracja :E Pomimo braku physxa nadal doświadczymy dużej reaktywności otoczenia, milo ze twórcy nie są "zielonymi egoistami".Jedynki nie potrafiłem przełknąć, natomiast nowa odsłona tytułu prezentuje się wyśmienicie. Samochody nareszcie jeżdżą a nie tylko przesuwają się po drodze. Tryb jazdy "realistyczny" zmniejsza przyczepność i sprawia ze auta są nadsterowne ale za to dostarczają więcej wrażeń z jazdy, wystarczy sportowe auto i robimy śliczne wślizgi na zakrętach. Modele są świetnie odwzorowane, brakuje trochę szczegółowych odkształceń z GTA4 ale za to jakość graficzna modeli jest na o wiele wyższym poziomie. Brudne szyby, odrapany lakier, nawet zwęglenia lakieru gdy nasz pojazd spłonie... poezja.
Możemy w warsztatach modyfikować wedle gustu nasze maszynki ...tuning silnika, nowy lakier, alufelgi, tablica z naszymi inicjałami, każdy znajdzie coś dla siebie.
Gdy już przemierzamy drogi odpicowanym pojazdem do naszych uszy dociera świetna muzyka z stacji radiowych pozwalająca wczuć się w klimat tamtych lat. Twórcy postarali żeby nie zabrakło takich gwiazd jak Louis Armstrong czy Frank Sinatra.
Oczywiście poza dobra fura ważne jest tez odpowiednie wdzianko. Demo nie oferuje zbyt dużego wyboru, miejmy nadzieje ze w pełnej wersji asortyment zostanie poszerzony. Niestety zabrakło mi jednak możliwości mieszania zestawów ubrań, musimy się zdać na gotowe już komplety. Pomimo ze nie ma to kolosalnego znaczenia to jednak indywidualny obiór byłby fajna opcja.
Narzędzia pracy. czyli bron palna naprawdę sprawia duża przyjemność podczas użytkowania. Shootgun posiada dożą moc obalającą i sporego kopa dzięki czemu czuje się "ten kaliber". Bron krotka została wbrew większości gier należycie doceniona i za jej pomocą możemy siać śmierć i przerażenie na iście gangsterskim poziomie.
Oferowana w demie misja potwierdza przechwałki twórców.. gra jest naprawdę zrobiona w kinowym stylu. Sterowanie postacie, dynamika ruchu, system chowania się za osłonami jest wręcz nie porównywalny z GTA4. Bohater wykonuje dokładnie to co mu nakażemy, nie ma mowy o jakiś post-konsolowych zgrzytach ..job well done!
Zawiodłem się trochę na NPC'sach. Jak dla mnie przechodni są za martwi, nie widać w ich zachowaniu indywidualizmu, nie reagują gdy ich potrącimy barkiem w wystarczający sposób. Gdy zarysujemy im samochód nie obrzucą nas wyzwiskami, nie wysiądą z auta zakasując rękawy. Tak samo ich mimika pozostawia wiele do życzenia, lalkowe gęby i tyle. (ze nie wspomnę o braku mrugania oczami).
Jest parę kwestii na których się zawiodłem np Picie alkoholu nie ma na nas zdanego wpływu poza blurem na ekranie, nie zarzuca postacią a auta jeżdżą zwyczajnie. Brak możliwości pływania (mam nadzieje ze to ograniczenie dema). Grafika na zewnątrz jest troszkę za plastikowa, brakuje efektów które by ja zmiękczyły, jednie budynek z misji "trzymał poziom". Brak możliwości wyskakiwania z pojazdów, zostawiania grającego radia po wyjściu z auta itp To są takie drobnostki ale fajnie gdyby je dopracowano.
Były tez chwile które milo mnie zaskoczyły. Policjant który gdy zaczepiałem przechodnia podszedł i zamiast wlepić mi mandat jedynie mnie pouczył. Ogólnie uważam ze policja jest tu ciekawie przedstawiona, zawracają uwagę na na nasze zachowanie na drodze. Koniec z jazda na złamanie karku, urywaniem lusterek przy wyprzedzaniu i kasowaniu przednim zderzakiem kubłów na śmieci. System walki na pieści jest idealny, został o wiele bardziej przemyślany niż ten z GTA4. Teraz walka sprawia naprawdę przyjemność.
Zdarzają się tez zabawne sytuacje np gdy będąc w sklepie odzieżowym przymierzając gangsterski prochowiec z kapeluszem wyciągnąłem colta by sprawdzić jak się z nim prezentuje :E W tym momencie jeden z klientów sklepu wpadł w panikę, wydobył swoja klamkę i zaczął walić do mnie na oślep ołowiem. Efektem końcowym tego zamieszania były liczne zwłoki leżące miedzy potoczonym szkłem oraz ryk wyjących policyjnych syren. Jednak najlepsze w tym zajściu było to gdy za jakiś czas gdy wszystko przycichło wracając ta ulica owy sklep był cały zabezpieczony taśmami z napisem "crime scene do not enter" :E Oczywiście drzwi się otwierały po potraktowaniu noga.. dla takich właśnie smaczkow warto grac
Reasumując, pomimo ze w Mafii 2 zabrakło dopieszczonych detali, większej ilości smaczków, "żyjących" NPCsow do jakich przyzwyczaiło mnie GTA to jednak tytuł ten przedstawia świeże spojrzenie na niektóre elementy gry pozostawiając konkurencje daleko za sobą. Dynamika akcji i przemyślane misje robią duże wrażenie .... szczerze?ma teraz dylemat, kupić Mafia2 czy GTA 4 Episodes :D

Dla osob ktore chcialby na spokojnie zwiedzić demo nie będąc pod presja timera link poniżej z modem usuwającym ta niewygodnosc:
http://filebeam.com/16c96e23916bdc64067360d199dcc3c5
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Mafia II

Postprzez xionc w 15 Sie 2010, 15:02

Zmieniłem zdanie i odwołałem preorder jak wyjawili ile zajmie ukończenie gry.
Image

Za ten post xionc otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59.
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Mafia II

Postprzez Bambosz107 w 15 Sie 2010, 15:08

Błąd, szanowny kolego! Mafia 2 jest warta tych pieniędzy, choćby zajęła tylko 5 godzin. To klasyk, kontynuacja jednej z najlepszych gier w historii. Dla mnie niemożliwością byłoby zrezygnować z zakupu.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Mafia II

Postprzez xionc w 15 Sie 2010, 15:33

Nie wydam swoich zarobionych dwóch stów żeby pograć 10h. Poczekam aż stanieje i wtedy kupie, analogiczne podejście mam do nowego splintera, pewnie dlatego że szanuje swoje pieniądze.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Mafia II

Postprzez Bambosz107 w 15 Sie 2010, 17:39

No cóż, na PC gra kosztuje 100 zł. 2 stówki za konsolową wersję to rzeczywiście dużo, ale nie ukrywam, że jestem fanem Mafii, więc i tak bym ją kupił, bez względu na cenę (nawet 150 zł).
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Mafia II

Postprzez yaccozi w 16 Sie 2010, 23:49

Ja również już się doczekać nie mogę premiery. Dzisiaj zagrałem w demo i jestem po prostu zachwycony. Gra, zresztą tak jak poprzednia część, ma niesamowity klimat. :)
I'll use my mistakes against my enemies!
Awatar użytkownika
yaccozi
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 22 Lip 2010, 15:34
Ostatnio był: 22 Gru 2010, 18:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości