S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez impulse_101 w 14 Sie 2010, 21:10

Szpagin napisał(a):Jakoś nie wydaje mi się, by Stalker 2 był tworzony na kolejną generację konsol. Obecne platformy (szczególnie PS3) mają olbrzymie, niewykorzystanie możliwości. O grafikę nie możemy się martwić, gorzej na pewno nie będzie. Co do samej rozgrywki: ekwipunek może pauzować grę (na konsolach idealne rozwiązanie, na PC - można wyłączyć), sterowanie zostanie przygotowane oddzielnie do pada i jakoś to będzie. Trzeba być dobrej myśli.


"niewykorzystanie możliwości"? Możliwości czego? :E Przecież to jest 5cio letni sprzęt..
Skoro uważasz ze konsole maja takie potencjał to czemu gry są na nie okrajane? Sami twórcy gier marudzą ze trzeba się niezłe nagimnastykować żeby osiągnąć zadowalający efekt. Premiery nowych konsol są prognozowane na 2012-2013 rok (wszystko zależy od tego jak przyjmie się kinect) tylko głośno się o tym nie mówi żeby nie psuć obecnej sprzedaży.

Centrino89 napisał(a):Panowie i Panie, czytając ten artykuł doszedłem do kilku wniosków :
1) Pewnym jest ze x ray odchodzi w zapomnienie (nowy, multiplatformowy silnik)

Ja bym pewny nie był bo stalkero-pochodnego silnika 4A dało się przerobić na konsole :P ale tez jestem skłonny przypuszczać ze raczej zakupią engine bo trochę im czasu nie wystarczy... chyba ze prace trwają od jakiegoś czasu a dopiero teraz dają oficjalne info.


W STALKERZE drzemie olbrzymi potencjał, pokazały to mody i sama gra. Uważam, ze tym razem się mocno przyłożą do swojej pracy a i na PC będzie wszystko jak było...Dlaczego tak sadze? Sami powiedzieli ze do robienia 2 zachęciło ich 4 miliony egzemplarzy, hmm czy czasem wszystkie one nie pochodziły z PC? Oni zdają sobie sprawę, ze ich silą napędową jesteśmy my, starzy gracze, wielbiciele serii właśnie na PC. Ryzykiem byłoby skupienie się na konsolach. Obym się nie mylił w tej kwestii ;p

Trafny argument. Osobiście stawiam na wspólną premierę dla wszystkich platform.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez M3Fis70 w 14 Sie 2010, 21:19

No dobra w tłumie ujdzie, ale czemu mamy czekać lub dlaczego nie dostaniemy czegoś podobnego http://www.ozon.ru/context/detail/id/4492913/ materiały i szkice i inne extra ja też chce :( .
By było chociaż coś do poczytania do tego 2012.
Dobry mutant, to martwy mutant.
Tajne zaszyfrowane inforamcje
:

Kovek to ciągle pauka
Awatar użytkownika
M3Fis70
Weteran

Posty: 652
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Lip 2019, 10:04
Miejscowość: Brzydgoszcz/Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 76

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Centrino89 w 14 Sie 2010, 22:05

Tez uwazam ze premiera odbedzie sie w ten sam dzien.
Ciekawe kto wygra przetarg na polska dystrybucje ;) Kocham M. Utte i rosyjski w tle ;p
Ale to dopiero zapowiedx wiec poki co nie omawiajmy takich szczegolow.

PS sory za brak polskich znakow - sytuacja ode mnie nie zalezna ;)
Centrino89
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 21 Lut 2010, 11:01
Ostatnio był: 15 Sie 2010, 20:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Znajomy w 14 Sie 2010, 22:09

Wolę czekać... trzymanie w niepewności jednak robi jakieś niespodzianki i inne nieprzewidziane dla gracza rzeczy. :+:
Choć mam trochę smaka na jakieś concept arty
I tak dobrze że czekamy do 2012r. a nie dłużej. Jak było miejsce z pierwszym Z.I.A.S.Z.O.R'em :E
BTW: mam nadzieje że świat się nie sypnie :E (m.in. z powodu Euro)
:D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Znajomy
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 01 Lip 2010, 11:14
Ostatnio był: 07 Gru 2013, 15:04
Miejscowość: Magazyny Wojskowe
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 7

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez El Diablo w 14 Sie 2010, 22:17

NO WRESZCIE COŚ PISNĘŁO!! :D Kurde trzeba będzie przełożyć koniec świata z 2012 bo STALKER'a 2 to za cholerę nie odpuszczę!! :E Chyba się zahibernuję to szybciej zleci :wink: A tak serio, to oby faktycznie nie uprościli za bardzo i co najważniejsze żeby faktycznie nie przenieśli miejsca akcji za daleko od Czarnobyla i nie skopali klimatu który w Stalkerze jest niepowtarzalny bo wtedy szlag trafi cały sens zabawy :|Ale, jestem dobrej myśli i będę trzymał kciuki do tego 2012 i czekał na kolejne niusy :)
Image
Awatar użytkownika
El Diablo
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 09 Gru 2008, 22:17
Ostatnio był: 05 Paź 2021, 14:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 53

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Wiewiórka69 w 14 Sie 2010, 22:36

To całe dwa lata..więc projekt musi być duży, według mnie grafika będzie powalająca..sam jestem dobrej też myśli co do tej gry, ale boję się że zboczą z drogi..i dodadzą coś.. co nie przejdzie. A co do konsoli mówię stanowczo nie. Zawsze byłem ca PC i tak zostanie. A.. tak czy inaczej, jak będzie wyglądał.. kupię zobaczę i sam sobie wydam ocenę co do gry. No jeżeli nie będą przekładali daty wydania ..

Wiewiórka69
Wygnany z Zony

Posty: 304
Dołączenie: 22 Sty 2010, 16:58
Ostatnio był: 19 Lip 2011, 21:39
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Znajomy w 14 Sie 2010, 22:40

Pierwszego STALKER'a robili łojojoj a może i jeszcze więcej. I co ?
Obcięto ogrom rzeczy.
Całe szczęście na ratunek przychodzi LostAlpha :E
A co do konsoli to racja. Ta gra do niej nie pasuje. Jednak... ona na konsole wyjdzie, tu chodzi o pieniążki. :wink:
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Znajomy
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 01 Lip 2010, 11:14
Ostatnio był: 07 Gru 2013, 15:04
Miejscowość: Magazyny Wojskowe
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 7

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Wiewiórka69 w 14 Sie 2010, 23:20

No wiadomo.. jeżeli będzie i też na konsolę to większy płynie dla nich zysk, zawsze chodzi o pieniądze. A dobrze że o tym wspomniałeś, bo to też mnie martwi.. jeżeli będzie tak jak z SHOC..czyli wytną połowę rzeczy które robili.. to będzie wtedy totalna porażka..gra będzie uboga. Ale chyba nauczyli się na błędach, a przynajmniej taką mam nadzieję. Nie mam zamiaru znów wgrywać tuzin modów by rozgrywka była taka jaką oczekiwałem..chciałbym teraz aby stalker był w pełni dopracowany, w pełni ze szczegółami..i mnóstwem elementów RPG. A co do fabuły to mi wszystko jedno.. aby było na terenach Czarnobyla.

Wiewiórka69
Wygnany z Zony

Posty: 304
Dołączenie: 22 Sty 2010, 16:58
Ostatnio był: 19 Lip 2011, 21:39
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Alvarin w 14 Sie 2010, 23:23

Ktoś tam wyżej rzucił tekstem który mnie pocieszył. Faktycznie podstawową platformą powinien i faktycznie pewnie będzie PC. KOmputery ludzie z GSC znają, ludzie grający na komputerach znają ich... Tutaj jest pewny zysk, tymczasem stalker 2 na konsolach będzie jednym wielkim eksperymentem, więc jeżeli do czegoś mieliby się specjalnie przyłożyć, to jednak do tego żeby nie stracić graczy PCtowych.

I dajcie spokój już z kupnem silnika, a już szczególnie z cryengine. Zobaczę jeszcze jeden taki tekst i osiwieje chyba:P Ludzie, wyraźnie pisze NOWY SILNIK. stary cry engine bosztowałby tyle, że byłaby to nieopłącalna inwestycja, a co dopiero gdyby próbowali zakupić silnik na którym ma jechać Crysis 2 (o ile w ogóle dałoby się go kupić)

I dajcie spokój, że w 2 lata nie wyrobią się z silnikiem zwłaszcza, że może on być tworzony od dobrych kilku lat (tutaj może przesadziłem z latami... chociaż znając GSC... cholera ich wie co mają w głowach ;] )

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Ky6a w 15 Sie 2010, 00:08

Wiecie chciałbym na 2011 ,ale jak mamy zobaczyć widok jak z alphy to Ja wolę poczekać te 1,5 roku na dobrą grę i tyle w temacie ;)
Sorka że piszę krótko , bo piszę z komórki, ahhh ta technologia :D
Awatar użytkownika
Ky6a
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 05 Lip 2010, 19:36
Ostatnio był: 13 Lip 2015, 20:47
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 3

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez jaras76 w 15 Sie 2010, 00:13

Nowy X-ray zapewni nowy wygląd i moźmliwości grze. Podstawową wersją twierdze będzie wersja pc. Drugi aspekt kto zostanie wydawcą i kto wyda stalkera 2 w Polsce. Osobiscie chce aby to był CD Projekt.
Image
jaras76
Tropiciel

Posty: 383
Dołączenie: 21 Lip 2007, 21:14
Ostatnio był: 25 Kwi 2012, 21:35
Miejscowość: warszawa
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Michu w 15 Sie 2010, 08:29

CD Project albo Cenega, obydwoje się wywiązali z klimatycznymi wersjami więc na nich liczę. Aczkolwiek CDP ma taki potencjał 'stalkerowski' ^^
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość