S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez LONG_MAN w 14 Sie 2010, 17:01

Ja wiem? Taki Mass Effekt 1 wyszedł najpierw na konsole a potem, znacznie poprawiony na PC. Tyle że GSC to nie BioWare.
STALKER 2 w 2012, i w co ja mam grać do tego czasu?

LONG_MAN
Wygnany z Zony

Posty: 7
Dołączenie: 14 Sie 2010, 09:22
Ostatnio był: 10 Gru 2010, 23:41
Miejscowość: Będzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez KoweK w 14 Sie 2010, 17:11

O tym samym pomyślałem, że właśnie Mass Effect to nie jest taka prosta gra... tylko, że ekipa ta ma bodajże kilkaset osób, a GSC...? Ledwie kilkadziesiąt... ale to Ukraińce! :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez LONG_MAN w 14 Sie 2010, 17:16

Ale co potrafiom pokazali. Całe dwa lata czasu przed nimi, pożyjom uwidjom :D
STALKER 2 w 2012, i w co ja mam grać do tego czasu?

LONG_MAN
Wygnany z Zony

Posty: 7
Dołączenie: 14 Sie 2010, 09:22
Ostatnio był: 10 Gru 2010, 23:41
Miejscowość: Będzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Wojxar w 14 Sie 2010, 17:17

... Niech se bedzie stary silniczek, niech se bedzie podobna grafika (choć troche lepsza by sie przydała)... ale ja prosze tylko o: Długą grę (CoP przeszedłem w dwa dni, Metro 2033 w 1), Fajną fabułę, DUŻO ZAJEBI..... NO, FAJNYCH MUTASÓW (przynajmniej 50 rodzajów :P). A najbardziej to o... normalne AI (nie ma to jak stać metr od wroga a ten napiździala w ptaki). Tyle potrzebuje do szczęścia :D
Awatar użytkownika
Wojxar
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 02 Gru 2009, 20:14
Ostatnio był: 19 Sie 2012, 18:08
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez LONG_MAN w 14 Sie 2010, 17:19

I jak tu gościa nie kochać :E
STALKER 2 w 2012, i w co ja mam grać do tego czasu?

LONG_MAN
Wygnany z Zony

Posty: 7
Dołączenie: 14 Sie 2010, 09:22
Ostatnio był: 10 Gru 2010, 23:41
Miejscowość: Będzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez impulse_101 w 14 Sie 2010, 17:28

Jest całkiem możliwe ze stalker 2 będzie obsługiwał nowe konsole (PS4,xbox720) wiec nie powinno być problemu z odpowiednia wydajnoscia dla gry. Co do premiery na PC i xbox'a to przecież premiera może być jednocześnie.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Zari w 14 Sie 2010, 17:45

Jako że gra ma być wydana również na konsole, istnieje ryzyko a właściwie na pewno gra będzie ułatwiona na potrzeby kolesi z xpudłami i stacji gry 3. Jeżeli gra będzie uproszczona to w zasadzie nie będzie już stary, dobry stalker.
QA Analyst w Fool's Theory | W Gamedevie od 2019 roku
The Farm 51 | Intermarum | Fool's Theory
Image
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 602
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 07 Wrz 2024, 14:00
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 69

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Szpagin w 14 Sie 2010, 18:38

Jakoś nie wydaje mi się, by Stalker 2 był tworzony na kolejną generację konsol. Obecne platformy (szczególnie PS3) mają olbrzymie, niewykorzystanie możliwości. O grafikę nie możemy się martwić, gorzej na pewno nie będzie. Co do samej rozgrywki: ekwipunek może pauzować grę (na konsolach idealne rozwiązanie, na PC - można wyłączyć), sterowanie zostanie przygotowane oddzielnie do pada i jakoś to będzie. Trzeba być dobrej myśli.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez plunio7 w 14 Sie 2010, 19:32

Na bolączki niektórych jest jeszcze prosta rada - ślijmy maile do GSC z naszymi obawami odnośnie znacznego uproszczenia gry/ew. zorganizujmy jakąś internetową petycję. Zmasowanego głosu nie zignorują, a dwa lata pozwolą nanieść ewentualne korekty na plany (o ile rzeczywiście multiplatformowość ma pociągnąć znaczące ułatwienia w rozgrywce).
Awatar użytkownika
plunio7
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 06 Paź 2008, 21:49
Ostatnio był: 15 Sie 2024, 05:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 21

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Centrino89 w 14 Sie 2010, 19:50

Panowie i Panie, czytajac ten artykul doszedlem do kilku wnioskow :
1) Pewnym jest ze x ray odchodzi w zapomnienie (nowy, multiplatformowy silnik)
2) sequel czyli fabula bedzie sie dziala w CZarnobylu po wydarzeniach z CoP. Trudno przypuszczac ze dalsze losy przeniosa sie w inne miejsce - to tak jakby cala zona zmienila lokacje - NIE to na pewno bedzie Czarnobyl
3) Smutno ze w 2012? Niekoniecznie. Byc moze dali tak odlegla date premiery by ostatecznie jej nie odkladac w czasie. Pamietacie CoP? Prima aprillis ? A jednak to byla prawda i wyrobili sie w czasie. Choc z dlugoscia rozgrywki bylo slabo ale fabula calkiem calkiem.
4) Co do oskarzen, ze zrobili ta zapowiec by na gamescom bylo o nich glosno ? Dlaczego nie? Jestem ze byleby tylko cos z tego STALKERA 2 na targach pokazali ;p w innym wypadku *****


I teraz jak myslicie o czym bedzie?
W STALKERZE drzemie olbrzymi potencjal, pokazaly to mody i sama gra. Uwazam, ze tym razem sie mocno przyloza do swojej pracy a i na PC bedzie wszystko jak bylo...Dlaczego tak sadze? Sami powiedzieli ze do robienia 2 zachecilo ich 4 miliony egzemplarzy, hmm czy czasem wszystkie one nie pochodzily z PC? Oni zdaja sobie sprawe, ze ich sila napedowa jestesmy my, starzy gracze, wielbiciele serii wlasnie na PC. Ryzykiem byloby skupienie sie na konsolach. Obym sie nie mylil w tej kwestii ;p
Czy przeoczylem jak ktos z GSC mowil od kiedy pracuja nad gra? Nawet jesli zaczeli by od dzis maja dwa lata (watpie by gra ukazala sie w styczniu 2012) na to by wymyslic interesujaca, wciagajaca fabule, mysle ze stac ich na dluzsza niz w poprzednich czesciach - bo w sumie to jedyne o co musimy sie martwic (dlugosc i jakosc fabuly) Elementy gry takie jak artefakty, mutanty anomalie i otoczenie to cos, co nie moze byc zle, bo wiem ze nie zaprzeczycie - jesli by je zarypali (czyt. spieprzyli) to gra traci klimat i g*wno ze fabula i akcja ;p
Osobiscie licze na nowe wersje starych oraz na kilka nowosci nowe anomalie, potwory, kto wie? Moze jakis calkowicie nowy element?
Jesli zas o sama fabule - sila stalkera bylo zawsze kilka mozliwych zakonczen - nie wiem jak to powiaza z koncem CoP w sumie kazdy mogl miec inaczej ale wierze ze dadza popis swoich umiejetnosci ;) Chocby i nawet budzimy sie w lesie idziemy do skadowska tam lapie nas pan w ciemnym zimnym kacie i zleca nam misje - przez to wpadamy w pulapke i przez reszte gry pragniemy go odszukac i zabic ale oczywiscie on sie ukrywa a my poznajemy swiat zony - no bo jakim cudem tu jestesmy? Wykonujemy zlecenia, ktore pieknie opisza nam krajobraz i historie zony. W dodatku nasza historia przeplata sie z dawnymi bohaterami. Achh moje wyobrazenie ale wiem ze jakiekolwiek by to nie byla za historia - jesli nie zepsuja tego czegos czym jest stalker - To bedzie moja best game ever!
PS Gdy zobaczylem ta zapowiec az zapragnalem po raz siedemset czterdziesty trzeci przechodzic na nowo STALKERA 1 ;):))
Dziekuje jesli ktos przeczytal te moje pjerdoly ;p hehe (j celowo)

Uwagi moderatora:

Zacznij używać polskich znaków! - xKoweKx
Centrino89
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 21 Lut 2010, 11:01
Ostatnio był: 15 Sie 2010, 20:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Bambosz107 w 14 Sie 2010, 20:54

plunio7 napisał(a):Na bolączki niektórych jest jeszcze prosta rada - ślijmy maile do GSC z naszymi obawami odnośnie znacznego uproszczenia gry/ew. zorganizujmy jakąś internetową petycję. Zmasowanego głosu nie zignorują, a dwa lata pozwolą nanieść ewentualne korekty na plany (o ile rzeczywiście multiplatformowość ma pociągnąć znaczące ułatwienia w rozgrywce).



Myślisz, że to coś da? Takie internetowe petycje do niczego nie prowadzą, a ilość maili, która zostanie przeczytana będzie równa 10 %. :|
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez plunio7 w 14 Sie 2010, 21:06

2) sequel czyli fabula bedzie sie dziala w CZarnobylu po wydarzeniach z CoP. Trudno przypuszczac ze dalsze losy przeniosa sie w inne miejsce - to tak jakby cala zona zmienila lokacje - NIE to na pewno bedzie Czarnobyl


13 sierpnia 2010 miał miejsce niekontrolowany wyciek substancji radioaktywnej w Elektrowni Pietropierowskiej w środkowej Syberii. Władze Rosji, w obawie przed międzynarodową reakcją zamknęły strefę w promieniu 5 kilometrów, a informacje o zdarzeniu odpowiednio zabezpieczono. Z osób tam pracujących przeżył tylko technik i młodszy laborant. W 2015 żołnierze pilnujący strefy zaczynają wysyłać niepokojące sygnały o przerośniętych niedźwiedziach polarnych coraz śmielej atakujących zabudowania ludzkie. Jednocześnie nowa Zona zaczyna być coraz bardziej popularnym kierunkiem dla ekstalkerów i kotów zainspirowanych ich opowieściami. Populacja strefy syberyjskiej stale się powiększa ze względu na nieporównywalnie łatwiejszy dostęp, aniżeli czarnobylskiej. W 2017 zapuszcza się tam wyprawa naukowa. Odkrywa niesamowity wpływ zórz polarnych na substancje radioaktywne. Po początkowych sukcesach i doniesieniach o powtórce Czarnobyla, nagle ginie, jednak nic nie wskazuje na nieszczęśliwy wypadek. Plotki mówią o zmianie pracodawcy na wrogie USA, inni uważają, że naukowcy poczuli smak łatwego rubla. Ocalały technik i młodszy laborant, a także weterani zony z Striełokiem na czele, na tajną prośbę rządu Federacji Rosyjskiej wyruszają zbadać obszar, dowiedzieć się, co stało z naukowcami i sprawdzić stan elektrowni.

Myślisz, że to coś da? Takie internetowe petycje do niczego nie prowadzą, a ilość maili, która zostanie przeczytana będzie równa 10 %.

1, 2, a nawet 4 maile faktycznie mogą nic nie dać. Jeśli jednak GSC zobaczy, że spora liczba fanów domaga się czegoś na poziomie co najmniej SoCa, to zapewne jeszcze raz dokładnie wszystko zostanie przeanalizowane. Swoją drogą, gdyby faktycznie spłycili grę, to byłaby to dziwna zmiana targetu z 4 milionów graczy, którzy markę znają i lubią, na niepewne ileś tam milionów, którzy zrażeni pierwszą częścią, nawet nie spojrzą na stalkera w sklepie.
Awatar użytkownika
plunio7
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 06 Paź 2008, 21:49
Ostatnio był: 15 Sie 2024, 05:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 21

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości